- 1 Сервіси з пошуку
- 2 Сервіси пошуку зворотних посилань
- 3 Сервіси з пошуку ключових слів
- 4 Сервіси визначення позицій сайту
- 5 Сервіси соціальної активності
-
6
Інші послуги
- 6.1 19. Marketing Grader
- 6.2 20. SEMrush
- 6.3 21. The Wayback Machine
- 6.4 22. WooRank
- 6.5 23. Зв’язування Link Gopher + Be1.ru
- 6.6 24. Similarweb
- 6.7 25. “Топвізор”
- 6.8 26. PR-CY
- 6.9 27. Screaming Frog Seo Spider
- 6.10 28. Smart SEO Auditor
- 6.11 29. Builtwith
- 6.12 30. Spy On Web
- 6.13 31. Інструменти Олександра Арсенкін
- 6.14 32. Content watch
- 6.15 33. Rush Analytics
- 6.16 34. «Піксель Тулс»
- 6.17 35. SEOWORK
- 6.18 36. Keys.so
- 6.19 37. Netpeak Spider
- 6.20 38. Rookee
- 7 Підіб’ємо підсумки
Просування сайту варто розпочинати з розробки грамотної стратегії. Але як її коректно сформувати? У цьому вся допоможе конкурентний аналіз. Для його спрощення є сервіси, які дозволяють швидко провести моніторинг бренду. У статті ми розглянемо найефективніші з них.
Сервіси з пошуку
згадок про бренд товарах та продуктах на різних ресурсах. Щоб здійснити аналіз конкурентів в інтернеті, скористайтеся автоматичними сервісами моніторингу. Аналіз безлічі джерел (від соціальних мереж до порталів новин) – це хороший спосіб дізнатися більше про ваших конкурентів і поліпшити власну пропозицію.
1. Mention
Інструментарій Mention.com призначений для відстеження репутації компанії. Цей сервіс допоможе спостерігати за брендом, досліджуючи згадки про нього та його товари та послуги в режимі реального часу. Понад 650 000 компаній використовують Mention! Тут можна здійснити аналіз компанії з мільйона різних джерел. Звіт буде включати більше 10-ти параметрів, а також запропонований однією з 42-х мов.
Сервіс не лише показує, а й аналізує згадки про обраний бренд. Так, ви можете відстежити позитивні або негативні відгуки залишають клієнтів конкурентів і як часто вони це роблять. Є можливість переглянути географію згадок – країни, в яких говорять про компанію.
Інтерфейс сервісу англійською, але його просто використовувати навіть без глибокого знання мови.
Mention має кілька тарифів. Вартість за місяць використання становитиме від 30 $. Перед покупкою можна отримати безкоштовну 14-денну версію. Вона має деякі обмеження у використанні:
- вдасться зареєструвати лише одного користувача;
- можна збирати до 1000 згадок;
- та підключити до трьох акаунтів у соціальних мережах.
Ви можете користуватися сервісом Mention у веб-варіанті або встановити програми для IOS та Android. Реєстрація на сайті здійснюється через облікові записи Facebook або Google+. Є можливість пройти авторизацію через Twitter чи LinkedIn.
2.Brand24 Brand24
Онлайн-інструментвиконує аналітику соціальних мереж. Інформацію можна відстежувати як реального часу. Цей сервіс використовують великі компанії. Наприклад, H&M та IKEA.
За допомогою Brand24 можна робити аналіз та проводити соціальне прослуховування різних брендів. Сервіс дає можливість зрозуміти свою аудиторію – виміряти рівень залученості та лояльності.
Програма проводить моніторинг соціальних мереж, у яких відстежує всі згадки про компанію. Потім на базі отриманих даних складає звіт із графічним відображенням метрик. Серед них — частота згадки про бренд в інтернеті. Звіт може містити список сторінок, де вказані популярні тести та список авторів, які посилаються на досліджуваний бренд. Ще один із можливих звітів — це дані щодо емоційної оцінки аудиторії: позитивно чи негативно загалом вони налаштовані до компанії. У звіті є джерела інформації та зазначено, чи є у згадці відео або фото-матеріали.
Brand24 можна протестувати, тому що сервіс має двотижневу демо-версію. Купити доступ до сервісу можна у трьох збірках. Ціна стартує з 49 $ на місяць.
Щоб почати користуватися інструментом, достатньо пройти процедуру стандартної реєстрації або користуватися входом через Facebook.
3. Hootsuite
Використовуйте Hootsuite для відстеження згадок про бренд у соціальних мережах. Сервіс досить популярний, кількість користувачів налічує 10 мільйонів. Його використовують великі бренди – NYC та Hershel.
Моніторинг ведеться в соціальних мережах за ключовими словами та хештегами. Введіть назву продукта конкурента та вивчайте звіт із вмістом усіх згадок про нього. Можна замовити звіт про свої пропозиції або галузі в цілому. Hootsuite робить докладні та зрозумілі звіти з інформацією, яку можна використовувати у плануванні своєї маркетингової стратегії.
Hootsuite надає можливість протестувати свої функції безкоштовно, але цей період обмежений 30 днями. На цей час сервіс дає доступ до демо-версії з повним функціоналом Hootsuite Pro. Після пробного періоду можна продовжити підписку платно, обравши потрібний тариф.
Зареєструватися на сайті сервісу просто — увійдіть через існуючі облікові записи в Twitter, Facebook або Google або заведіть новий обліковий запис у системі.
4. Open Social Buzz
Open Social Buzz проводить докладний аналіз інформації конкурентів у соціальних сетах. Шукайте згадки про бренд, продукт або навіть персону.
Діаграми та графіки показують: чи
- різноманітний контент на сайті;
- кількість постів, що публікуються;
- кількість переглядів та передплатників;
- емоційний настрій клієнтів та їх відгуки про товари та бренд в цілому.
Сервіс забарвлює діаграми у звітах залежно від динаміки появи згадок, їх емоційного забарвлення та кількості.
Цей інструмент представлений у безкоштовному варіанті, який працює з обмеженнями – можливо проаналізувати до 100 запитів на день. Повну версію можна 14 днів тестувати безкоштовно, а потім купити один із трьох тарифів. Нижній поріг вартості платної версії Open Social Buzz – 3,49 € на місяць.
5. Google Alerts
Google Alerts — це сервіс, який знаходить згадки про компанію, продукт або людину та надсилає сповіщення про них на пошту. Працює інструмент дуже просто – він створює оповіщення за певним запитом та постійно відстежує нові згадки. Ви отримуєте листи про них як реального часу.
Перевага Google Alerts у тому, що користуватися ним можна безкоштовно та без реєстрації. Використовуйте його як додатковий сервіс збору інформації про конкурентів.
Сервіси пошуку зворотних посилань
Хороші зворотні посилання підвищують значущість сторінок для пошукових роботів і в цілому позитивно впливають на ранжування сайту. Тому важливо відслідковувати, наскільки якісні беклінки посилають на ресурс.
Ресурси перевіряють масу сайту по наданому URL на нього. Після перевірки ви зможете оцінити, наскільки якісні беклінки ваших конкурентів.
6. Ahrefs Site Explorer
Інструмент, який підходить для проведення конкурентного аналізу. Інструменти сервісу дозволяють досліджувати органічний трафік, беклінки сайту, а також зробити посторінковий аналіз із ключовими словами. З його допомогою можна визначити контент, у якому найбільше зацікавлений клієнт.
Ahrefs визначає індексацію зворотних посилань, пошукового трафіку, а також ключових слів та контенту ресурсу. Сервіс має власну базу, яка обчислюється десятками петабайтів.
Сервіс платний. Вартість найдешевшої підписки 99$, але функціонал програми настільки цінний, що воно того варте.
7. Majestic Site Explorer
Majestic спеціалізується на перевірці беклінків. Зверніть увагу: він аналізує зворотні посилання, він не функціональний.
За допомогою Majestic можна масово відслідковувати беклінки (до 400 URL), а також робити порівняльний аналіз доменів конкурентів (до 5 штук одночасно).
Сервіс має три тарифні плани. Ви можете придбати Lite-версію, яка обійдеться в 49,99 $ на місяць, PRO-версію за 99,99 $ або API – за 399,99 $. Lite дозволяє обробляти до 1 мільйона одиниць аналізу, версія PRO — до 2 мільйонів, а з API можна аналізувати до 100 мільйонів одиниць.
8. LinkPad
C сервісом LinkPad можна безкоштовно проводити моніторинг посилань, що надходять і вихідні на сайт. Функціонал дозволяє знайти дзеркала ресурсу та експортувати отримані дані. Тут міститься інформація про інтенсивність змін беклінків за останні 12 місяців. Щоправда, повнота бази невелика. Ще до недоліків можна віднести повільне завантаження та нешвидку швидкість індексації.
У free-версії можна переглянути обмежену кількість інформації. Платний доступ передбачає різні тарифи. Найбюджетніший коштує 1450 рублів на місяць. З платною версією доступне повне вивантаження беклінків.
9. Monitor Backlinks
Популярний сервіс для перевірки зворотних посилань. За внутрішніми даними сервісу кількість його користувачів перевищує 70 000, а кількість доданих доменів – 110 000.
Збір інформації про зовнішні посилання опонентів відбувається автоматично. Робота з Monitor Backlinks не вимагає залучення вебмайстра – тут все просто та інтуїтивно зрозуміло. У сформованому звіті міститься повний профіль посилання сайту, що аналізується. Можна додати теги, за якими слід провести моніторинг.
Аналітика видається за такими параметрами:
- статус домену чи окремої сторінки;
- статус посилання;
- використовуваний анкорний текст;
- кількість беклінків;
- розшарування у соціальних мережах.
Звіт, сформований після діагностики сайту, можна отримати на електронну адресу листом.
Сервіс платний. Найбюджетніший тариф коштує 25$, в рамках якого можна відслідковувати 2,5 тисячі лінків. Кожна передплата супроводжується тестовим режимом протягом 30 діб.
10. Neil Patel’s Free Link Analysis Tool
Сервіс належить Нілу Пателу, провідному спеціалісту з інтернет-маркетингу США. У прагненні поділитися своєю експертністю він запустив свій власний аналог вже існуючим програмам. Відрізняється програма Нілу від аналогічних тим, що вона безкоштовна і є розробки автора. Окрім звичних даних про статус зворотних посилань на сайті ви отримуєте оцінку ресурсу за шкалою Нілу.
Інформацію можна отримати, ввівши URL-адресу сайту на головній сторінці. Потім необхідно вибрати тип бажаного звіту: лише для даного ресурсу або з піддоменами. Після аналізу відобразиться інформація про рейтинг домену, кількість беклінків, а також про передбачуваний органічний трафік.
Для розширеного пошуку можна провести моніторинг за пошуковими запитами. У звіті будуть усі ресурси, які містять цей текст в URL, заголовках та якорях. Розширений пошук дозволяє побачити аналітику за конкретними доменними зонами та анкорами.
11. BacklinkWatch
Відразу варто зазначити, що BacklinkWatch – це безкоштовний сервіс. Для роботи достатньо ввести адресу сайту та ви отримаєте аналіз зовнішніх лінків на ресурс. Обсяг згенерованих даних не поступається платним аналогам! Але BacklinkWatch має ряд недоліків: немає можливості подивитися історію приросту посилань і відсутня можливість вивантажити дані в таблицю.
Сервіси з пошуку ключових слів
Наступний параметр, за яким потрібно оцінювати сайти конкурентів, — це семантика. Існують спеціальні програми, які надають аналітику ресурсу на ключові запити. Правильно проаналізувавши отримані дані, можна розширити власне семантичне ядро.
12. SpyWords
SpyWords – багатофункціональний сервіс, за допомогою якого порівнюють свою семантику та семантику конкурентів. Тут можна отримати дані щодо конкретних ключів, а також текстів оголошень для органічної видачі та реклами. Вони будуть показуватися окремо для Яндекса та Google.
SpyWords дозволяє порівнювати конкурентів один з одним або із собою. Тут демонструється стратегія просування сайту. Додатково відображатиметься інтенсивність трафіку.
Інформація відображається в таблицях. З безкоштовною функцією “Битва доменів” можна зробити порівняння контексту конкурентів, знайти найефективніші фрази з їхньої реклами та використовувати у своїй.
Ще одна схожа функція «Війна доменів» дозволяє порівняти між 20 конкурентами одночасно!
Розумний вибір запитів — ще одна фішка сервісу. Потрібно ввести ключ і на його основі буде запропоновано релевантні варіанти, які ви можете використовувати в оптимізації вашого сайту.
У сервісу SpyWords безкоштовна версія обмежується функціями «Аналіз конкурентів» та «Битва доменів». Щоб повноцінно користуватися всім інструментарієм, необхідно вибрати один із платних тарифів
SpyWords безперечно корисний, оскільки має великий асортимент інструментів для моніторингу конкурентів. Сервіс російськомовний і користується популярністю у великих компаній та брендів.
13. iSpionage
iSpionage – це величезна база, яка налічує понад 20 млн. ключових слів. За допомогою неї можна аналізувати конкурентів за ключовими словами, а також щодо стратегій реклами в Google. Тут навіть можна оцінити щомісячний бюджет, який витрачається на просування.
У iSpionage безкоштовна реєстрація. Після неї обслуговування можна використовувати, але з обмеженнями. Є ліміт на пошук за ключовими словами, зате онлайн-рекомендації щодо маркетингових стратегій досить докладні.
Більше функцій обслуговування відкривається після придбання платної версії. У цьому випадку пошук за ключовими словами стає безлімітним. Також відкривається можливість стежити за параметрами ефективності рекламних кампаній та запитів. Після аналізу можна експортувати PDF-файл із усіма даними.
Тарифні плани відрізняються набором інструментів. Якщо купите найпросунутіший, то отримайте комплексну аналітику сайту-конкурента. У White Label звіті буде міститися інформація з A/B-тестування, а також розширена інформація за ключовими словами.
Якщо ви сумніваєтеся, чи підходить функціонал сервісу під ваші завдання, можна підключити безкоштовний період на 30 днів.
Сервіси визначення позицій сайту
Пошукова видача – це динамічна система. Утримуватися в ТОП видачі досить важко. Щоб дізнатися про позиції сайтів конкурентів, можна скористатися спеціальними сервісами. Наведені програми аналізують органічну видачу і показують, який рядок у ній займає сторінка сайту конкурента.
14. MegaIndex
MegaIndex – програма, яка містить у собі інструменти для PPC та SEO-аналізу сайту. Тут можна відстежувати позиції, трафік, зовнішні посилання або конкурента. MegaIndex надає комплексну аналітику, яка допомагає у просуванні.
З MegaIndex можна провести моніторинг сайтів за такими критеріями, як ключові слова, статистика позицій у динаміці, індексація сторінок, беклінки, джерела трафіку. Щоб проаналізувати вибраний ресурс, достатньо ввести URL-адресу та запустити сканування.
Безкоштовно сервіс працює з великими обмеженнями. Щоб отримати повну картину, доведеться придбати платну передплату. Програма пропонує три тарифи. Найдешевша підписка коштує 1490 рублів на місяць, стандартна – 2990, а преміум – 11990.
15. Alexa
Цей продукт розроблений Amazon. Цей сервіс дає інформацію для покращення оптимізації сайту, а також проводить аналіз сайтів конкурентів та їхнього трафіку. В результаті перевірки ви отримуєте цінні звіти, на основі яких можна формувати бізнес-стратегію.
Alexa видає дані щодо темпів зростання, джерел трафіку, статистики відвідуваності сайту, аудиторії та інших статистичних параметрів.
Безкоштовна версія доступна після реєстрації. Але її недолік у тому, що аналітика сайту показуватиметься з обмеженнями. Статистика за ключовими словами, аналіз аудиторії, залучення, географічне розташування та інші важливі показники доступні лише у платній версії. Ця інформація є цінною за оптимізації ресурсу — є привід задуматися про платний пакет. Ціна на нього стартує від 79 $ на місяць.
16. Serpstat
Якщо вам необхідно провести перевірку сайту за декількома SEO-параметрами, у цьому допоможе Serpstat. Це багатофункціональна платформа, яка здійснює моніторинг конкурентів за великою кількістю характеристик: аналіз ключових слів, трафік, посилання та інші. Дані збираються з усього світу. Ви можете отримувати статистику щодо Америки, Австралії, Європи та країн СНД. Для відстеження використовуються пошукові системи Google та Яндекс.
Якщо ви знаходитесь у пошуках конкурентів, тут можна знайти сайти за ключовими словами. Достатньо вбити ключ і будуть показані найрелевантніші ресурси по ньому. Також ви можете перевірити власний URL та отримати інформацію щодо трафіку та кількості фраз. За цими ж показниками можна переглянути конкурентів.
Отриманих даних цілком вистачить щодо повноцінного конкурентного аналізу. Програма показує відсутні та унікальні ключові фрази, та їх кількість. Цей сервіс показує порівняння позицій сайту за запитами – ТОП популярних ресурсів за ключом. У сторінок-лідерів можна взяти семантику та доповнити їй власну.
Прихильність аудиторії до бренду чи компанії – це важливий фактор ранжування сайту. Необхідно грамотно вибудовувати роботу з клієнтами та заробляти їхню лояльність. Існують сервіси, які допоможуть вам простежити, як цільова аудиторія відноситься до бренду, товарів та послуг ваших конкурентів.
17. Fanpage Karma
Fanpage Karma – платформа, яка аналізує присутність бренду в соціальних мережах. Використовуючи сервіс, можна як реального часу відстежити, яку активність ведуть конкуренти, проаналізувати профілі передплатників. Дізнатися, які посади користуються популярністю, а які теми менш привабливі для аудиторії.
Сервіс надає звіти щодо Facebook, Twitter, Instagram, які відображають такі дані:
- кількість передплатників та їх зростання за місяць;
- середня кількість постів та їх вартість;
- передплатників, які беруть участь у обговореннях;
- показник взаємодії з контентом – кількість лайків та коментарів;
- показник відповіді публікації;
- продуктивність сторінки. Він розраховується щодо загальних показників;
- детальний аналіз сторінок.
Fanpage Karma можна використовувати для порівняння конкурентів із власним сайтом. Звіти дуже наочні, інформація подана у вигляді графіків та таблиць.
Щоб скористатися платформою, достатньо пройти реєстрацію на сайті або увійти через Facebook. За тарифом Free для аналізу будуть доступні лише дані із Facebook, опубліковані протягом останніх 28 днів. Платні тарифи дозволяють аналізувати багато соціальних мереж, а також надають безлімітні доступи до інструментів.
18. Antidogs
Antidogs – сервіс, за допомогою якого можна визначити якість передплатників групи у ВК – «жива» це аудиторія або віддалені облікові записи. Програма аналізує URL спільноти та показує, який відсоток «собачок» воно містить, а також чи це значення є допустимим.
Ця програма надає звітність за вашими конкурентами Вконтакте та статистику щодо їх аудиторії. Сервіс безкоштовний.
Інші послуги
Тепер розглянемо послуги, які проводять багатофункціональний аналіз або не підходять до жодної категорії. Вони можуть стати гарною альтернативою заточеному під обмежену кількість функцій сервісу або доповнити основні інструменти.
19. Marketing Grader
Сервіс ідеально підійде для початкового промацування ресурсу. У звіті буде міститися інформація про запити сторінки, SEO-параметри, швидкість завантаження і т. д.
Сервіс дуже простий – повний звіт з графіками та діаграмами буде представлений безкоштовно, достатньо ввести URL сайту.
До недоліків програми можна зарахувати відсутність поглибленого аналізу. І ще: отриману інформацію не можна вивантажити.
20. SEMrush
SaaS-платформа SEMrush призначена для професійних інтернет-маркетологів. У ній зібрані інструменти для розвитку сайту, які дуже спростять та прискорять роботу спеціаліста.
У звіті будуть наступні метрики SEO-показників:
- аналіз ключових слів та пошук їх національних та локальних варіацій для конкретного регіону;
- діагностика посилального профілю;
- аудит сайту;
- відстеження позицій.
Додатково до аналітики ви отримаєте звіти про аудит конкурентів у соціальних мережах та їх маркетингові стратегії. У тому числі зможете подивитися, чи розміщується зараз реклама для досліджуваного ресурсу.
Представлені функції цього програмного забезпечення дуже корисні для пошукової оптимізації. SEMrush поділяє свої тарифи на три категорії. Вартість їх варіюється від 119,95 $ до 449,95 $ на місяць. Платна передплата дає доступ до всього функціонала.
21. The Wayback Machine
Вебархів Wayback Machine від Internet Archive безкоштовний. Цей сервіс проведе онлайн-аналіз сайту конкурентів і порівняє актуальний сайт з попередніми версіями (сервіс зберігає ранні копії сайту у вигляді знімків).
Щоб переглянути збережені фотографії, потрібно вибрати дату змін у календарі. За скріншотами сайту можна оцінити його оптимізацію та структуру, переглянути віддалений контент, вивчити зміни в robots.txt.
22. WooRank
Сервіс для аналітики конкурентів WooRank надає інформацію щодо SEO-оптимізації сайту, а також показує позицію, яку він займає в органічній видачі. За допомогою цієї програми ви можете порівнювати одночасно кілька сайтів. Звіти будуть містити дані щодо пошукових запитів, KPI, загального ведення SEO, трафіку та інших показників.
Мінімальна вартість підписки на сервіс становить 49 $ на місяць, вона призначена для веб-майстрів. Для великих агентств є розширена передплата, яка коштує 149 $. Безкоштовно можна протестувати програму протягом двох тижнів.
23. Зв’язування Link Gopher + Be1.ru
Використовуйте ці сервіси разом, щоб отримувати інформацію про періодичність публікацій на сайті та часі, коли вони були проіндексовані. Розширення Link Gopher отримує посилання на публікації сайтів конкурентів. А сервіс Be1.ru перевіряє їх індексацію та дату розміщення.
Сервіси безкоштовні. Їхніх даних достатньо для оглядового аналізу сайтів конкурентів.
24. Similarweb
Similaweb показує наступні метрики – позиції сайту у видачі, кількість відвідувань та пристрої, з яких вони були здійснені, відсоток відмов та глибину перегляду сторінок. Збирати можна показники за останні 3 місяці.
Цієї інформації достатньо, щоб провести перший етап аналітики конкурентів. Але безкоштовна версія програми має ліміти. Повний доступ до Similaweb можна отримати за 200 $ на місяць.
25. “Топвізор”
Говорячи про пошукову аналітику, неможливо не згадати Топвізор – сервіс для аналізу сайтів конкурентів. Він поєднав у собі найпопулярніші інструменти для оптимізаторів. Понад 200 тис. осіб використовують у роботі цю програму.
Після моніторингу сайту конкурента ви отримаєте структурований звіт, який включатиме:
- пошукові запити;
- позиції за ключовими словами;
- аналіз за сформованими групами та ін.
Ціна за використання сервісу залежить від ваших цілей та від зібраної семантики. Точну ціну, яку потрібно буде заплатити за перевірку ресурсу, можна дізнатися, натиснувши кнопку “Докладніше” у кожного інструменту.
У Топвізора існує мобільний додаток, який підтримується IOS та Android.
26. PR-CY
PR-CY представлений широким спектром інструментів для SEO і належить до найкращих сервісів для аналізу конкурентів. Щоб здійснити перевірку, достатньо вставити URL-адресу і програма видасть інформацію абсолютно безкоштовно.
Сервіс дозволяє побачити повну картину – від SEO до технічних характеристик. Дані допоможуть зрозуміти, як ресурс ранжується в пошукових мережах і які недоліки має оптимізація.
27. Screaming Frog Seo Spider
Цей сервіс люблять і професійні сеошники та новачки. У Screaming Frog Seo Spider представлений необхідний інструментарій для повноцінної перевірки сайту. За допомогою СЕО Павука можна зробити парсинг сторінок сайту конкурента. У звіті ви можете побачити результати досліджень, наприклад, оптимізацію мета-тегів та заголовків H1-H6, протокол сторінок, дані про зображення.
Цей інструмент має багато функцій, за допомогою яких ви зможете оцінити свій сайт. Парсинг можна провести як для всього ресурсу, так окремих сторінок.
Інтерфейс програми повністю англійською мовою. Намагайтеся розібратися і будете винагороджені масою цінних даних.
Перед початком роботи програму потрібно завантажити. Без покупки передплати можна перевірити не більше 500 сторінок. Платна передплата коштує £149 на рік. Після неї можна завантажувати необмежену кількість сторінок для парсингу та отримати повний аудит сайту.
28. Smart SEO Auditor
При оцінці конкурентів важливо дивитися не тільки на зовнішні та SEO показники, а також на технічну складову. Smart SEO Auditor проводить моніторинг більш ніж за 40 критеріями оцінки. Можливості програми дозволяють виявити існуючі помилки на сайті, а також сильні та слабкі сторони.
Технічний аудит сайту конкурентів за допомогою цього сервісу вказує:
- внутрішню оптимізацію;
- наявність битих посилань;
- індексацію sitemap та robots.txt;
- код відповіді сервера;
- ЧПУ-адреси;
- метатеги та заголовки та ін.
Щоб скористатися програмою, потрібно її завантажити та безкоштовно проаналізувати до 100 сторінок. Якщо вас цікавить розширений пакет послуг, розгляньте платні тарифи. Вартість на рік використання складає 19.99 $.
29. Builtwith
Builwith – сайт-аналітик, за допомогою якого можна проводити конкурентний аналіз в інтернет-маркетингу. Його можливості дають змогу відстежувати, які віджети, карти, сертифікати, email-провайдери використовуються. Окрім цього, сервіс проводить аудит.
Звіт Builwith допоможе визначити переваги конкурента. Ви можете підглянути цікаві рішення, наприклад, який коллтрекінг використовувати.
Основні можливості доступні безкоштовно. Але сервіс має і платну передплату, вартість на яку варіюється від 295 $ до 8950 $ на рік.
30. Spy On Web
Spy On Web – безкоштовний сервіс, який дозволяє знайти всі сайти, що належать одному власнику. Він сканує IP-адресу, ідентифікатор Google AdSense та Ads. Щоб отримати цю інформацію, достатньо ввести URL-адресу. Після цього ви отримаєте звіт.
31. Інструменти Олександра Арсенкін
Якщо вам потрібно оцінити SEO-характеристики, то можна звернутися до сервісу ARSENKIN TOOL. Для перевірки конкурентів цікавими будуть:
звіт про 10 популярних сайтів в Яндексі. Досліджувати їх можна окремо чи зробити порівняння між собою;
аналіз на Mobile-Freindly. Показує адаптивність до мобільних пристроїв.
Можна використовувати тариф Free, якщо не збираєтесь перевищувати ліміти. Платні пакети більш функціональні та цілком доступні. Пакет Basic коштує 549 рублів на місяць, Standart 1549 рублів, а корпоративний 3299 рублів.
32. Content watch
Унікальність контенту – важливий фактор ранжування. Пошукові системи можуть накладати фільтри, якщо інформація вже розміщена на іншому веб-сайті. Сервіс Content watch показує унікальність розміщеного контенту. Ви можете вивчити сторінки конкурентних ресурсів, переглянути відсоток плагіату на них.
Тарифи використання сервісу починаються від 270 рублів на місяць. Точна ціна залежить від кількості сторінок, які ви плануєте перевіряти.
33. Rush Analytics
Для аналізу SEO та PPC, а також для автоматизації роботи можна використовувати Rush Analitics. Сервісу довіряють великі бренди, такі як М.Відео, Qiwi та інші.
Корисними інструментами у роботі з аналітики конкурентів будуть такі: –
- збір пошукових підказок;
- кластеризація ключових слів;
- перевірка позицій та індексації;
- параметри посилань та спам у них;
- пошук у Webarchive;
- текстовий аналізатор та ін.
Для початку вам буде запропоновано 14 тестових днів. Коли безкоштовний період закінчиться, потрібно буде оформити передплату. Вартість тарифних планів залежить від того, в якому обсязі ви хочете отримувати дані.
34. «Піксель Тулс»
SEO-інструменти, які стануть у нагоді для оптимізації та для аналітики, об’єднані на модулі Піксель Плюс. Більшість можливостей доступні безкоштовно. Щоб почати користуватися сервісом, потрібно авторизуватися.
Інструменти розбиті на підгрупи, залежно від призначення. Ви можете оцінити внутрішню, зовнішню та технічну оптимізацію, провести аудит та переглянути наявність санкцій та фільтрів.
Сервіс має платний функціонал. Він дає доступ до розширених можливостей та знімає обмеження з лімітів, які діють під час безкоштовної підписки. Ціна на тариф «Професіонал» можна придбати за 950 рублів, інші тарифи коштують дорожче.
35. SEOWORK
SEOWORK – платформа, яка поєднує в собі SEO-інструменти. З її допомогою ви зможете аналізувати дані у режимі одного вікна.
Цей сервіс дає можливість відстежувати конкурентів, які мають хорошу видимість по заданих сегментах або по всьому сайту в цілому, а також оцінити їхню базову оптимізацію. Тут можна провести перевірку динаміки позицій та її зміни за ключовими словами, завантаженими на сервіс.
Мінімальна вартість передплати на платформу SEOWORK становить 10 000 рублів. Є ще два варіанти платних тарифів, які мають розширений доступ до модулів та кількості запитуваної інформації.
36. Keys.so
Keys.so – це ретельний пошук конкурентів та розвідка інформації про них. Keys.so визначає запити, за якими конкуренти краще ранжуються пошуковими роботами, кількість та якість (позиції) проіндексованих сторінок та ін.
Серед можливостей сервісу:
- порівняння сайтів між собою;
- групові звіти щодо кількох ресурсів;
- дані щодо реклами в інтернеті;
- звіти із сортуванням, які можна вивантажити;
- доступна регіональна видача для кількох регіонів.
Це платний сервіс. На офіційному сайті Keys.So представлено 3 пакети послуг. Вони відрізняються лімітами на ключові слова, кількість користувачів і можливість інтеграції з API. Купівля базового тарифу на місяць коштує 4900 рублів, професійного – 9300 рублів, корпоративного – 26900 рублів. Якщо купуєте пакет на рік, вартість знижується.
37. Netpeak Spider
Програма призначена для SEO-аудиту, пошуку помилок, системного аналізу та парсингу сайтів. Netpeak Spider показує, як роботи бачать ваш ресурс та проводить аудит. Під час аналітики ви отримаєте такі дані:
- наявність битих посилань;
- перевірку на дублікати сторінок;
- інформацію про некоректні зображення;
- чи правильне налаштування для сканування та індексації та ін.
Сервіс проаналізує кожну сторінку та покаже у звіті помилки, які є на сайті конкурента у звіті.
Після реєстрації ви отримаєте доступ до безкоштовної версії на 7 днів. Вартість мінімального платного тарифу складає 20,80 $ на місяць, Pro-акаунта – 31,20 $, Business – 55,20 $.
38. Rookee
Процес керування інтернет-рекламою можна автоматизувати. Для цього стане в нагоді платформа Rookee. До її основних функцій можна віднести:
- керування зовнішнім посилальним оточенням;
- аналіз просування за SEO-параметрами;
- формування репутації у мережах;
- підбір технічних доробок.
Ці опції допоможуть адаптувати ресурс під критеріями, якими керуються пошукові системи під час ранжування.
Програма надає доступ до корисного інструменту для аналізу конкурентів – це текстовий парсер на сайті, який доступний безкоштовно після реєстрації.
Сервіс показує метрики, потрібні для оптимізації власного сайту. Прайс на послуги залежить від можливостей, які хочете використовувати.
Підіб’ємо підсумки
Ми зробили огляд на найзатребуваніші інструменти для аналізу конкурентів. Щоб не відставати від них та залишатися у ТОПі, потрібно проводити постійний моніторинг різних показників. Зібрані в нашій статті послуги дадуть вам об’ємну інформацію за основними метриками.
Правильно сформована стратегія дозволить обійти своїх конкурентів. Конкурентний аналіз сайту дозволить грамотно її скласти. Вчитися на чужих помилках – вірний спосіб покращити показники свого сайту.