Точковий маркетинг

Точковий маркетинг

Точковий маркетинг – маркетинг, орієнтований на конкретні цільові аудиторії. Точковий маркетинг – антипод масового маркетингу, він ґрунтується на знанні конкретних цільових аудиторій, формує у них репутацію фірми та її товарів, ставить за мету домогтися їх лояльності; простіше кажучи – це цільова «розкрутка» людей, які приймають рішення про закупівлю.

Точковий ринок – це ринок, на якому кількість потенційних клієнтів настільки обмежена, що їх можна порівняно точно підрахувати. Всі інші для точкового маркетингу – фон. Точковий маркетинг представляє собою точкове звернення до одиничних людей або компаній за принципом «в потрібний час, в потрібному місці». Чим менш масовий у компанії товар, чим рідше він потрібен клієнту – тим менше рентабельна для фірми традиційна реклама і тим актуальніший точковий маркетинг.

Дієвими інструментами точкового маркетингу є інструменти прямого маркетингу, мерчандайзингу, BTL, реклама в місцях продажів, персональні інтерв’ю з потенційними споживачами. Своїх клієнтів в точковому маркетингу треба знати в обличчя, любити і вітати зі святами.

Точковий маркетинг особливо ефективний стосовно до тих товарів і послуг, які добре адаптуються під особливі вимоги конкретних цільових аудиторій. Це перш за все інформаційні, комунікаційні послуги, відповідне програмне забезпечення – в цілому «технології замість продуктів», тобто технології, що дозволяють клієнту за допомогою можливостей, що надаються виробником або посередником, самому сформувати або модифікувати продукт «під себе», тобто кастомізувати його.

Точковий маркетинг також вельми часто використовується в сфері B&B.

Важливим напрямком точкового маркетингу є підвищення ефективності процесу продажу, а також передпродажної і післяпродажної роботи з клієнтом. Розширення можливостей персоналу, а також використання клієнтів, партнерів і конкурентів на благо власного бізнесу. Крім того, значна увага приділяється організації асортименту компанії, мерчандайзингу. Ще однією метою точкового маркетингу є оптимізація витрат компанії. Зокрема, в інструментарій точкового маркетингу входить оцінка ефективності персоналу, відповідності персоналу займаним посадам і відповідності розміру оплати виконуваній роботі, податкова оптимізація.