- 1 Що таке піксель Фейсбуку.
- 2 #1: Створіть піксель Фейсбуку для вашого сайту
- 3 #2: Як додати відстеження подій до вже існуючого пікселя
- 4 #3: Перегляд даних Фейсбук Аналітікс для сторінок вашого сайту
- 5 #4: Створіть кастомізовані звіти в Фейсбук Аналітікс за допомогою сегментів
- 6 #5: Слідкуйте за поведінкою користувачів за допомогою вирви продажу
- 7 #6: Слідкуйте за покупками
- 8 #7: Досліджуйте як поводяться групи відвідувачів
- 9 #8: Створіть власні розбивки
- 10 #9: Знайдіть найактивніших користувачів вашого сайту
- 11 #10: Переглядайте аналітику для ваших подій
- 12 #11: Переглянути аудиторії, що перетинаються
- 13 #12: Візуалізуйте Показник цінності
- 14 #13: Заглибтесь у демографію користувачів
- 15 #14: Перевірте налаштування
- 16 Підсумок
Фейсбук збирає багато даних про користувачів, які можуть послужити хорошу службу вашому бізнесу. На жаль, піксель Фейсбука часто налаштований неправильно, а користувачі аналітики не використовують і половини її можливостей. Ми переклали докладний посібник Крісті Хайнс (Kristi Hines) з налаштування та застосування аналітики Facebook.
Бажаєте дізнатися більше про відвідувачів вашого сайту? У цій статті я розповім, як встановити та використовувати аналітику Фейсбуку, щоб з’ясувати якнайбільше про поведінку користувачів, які приходять на ваш сайт.
Що таке піксель Фейсбуку.
Піксель Фейсбука збирає інформацію про відвідувачів нашого сайту та зіставляє її зі своїми користувачами. Чим більше соцмережа знає про наш бізнес, установки та відвідувачів, тим ефективніше вона показує рекламу. Це доведено численними тестами та нашим досвідом. Автоматичні стратегії працюють краще, ніж ручні, тому що ми відвантажуємо в піксель Фейсбука максимально докладну інформацію.
У піксель можна передавати не лише дані про відвідувачів, а й події сайту, тобто цілі. Можна передавати покупки, їх вартість, реєстрацію, підписки. Тобто. повністю віддавати всю інформацію про лійку продажів або про дії користувачів. І чим більше ми їх віддаватимемо, тим краще Фейсбук налаштовуватиметься зі своїми стратегіями та показуватиме рекламу.
Наприклад, якщо ми підключимо канали електронної конверсії до пікселя, ми зможемо вказувати на Facebook, що нам потрібні відвідувачі, які готові купувати товар за певну вартість, тобто. CPA буде не дорожче X суми. Оскільки Фейсбук знає доходи та витрати, він зможе підлаштовуватися та наводити таких цільових користувачів. Чим більше FB знає про нас та наших відвідувачів, тим більше він зможе знайти подібних людей.
За допомогою наших даних соцмережа аналізує своїх поточних користувачів та збирає їх у look-a-like групу. Look-a-like працюють дуже добре. Що більше у нас відвідувачів, то точніше і більше Фейсбук зможе зробити схожих гуртів. Look-a-like – максимально схожа аудиторія на тих, хто в нас робить якісь дії або тих, хто в нас щось купує або просто заходить на сайт. Такі групи можна робити за тими, хто просто зайшов, щось купив, не зайшов або щось не зробив на сайті. Все це можна настроювати після правильної установки пікселя.
#1: Створіть піксель Фейсбуку для вашого сайту
Якщо ви ще не встановили піксель на ваш сайт, для показу реклами з Фейсбуку, настав час це зробити, щоб мати доступ до аналітики Фейсбуку.
Як створити піксель у Facebook?
Для початку потрібно зрозуміти де взяти піксель Facebook., відкрийте Менеджер реклами або Бізнес менеджер, перейдіть до рекламного облікового запису вашого сайту, а потім в Менеджер подій (Events Manager) > Панель пікселів (Pixels dashboard).
Далі натисніть зелену кнопку Створити піксель.
На наступному екрані натисніть кнопку «Створити», щоб створити перший піксель.
Як встановити піксель Фейсбука на сайт
Фейсбук надає три варіанти встановлення пікселя на сайт: через Інтеграцію (Integration), Тег Менеджер (Tag Manager), самостійну вставку коду або відправлення інструкції на пошту розробнику.
Щоб використати всі можливості пікселя, виберіть варіант самостійного встановлення коду на сайт. Фейсбук дасть вам вказівки як встановити основний код пікселя.
Після встановлення коду Фейсбук може надіслати тестовий трафік на ваш сайт, щоб переконатися, що піксель було встановлено правильно.
Як тільки ви натиснете Продовжити, у вас з’являться додаткові можливості відстежувати дії на сайті.
При включенні додаткових опцій ви отримаєте додатковий код, який потрібно встановити на сайт, щоб відстежувати цю подію.
Ви можете використовувати пункт Відправляти параметри події (Send Event Parameters), щоб вказати вартість подій таких як генерація лідів або покупка.
Після встановлення параметрів, які хотіли б відстежувати за допомогою пікселя, натисніть Готово внизу екрана, щоб завершити установку. Як тільки користувачі почнуть заходити на ваш сайт і переходити по сторінках, де було встановлено головний код пікселя, ви почнете бачити їх дані на панелі пікселя Фейсбука.
Від кількості відвідувачів протягом дня залежатиме час, який піде на збір даних з вашого сайту. Поки у вас не набереться 100 відвідувачів старше 18, які були активні протягом 30 днів, ви бачитимете це вікно або повідомлення «Недостатньо даних»:
#2: Як додати відстеження подій до вже існуючого пікселя
Якщо ви вже встановили піксель на сайт, він автоматично відстежує кількість переглядів сторінок. Щоб отримати більше користі від аналітики Фейсбука, додайте до пікселу додаткові події.
Щоб оновити існуючий піксель, перейдіть до Менеджер подій (Events Manager) > Панель пікселів (Pixels dashboard) у Менеджері реклами (Ads Manager) і натисніть кнопку Налаштувати (Set up) поряд з пікселем.
Далі, виберіть Встановити код вручну.
Позначте події, які хотіли б відстежувати на сайті, щоб отримати потрібний код.
В кінці натисніть Готово внизу екрана, щоб завершити налаштування. Як тільки користувачі почнуть заходити на ваш сайт і переходити по сторінках, де було встановлено головний код пікселя, ви почнете бачити їх дані на панелі пікселя Фейсбука.
#3: Перегляд даних Фейсбук Аналітікс для сторінок вашого сайту
Після створення пікселя, ви зможете знайти його у списку Фейсбук Аналітікс. Використовуйте пошукову систему у верхньому лівому куті, щоб відфільтрувати елементи за ключовими словами та переглянути попередні перегляди та дані користувача (відвідувачів).
Якщо натиснути піксель на вашому сайті, ви побачите загальні дані аналітики Фейсбука. Тут, ви знайдете загальну інформацію про дані, зібрані Фейсбук Аналітікс на вашому сайті, починаючи від кількості унікальних відвідувачів (кількість унікальних користувачів сайту), кількості нових користувачів (кількість нових відвідувачів сайту), інформацію про сесії (кількість відвідувань сайту) та перегляди сторінок ( кількість сторінок переглянутих за одну сесію) у ключових метриках (Key metrics).
В Активних користувачах за останні 24 години або по годинах ви можете подивитися, коли люди найчастіше відвідують ваш сайт. Вам також доступні основні демографічні дані відвідувачів сайту у блоці Люди.
У блоці Активні користувачі, ви можете побачити кількість відвідувачів по місяцях, тижнях та днях.
Крім того, подивитися топ ресурсів, що приводять трафік, реферальні домени, і топ УРЛів (сторінок на сайті з унікальними відвідувачами).
Далі, ви можете побачити ресурси з пошуку, соціальних мереж, та середню довжину сесії (середній час, який відвідувачі проводять на сайті).
Нарешті, подивіться рівень залучення (число активних користувачів за місяць розділене на кількість активних користувачів за день), вік та стать, країну та інформація про ОС користувачів.
Перейдіть за посиланням Подивитися повний звіт у правому верхньому куті будь-якого блоку на сторінці із загальними даними, щоб побачити детальнішу розбивку даних.
#4: Створіть кастомізовані звіти в Фейсбук Аналітікс за допомогою сегментів
Фейсбук аналітікс пропонує кілька способів налаштування перегляду даних аналітики для сайту: сегменти, вирви, когорти та розбивка. Ви можете створювати сегменти у верхній панелі перегляду даних аналітики.
Коли ви встановлюєте новий сегмент, ви створюєте панель, яка фільтрує дані аналітики фейсбуку згідно з заданими умовами. Сегменти можуть визначатися подіями, які відстежує піксель, демографією (вік, місто, країна, підлога та регіон), інформацією про девайси (дані про гаджети), та веб параметрами (домен, URL, реферал, ресурс трафіку, або UTM).
У процесі створення сегмента ви будете бачити попередні дані про кількість користувачів, що входять до нього.
Як тільки ви закінчите налаштування, натисніть кнопку Зберегти внизу і дайте назву сегменту.
Щоб використати сегменти, які ви налаштували самостійно, у Фейсбук Аналітікс, застосуйте нові сегменти або виберіть сегмент з меню, що випадає, вгорі сторінки.
У меню сегментів, що випадає, виберіть Очистити сегменти, щоб скасувати фільтри даних аналітики, виберіть переглядати інші сегменти, або натисніть X, щоб видалити створений сегмент.
#5: Слідкуйте за поведінкою користувачів за допомогою вирви продажу
Якщо ваш піксель відстежує події, які призводять користувачів до покупки, ви можете використовувати їх, щоб створити вирву. Наприклад, якщо у вашого сайту є вбудована система продажу e-commerce, відстежуйте перехід у кошик, початок оплати, інформацію про оплату та завершення покупки за допомогою пікселя.
Щоб створити вирву, натисніть Вирви в меню зліва і натисніть кнопку Створити вирву.
Скористайтеся меню, що випадає, щоб знайти події, які відповідають етапам вашої вирви.
Як тільки ви закінчите додавати етапи у вирву, натисніть кнопку Застосувати і ви побачите як буде виглядати інформація по вашій вирві.
Натисніть Зберегти, щоб зберегти вирву для подальшого використання. Використовуйте ці дані, щоб зрозуміти, на якому етапі люди випадають з вирви продажів або генерації лідів. Якщо ви побачите, що велика кількість людей йде на певному етапі, перегляньте його організацію на сайті, щоб оптимізувати його та тим самим підвищити конверсію.
#6: Слідкуйте за покупками
Якщо ви додали вартість до подій, які відстежує піксель Фейсбука, ви зможете побачити демографічні дані та додаткову інформацію про ваших покупців. Натисніть Прибуток у меню ліворуч.
Використовуйте цю інформацію, щоб відстежити розміри прибутку та поведінку покупців за певний час, включаючи демографічний звіт, який показує розбивку покупців за віком та статтю.
#7: Досліджуйте як поводяться групи відвідувачів
Когорта дозволяє бачити людей, які виконали дві дії, що відстежуються пікселем, наприклад, «нові відвідувачі» та «заповнення форми ліда».
Щоб створити когорту, натисніть Когорти в меню ліворуч, а потім натисніть кнопку Створити Когорту.
Виберіть дві події, які хотіли б відстежити.
Натисніть кнопку Застосувати, і ви побачите дані, які допоможуть вам оптимізувати сайт для утримання клієнтів та ін.
Натисніть Зберегти, щоб зберегти когорти для подальшого використання.
#8: Створіть власні розбивки
Розбивки дають змогу переглядати параметри подій, які відстежує піксель. Якщо ви натиснете Розбивки в меню зліва, ви побачите стандартні розбивки, створені самим Facebook. Використовуйте їх як приклади для розбивок.
Щоб створити власну розбивку, натисніть кнопку Створити розбивку у верхньому правому куті екрана. На наступній сторінці виберіть подію та три параметри, які ви бажаєте використати, щоб проаналізувати її.
Натисніть Застосувати, щоб побачити результати.
Використовуйте меню, що випадає, поруч із кнопкою Застосувати, щоб зберегти розбивки для подальшого використання.
#9: Знайдіть найактивніших користувачів вашого сайту
Звіт по відсотках дозволяє побачити, які групи відвідувачів сайту найбільш активні чи приносять більше прибутку.
Якщо ви натиснете Відсоток у меню зліва, ви автоматично побачите відсоток Перегляду Сторінок.
Процентиль – поняття з математичної статистики, яке допомагає оцінити співвідношення кращого результату до гіршого. Відсотки розподіляють за шкалою в 100%, де вищому відсоткові відповідає менша частка вибірки. Наприклад, переглядаючи 70-й процентиль перегляду сторінок, ви побачите кількість разів, коли топ 30% ваших користувачів переглянули сторінку на сайті.
Згідно з Фейсбуком, звіт вище, показує розподіл людей, які переглянули сторінку на вашому сайті, де Х це відсоток користувачів та Y кількість переглянутих сторінок.
Крім дефолтних установок, ви можете вибрати події зі списку відстежуваних пікселем, щоб створити власний звіт про Відсотки для покупок, лідів та іншої активності користувачів.
#10: Переглядайте аналітику для ваших подій
Натисніть Події в меню зліва, щоб побачити всі події, що відстежуються пікселем.
Якщо ви натиснете на подію, ви побачите загальний звіт Фейсбук Аналітікс по користувачам, які вчинили цю дію.
#11: Переглянути аудиторії, що перетинаються
За допомогою Перетинів, ви можете переглянути скільки унікальних користувачів вчинили дії за більш ніж одним каналом або параметром. Наприклад, ваші користувачі можуть використовувати кілька гаджетів для завершення покупки. Використовуйте меню, що випадає, щоб вибрати подію та параметри події, і ви побачите, як покупці використовують різні гаджети і які це гаджети.
Наведіть мишку на блоки, щоб побачити докладнішу інформацію.
#12: Візуалізуйте Показник цінності
Якщо ви відстежуєте покупки за допомогою пікселя, ви можете натиснути Показник цінності в меню зліва, щоб побачити показник цінності ваших відвідувачів. Наведіть мишку на дані, щоб побачити докладнішу інформацію.
#13: Заглибтесь у демографію користувачів
У секції Люди в меню зліва, ви знайдете 5 звітів щодо демографії користувачів вашого сайту, починаючи з основних даних.
В основному звіті ви побачите розбивку за віком, статтю, мовою, країною та містом відвідувачів.
У демографічному звіті можна знайти посаду, освіту та сімейний стан.
У звіті про лайки можна переглянути сторінки вашого сайту, які зібрали найбільше лайків.
У звіті з технологій можна побачити версію ОС користувачів, ОС девайсів, версії програм та моделі девайсів, що використовуються відвідувачами.
Натисніть звіт про Покупки, щоб побачити додаткову інформацію – дохід, витрати, купівельна поведінка, розмір сім’ї, способи оплати, володіння будинком та стиль життя відвідувачів сайту.
#14: Перевірте налаштування
Останній пункт у меню зліва, Налаштування, дозволяє побачити налаштування Фейсбук Аналітікс для конкретного пікселя. Тут ви можете дозволити всім користувачам аналітики бачити дані про покупки, оновити часовий пояс та змінити інші налаштування, що стосуються безкоштовного Фейсбук Аналітікс.
Ви можете знайти опції пікселя під Менеджером реклами (Ads Manager).
Підсумок
Аналіз аудиторії Фейсбуку пропонує безліч цінної інформації власникам бізнесу та маркетологам. Ви можете використовувати ці дані, щоб відстежувати, що Facebook може розповісти вам про ваших відвідувачів.