16 способів отримати безкоштовну рекламу для вашого бізнесу

16 способів отримати безкоштовну рекламу для вашого бізнесу

Якщо ви працюєте в малому бізнесі, то, найімовірніше, ви володієте обмеженим бюджетом і для вас буде неможливо заплатити круглу суму за 30-секундну телевізійну рекламу або велику email-маркетингову кампанію.

Ви можете випробувати жорстоке розчарування, коли зрозумієте, що саме бюджет визначає те, наскільки широку цільову аудиторію зможе охопити ваш бізнес.

Як це не дивно, але існує безліч безкоштовних маркетингових підходів, що дозволяють доповнити собою вашу діяльність по платному просуванню оффера. За рахунок включення подібних рекламних тактик в свою маркетингову стратегію ви зможете усунути деякі другорядні витрати і переорієнтувати свій бюджет на здійснення більш серйозних і довготривалих бізнес-планів.

Насправді ми пропонуємо вам скористатися методами, ефективність застосування яких практично не залежить від вашого бюджету.

Щоб допомогти вам поширити інформацію про ваш бізнес, уникаючи небажаних витрат, ми зібрали для вас такі способи отримати безкоштовну рекламу.

1. Використовуйте Google My Business для оптимізації локального пошуку

Один з найпотужніших безкоштовних інструментів для реклами вашого бізнесу – це Google My Business, який дозволяє компаніям керувати своєю представленістю в сервісах Google Search і Google Maps. Google My Business може підвищити ваш рейтинг в результатах локального пошуку.

Високий рейтинг в локальному пошуку показує, що ви ведете легітимний і актуальний бізнес: ваша компанія не займала б перше місце на сторінці результатів пошуку Google для запиту «Піцерія поблизу від мене», якби ви закрилися шість місяців тому. До того ж, якщо у вас високий рейтинг в локальному пошуку, то все більше споживачів будуть віддавати перевагу вашому бізнесу ніж пропозиціям конкурентів. У сьогоднішньому мінливому світі зручність доступу є ключовим фактором.

Посилання на сайт: business.google.com

2. Пишіть гостьові пости для сторонніх блогів

У гостьових публікацій в добре зарекомендувавшому себе блозі є кілька основних переваг. Ви можете отримати вигоду з підключення до аудиторії цього блогу, а також приступити до позиціонування себе як ідейного лідера в своїй галузі.

Оскільки гостьова публікація в популярному блозі дозволяє вам отримати доступ до сформованої аудиторії і високоавторитетному домену, ця практика іноді може бути більш корисною, ніж публікація в вашому власному блозі. Крім того, ви можете поставити в своїй статті беклінк (Backlink) на власний веб-сайт, що дасть вам посилання, що підвищує авторитетність домену і що сприяє підвищенню рейтингу вашого сайту в пошукових системах.

3. Відповідайте на питання в соціальній базі знань

Написання контенту для форумів та сайтів на кшталт The Question, Toster, Відповіді Mail.ru і подібних баз знань може познайомити з вашим бізнесом дуже широку аудиторію.

Крім того, що ви отримуєте доступ до великої внутрішньої аудиторії цих сайтів, ви також можете відповідати на прямі запитання від потенційних клієнтів. Ця можливість дозволяє вам взаємодіяти з якісними лідами і зарекомендувати себе як експерта в питаннях, найбільш важливих у вашій галузі.

4. Публікуйте контент на  LinkedIn

LinkedIn – це платформа для спілкування між професіоналами, тому вона є також відмінним місцем для поширення контенту, пов’язаного з бізнесом. Блог-платформа LinkedIn дозволяє вам продемонструвати компетентність щодо вашої галузі.

Учасники LinkedIn будуть взаємодіяти з вашими повідомленнями і ділитися ними, тим самим безоплатно рекламуючи вас. Оскільки майже половина всього трафіку соціальних мереж надходить на сайти компаній B2B з LinkedIn, то ви упустите відмінний шанс на безкоштовну рекламу, якщо не будете публікувати і просувати свій контент на згаданій платформі.

5. Пропонуйте своє інтерв’ю для подкастів сторонніх бізнесів

Щоб визначити, які маркетингові канали потрібно використовувати в першу чергу, важливо диверсифікувати доступні вам рекламні платформи, щоб дізнатися, де ваша потенційна аудиторія вже споживає контент. Окремі представники вашої аудиторії можуть віддати перевагу прослуховуванню подкастів ніж читанню статей. Щоб встановити контакт з такими людьми, зв’яжіться з декількома компаніями, що ведуть подкасти, і запропонуйте їм подумати щодо вашого інтерв’ю.

6. Просувайтеся за допомогою email-підпису

Вам повинно бути соромно, якщо ви щодня здійснюєте email-розсилки, але при цьому не використовуєте рекламний потенціал вашого підпису для електронної пошти (Email Signature). Ваш підпис може мати несподівану корисну властивість з точки зору рекламування розпродажів, конкурсів, події або навіть нової публікації в блозі. Додайте в підпис посилання на сайт вашої компанії, а також на свої профілі Facebook, Twitter і Instagram.

7. Розсилайте інформаційні бюлетені по електронній пошті

Розсилка новинних повідомлень по електронній пошті може стати корисним засобом для просування контенту, обміну новинами, пов’язаними з бізнесом, і побудови більш глибоких відносин як з потенційними, так і з діючими клієнтами. Існує безліч безкоштовних інструментів, які допоможуть вам у розробці, відправленні та оптимізації вашого інформаційного бюлетеня.

При правильному вкладенні часу новинна розсилка може стати ідеальним майданчиком для поширення якісного контенту серед лідів і потенційних клієнтів, що зарекомендує ваш бренд в якості корисного і змістовного джерела інформації.

8. Беріть участь в заходах

Спілкування з колегами-професіоналами на галузевих мережевих заходах – це відмінна можливість зустрітися з потенційними клієнтами саме в тому місці, де вони виявляють бажання обговорити ваш бізнес. Нішеві теми, яким присвячуються мережеві заходи, гарантують, що ви зустрінетеся з кваліфікованими лідами.

Мережеві заходу – особливо для малих бізнесів, які хочуть встановити свої перші ділові контакти, – це шанс голосно заявити про себе, зустрітися з потенційними партнерами і знайти можливості для зростання. До того ж такі заходи будуть тримати вас в курсі новітніх тенденцій у вашій галузі.

9. Виступайте на івентах

Подібно встановленню контактів на мережевих заходах, виступ на івентах по темі, пов’язаної з вашою галуззю, – це ще один чудовий спосіб продемонструвати свій професійний досвід. Проголошення продуманої і переконливої промови приверне увагу до вас і, по асоціації, до вашого бізнесу, що може підвищити впізнаваність бренду і довести, що ваш бізнес має кваліфікацію, достатню для вирішення проблем споживачів.

Для початку проведіть мозковий штурм різних тем для виступів і візьміть участь на добровільних засадах у різних майбутніх заходах. Якщо ви боїтесь публічних виступів (не хвилюйтеся – так більшість людей), ви можете записатися на курси ораторської майстерності, щоб поліпшити свої риторичні навички.

10. Влаштуйте безкоштовну роздачу продукту або проведіть конкурс

Роздача продукту або призначення його призом в конкурсі – це простий спосіб стимулювати нових глядачів до того, щоб вони відвідали ваші канали в соціальних мережах або ж сайт компанії і підписалися на них. Крім того, роздача недорогих фірмових продуктів, таких як футболки або кружки, є одним з найбільш ефективних способів розширення популярності вашого бренду. Сарафанне радіо живе й здорове – і маленький подарунок може призвести до далекосяжних наслідків.

11. Організуйте викладку буклетів або флаєрів

Викладення буклетів або флаєрів в місцевих бібліотеках, кав’ярнях та підприємствах – це унікальний спосіб прорекламувати себе за межами інтернету, саме в тих місцях, де люди проводять значну частину свого часу.

Ви можете створювати безкоштовні брошури та листівки за допомогою програми Microsoft PowerPoint. Залежно від вашої галузі таким способом ви навіть зможете досягти ідеальної клієнтури: якщо ви фізіотерапевт, наприклад, то, можливо, для вас мало б сенс роздати брошури в місцеві тренажерні зали або довколишні лікарні.

12. Створюйте відео для  YouTube

YouTube має більш ніж мільярд активних користувачів, що становить майже третину всіх користувачів в інтернеті. Крім того, 59% керівників – тобто осіб, безпосередньо приймають рішення про укладення угод – дивляться рекламне відео перед тим, як приступити до вивчення письмового змісту маркетингової пропозиції.

Створення привабливих та інформативних відеороликів YouTube є одним з найбільш ефективних способів продажу вашого бренду. Якщо все зроблено правильно, ваше відео на YouTube будуть розважати глядачів достатньо, щоб вони вирішили підписатися на вас або перейти на ваш сайт.

13. Скористайтеся вашими партнерськими зв’язками

Партнерство – це можливість запропонувати клієнтам додаткові послуги, які особисто ви не надаєте. Наприклад, компанія веб-дизайну і копірайтингового агентства можуть встановити партнерські відносини, так що коли клієнту потрібно письмовий контент для своїх веб-сторінок, компанія веб-дизайну може запропонувати послуги копірайтингу від імені свого партнера.

Подібний підхід підвищує задоволеність споживачів, а також надає виняткові рекламні можливості: коли клієнти вашого партнера потребують послуги, аналогічні тим, що робите ви, ваш партнер тут же порадить звернутися до вас.

14. Публікуйте пости в соціальних мережах

У даний час соціальні мережі мають вирішальне значення для успіху більшості маркетингових стратегій. На щастя, основна частина типів соціальних медіа-платформ – і можливості публікуватися на них – є безкоштовними навіть для бізнесів. Хоча багато платформ дозволять вам розміщувати платну рекламу, ви все одно можете публікувати пости безкоштовно, навіть якщо ви маєте в своєму розпорядженні маркетинговий бюджет.

Виберіть соціальну мережу, яка найкраще підходить для вашої аудиторії. Потім розмістіть посилання, фотографії, відео або текстові повідомлення про свою компанію, запуск продукту або про будь-яку іншу подію, яку ви хочете прорекламувати. Для більшості компаній Instagram, Facebook, Twitter і LinkedIn стануть підходящим місцем для початку просування в соціальних медіа. Всі ці мережі пропонують способи поширення відео, текстів, фотографій та посилань на основі прив’язки до опублікованих постів і мають у своєму розпорядженні величезні призначені для користувача бази.

15. Експериментуйте з платформами для розміщення фото- і відео контенту

Хоча Instagram, Facebook, Twitter і LinkedIn можуть стати відмінними платформами для початку рекламної кампанії, розширення рамок вашої діяльності до таких платформ як Pinterest дасть вам більше можливостей показати фотографії продукту або застосувати підкреслено візуальну стратегію маркетингу впливу.

Крім розповсюдження інформації про безкоштовні зображення вашого продукту або послуги, більшість соціальних платформ, включаючи Facebook, пропонують функції відеотрансляцій в реальному часі, що надають вам можливість створювати відеорекламу, пов’язану з вашими продуктами. Наприклад, ви могли б використовувати Instagram Stories або Facebook Live в якості каналу для публікації посібників з вашим продуктам.

Оскільки ці відео і фотографії знаходяться в соціальних мережах, ви також можете підвищити доступність такого контенту. Для цього вам потрібно застосувати хештеги, створити цікаві підписи до зображень і закликати передплатників висловлювати свої реакції за допомогою «лайків» або коментарів.

16. Заохочуйте задоволених клієнтів залишати відгуки онлайн

Сарафанне радіо як і раніше є одним з кращих способів просунути на ринок свій продукт. Споживачі довіряють думці інших споживачів, особливо коли є безліч наочних свідчень на користь продукту.

Якщо у вас є задоволені клієнти, запропонуйте їм написати відгук про свій досвід на популярних оглядових платформах. Якщо ви хочете мати відмінні відгуки в Facebook, то не забудьте створити бізнес-сторінку Facebook (Facebook Business page), якщо у вас її ще немає.