Як поєднувати основну роботу з таргетованою та контекстною рекламою

Як поєднувати основну роботу з таргетованою та контекстною рекламою

Багато фахівців починали свій шлях у таргеті або контексті з пари годин на день. Тепер вони мідли, сеньйори, керівники PPC-відділів у провідних агенціях або засновники власних агенцій. Ми попросили їх розповісти, як складався цей шлях, і дати кілька порад тим, хто його тільки починає: хоче займатися веденням контекстної та таргетованої реклами паралельно з основною роботою, щоб отримати додатковий дохід.

Якщо ви хочете перейти в digital, але не готові до кардинальних змін у своєму житті, дійте поступово. Не відмовляйтеся від поточної роботи, візьміть кілька проектів, почніть заробляти перші гроші. Можливо, згодом контекст чи таргет стануть основним способом заробітку для вас чи хобі, яке приносить гроші.

У цій статті ми обговорили з експертами з платного трафіку кілька запитань.

Чи можна бути спеціалістом з реклами пару годин на день?

При стандартному восьмигодинному робочому дні на додаткову роботу залишається лише кілька годин. Фахівці з контекстної та таргетованої реклами запевняють, що цього достатньо, щоб спробувати себе у справі та зрозуміти, чи готові ви займатися лише платним трафіком чи хочете залишити його на рівні хобі, яке приносить гроші.

Для тих, кому цікавий контекст

Фахівці за контекстом зазначили, що поєднання буде не лише безболісним, а й плідним, якщо основна робота пов’язана з маркетингом, психологією та програмуванням. Або на основному місці роботи бувають простої, вікна, під час яких можна займатися контекстом.

Олександр Єрмолін маркетолог

“Якщо ми розглядаємо роботу спеціаліста з контексту як хобі, то, звичайно, можна займатися веденням реклами лише кілька годин на день, а в інший час працювати в іншому місці. Ми ж знаходимо пару годин на спорт чи перегляд фільму.

В ідеалі, на мій погляд, «інше місце роботи» має бути хоч трохи, але пов’язане з маркетингом чи, наприклад, психологією та програмуванням. Контекстна реклама — це техніка роботи рекламних кабінетів, складання семантичних ядер, а й створення оголошень різного формату. І треба бути трохи психологом, щоб зрозуміти, яку людину зацікавить посил, який несе складене вами оголошення.”

Артем Клімін digital marketing manager

“На мою думку, бути фахівцем по контексту всього пару годин на день цілком реально. Налаштування контекстної реклами поділяється на зрозумілі та прогнозовані етапи, для виконання яких можна розрахувати час. А це означає, що можна стабільно приділяти рекламній кампанії лише кілька годин на день і отримувати добрий результат.

Я знаю людей, робота яких не пов’язана з digital, але вони ведуть кілька проектів по контексту. Наприклад, знайома працює адміністратором у барбершопі. Робота не курна, вільного часу багато, і щоб просто так не сидіти в телефоні, коли робочих завдань немає, вона веде кампанії для клієнтів.

У мене самого був схожий досвід: я працював маркетологом у компанії та паралельно вів кілька клієнтів з контекстної реклами. Так, іноді доводилося тікати в коридор, щоб поспілкуватися із замовником, іноді доводилося посидіти до другої години ночі, щоб підготуватися до запуску нової рекламної кампанії, зате наступного дня я себе повністю розвантажував від завдань за контекстом і міг трохи переключитися.”

Для тих, кому цікавий таргет

Фахівці з таргетованої реклами вважають, що можна працювати п’ять днів на тиждень на основному місці та при цьому вести до чотирьох клієнтів. Щоправда, є кілька нюансів:

 • на початку роботи над проектом на нього йде більше часу — треба проаналізувати цільову аудиторію та конкурентів, протестувати аудиторії та оголошення, знайти успішні зв’язки;
 • потрібно вміти чітко планувати свій час, в ідеалі – виділяти годину-дві на додаткову роботу після основної і завжди чітко розписувати, на що вони підуть, не порушувати дедлайн на жодній роботі;
 • Треба бути готовим до стресу, нестачі часу інші заняття, особисте життя, друзів.

Микита Захаров спеціаліст з таргетованої реклами, SMM-спеціаліст

“Зараз працюю в digital-агентстві та паралельно веду чотири проекти у таргеті та SMM. Не з чуток знаю, як це, коли крім основної роботи ще працюєш над іншими проектами. Чи можливо приділяти проектам лише кілька годин на день? Так, але за умови, що вся аналітична частина роботи вже була проведена, оголошення та аудиторії протестовані та знайдені успішні зв’язки. Це часотратні етапи. Якщо виділяти проекту с таким списком робот всього пару годин в день, його запуск займе більше тижня — не всі заказники готові очікувати стільки часу. Отже, зазвичай на початку ведення проекту доводиться працювати більше двох годин на день. А далі стає простішим.”

Воловська Марія Інтернет-маркетолог, спеціаліст з таргетованої реклами

“Більше трьох років працювала помічником маркетолога в роздрібній федеральній мережі. Потім влаштувалася до компанії b2b-сегмента на посаду маркетолога. З настанням карантину урізали зарплату — настав час думати про майбутнє. За два місяці карантину відучилася на спеціаліста із таргетованої реклами. Зауважила, що мені це було зробити простіше, ніж людям з інших професій, які не пов’язані з маркетингом.

Фахівцем з таргетованої реклами можна бути лише кілька годин на день. Але треба вміти чітко планувати свій час. Наприклад, пам’ятати, що максимум робочого часу займають перші три-чотири дні підготовки до реклами. Необхідно познайомитися з проектом, проаналізувати цільову аудиторію та конкурентів, підготувати креативи для тестування, підібрати зв’язки інтересів та провести аудит посадкової сторінки. Потім – тестовий запуск кампаній. У таких випадках зазвичай запускається кілька груп оголошень на один-два дні. За підсумками тестування залишають працювати тільки найефективніші групи, і час, що залишився, аналізують результати. Тобто в перші три-чотири дні проводиться велика робота, а місяць, що залишився, – це в основному аналіз результатів і підготовка звітів для клієнтів.”

Павло Баракаєв євангеліст eLama

“Давайте відразу висловлю головну тезу: поєднувати основну роботу з підробітком можна у тому випадку, якщо підробіток ніяк не заважає основній роботі. Це нормально. Усі хочуть заробляти більше, і якщо така можливість є достатньо знань і часу, чому б їй не скористатися.

Але це шлях не для кожного. Потрібно бути готовим до стресу, переробок, нестачі часу на інші заняття. І якщо у вас є особисте життя та купа друзів, а на основній роботі платять хороші гроші і вам там дуже цікаво, ймовірно, краще обмежитись основною роботою.”

Кирило Беккер – засновник однойменної веб-студії

“Встигати працювати і на основному місці роботи, і вдома більш ніж реально. Причому за будь-якого графіка на основній роботі, чи то знайома нам п’ятиденка, чи «два через два». Головне – вміти планувати час і не втрачати завдання з двох робочих сфер, чітко тримати в голові дедлайни та усвідомлення того, що і як потрібно зробити.

У мене був досвід поєднання роботи у двох різних сферах, і я вів щоденник, у якому прописував усі завдання на день — і з основної роботи, і з таргету. У мене було чотири клієнти, з трьома з яких я працював уже довгий час, з одним тільки почали співпрацювати.

Я знаю, що саме собою налаштування таргетованої реклами не забирає багато часу, тому багато таргетологи набирають собі по десять, двадцять і більше клієнтів на місяць. Однак вони ж можуть і не справлятися зі своєю роботою добре, тому що крім самої настройки реклами необхідно брифувати кожного клієнта і вести з ним бесіду про його справу та бренд, ретельно сегментувати та виявляти його цільову аудиторію, а також формувати запити: чого він чекає від реклами, якого результату?

У мене це займало разом із щотижневими дзвінками-звітами більше часу, ніж настроювання реклами. І разом з цим працювати п’ять днів на тиждень на основному місці та вести паралельно чотирьох клієнтів було дуже комфортно. Багато моїх колег брали більше клієнтів, витрачаючи при цьому близько чотирьох-шостіх годин на день на налаштування і ретельний аналіз результатів.

Як поєднувати основну роботу та налаштування реклами

Навіть якщо на ведення проектів ви будете витрачати всього 2 години на день – це додаткове навантаження, яке може позначитися на вашому самопочутті, настрої та стосунках з близькими. Від вигоряння врятують лише чіткі процеси та адекватна оцінка своїх можливостей.

Для тих, кому цікавий контекст

Головне правило, яке визначили фахівці з контексту — що менше клієнтів ви візьмете, то ефективніше зможете поєднувати основну роботу з контекстною рекламою. Це не завадить вам з часом збільшити дохід з додаткової роботи – просто постарайтеся зробити це не за рахунок нових клієнтів, а за рахунок масштабування поточних кампаній.

Артем Клімін digital marketing manager

“Я рекомендую не гнатися за кількістю клієнтів, оскільки це може призвести до розфокусу та швидкого вигоряння. Намагайтеся взяти кілька проектів, які зможете розвивати в майбутньому та нарощувати чек за роботу.

Так, крім налаштування реклами в Яндекс.Директі клієнту з часом можна запропонувати просуватися і в Google Ads. Розширюйте просування поточних клієнтів та запускайте кампанії у нових рекламних каналах. Так ви зможете отримати значно більше грошей з одного клієнта, ніж з кількох нових, для яких потрібно буде налаштувати рекламу в одній системі.”

Олександр Єрмолін маркетолог

“У питанні як поєднувати я не бачу проблеми. Вже налаштований обліковий запис вимагає постійної підтримки, яка в середньому займає в районі 40-70 хвилин на день на один обліковий запис. І ця підтримка не прив’язана до часу. Наприклад, я виділяю цей час або вранці, перед роботою, або ввечері, після робочого дня.

Важливо просто планувати своє навантаження та брати стільки клієнтів, скільки ви зможете якісно супроводжувати.”

Для тих, кому цікавий таргет

Фахівці з таргетованої реклами теж вважають, що оптимальна кількість проектів для додаткового заробітку — один-два. Граничне число, яке нам називали, – п’ять. При цьому зручно те, що таргетованою рекламою ефективніше займатися вранці та ввечері якраз до і після роботи. Просто вдень, як правило, кампанії акумулюють результати та не потребують втручання.

Павло Баракаєв євангеліст eLama

Якщо говорити про процеси роботи над сторонніми проектами, спеціалісту з націлення потрібно:

 1. Заздалегідь попередити контактну особу з підробітку про те, що ви поєднуєте його проект з основною роботою. Тобто, ви продаєте йому не 100% свого часу.
 2. Визначити регламенти: коли ви телефонуєте з замовником (після роботи або у вихідний), як організувати звітність і коли обговорювати всі питання, що з’являються в ході роботи. Обговоріть це обов’язково, щоб не було ніякої ситуації, коли посеред дня на основній роботі у вас буде дзвонити телефон з приводу термінових питань з підробітку.
 3. Пропишіть час роботи над додатковими проектами. Це важливо, щоб розуміти, коли і як довго ви займатиметеся рекламними кампаніями.

Не треба намагатися таємно впихати підробіток в основний робочий час та освоювати кунг-фу різкого перемикання вкладок у браузері. Краще забронюйте собі за годину на день після роботи та спокійно займайтеся проектами.

Моя порада щодо кількості додаткових проектів — не скупіться. З одним додатковим проектом можна легко справлятися, з двома вже треба починати менше спати. Три і більше — прямий шлях стежкою факапів.

Візьміть один проект і відточіть роботу над ним так, щоб він не вимагав багато сил та часу. Якщо вийшло – а це виходить не у всіх, що теж нормально – беріть другий. І годі. Адже якщо вхідних заявок багато, може вже варто і своє агентство відкривати? Спойлер: ні, це погана ідея 🙂

Микита Захаров спеціаліст з таргетованої реклами, SMM-фахівець

“Щоб поєднувати основну роботу та ведення проектів з таргету, потрібно бути стресостійким і вміти абстрагуватися. Варто розуміти, що часу на відпочинок стане менше, зате зросте заробіток. Найголовніше – не вигоріти, тобто не виснажити свій організм. Для цього потрібно чітко побудувати процес виконання завдань протягом дня та вміти правильно відпочивати.

Не женіться за кількістю клієнтів, так якість вашої роботи знижуватиметься. Краще працювати з кількома проектами, де ви приноситимете хороші результати, і поступово збільшувати вартість послуг.”

Денис Магула старший трафік-менеджер агентства мобільної реклами Zen Mobile (iConText Group)

“Набагато простіше поєднувати основну професію та роботу над рекламним проектом тим, хто працює на комп’ютері. Якщо ви зважилися поєднувати, потрібно контролювати обсяг звернень, щоб не перевантажити себе. Також замовлень може взагалі не бути спочатку, тому шукати клієнтів і працювати на репутацію доведеться самостійно.

Початківцю фахівця з таргетованої реклами не раджу брати більше п’яти клієнтів, якщо ведення кампаній – це додатковий заробіток. Краще взяти одного чи двох, щоб докладно розглянути можливі зв’язки для кампаній, вивчити, які креативи та комбінації сегментів працюють ефективніше – загалом, повністю зануритися у вивчення продукту клієнта.

Також, плануючи роботу, необхідно врахувати час вивчення статистики на відповідність KPI. Необхідно завжди мати в запасі план дій, який допоможе вивести кампанію з вертикального падіння і не вилити собі ж у мінус, якщо ви працюєте за арбітражною схемою.

Порада щодо організації робочого часу: контролюйте результати та вносити коригування вранці та ввечері. Вдень, як правило, кампанії акумулюють результати без необхідності втручання.

Фахівець середнього рівня може брати він до 15 розміщень. Зазвичай, якщо кількість перевищує цю цифру, ефективність починає знижуватися.

До того моменту, коли у вас вже є базове розуміння, як запускати різні вертикалі продуктів, ви, швидше за все, опинитеся на роздоріжжі. Варіанти зростання можуть бути такими:

 • працевлаштування в рекламне агентство на фул-тайм,
 • працевлаштування в компанію на фул-тайм,
 • вступ до арбітражної команди,
 • продовження роботи з фріланс-моделі.

У разі можливий сценарій формування власної команди, яка у майбутньому стане кістяком до створення власного рекламного агентства.”

Скільки може заробити фахівець за 2-4 години на день

Назвати точні суми, які можна заробити на контексті або таргеті за дві-чотири години на день, ніхто не може – тут немає стандартизованої та прозорої тарифікації. Все залежить від складності проекту, середніх зарплат у галузі у вашому регіоні, від того, наскільки впевнено та переконливо ви продаєте свою працю. Проте орієнтовні вилки доходу з контексту та таргету як додатковий заробіток експерти з платного трафіку нам таки позначили.

Для тих, кому цікавий контекст

Як кажуть фахівці з контекстної реклами, залежно від навантаження можна отримувати з контексту до 800 долл додатково до основного доходу.

Артем Клімін digital marketing manager

“Я думаю, якщо витрачати лише кілька годин на роботу з контекстом, можна вести три-чотири проекти. Звичайно, це число залежить від потреб замовника. На одному проекті може бути лише одна рекламна кампанія, на налаштування якої можна витратити чотири-п’ять годин, а ведення реклами займе близько 15 хвилин на день. А на іншому проекті може опинитися п’ять-шість кампаній, де тільки на налаштування та запуск потрібно витратити кілька тижнів.

На мій досвід, зазвичай для одного замовника налаштовуються дві рекламні кампанії. За такого розкладу можна вести як мінімум кілька проектів. І при цьому заробляти від 300дол  до 800 дол  на місяць додатково – залежно від рівня спеціаліста. Звідки ця сума:

 • фахівці-початківці в середньому беруть 200 дол(деякі взагалі налаштовують тільки РСЯ і отримують за це 100 дол),
 • фахівці середнього рівня – в районі 500 долза один проект.”

Для тих, кому цікавий таргет

Фахівці з таргетованої реклами стверджують, що можна заробляти на таргеті додатково до основного доходу до 1000 долларі

Павло Баракаєв євангеліст eLama

“Подивимось на середні зарплати у галузі. Їх потрібно розділити на регіони та столицю. Середньостатистичний фахівець із таргетованої реклами у вакуумі отримує у регіонах від 350 дол до 800 дол на руки. Звичайно, заробити ще 200-250дол зверху – благородна справа.

Залежно від складності проекту можна брати від 100 дол до 230 дол на місяць за проект. Або можна вимірювати свою роботу рекламними системами і брати, наприклад, по 100 дол на місяць за ведення реклами у кожній новій системі. Додатково можна брати гроші за впровадження та налаштування систем аналітики.

Разом: якщо невгамовна пристрасть разом із можливостями заробляти більше переважує бажання «чилити» після роботи і на вихідних — дерзайте! Все вийде.”

Воловська Марія інтернет-маркетолог, фахівець із таргетованої реклами

“Я почала брати клієнтів на таргет, працюючи маркетологом. Проводила аналіз ЦА та конкурентів та підготовку до запуску на вихідних, а далі після основної роботи по буднях приходила додому, сідала за аналіз реклами та надсилала звіти клієнту.

У такому режимі, працюючи лише вечорами, я могла вести лише двох клієнтів. На трьох і більше мені вже не вистачало сил, бо ще є домашні обов’язки та інші справи. Тоді лише на таргеті я заробляла 250дол  на місяць, один місяць вела трьох клієнтів і заробила 350дол

Зараз я збільшила вартість до 300дл за проект і веду стабільно одного клієнта. Іноді на місяць-два беру ще проект – так мій додатковий дохід у середньому становить 300-370 дол рублів на місяць.

Початківці фахівці з одного клієнта можуть брати від 100дол на місяць. Якщо дозволяє час, можна, наприклад, пропонувати свої послуги зі створення лендингів – тоді заробіток буде вищим.

Фахівці середнього рівня беруть 200-280 дл і більше. І справа навіть не в тому, що фахівець середнього рівня працює краще, а в тому, що його час коштує дорожче.

Кирило Беккер, засновник однойменної веб-студії

Не існує єдиного прайсу за ведення таргетованої реклами. Один фахівець-початківець може брати 70 дл на місяць за ведення одного клієнта, може 30 дл, а може і 100 дл. Так само і зі спеціалістами середнього рівня. Але якщо узагальнювати і підводити до якихось зразкових цифр, то можна сказати, що фахівець-початківець зможе заробляти на місяць до 250дл, спеціаліст середнього рівня – приблизно до 700 дл.

Проте стелі у цій професії немає: ти сам собі господар, сам призначаєш вартість послуг та шукаєш клієнтів під ці ціни. У мене, наприклад, є знайомий, який за місяць ведення таргету бере 450дл із клієнта + рекламний бюджет. І до нього йдуть люди, тому що кожен його кейс відрізняється великою результативністю, а розголос про якість його послуг і про те, як вони допомагають брендам, досить широкий.

За таких додаткових доходів від реклами можна покрити свої витрати на навчання маркетингу за один-два місяці, при цьому не позбавляючись звичайної зарплати, адже настроювання реклами можна поєднувати з основною роботою.

Ми зважаємо на середні зарплати джунів на ринку при розробці цінової політики наших курсів. Саме тому курси «Фахівець з контекстної реклами» та «Таргетолог з нуля» коштують 350 дл. Після закінчення навчання ви зможете відразу вести клієнтів і заробляти на тому, що подобається, навіть якщо у вас є всього кілька вільних годин на день для цього.”

Кому підійде налаштування реклами як оплачуване хобі

Ви вже прочитали приблизно 75% статті – це ознака того, що ви досить зацікавлені в контексті або таргеті як додатковий заробіток. Залишилося перевірити, чи є у вас якості, які, за словами фахівців, повинні мати, щоб успішно поєднувати основну роботу з платним трафіком.

Для тих, кому цікавий контекст

Експерти перерахували якості, які повинен мати спеціаліст з контекстної реклами:

 • навички аналізу;
 • здатність прогнозувати результат;
 • критичне мислення;
 • усидливість.

Також вони наголосили, що плюсом буде філологічна освіта (несподівано).

Олександр Єрмолін маркетолог

“Налаштування контекстної реклами як хобі підійде людині-досліднику, яка має системний підхід, навички аналізу, здатність припускати і прогнозувати результат від усвідомлених дій усередині кабінетів контекстної реклами.

Також, на мій погляд, фахівець з контексту, навіть якщо він практикує всього пару годин на день, повинен мати критичне мислення і здатність адаптуватися до всього — чи це оновлення функцій кабінету, чи непідтверджені гіпотези.”

Спеціаліст по контекстній рекламі

Артем Климин digital marketing manager

Навчитися працювати з контекстною рекламою може кожен бажаючий, але по моєму досвіду , найважливіша риса хорошого спеціаліста по контексту, окрім уміння працювати головою – це посидючість. Це важливо, тому що не всі можуть витримати монотонну роботу із семантичним ядром та написанням оголошень.

Також було помічено, що з контекстом досить успішно розуміються люди, які мають філологічну освіту та працюють з текстами. Але в результаті навчитися може кожен: комусь це буде легше — знадобиться лише кілька тижнів, а комусь потрібно більше кількох місяців.

Для тих, кому цікавий таргет

Основні якості, які перерахували фахівці з таргетованої реклами: –

 • здатність аналізувати великий обсяг інформації;
 • постійне прагнення саморозвитку;

Крім цього, вони наголосили, що будуть корисні знання та навички в галузі масових комунікацій, маркетингу та продуктового середовища.

Ось список напрямків, в рамках яких можна поєднувати основну роботу з налаштуванням реклами, що таргетує:

 • реклама,
 • PR,
 • соціологія,
 • маркетинг,
 • журналістика,
 • блогосфера.

В основному, це фахівці, які знаються на галузі масових комунікацій, маркетингу, продуктовому середовищі. Також захоплення таргетованою рекламою підходить для людей із напрямків, які освоюють «технарі»: наприклад, геймдев – розробка ігор для мобільних додатків. Розробники, які монетизують свої програми за рахунок реклами, зацікавлені залучати цільовий трафік, у тому числі самотужки.

Загалом робота з таргетованими джерелами трафіку максимально відкрита для будь-якого спеціаліста і вимагає небагато: розуміння потреб клієнтів та часу, а з боку клієнта — мінімального бюджету на просування.

Перш за все налаштування таргетованої реклами та обробка даних — це аналіз великого об’єму інформації, в котрій потрібно розуміти , як один показник пов’язан з іншим, як можна його покращити, як через певний показник пояснити результат клієнту та спрогнозувати майбутні результати.

Для такої роботи потрібен аналітичний склад розуму та посидючість, як і в навчанні цієї професії. Це не означає, що у людей творчого складу не вдасться займатися таргетом. Просто їм доведеться трохи постаратися.

У digital може працювати будь-яка людина, але тут, як і на будь-якій роботі, знадобиться належний рівень відповідальності, посидючість і бажання постійно вчитися. Адже digital не стоїть на місці: швидко змінюються тренди, з’являються нові інструменти та старіють звичні.

Робота спеціалістом з таргетованої реклами підійде людям, які можуть:

 • поєднувати цифри та творчість;
 • оцінити клікабельність оголошень;
 • порахувати ціну за лід;
 • розрахувати необхідний мінімальний бюджет на місяць;
 • вигадати рекламний креатив;
 • поставити чітке ТЗ дизайнеру.

Таргетолог з нуля

Якщо ви поки що не освоїли професію фахівця з реклами, тому що не знаєте, який напрямок вам підходить більше – контекстна реклама чи таргетована, – радимо пройти наш простий тест «Ким я стану, коли виросту в digital». Одинадцять простих питань допоможуть вам розібратися у своїх бажаннях, усвідомити свої сильні сторони та обрати курс для навчання.