- 1 Розробка і планування рекламного бюджету
- 2 Рекламні витрати і рекламний бюджет на телебачення і радіо
- 3 Рекламний бюджет на інтернет
- 4 Рекламний бюджет на зовнішню рекламу
- 5 Методи і цілі формування, визначення, розрахунку обсягу рекламного бюджету
- 6 Як розрахувати рекламний бюджет на кілька місяців для великої компанії
- 7 Розподіл і оцінка рекламного бюджету на рік
- 8 Управління рекламними бюджетами
- 9 Компанії та агентства, які займаються розрахунком і розподілом рекламного бюджету
Будь-яке велике підприємство витрачає деякий відсоток від одержуваного прибутку на рекламу своїх товарів і послуг. Саме від ефективності використання маркетингових інструментів залежить прибутковість бізнесу.
Грамотно організована рекламна кампанія дозволяє збільшити число лояльних клієнтів в рази. Ось чому будь-яка організація повинна приділяти достатню увагу розробці рекламного бюджету.
Розробка і планування рекламного бюджету
Рекламний бюджет відображає ту суму коштів, яку підприємство або організація готова вкладати в просування своїх товарів або послуг на місцевому, регіональному або світовому ринку.
Розробка рекламного бюджету – досить відповідальний захід. У ньому, як правило, беруть участь маркетологи і економісти. Рекламний бюджет обов’язково повинен бути затверджений керівником фінансового відділу і директором підприємства або організації.
До бюджету закладаються щомісячні витрати організації на проведення рекламних кампаній в місцевих ЗМІ, інтернеті. Крім того, в нього обов’язково включаються витрати на оплату праці найманих працівників (як штатних, так і позаштатних), проведення промо-акцій, дизайн і розробку поліграфічної продукції (брошур, листівок, купонів).
Рекламні витрати і рекламний бюджет на телебачення і радіо
Реклама на телебаченні та радіо – потужний інструмент для швидкого просування послуг або товарів будь-якої компанії. Без неї не можна просунутися на місцевому ринку і завоювати популярність у потенційної цільової аудиторії.
Для того щоб запустити рекламну кампанію на телебаченні і радіо, необхідно спочатку виявити ефективні канали, які дозволять досягти максимального охоплення цільової аудиторії.
Іншими словами, слід транслювати ролики на найпопулярніших телеканалах і радіостанціях. Проведені дослідження підтвердили, що регулярна трансляція рекламних роликів на рейтингових каналах дозволяє швидко збільшити охоплення цільової аудиторії мінімум на 50%.
Рекламний бюджет на такі цілі визначається тарифами місцевих телекомпаній і радіостанцій, які працюють на локальному ринку.
Рекламний бюджет на інтернет
Більшість сучасних споживачів активно купує товари в інтернеті. Ось чому реклама у Всесвітній павутині – невід’ємний елемент маркетингової політики будь-якої організації.
Рекламний бюджет на інтернет розраховується виходячи з вартості банерної, контекстної і тизерної реклами. На сьогоднішній день розроблено чимало систем для точного розрахунку вартості подібних послуг. При цьому варто брати до уваги такі фактори, як сезонність попиту.
Запустити рекламу в інтернеті можна навіть при скромних фінансових можливостях. Наприклад, користувач може організувати тестову кампанію на таких популярних майданчиках Google Ads. Навіть при обмеженому бюджеті (2-4 тисячи гривень на місяць) можна домогтися високої конверсії, якщо вартість одного кліка не перевищуватиме 1-3 гривень.
Рекламний бюджет на зовнішню рекламу
Зовнішня реклама використовується всіма компаніями, які прагнуть обійти конкурентів і вийти на високий рівень доходу. Рівень витрат в цьому випадку залежить від типу носіїв інформації, а також від масштабності самої рекламної кампанії.
Як розраховується бюджет на зовнішню рекламу?
Як правило, основною статтею витрат вважається оплата розміщення інформації на вуличних банерах. Початковий бюджет на зовнішню рекламу включає в себе орендну плату за 3-6 рекламних щита.
Вартість розміщення банерної реклами залежить від регіону, в якому знаходиться компанія. У великих містах оренда банера розміром 3 на 6 квадратних метра може обійтися в 3-5 тисяч грн щомісячно.
Бюджет на зовнішню рекламу також включає в себе витрати на розміщення світлодіодних вивісок, біжучих рядків та іншої інформації на популярних носіях.
Методи і цілі формування, визначення, розрахунку обсягу рекламного бюджету
Грамотний розрахунок рекламного бюджету дозволяє досягти максимальної ефективності маркетингової політики компанії. Для визначення обсягу коштів, які доцільно витрачати на рекламу, використовуються різні методи і прийоми. Варто відзначити, що не існує універсального способу розрахунку рекламного бюджету. Зазвичай підприємства комбінують різні підходи.
Основні методи розрахунку рекламного бюджету поділяються на змістовні та формальні.
Остання група, в свою чергу, включає в себе такі прийоми, як:
- Метод фінансових можливостей. Він передбачає розрахунок рекламного бюджету виходячи з наявних коштів, які є у компанії.
- Метод конкурентного паритету. У цьому випадку розмір коштів, що виділяються на маркетингові заходи, визначаються виходячи з аналогічних статей витрат в бюджетах конкуруючих фірм.
- Метод визначення рекламного бюджету на основі його обсягу за минулий рік.
Як розрахувати рекламний бюджет на кілька місяців для великої компанії
Для розрахунку рекламного бюджету на тривалий період необхідно орієнтуватися на три золоті правила:
- Перед прогнозуванням обсягу рекламного бюджету необхідно тверезо оцінити фінансові можливості компанії. Для цього варто скласти статистичний аналіз доходів підприємства по місяцях. Це дозволить визначити приблизний прибуток компанії за рік. Знаючи цей параметр, можна обчислити розмір коштів, які доцільно виділяти на маркетингові заходи.
- Необхідно провести оцінку напрямків рекламної підтримки просуваючих товарів. Слід зазначити, великі витрати на рекламу вважаються обґрунтованими тільки в тому випадку, якщо якість продукції висока, а її недоліки мінімальні.
- Важливо правильно визначити цілі рекламної підтримки. Це може бути залучення нових покупців, підвищення впізнаваності товару, стимулювання його придбання і багато іншого.
Розподіл і оцінка рекламного бюджету на рік
Розподіл і оцінка рекламного бюджету на рік базуються на таких принципах, як:
- визначення витрат на рекламу відповідно до поточного рівня доходу підприємства;
- використання єдиної інформаційної системи, розрахованої на довгий термін;
- розмір коштів, що виділяються на проведення рекламної кампанії, повинен бути пропорційний тому сегменту ринку, в якому функціонує організація.
Оцінюючи рекламний бюджет, необхідно враховувати такі фактори, як кількість дилерських організацій фірми, ефективність системи фінансового контролю та деякі інші.
Управління рекламними бюджетами
Рекламний бюджет підприємства або організації може періодично змінюватися в залежності від економічної ситуації в регіоні, рівня попиту на товар, що просувається, кількості конкуруючих фірм і багатьох інших факторів.
Наприклад, при погіршенні фінансової ситуації в країні і скорочення доходів підприємства рекламний бюджет може бути скорочений. Навпаки, в періоди зростання рівня продажів допускається розширення обсягу коштів, що виділяються на маркетинг.
Існують спеціальні навчальні курси, на яких можна отримати знання з інтернет-маркетингу та управління рекламними бюджетами.
Компанії та агентства, які займаються розрахунком і розподілом рекламного бюджету
Агентством, яке надає послуги планування рекламних бюджетів для інтернет маркетингу, вважається Sawyer.Marketing.
Фахівці цієї компанії проводять оцінку обсягу коштів, необхідних для інтернет-маркетингу, проведення рекламних кампаній в соціальних мережах і створення кампаній в Google Ads та Google Shopping.