Знаєте, чому більшість підприємців зазнають невдачі, використовуючи Facebook як рекламний майданчик?
Вони неправильно користуються його можливостями. Не розуміють своєї аудиторії, показують свої оголошення там і т.д.
Я допоможу вам із цим розібратися. Чи готові?
Як створити сторінку вашого бізнесу на Facebook?
Перш ніж запускати рекламу, створіть бізнес-сторінку на Facebook. Почніть з категорії:
- місцеві компанії або місця — для невеликих підприємств, прив’язаних до конкретного міста, наприклад кафе, офлайн-магазини або курси;
- компанії, організації або установи – для середніх і великих фірм, які не мають прив’язки до міста, наприклад онлайн-магазини з доставкою по країні, консалтингові організації;
- бренди або продукти – один із найпопулярніших варіантів на сьогодні; як ви здогадалися з назви — для просування бренду або окремого продукту, наприклад, онлайн- або офлайн-заходу, навчального курсу, туристичної поїздки;
- художники, групи, громадські діячі – для відомих особистостей, які вирішили завести публічну сторінку у Facebook, наприклад, письменників, коучів, підприємців;
- розваги – підходить для поєднання людей по захопленням, наприклад музика, кіно, спорт, подорожі;
- спільноти – досить рідко використовується;підходить для тих, хто не знайшов бажану підкатегорію серед інших варіантів:
Наприклад, створимо сторінку вигаданого ресторану Genius
Після того як ви завантажите фотографії своєї компанії та вирішите,чи додавати нову сторінку в бокову панель швидкого доступу, Facebook запропонує розпочати рекламу вашого бренду
Ви можете одразу платити за просування, а можете повернутися до цього пізніше.
Як розпочати рекламу сторінки на Facebook
Є 2 варіанти: за допомогою Менеджера реклами або Power Editor. Якщо ви починаєте дізнаватися, як запустити потужну рекламу на Facebook, використовуйте Менеджер реклами. У ньому немає деяких функцій, які є в Power Editor, але тут легко розібратися з нуля.
Освоївши цей інструмент, можете переходити до Power Editor, який має кілька додаткових функцій:
- розробка та публікація неопублікованих постів;
- фільтрація переглядів по кампаніях, групах оголошень або будь-якому створеному тегу;
- створення об’ємних рекламних оголошень з можливістю імпорту та експорту документів до Excel;
- можливість точно налаштувати аудиторії та використовувати «Збережені цільові групи», «Настроювані аудиторії» та «Наочні аудиторії».
Виберіть мету кампанії у Facebook
Не всі оголошення мають рівні можливості. Ось повний список цілей та кампаній, які пропонує Facebook:
- взаємодія з повідомленнями на сторінці: просувайте пости;
- позначки «Подобається» сторінці: зробіть так, щоб кількість передплатників постійно зростала;
- кліки на сайт: запрошуйте людей на ваш сайт;
- конверсії на сайті: змушуйте людей виконувати певні дії на вашому сайті;
- встановлення програм: попросіть користувачів встановити мобільний або настільний додаток;
- відповіді на події: збільште відвідуваність вашого заходу.
Важливо відзначити, що ціль, яку ви вибираєте, робиться на рівні кампанії. Це означає, що, якщо ви створюєте оголошення на Facebook, за яким хочеться клікнути, всі групи оголошень та окремі пости повинні бути спрямовані на цю ж мету.
Вибір аудиторії у Facebook
Ви можете витратити багато часу, сил та енергії, створюючи ефективну рекламну кампанію з красивим оформленням та текстом що чіпляє . Але якщо ви не показуєте свої оголошення цільової аудиторії, результату не побачите.
Також пам’ятайте, що складно рекламувати товари або послуги, які націлені на вузькоспеціалізовану аудиторію або відвідувачів, зацікавлених у товарі, але не готові купити. Наприклад, не варто продавати диван за $1000 за допомогою Facebook. Адже визначити аудиторію та налаштувати показ оголошення лише для неї досить складно. Щоб уникнути цих помилок, використовуйте ці 5 перевірених методів аналізу вашої аудиторії.
Facebook – одна з найкращих платформ для підприємців. У нього є функціональний інструмент для сегментування аудиторії.
Можливість націлення працює на рівні окремого оголошення, груп оголошень, цілих рекламних кампаній. Ось лише кілька способів, якими ви можете сегментувати аудиторію у Facebook:
- розташування;
- вік;
- місце проживання;
- підлога;
- мови;
- освіта;
- сімейний стан;
- політичні погляди;
- зв’язку із вашою сторінкою.
Крім того, у вас є можливість завантажити свою власну інформацію, щоб створювати користувацькі аудиторії. Тут ви можете настроїти націлення за
- адресою електронної пошти;
- номери телефону;
- ідентифікаторам користувачів;
- ідентифікаторів мобільних рекламодавців;
- людям, які відвідали ваш сайт.
А потім скористайтеся даними цих аудиторій, і соцмережа автоматично створить схожі групи.
Вибір місця розміщення оголошення
Тепер, коли ви знаєте, для яких користувачів показуватимете своє оголошення і що ви хочете, щоб вони зробили, саме час вирішити, де розмістити вашу рекламу. На сайті існує 3 основних варіанти.
У кожного свої переваги та недоліки.
1) Реклама у стрічці новин
Це найпомітніше місце розміщення успішної реклами у Facebook. Оголошення відображаються разом із вмістом, яким діляться друзі користувачів. Хоча люди бачать значок «Реклама», такі пости сприймаються звичніше. Ними можна ділитися, ставити їм лайки, як будь-якого іншого запису.
2) Реклама в мобільній стрічці новин Facebook
У 2014 році Facebook заявив, що 1,01 мільярд активних користувачів заходить в соцмережу з мобільних телефонів. Безглуздо не використовувати таку базу, правда? Відповідь залежить від того, чи є у вас сайт адаптований під смартфони. Немає сенсу залучати відвідувачів на сторінку, яка не працює або погано відображається на екрані телефону або планшета.
3) Реклама у правій колонці Facebook
Тут розміщується від 2-х до 6-ти оголошень.
Вибір бюджету кампанії
Після створення вашої кампанії у Facebook налаштуйте «Групу оголошень». У цьому пункті визначте бюджет, який згодні витратити. Почніть із мінімального бюджету і поступово його збільшуйте. Розподіліть суми на різні аудиторії та цілі. Встановіть бюджет на щоденній або постійній основі, вкажіть дати початку та закінчення показу своєї реклами.
Вибір типу оголошення у Facebook
Тепер, коли ви знаєте, як запустити потужну рекламу на Facebook, я поділюся з вами тонкощами різних типів оголошень:
1) Взаємодія з публікацією
Допомагає просунути ваш контент; статус, фото, відео, посилання на сайт. За допомогою такої реклами ви можете охопити набагато більше користувачів і збільшити взаємодію (лайки, репости, коментарі). Це найкращий варіант, щоб привернути увагу аудиторії та збільшити охоплення поста у Facebook.
Ви чули, що Facebook постійно змінює алгоритми? Тому щоб ваша сторінка була видна в органічному пошуку, потрібно витратити чимало зусиль і грошей.
Краще піднімати чи просувати публікації? Це залежить від того, що цікаво вашій аудиторії та які цілі ви ставите перед собою. Не платіть за кожен пост у Facebook, виберіть або створіть по-справжньому крутий пост. Ось кілька порад, які допоможуть отримати максимальну віддачу від просування:
- Рекламуйте свій контент. Не піднімайте пост, у якому міститься посилання на сторонній ресурс, навіть якщо ви ділитеся гарною порадою. Навіщо платити за надсилання трафіку на чужий сайт?
- Виберіть корисний для вашої аудиторії контент. Просування постів, що продають, необхідно час від часу. Але не перетворюйтеся на жебрак: «Купи-купи-купи».
- Просувайте контент, який збільшить передплату. Якщо ви пропонуєте щось в обмін на адресу електронної пошти, обов’язково просуйте такі пости. Це можуть бути реєстрація на безкоштовний вебінар, купони знижок, електронні книги та будь-які інші види «плюшок».
- Позбавтеся цих 5 міфів про рекламу в Facebook, через які ви втрачаєте багато прибутку.
Щоб отримати максимальний ефект від реклами та показати її всім потенційним клієнтам, додавайте до 20% тексту зображення. Використовуйте цей інструмент — він автоматично підраховує площу картинки, зайняту текстом, і показує, чи зможете ви просувати свій пост із таким зображенням.
Просування чи підняття?
Що вибрати? Як отримати максимальну віддачу від кожного долара?
Підняття публікації – це пости з вашої бізнес-сторінки, які Facebook розміщує у стрічці новин за аудиторією за певну плату. Вартість залежить від кількості показів, які отримає ваш запис.
Спочатку визначте, яку посаду ви хочете просувати — нову чи вже опубліковану. Натисніть «Піднімати публікацію» у нижньому правому куті.
Потім виберіть аудиторію, яку хочете охопити за допомогою підняття публікації: люди, яким подобається ваша сторінка, їхні друзі або певна група, обрана за допомогою опцій націлення за інтересами, місцезнаходженням, статтю, віком тощо.
Переходимо до бюджету. Він визначається кількістю часу, протягом якого ви хочете піднімати публікацію. Це впливає на охоплення аудиторії, яка побачить пост.
Виберіть один із 2-х варіантів:
- люди, яким подобається ваша сторінка, та їхні друзі;
- люди, вибрані за допомогою націлювання.
Пам’ятайте, що в першому випадку друзі передплатників можуть не цікавитися вашим бізнесом, і ви марнуватимете свій бюджет. Якщо ви вже підняли свою посаду для передплатників та їхніх друзів, для зміни аудиторії зайдіть у Менеджер оголошень та відключіть сегмент аудиторії «друзі друзів».
Якщо ваша мета — зацікавити лише передплатників сторінки, використовуйте пост, що рекламується, і налаштовуйте націлення.
Якщо хочете направити трафік на ваш сайт, вибирайте другий варіант аудиторії – націлення. У параметрах виберіть стать, вік, розташування та до 10 інтересів. Незважаючи на те, що ви перенаправляєте трафік з Facebook на сторонній ресурс, ви, як і раніше, платитимете за лайки, коментарі та перепости.
Підняття публікацій з націленням – швидкий спосіб створити сильну рекламну кампанію. Але якщо вам дійсно необхідно залучити трафік на ваш сайт, краще використовуйте пікселі та відстежуйте кількість конверсій на вашому сайті.
Коли ви піднімаєте пост, результати відображаються у Менеджері оголошень Facebook. Звідти ви можете відстежувати ефективність вашої реклами, отримувати докладніші звіти та стежити за ефективністю кампаній.
Наступний спосіб «вставити» вашу пост у стрічку новин – створити рекламне оголошення. Перевага просування полягає в тому, що у вас більше можливостей налаштувати націлення, ціноутворення та ставки.
Щоб почати рекламувати пост, перейдіть до Менеджера оголошень, виберіть «Взаємодія з публікацією». Використовуйте меню, що випадає, щоб вказати сторінку та точний матеріал, який хочете рекламувати.
Після натискання «Продовжити», ви побачите, що параметр «Взаємодія з постом сторінки» дає більше можливостей для націлення і може перенаправляти трафік на сайт, де встановлено піксель конверсії.
Далі ви бачите різні варіанти бюджету:
- вибрати ціну за клік;
- витратити певну суму щодня.
Як і підняті, ваші публікації, що просуваються, видно в Менеджері оголошень.
Існує ще один вид реклами, яку ви можете просувати за допомогою менеджера оголошень: темний пост (або неопубліковане повідомлення). Вибирайте його, якщо хочете подвоїти прибуток за допомогою спліт-тесту так, щоб передплатники не бачили кілька однакових публікацій поспіль.
Одна з переваг таких повідомлень – вони не відображаються у стрічці новин сторінки. Запис використовує структуру посту, що просувається, але передплатники не побачать його органічно, а тільки як рекламне оголошення.
Які публікації потрібно піднімати?
Оскільки ви вкладаєте частину свого бюджету в підвищення публікацій, вибирайте контент з найбільшим значенням ROI. Якщо кампанія не обмежена за часом, оберіть пости з дуже актуальним контентом – тим, який допоможе підвищити впізнаваність вашого бренду у довгостроковій перспективі. За допомогою підняття публікацій ви можете досягти таких цілей:
- просунути товар або послугу — у цьому випадку вкажіть телефон та посилання у видимій зоні посту, щоб посилити його;
- підвищити відвідуваність сайту;
- поширити інформацію про ваші обмежені в часі кампанії та заходи.
Важливо! Перед підняттям публікації переконайтеся, що пост, який ви вибрали, відповідає правилам розміщення оголошень у Facebook.
Органічний охоплення має дуже високу цінність. Незалежно від того, наскільки хороша ваша стратегія, є ймовірність, що пост загубиться серед сотні інших публікацій стрічки новин передплатників. Підняття гарантує підвищення кількості показів публікацій, які ви вважаєте важливими.
Щоразу, коли хтось ставить лайк або коментує «підняту публікацію», вона з’являється у новинах друзів цієї людини. Так пост бачать навіть ті, хто не слідкує за вашою сторінкою, і ви отримуєте доступ до нової аудиторії.
Рекомендації до оголошення:
- до 90 символів;
- співвідношення зображень 1: 1;
- розмір картинки: 1200 х 1200 пікселів.
2) Позначки “Подобається” сторінці
Отримання лайків вашою сторінкою може бути відмінною ідеєю з кількох причин:
- Ви встановлюєте високий авторитет серед потенційних клієнтів. Адже люди, які знаходять сторінку вашої компанії у соцмережах, насамперед оцінюють її за кількістю передплатників.
- Як тільки хтось поставить лайк сторінці, ваші пости іноді з’являтимуться в його стрічці новин безкоштовно для вас.
Таку рекламу можна створювати за допомогою Менеджера реклами або редактора Power Editor.
Рекомендації до оголошення:
- до 90 символів;
- співвідношення зображення: 2,7: 1;
- розмір картинки: 1,200 х 444 пікселів.
3) Переходи на сайт
Цей тип реклами подібний до першого. Але основна увага надається трафіку на сайт. Також можна додати кнопку виклику до дії. Виберіть зображення, яке гарантовано приверне увагу до вашого посту— воно буде переводити трафік прямо на сторінку.
Рекомендації до оголошення:
- заголовок: 500 символів;
- назва посилання: від 1 до 2 рядків;
- опис 2-3 рядки;
- співвідношення сторін зображення: 1,91: 1;
- розмір картинки: 470 х 246 пікселів.
4) Конверсії
Щоб повністю оцінити ефективність такої реклами, встановіть піксель Facebook (його можна створити у редакторі Power Editor). Після цього вкажіть, що саме вважати конверсією: підписки, реєстрацію або покупки.
Рекомендації до оголошення:
- текст: до 90 символів;
- назва посилання: 25 символів;
- співвідношення сторін зображення: 1,91: 1;
- розмір зображення: 1200 х 627 пікселів.
5) Встановлення програми
Якщо у вас є програма, пов’язана з вашим продуктом, ви можете прикріпити її до сторінки компанії. Потім — показати рекламу, яка спонукатиме користувачів завантажувати вашу програму.
Рекомендації до оголошення:
- до 90 символів;
- назва: 1 рядок;
- співвідношення сторін зображення: 1,91 х 1;
- заклик до дії може включати один з варіантів: встановіть зараз, перейти в магазин, грати в гру, використовувати програму і т.д.
- текст: не більше 20% площі зображення.
6) Події
Якщо ви проводите захід, така реклама – найкращий спосіб просувати. Напишіть привабливе запрошення, а потім покажіть його різним сегментам аудиторії, яким це буде цікаво.
Рекомендації до оголошення:
- назва: до 25 символів;
- текст: до 90 символів;
- відомості про захід;
- співвідношення сторін зображення: 1,39: 1;
- розмір картинки: 100 х 72 пікселів.
7) Акції
Хто не любить різні безплатності? Якщо у вас є приваблива пропозиція, покажіть її іншим користувачам соцмережі. Це допоможе знайти нових клієнтів та привести їх на ваш сайт. Підвищіть результативність кампанії за допомогою психологічних прийомів створення успішної реклами.
Рекомендації до оголошення:
- Текст: до 90 символів;
- назва пропозиції: до 25 символів;
- умови: до 900 символів;
- співвідношення сторін зображення: 1,91: 1;
- розмір картинки: до 470 х 246 пікселів.
Висновок
Цей посібник допоможе вам розібратися в нюансах реклами на Facebook та використати його переваги. Але після того, як потенційні клієнти перейшли на лендинг чи ваш сайт, важливо продовжувати спілкуватися з ними. Звичайно, приємно отримувати швидкий продаж, але багато процесів вимагають побудови тривалих відносин.
Перш ніж почати працювати з рекламою у Facebook, запам’ятайте три основні правила успішної практики:
- Визначайте цілі своєї кампанії до початку запуску реклами. Це потрібно зробити до ухвалення рішення про бюджет кампанії.
- Приділіть особливу увагу таргетинга аудиторії. Facebook пропонує вам мільйони різних даних. Витратьте час, щоб визначити саме вашу цільову аудиторію
- Регулярно відстежуйте ефективність об’яв. Міняйте свою рекламу, для того , щоб не надокучати вашим гостям. Коли це відбувається, люди перестають переходити по вашим об’явам, що може призвести до збільшення ціни за клик.