Контент сайту – це весь інформаційний зміст ресурсу: тексти, зображення, відео та ін. Грає важливу роль у функціонуванні сайту: впливає на конверсію, ранжування в пошукових системах, залученість аудиторії.
Основні орієнтири для оцінки якості контенту:
Нові публікації рекомендується додавати регулярно, щоб підтримувати інтерес аудиторії, демонструвати пошуковим системам розвиток ресурсу і просуватися по більш широкому ядру запитів.
Текстовий контент є основним для багатьох ресурсів. Це статті, замітки, новини, описи, прес-релізи, огляди і т. д.
Такий контент часто виступає доповненням до текстового, але іноді є основним.
Зображення повинні бути:
Зображення полегшують процес сприйняття текстового контенту, впливають на поведінку користувачів і можуть бути додатковим джерелом трафіку, якщо добре ранжуються в пошуку по картинках.
Відеоконтент може бути основним або додатковим. Дозволяє суттєво збільшити час перебування користувача на сторінці, що позитивно позначається на поведінкових факторах.
Якісне відео охоче дивляться, з його допомогою можна урізноманітнити контент, максимально наочно продемонструвати товар. Складність підробки і всебічний вплив (візуальний і аудиоряд, передача емоцій, створення настрою) роблять його ефективним маркетинговим інструментом.
Аудіоінформація – музика, подкасти, інтерв’ю і т. д. – доречна на ресурсах різної спрямованості. Найбільш поширені на навчальних і розважальних. У комерційних проектах частий варіант використання – аудіовідгуки клієнтів.
Оригінальний контент високо цінується пошуковими системами і користувачами. Способи створення матеріалів:
Для текстових матеріалів розрізняють:
Якість контенту залежить від експертності автора в потрібній тематиці і від уміння створювати матеріали. Підготовка вимагає часу, вкладень, але ступінь впливу на аудиторію і пошукові машини, як правило, все компенсує.
При цьому варіанті наповнення сайту прямо запозичується чужий контент. Це:
Існує варіант «білого» копіпасту, коли вказується посилання на джерело.
Цитування окремих фрагментів, оформлене за правилами і супроводжується унікальним оточенням, не є копіпастом.
Інша назва контенту – User-generated content. Це інформаційний зміст, що створюється безпосередньо користувачами: коментарі, відгуки, пости і т. д.
Для користувача публікації можуть бути додатковим або основним змістом. Цінуються за природність, отримання зворотного зв’язку, демонстрацію залученості. Вимагають постійного контролю і модерації, щоб залишався культурним, правомірним і без спаму.