Дизайн сайтів та лендингів: тренди 2021 року

Дизайн сайтів та лендингів: тренди 2021 року

Тренди веб-дизайну безпосередньо пов’язані з розвитком технологій та творчості. Щорічно з’являються нові тенденції, але не всі з них надовго затримуються. Залишаються найяскравіші і ті, що виявилися зручними на етапі впровадження, дозволили компаніям збільшити цільову аудиторію.

Передбачити популярність “новинок” не так легко, як здається. Один і той же модний віяння може виявитися як корисним, так і провальним. Важливим є індивідуальний підбір тенденцій та їх адаптація під конкретний бізнес.

Які напрями стали топовими в 2021 році, розглянемо далі, також розберемо ознаки «робітників» лендінгів та сайтів.

Топові тренди 2021

Тенденції у світі дизайну настільки різні, що їх ніяк не можна узагальнити. 2021 року кожен підбере те, що дозволить максимально швидко реалізувати поставлені завдання. У тренді:

  • простота та доступність;
  • інноваційні тривимірні технології;
  • яскраві акценти;
  • єдність із природою.

Цей список можна продовжувати і надалі, краще відразу перейдемо до опису актуальних напрямків.

Великі шрифти в hero-блоках або акцент на головному

Картинки почали активно замінювати текстом у 2019 році, ця тенденція популярна і сьогодні і продовжує розвиватися. Жирними шрифтами без засічок можна визначити основну ідею бізнесу або ключове послання. У цьому прийомі візуальні елементи повністю замінюють короткими смисловими фразами. Так в hero-блоках можна побачити логотип, слоган, назва бренду, місію компанії та т. Д.

Як застосувати великі шрифти? Можна скористатися сервісом Google Fonts. Останній конструктор лендингів дозволяє протягом хвилини вибрати шрифт та додати текст на сайт.

Багатошаровість в графіку або максимум в мінімумі

Колаж або поєднання графічних елементів – в топі сучасних дизайнів. При створенні такого візуалу використовують staggered grids (модульні сітки) та компоненти, що перекривають, серед них:

  • фотографії;
  • фон-форми;
  • ілюстрації;
  • графіки;
  • текст.

Дизайн виходить таким, що запам’ятовується, поєднує в собі динаміку і практичність. Приклад – фото, яке проривається крізь рамку. Так створюють ілюзію обсягу та глибини. Кількість фотографій може бути різною, головне не перевантажити сторінку.

Застосовуючи цей тренд, багато фахівців використовують ефект загасання (картинка чи фраза поступово зникають) і додають тіні до окремих елементів дизайну. Таким чином можна легко і швидко реалізувати найсміливіші ідеї, наприклад: створити анімований колаж або спотворений текст, абстрактні художні текстури і т. Д.

Переважання відтінків землі і молока або ближче до природи

Тренд «Ближче до природи» є популярним серед власників бізнесу, пов’язаного з:

  • індустрією краси;
  • екологією;
  • захистом довкілля;
  • надання медичних послуг.

При створенні дизайну сайту або лендингу власникам онлайн-бізнесу в цих нішах слід надавати значення доступності та комфорту, використовувати приглушені натуральні тони, особливо землісті та пастельні відтінки: молоко, граніт, морська хвиля, м’ята, пастельний, світло-коричневий. Вони полегшують сприйняття інформації, що є важливою в епоху популярності гаджетів. Натуральність асоціюється з природою, приємна оку і не викликає суперечливих емоцій, на відміну від кислотних відтінків (докладно про вплив кольорів та тонів на продаж за посиланням).

Елементи природи та прості природні форми залишаються актуальними в сучасному світі, оскільки напрямок “еко” продовжує активно розвиватися. При створенні дизайну сайта важливо не лише враховувати естетичні аспекти, але й дбати про органічність його наповнення для цього потрібно прочитати про копірайтинг. Зміст сайту повинен гармонійно поєднуватися з природним середовищем, відображаючи цінності екологічної свідомості. Органічне наповнення сайту сприяє покращенню користувацького досвіду та взаємодії з відвідувачами, а також підкреслює важливість збереження навколишнього середовища. Тож не забувайте про те, що контент на сайті має бути не лише привабливим візуально, але й органічно вписуватися в загальний екологічний контекст.

Розміщення контенту від користувачів або доказ успіху

Деякі споживачі перед «знайомством» з новим брендом вивчають його контент користувача. Велика кількість не накручених позитивних відгуків – доказ надійності та затребуваності продукту. Реальні думки спонукають робити цільові дії на сайті та скористатися пропозицією, відображеною в лендингу.

UGC (user-generated content) — один із найдоступніших напрямків. Просто перетворіть відгуки, фото та відео від реальних клієнтів на елементи дизайну, щоб викликати довіру у нових відвідувачів сайту.

Ефективність UGC довели результати досліджень Forrester та інших компаній. Сучасні споживачі більше довіряють думці незнайомих людей, які вже скористалися послугою чи продуктом, ніж відомою назвою бренду.

Переваги контенту користувача:

  1. 100% унікальність. Ідентичних даних немає в жодного конкурента. Всі відгуки ви отримали чесною працею за рахунок високої якості продукції та відмінного сервісу.
  2. Відкритість. Ви готові до діалогу з ЦА та дбаєте про репутацію. Зворотний зв’язок є гарантією ефективної комунікації, вигідною для обох сторін.
  3. Доступність. Не потрібно платити копірайтер за креативний текст, створення унікальних UGC-зображень.

Для отримання позитивних відгуків можна використати інтерактивні опитувальники. Однак при їх створенні важливо знати міру. Перенасичення сторінки інтерактивними елементами загрожує тим, що користувачі можуть не вчинити цільову дію, тому що просто забудуть, навіщо прийшли на сайт.

Неоморфізм або контраст знову в моді

Стиль «неоморфізм» поєднує контрастні кольори, мінімалістичні елементи, фігури нестандартних форм і тіні. Skeuomorphic design (реалізм чи максимально природний вид компонентів візуального інтерфейсу) став основою цієї ультрамодної тенденції. Яскраві реалістичні компоненти пожвавлюють білу безлику сторінку і викликають інтерес. Наприклад, досягти такого ефекту можна за допомогою цифрового зображення, в якому промальовано кожну деталь.

В рамках неоморфізму фахівці активно додають тіні до текстів, call to action (заклику до дії), hero-зображень. Таким чином об’єкти стають візуально об’ємними та реалістичними, при їх створенні можуть використовувати дебосинг та цифрове тиснення. Суть таких технік у тому, що головними елементами дизайну є слова або фрази, що складаються з опуклих літер і зображень на передньому плані. Neumorphism дозволяє користувачам “доторкнутися” до об’єктів, що створює ефект тісного зв’язку. Завдяки цій тенденції вдалося відновити втрачені «тактильні» відчуття та позбутися недоліків плоского дизайну: типовості та нереалістичності.

Мінімалізм чи краса у простоті

Мінімалізм у дизайн-сфері — не нововведення 2021 року. Тенденція існує кілька років, набирає популярності та вже добре закріпилася.

Доступний для сприйняття мінімалістичний дизайн дозволяє сконцентруватись на головному посланні. Сайти та лендинги, створені за принципом «краса у простоті», швидко завантажуються. Для їх створення достатньо використати якісні фото та короткий інформативний текст, які допоможуть наочно показати продукт, його застосування, пояснити переваги.

Scroll-animations або ефективний гіпноз

Прийом «паралакс» передбачає впровадження оптичної ілюзії для створення трендових анімацій. Сьогодні його активно використовують у світі дизайну, щоб відтворити швидкий рух об’єктів переднього плану та більш сповільнене переміщення предметів, що розташовані вдалині. Так вдається створити максимально реалістичний ефект та сюрреалістичну картинку. До речі, паралакс можна спостерігати і в повсякденному житті, наприклад, як мчать дерева та будинки, коли ми їдемо на машині. Цей прийом має гіпнотичний вплив на людину, тому чим довше користувач знаходиться на такій сторінці, тим сильніше її захоплює візуал.

Scroll-animations — набір ефектів і прийомів, суть яких у тому, що елементи перебувають у динаміці, коли прокручує сторінку. При цьому фрагменти, що рухаються, можуть бути невеликими, наприклад, тільки в області розміщення тексту або комерційної картинки.

На скрині – статичне зображення. Побачити ефект у дії можна за посиланням.

При використанні scroll-animations на сторінці:

  • створіть для користувачів елементи керування (початок відтворення, пауза та інше);
  • не прибирайте рухи на невеликих ділянках;
  • підкреслюйте анімованими елементами важливі інформаційні блоки, подбайте, щоб вони відволікали відвідувача від мети відвідування сайту.

Майте на увазі, що правильно реалізувати цей тренд може лише професіонал після комплексного аналізу запиту клієнта.

Тривимірні елементи або вперед у майбутнє

Тривимірні елементи в дизайні — доказ того, що компанія йде в ногу з часом, не боїться нових технологій та змін. Це приваблює цільові аудиторії, куди входять молоді прогресивні люди.

До речі, 3-D компоненти успішно застосовують під час презентації товарів, показуючи продукт з різних сторін та в дії.

Поява об’ємних форм та плаваючих деталей – результат змішування сюрреалістичних анімацій із реальними об’єктами. Найбільше цей тренд застосовують у геометричному дизайні, коли ключовими компонентами виступають трикутники, квадрати та інші фігури.

Кому слід звернути увагу на цей тренд:

  1. Компаніям, які активно застосовують у роботі інноваційні технології.
  2. Виробникам брендової техніки та електроніки.
  3. ІТ-агентствам.

Використання 3-D картинки – правильний спосіб презентувати новинку та створити ефективну рекламну кампанію на сайті.

Ознаки вдалого сайту та лендингу

Чи достатньо використовувати тренди веб-дизайну, щоб сайт став робочим та допомагав досягати бізнес-цілей? Ні, важливим є комплексний підхід до створення або реконструкції майданчика. Про важливі компоненти успішних сайтів та лендингів – далі.

Чітко поставлена ​​мета

Кожен елемент дизайну має розкривати суть проекту. Тільки в такому разі відвідувач з перших секунд зрозуміє, чим корисний сайт чи лендинг конкретно для нього — чи зможе він купити товар чи замовити послугу, яка закриває його актуальні болі, знайти цінну інформацію тощо.

Наприклад, якщо потрібно продати, почніть з яскравих переваг продукту або послуги (тексти в Hero-блоках) та болів ЦА, вказуйте особливості, функції та переваги продукції (3-D об’ємна картинка з описом інновацій). Чи відкрили новий еко-проект? Використовуйте натуральні відтінки, стиль мінімалізм та багатошаровість у графіці (колаж із 3-5 фото на світлому фоні), якщо не хочете перевантажувати сайт. Ставте чіткі завдання та вирішуйте їх за допомогою дизайн-елементів.

Проста інтуїтивна навігація

Як ви робите, якщо витрачаєте багато часу на пошук елементарної інформації на інтернет-майданчику і не можете розібратися в її структурі? Швидше за все, закриваєте вкладку та йдете до конкурентів. У сучасних людей мало вільного часу на пошук інформації чи продуктів, тому подбайте про навігацію. Зробіть її інтуїтивною та зручною, використовуйте breadcrumbs (навігаційні ланцюжки) та продумайте ієрархічну структуру.

Бездоганна адаптивність та максимальна швидкість

Не забувайте про популярність мобільних пристроїв. Подивіться на статистику — щонайменше 50% трафіку надходить із девайсів. Врахуйте цей момент під час створення сайту або лендингу, проведіть адаптацію під мобільні пристрої. Якщо ви зробили мобільну версію сайту раніше, але сумніваєтеся в коректності її роботи, скористайтеся спеціальним сервісом від Google. Достатньо ввести URL-адресу, система самостійно зробить аналіз адаптивності.

Індивідуальний підбір дизайн-трендів

Не варто застосовувати ту чи іншу тенденцію лише тому, що вона подобається. Підбирати веб-дизайн потрібно індивідуально, враховуючи:

  • корпоративний стиль;
  • особливості подання інформації;
  • специфіку діяльності;
  • Показники продукції та інше.

Наприклад, неоформізм недоречний на сайтах для продажу косметики з натуральних інгредієнтів. .

Загальнодоступність

Не забувайте, що деякі представники ЦА можуть мати проблеми із зором, це ускладнює сприйняття інформації. Подбайте, щоб лендинги та сайти були загальнодоступними. Правильний контраст та альтернативний текст підвищують доступність ресурсу, а також забезпечують інклюзивність.

Висновок

При створенні сучасного дизайну сайту або лендингу в 2021 році веб-дизайнери наслідують такі тренди:

  • великі шрифти в hero-блоках (акцент на головному);
  • багатошаровість у графічних елементах (максимум у мінімумі);
  • переважання відтінків землі та молока (ближче до природи);
  • розміщення контенту користувача (доказ успіху);
  • неоморфізм (контраст знову у моді);
  • мінімалізм (краса у простоті);
  • scroll-animations (ефективний гіпноз);
  • тривимірні елементи (вперед у майбутнє).

Використовуйте виключно ті тенденції, які відповідають специфіці вашого бізнесу, а також не забувайте про просту інтуїтивну навігацію, технічну справність сайту, принцип загальнодоступності та адаптацію під мобільні пристрої.