Що таке просування / розкрутка сайту

Що таке просування розкрутка сайту

Навіть якщо на сайті є цікавий, унікальний, корисний користувачеві контент, це ще не означає, що ресурс буде популярним. Справді, звідки потенційним відвідувачам про нього дізнатися? Конкуренція майже у всіх сферах неймовірно висока, а значить, потрібно допомогти пошуковим системам виділити конкретно ваш ресурс з сотень тисяч інших. Для цього використовується розкрутка сайту.

Колись для просування ресурсу потрібно було закуповувати посилання і писати величезну кількість seo-текстів, але зараз цього недостатньо. У XXI столітті послуга перетворилася в цілий комплекс глибоких аналітичних процесів, призначених для вирішення ряду завдань.

У найширшому сенсі розкрутка сайту – це набір дій, метою яких є розвиток і збільшення частки видимості ресурсу в пошукових системах, залучення максимальної кількості цільових відвідувачів, перетворення їх в покупців товарів і послуг.

Способи розкрутки сайту, методи просування сайту в інтернеті

В інтернеті докладно описані методи просування сайту – платні і безкоштовні. Насправді ця класифікація не зовсім правильна. В основі будь-якого варіанту лежить важка людська праця – найдорожчий компонент цього напрямку.

Чи можна підвищити популярність ресурсу безкоштовно? До деякої міри – так. Однак з часом завдання вимагатиме все більше часу і сил. Доведеться приділяти їй практично кожен день! Більшості власників бізнесу це не дуже зручно, так що потрібно буде звертатися до фахівців. Можна зробити це і на ранньому етапі, щоб скоротити терміни досягнення результату і підвищити ефективність процесу.

У розкрутку сайту входить кілька важливих заходів.

Аналітика

Аналіз поведінки відвідувачів. Як вони знаходять ваш сайт або додаток? Як з ним взаємодіють? Скільки часу в середньому проводять на певних сторінках? Оптимальний спосіб отримати такі відомості – використовувати спеціальні сервіси, на зразок Google Analytics. Продукт Google надає найбільшу кількість можливостей, але він досить складний у використанні. Більшість власників сайтів застосовують лише малу частину його можливостей. Щоб домогтися максимальної ефективності, краще замовити послуги експертів.

Призначення Google Analytics – збір і аналіз даних з різних пристроїв і цифрових засобів. Система надає звіти в самому наочному вигляді. Для початку просування сайту потрібно встановити на нього код лічильника. Це кілька рядків, які слід скопіювати прямо в HTML. Після цього користувач, який відвідує ресурс, автоматично запускає аналітику і сайт запам’ятовує всі вчинені дії.

Як взаємодіяти з зібраною інформацією? Для цього у «Гугла» є безліч фільтрів, які слід налаштувати під потреби вашого бізнесу. Наприклад, можна зробити так, щоб система не враховувала відвідування від ваших співробітників, і т. д.

SEO

Зазвичай не спеціалісти, які говорять про просування сайту, мають на увазі саме SEO. Ця послуга являє собою пошукову оптимізацію, тобто, приведення ресурсу в стан, який забезпечить його помітність для пошукових систем. Якщо робити все правильно, сайт поступово почне підніматися в результатах видачі, а значить, ймовірність його відвідування буде рости. Майже 100% користувачів пошукових систем заходять тільки за першими трьома посиланнями. Потім показник знижується. Лише близько 20% добираються до другої сторінки.

Як дістатися до верхніх рядків видачі в умовах жорстокої конкуренції? Потрібно вдатися до SEO-просування сайту. Вона виконується в кілька етапів:

Перший етап: робота всередині ресурсу. Сюди входить виправлення помилок, додавання і переробка контенту, створення перелінковки і багато іншого. Фахівці називають ці процеси «внутрішньою оптимізацією». Слід враховувати, що у різних пошукових систем різні вимоги до стану сайту. Рекомендується звертати увагу на дві найпопулярніші системи – Google і Яндекс.

Другий етап: зовнішнє просування сайту. Потрібно працювати на інших ресурсах, каталогах статей, форумах та інших майданчиках. Мета цього етапу – збільшення природної посилальної маси, яка буде підвищувати «авторитет» вашого ресурсу і збільшувати його позиції в результатах видачі.

Третій етап: утримування зайнятих позицій. Конкуренти не дрімають, а також постійно займаються просуванням сайтів! Щоб їх заходи не “виштовхнули» ваш ресурс з заслуженого місця, необхідно постійно аналізувати пошукову видачу, сайти конкурентів, стежити за новинками в області SEO, впроваджувати доопрацювання на свій сайт…

Однак SEO – це ще не повна відповідь на питання «що таке просування сайту». Для досягнення успіху треба приділити увагу третього моменту:

Юзабіліті

Мета комерційного сайту – продати відвідувачеві товари або послуги. Юзабіліті, тобто зручність користування ресурсом – один з найважливіших інструментів у досягненні такої мети. По суті, клієнтам байдуже, наскільки витончені способи застосовувалися під час розробки – їх цікавить виключно можливість досягти своєї мети, причому якомога швидше і без зусиль. Якщо інтерфейс буде приємним, цікавим і комфортним, відвідувач не тільки купить у вас що-небудь – він ще й неодмінно повернеться. А може, навіть порекомендує сайт друзям.

Статистика свідчить, що інтернет-магазини втрачають близько 50% покупців через невдале юзабіліті. Людина, яка не змогла швидко знайти потрібний товар, навряд чи буде витрачати свій час – швидше за все, він піде до конкурентів, а сюди вже ніколи не повернеться. Таким чином, робота з юзабіліті стає одним з найважливіших інструментів в розкручуванні сайту. Існує кілька вимог, яким повинен відповідати ваш ресурс:

 • зрозуміла з першого погляду структура;
 • можливість швидко визначити, де знаходиться необхідна інформація;
 • відповідність тексту форматам подання.

При роботі з юзабіліті потрібно встати на місце відвідувача, уявити себе «по той бік екрану».

Важливо! Пам’ятайте, що перераховані вище напрямки дають ефективний результат лише в комплексі. Будучи застосованими окремо, вони не забезпечать зростання відвідуваності і збільшення покупок. Всі методи взаємопов’язані, так що не забувайте про жоден з них!

Інші методи просування сайту

Реклама

Нерідко при розкручуванні використовується реклама:

 • Контекстна. Текстово-графічні матеріали розташовуються поруч з результатами пошуку Google, Яндекса і аналогічних сервісів. Головна особливість контекстної реклами – спрямованість на тих користувачів, що можуть зацікавитися вашою продукцією. Принцип дії простий: ви створюєте і налаштовуєте оголошення з певними ключовими словами. Користувачі, які вводять ці слова в рядку пошуку, мають шанс побачити ваші оголошення. Система працює за принципом аукціону – чим більше заплатити, тим вище ймовірність демонстрації. Також до контекстної реклами відносяться ретаргетінг і ремаркетинг – показ оголошень на підставі вже відвіданих користувачем ресурсів.
 • Медійна. Текстово-графічні матеріали розміщуються на спеціальних рекламних майданчиках. За принципом дії цей метод просування сайту схожий з рекламою в звичайних ЗМІ, але у нього є переваги – наприклад, можливість використання анімованих зображень. До того ж, зацікавлений оголошенням користувач може відразу ж перейти по посиланню і зробити покупку.

Існують і інші методи реклами сайтів. Наприклад, можна вставляти її в розсилку по підписці, або в клієнти програм, які застосовують користувачі.

E-mail-маркетинг

Багато хто недооцінює цей спосіб розкрутки, і абсолютно даремно! По-перше, електронна пошта є майже у кожного користувача мережі. По-друге, можна персоніфікувати повідомлення, підготувавши текст і оформлення під конкретного користувача. По-третє, багато одержувачів цікавих листів поширюють їх серед друзів і знайомих.

Просування сайту за допомогою e-mail-розсилки може здійснюватися наступними способами:

 • Відправлення повідомлень передплатниками. Зареєструвавшись на певних ресурсах, користувачі можуть дати згоду на отримання розсилки по певній тематиці. Існують відкриті (які можуть отримати всі бажаючі) і закриті (строго для певних одержувачів) види розсилки. Також вони бувають безкоштовними і платними. Інструмент ефективний за рахунок своєї масовості. Листи працюють на благо сайту і бренду в цілому, нагадуючи користувачам про його існування.
 • Реклама в розсилках. Можна замовити розміщення вашої реклами в листах інших компаній. Зазвичай мова йде про банери з гіперпосиланнями, які розташовуються в певних частинах тіла листи. Для досягнення ефективності потрібно акуратно вибирати тематику розсилки. Наприклад, реклама курсів малярів-штукатурів навряд чи принесе результат в листах для шанувальників дорогих автомобілів.
 • Індивідуальна розсилка. Складний, але ефективний інструмент, який вимагає серйозних витрат часу і сил. Кожне повідомлення направляється конкретному користувачу (або невеликій групі користувачів). Попередньо треба зібрати адреси та проаналізувати переваги одержувача. Головним достоїнством є те, що лист отримує зацікавлений користувач, так що ймовірність покупки досить висока.

Слід згадати і про так званий «Спам». Спам – це несанкціонована масова розсилка. Пам’ятайте – ні в якому разі не можна відправляти велику кількість рекламних повідомлень користувачам, які не давали на це згоди! У більшості країн такі дії переслідуються за законом, але найголовніше – ефективність спам-листів мінімальна. Вони приносять швидше шкоду, ніж користь, оскільки погано впливають на авторитет компанії і знижують лояльність клієнтів.

SMM

Абревіатура SMM означає Social Media Marketing, тобто маркетинг в соціальних мережах. Це ефективний інструмент залучення уваги до ресурсу, проте для успішної реалізації потрібно знати безліч нюансів. Крім соцмереж, можна використовувати його принципи в спільнотах, щоденниках, блогах, форумах і аналогічних майданчиках.

Аудиторія соціальних мереж величезна – по суті, вона вже перевищує аудиторію найбільших телеканалів. Головні особливості користувачів таких ресурсів – уважність і активність. Робота фахівця з SMM має багато спільного з PR. Працювати потрібно безпосередньо в спільнотах з цільовою аудиторією, використовуючи прямі і приховані заходи взаємодії.

Чого можна домогтися, застосовуючи SMM?

 • Збільшення лояльності аудиторії.
 • Підвищення відвідуваності сайту.
 • Просування бренду.
 • PR.

Експерти вважають цей інструмент одним з найперспективніших. Величезна кількість компаній (від малого до великого бізнесу) вже завели аккаунт в Instagram і на Facebook. Ці спільноти використовуються для налагодження контакту з споживачем, просування товарів і послуг.

Зазвичай використовуються такі інструменти:

 • Ведення блогу – публікація записів, оформлення матеріалів. Можна створювати свій контент або використовувати вже наявний.
 • Спілкування в тематичних спільнотах, взаємодія з користувачами, відповіді на коментарі.
 • «Агенти впливу» – прихований маркетинг.
 • Тематичні обговорення.
 • Пряма реклама. Можна замовити згадку вашої спільноти на іншій сторінці співтовариства, або у популярного блогера.
 • Вірусний маркетинг.
 • Створення позитивного інформаційного фону.
 • Оптимізація вашого сайту під соціальні мережі.

SMM не дає миттєвого результату. Інструмент націлений на довгострокову перспективу. Його головною перевагою є невисока вартість при можливості досягти відмінного результату.

Отже, що таке розкрутка сайту? Це безліч методів та інструментів, за допомогою яких вдається залучити користувачів на ваш ресурс. Пам’ятайте, що результату можна досягти тільки за допомогою комплексу заходів.