Навіщо потрібен блог на комерційному сайті і як з ним правильно працювати

Навіщо потрібен блог на комерційному сайті

На додаток до добре оптимізованого сайту, контент-маркетинг є важливою складовою загальної стратегії просування. А поєднуючи створення контенту з його дистрибуцією через соціальні мережі, підприємець отримує потужний інструмент для просування свого бізнесу в інтернеті.

Незважаючи на це, багато хто все ще задається питанням, а чи потрібен їм взагалі блог на сайті, вважаючи це довгою і дорогою методикою.

З одного боку так, така робота вимагає більше вкладень і довше окупається, ніж звичне SEO. Але розвиток блогу на базі корпоративного сайту забезпечує більш ніж достатню кількість переваг, особливо в довгостроковій перспективі.

Давайте розглянемо основні причини, чому вам варто почати вести блог для свого бізнесу.

Зростання пошукового трафіку

Унікальний, добре оптимізований і корисний контент як і раніше є ключем до домінування над конкурентами в пошуковій видачі. Кожна нова стаття – це додаткова точка входу для залучення з органічної видачі користувача, який шукає інформацію.

Особливо це актуально при опрацюванні груп НЧ-запитів, інформаційних ключів і спробах максимально охопити нішу. Створити таку кількість сторінок під пошуковий попит, працюючи тільки зі сторінками послуг або іншими подібними сторінками, просто неможливо.

Переходи з соціальних мереж

На початку статті я вже писав, що статті з блогу відмінно підходять для поширення через соціальні мережі (дистрибуція контенту).

Все просто: на відміну від спроби запостити посилання на сторінку з описом послуг або портфоліо, це не сприймається людьми як реклама. Вони можуть навіть охоче ділитися такими контентом, якщо вважають його цікавим і корисним.

Переходи з соціальних мереж

Саме цікавий контент є однією з основних причин, чому люди підписуються і стежать за сторінкою бренду в соціальних мережах.

Крім публікації на сторінці компанії, ви можете додатково запускати промо-пости для підвищення охоплення, а також постити статті з блогу в тематичні групи.

Демонстрація експертизи в галузі

Публікуючи цінну інформацію, ділячись професійним думкою, порадами і розглядаючи проблеми, актуальні для самої галузі і ваших потенційних клієнтів, ви демонструєте своїм читачам, що є експертом в цій галузі.

Ця перевага має багаторівневий характер і забезпечує бізнесу цілий ряд плюсів. Люди, які читали ваші статті, швидше за все звернуться до вас же за релевантними послугами, коли у них виникне така необхідність, так як вважають що свій досвід ви ефективно використовуєте і для вирішення і їх проблем.

Формування бренду і збільшення охоплення

Цікавий контент дозволяє вибудувати зв’язок між потенційними клієнтами та вашим брендом, продемонструвати їм більш «людські» сторони бізнесу. На відміну від рекламних кампаній, контент-маркетинг дає більше гнучкості в плані демонстрації індивідуальності компанії, її пріоритетів і цінностей.

У контексті завдань брендингу, ведення блогу дає наступні переваги:

  • можливість відбудувати свою компанію від конкурентів;
  • позитивно вплинути на рівень довіри;
  • сформувати ядро лояльної аудиторії;
  • донести до потенційних клієнтів свою УТП і інші важливі повідомлення.

Наприклад, можна залучати до створення контенту різних співробітників, що дозволяє демонструвати в блозі різні точки зору, наповнюючи його при цьому корисним і актуальним контентом.

Лідогенераціі і продажу

Статті, орієнтовані на потреби ЦА, в поєднанні з ефективними закликами до дії, можуть допомогти бізнесу залучати потенційних клієнтів через блог.

При цьому потрібно розуміти, що мова йде не про пряму рекламу своїх товарів і послуг, а саме про впровадження конверсійних елементів в редакційні матеріали. Це можуть бути кнопки і банери із закликами до дії, підписка на email-розсилку, посилання на комерційні розділи сайту, пропозиції безкоштовних консультацій і т. д.

Цінні особисті контакти

Активна діяльність в публічному просторі завжди залучає нові цікаві знайомства, і для цього не обов’язково відвідувати заходи в офлайні. У будь-якій ніші більшість авторів блогів знайомі між собою, а багато читачів не проти поспілкуватися в коментарях або соціальних мережах.

Можна бути відмінним фахівцем у своїй галузі, але якщо не розповідати про себе іншим, то ніхто так і не дізнається про ваш досвід і знання. «Вихід із сутінків» – перше правило успішного нетворкінгу.

Лояльність і довіра клієнтів

Блоги – це хороший спосіб завоювати довіру цільової аудиторії за допомогою високоякісного контенту, який вони вважають актуальним. Можна стежити за відповідями відвідувачів в коментарях до статей та відповідати їм, що дуже важливо для зміцнення довіри і відносин.

Ви можете публікувати матеріали присвячені проблемам, які цікавлять ваших клієнтів, давати в своїх статтях відповіді на їх потенційні питання, радити і допомагати робити правильний вибір. Люди цінують це і рівень лояльності з їхнього боку зростає.

Отримання зовнішніх посилань

Зворотні посилання залишаються одним з ключових чинників ранжирування, а створення цікавого контенту, яким людям хотілося б ділиться, є одним з перевірених способів отримання зовнішніх посилань.

Багато що тут залежить від ніші, але з часом на статті починають з’являтися зовнішні посилання з тематичних сайтів, ЗМІ, форумів та інших ресурсів.

Інвестиції у власний ресурс

Створення якісного контенту і розвиток блогу – порівняно недорога маркетингова стратегія. Найзначніше вкладення, яке потрібно з боку бізнесу, це час. Ця інвестиція, яка окупається при регулярній роботі.

Важливий момент – мова йде про інвестиції в ресурс, який належить вам і знаходиться під вашим контролем.

Кілька порад, які вам знадобляться

У будь-якій справі є дві основні складності: зробити перші кроки і утримувати темп. Щоб спростити для вас завдання ведення блогу компанії, я поділюся кількома порадами, які вам знадобляться:

  • створення контенту з певної тематики, вимагає хорошого розуміння цієї ніші. Не замовляйте статті на біржі у випадкових людей, шукайте тих, у кого є відповідні досвід та знання;
  • якщо в компанії є достатня кількість співробітників, можна спробувати залучити до написання їх, а редактора і SEO-фахівця залучати на стороні попроектно;
  • в публікаціях важлива регулярність: краще публікувати менше статей (2 в тиждень замість 5), але робити це регулярно і за графіком;
  • пишіть статті по темам, на які є пошуковий попит. Наївно очікувати зростання трафіку, створюючи контент за темами, які ніхто не шукає в пошуку;
  • фокусуйтеся на конкретних сегментах користувачів, інтереси яких пов’язані з вашим бізнесом. Не пишіть для всіх про все.
  • приділяйте увагу дистрибуції контенту, щоб про нові статті дізналося якомога більшу кількість людей: email-розсилка, групи в соціальних мережах і промо-пости, і т. д.

Список можна було б продовжувати, так як порад по цій темі можна дати багато. В даному випадку перераховані саме основні рекомендації, яких варто дотримуватися.

Підсумки

Як бачите, існує чимало переваг, які робота над блогом забезпечує бізнесу. Для потенційних клієнтів ж, це джерело цінної інформації, а люди люблять, коли з ними діляться корисними знаннями і навчають їх.

З правильною стратегією, розумінням ЦА і добре поставленими процесами по створенню контенту, блог може стати хорошим драйвером зростання для вашого бізнесу, допомагаючи вам в створенні і зміцненні авторитету бренду.

Якщо ви зацікавлені в розширенні свого впливу в інтернеті і формування експертного іміджу в ніші, розвиток блогу однозначно потрібно включати в свою маркетингову стратегію.

Позначки: