- 1 Історія створення інстаграм. Хто має соц. мережею?
- 2 Факти про інстаграм
- 3 Особливість та переваги Інстаграм перед іншими соціальними мережами
- 4 Скільки може заробити звичайний блогер в Інстаграмі?
- 5 Що потрібно, щоб підняти залучення?
-
6
Способи заробітку в Інстаграм
- 6.1 Ідея №1: Продаж своїх товарів та послуг в Інстаграм
- 6.2 Поради для продажу в Інстаграмі
- 6.3 Ідея №2: Рекламні посади. Заробіток на рекламі в Інстаграмі
- 6.4 Ідея №3: Продаж фотографій в Інстаграм
- 6.5 Ідея №4: Просування облікових записів в Інстаграм. Консультація з маркетингу
- 6.6 Ідея №5: Адміністрування облікових записів в Інстаграм, ведення облікового запису та SMM
- 6.7 Ідея №6: Продаж своїх знань та досвіду в Інстаграм
- 6.8 Потрібно вигадати оригінальний продукт
- 6.9 Ідея №7: Друк фотографій з Інстаграм
- 6.10 Ідея №8: Заробіток на партнерських програмах в Інстаграм
- 6.11 Ідея №9: Виконання завдань в Інстаграм
- 6.12 Ідея №10: Колаборації та «амбасадор бренду»
- 6.13 Ідея №11: Продаж акаунтів в Інстаграм
- 7 Контент-план для Інстаграм
- 8 Просування Інстаграм
- 9 Все про бізнес-акаунті в Інстаграм
- 10 Поради щодо оформлення профілю в Інстаграм
- 11 Способи отримання передплатників в Інстаграм
-
12
З чого почати заробляти в Інстаграмі прямо зараз?
- 12.1 Крок №1: Створення облікового запису, пошук цільової аудиторії та унікальної торгової пропозиції
- 12.2 Крок №2: Заповнення профілю в Інстаграмі
- 12.3 Крок №3: Розробка та створення контент-плану для Інстаграм
- 12.4 Крок №4: Стратегія просування в Інстаграм
- 12.5 Крок №5: Публікація та тестування перших постів.
- 13 Висновок
Як заробити в Інстаграм? Нині дедалі більше активних користувачів інтернету практикують заробіток через різні сервіси, серед яких соціальні мережі мають великий потенціал. Не виходячи з дому, можна розрекламувати свій власний бренд або отримати дохід від реклами чужих компаній, якщо ви маєте ключик до серця цільової аудиторії.
Інстаграм з’явився значно пізніше за топові соціальні мережі, але він впевнено прорвався до лав лідерів і тепер стоїть поряд з Твіттером і Фейсбуком, у яких була хороша фора. Це улюблене місце іноземних та вітчизняних селебріті, які можуть безпосередньо взаємодіяти зі своїми шанувальниками та миттєво ділитися цікавими фото, відео чи сторіс.
Платформа щодня збирає тисячі людей. Така велика аудиторія може принести хороший дохід. Щоб заробити в Інстаграм не обов’язково бути зіркою, потрібно лише навчитися працювати з рекламою, а ми вам допоможемо.
Пропонуємо до вашої уваги десять різних способів заробітку через цей сервіс, кожен з яких може стати «золотою житловою».
Історія створення інстаграм. Хто має соц. мережею?
Instagram – сервіс з елементами соціальної мережі, який дозволяє обмінюватися фото та відео. Додаток було створено Кевіном Сістром і Майклом Крігером, які вирішили провести ре свого проекту під назвою Burbn. Перша версія сервісу була мало схожа на той Інстаграм, який ми знаємо зараз.
Натхненний Foursquare, всього за пару місяців Сістром створив додаток, який дозволяв відзначатись у різних місцях, публікувати фото із зустрічей із друзями та планувати такі посиденьки. На жаль, інтерфейс сервісу був надто незручним та складним через широкий функціонал. Burbn не став популярним, але Сістром не здався і залучив до проекту програміста Майкла Крігера. З його допомогою вдалося провести глибокий аналіз програми.
Виявилося, що користувачі практично ігнорували всі функції, окрім можливості ділитися фотографіями. Попереду на обох чекала величезна робота. Насамперед Крігер та Сістром вивчили можливості конкурентів. Facebook до того моменту вже став королем соціальних мереж, проте програма для iPhone не пропонувала користувачам зручні інструменти для обробки фотографій.
Інший конкурент – Hipstamatic пропонував чудові фільтри, за допомогою яких можна було легко обробити фото, але ділитися готовими роботами з друзями було дуже складно. Крігер і Сістром врахували помилки інших сервісів і постаралися створити проект, який у результаті став кращим саме для роботи з фотографіями та відео. Проект отримав пілотну назву Scotch. Автори додали фотофільтри, але зберегли простий інтерфейс.
2010 року сервіс Інстаграм був офіційно запущений. Потрібно було майже п’ять років на те, щоб сервіс набув світової популярності. На даний момент за офіційними даними тільки на Android додаток встановили понад 1 млрд осіб.
У 2012 році Марк Цукерберг, який заснував Фейсбук, придбав Інстаграм. Досі ця угода оцінюється фінансовими аналітиками як найвдаліша для Цукерберга і збиткова для Сістрома, який сильно продешевив. На думку експертів, якби автор Інстаграм зачекав би ще два роки, то вартість його дітища зросла в 10 разів.
За угоду Сістром врятував 1 млрд. доларів. Оплату було здійснено не лише готівкою, а й акціями, які згодом подешевшали. Однією з умов контракту було збереження компанією свого бренду та індивідуальна стратегія розвитку, незалежна від найбільшої соціальної мережі планети. У 2018 році Крігер та Сістром, які обіймали посади співзасновників проекту, оголосили про відставку.
Факти про інстаграм
Перша назва Burbn додаток отримав на честь міцного віскі з Кентуккі, великим любителем якого є Кевін Сістром. До того, як засновник Інстаграм запустив свій проект, він пройшов стажування в Odeo, де розроблявся Twitter. Йому також пропонували роботу в Google.
У 2004 році Марк Цукерберг запропонував йому можливість працювати у Facebook. Instagram додав функцію зйомки 15-секундного відео в 2013 році, щоб не втратити користувачів і скласти гідну конкуренцію Vine. За першу добу після запуску було завантажено 5 мільйонів відеороликів. Сервіс використовує «розумне» ранжування стрічки новин для покращення якості контенту.
Нецікаві пости та фото просто відключаються примусово. Наприкінці 2017 року Інстаграм випустив чергове оновлення – подвійні відео-трансляції. З цього часу користувачі отримали можливість стримати дуетом, паралельно обмінюючись аудиторією. Згідно з рейтингом за 2019 рік, Інстаграм закриває трійку найпопулярніших соціальних мереж, які відвідала найбільша кількість унікальних користувачів.
Власників ПК автори так і не порадували повноцінною версією сервісу. У розпорядженні лише урізаний функціонал. Інстаграм зберігає вірність собі і, як і раніше, орієнтується на користувачів, які виходять у мережу з мобільних пристроїв.
Інстаграм дає користувачам чудову можливість заявити про себе на весь світ, але чи почує світ вас? Вважається, що на цьому сервісі є тільки два сценарії для сторінки: або ви тупцюєте на місці, або розвиваєте і вирощує свій аккаунт, поступово збираючи аудиторію. Для другого варіанта розвитку подій соціальна мережа надає все необхідне: багатий інструментарій та величезну аудиторію. Залишається лише зробити свій контент цікавим. Три основні переваги Інстаграм:
- Залучення аудиторії.
- Нішовий ринок.
- Швидка монетизація проектів.
Розглянемо кожну перевагу докладно.
Залучення аудиторії
Якщо ви не знайомі з терміном «коефіцієнт залучення аудиторії», то про ефективне просування облікового запису можна забути. Це основний показник, що допомагає коригувати свою стратегію розкручування. Залучення позначається абревіатурою ER, яка походить від англійського engagement rate. Цей параметр характеризує популярність сторінки, оскільки у ньому враховується обсяг аудиторії та кількість взаємодій із нею. Вимірюється ER у відсотках. Його можна розрахувати за формулою:
ER = Likes + Comment’s / Reach х 100%
Де, Likes – це лайки, Comment’s – коментарі, а Reach – охоплення аудиторії. Показник ER вважається непоганим, якщо цифра не менша за 2%. Коли вона знижується, значить просування зупинилося і потрібно терміново змінювати стратегію розвитку облікового запису. В інтернеті є безліч спеціальних сервісів з калькуляторами для розрахунку залучення не тільки для інстаграм, але і для інших соціальних мереж.
Нішевий ринок
Нішевий ринок – це окремий сегмент великого ринку, що характеризується специфічними потребами. Інструменти Інстаграм дозволяють з високою точністю відокремити свій сегмент від інших. Простіше кажучи, нішевий ринок – це невелика частина великого ринку, який і формується з таких складових.
Наприклад, на ринку взуття є окремі сегменти: жіноче, чоловіче, дитяче взуття. Кожен із них теж ділиться ще на кілька сегментів. Нішевий ринок жіночого взуття поєднує сегмент взуття для повних дам, для худеньких, для молоденьких дівчат і жінок у віці, для представниць прекрасної статі, які віддають перевагу тільки натуральним матеріалам і тим, хто проти використання шкіри у виготовленні чобіт і туфель.
Так само аудиторія Інстаграм ділиться на окремі сегменти. Якщо ви плануєте рекламувати одяг для мініатюрних собачок, то вам потрібно спочатку знайти сегмент собаківників, відокремити від нього тільки жіночу аудиторію, яка віддає перевагу саме таким породам собак.
Швидка та доступна монетизація проектів?
Монетизація проекту – це процес отримання доходу від трафіку. З терміном знайомий будь-який активний учасник численних партнерських та реферальних програм. Монетизація проекту передбачає отримання прибуток за рахунок демонстрації реклами, розміщення посилань або додавання платних послуг.
В даному випадку Інстаграм – це платформа для просування товарів (чужих та власних). Найважливіша перевага сервісу – безкоштовне використання. Користувачеві не потрібно переводити відрахування соціальної мережі, а як доповнення він отримує набір ефективних інструментів для монетизації свого трафіку. Весь заробіток потрапляє у вашу кишеню.
Скільки може заробити звичайний блогер в Інстаграмі?
Звичайні блогери бракують зірок із небес. Їхній заробіток, як правило, не перевищує дохід середньостатистичного росіянина у розквіті сил. Є лише одна важлива деталь. Цей середньостатистичний росіянин може цілодобово пропадати десь у вугільній шахті або гнути спину на свинокомплексі у фермерському господарстві, а блогеру достатньо навчитися віртуозно користуватися мишкою, клавіатурою і звичайно правильно застосовувати свої знання.
Якщо кількість передплатників акаунту перевищить 5 000, то за хорошої залучення аудиторії на місяць можна заробляти від 20 000 грн. Залежно від розмірів прибутку блогерів класифікують на кілька категорій:
- Новачки. На їхні акаунти підписано лише кілька тисяч людей. Заробляють трохи більше 10 000 грн на місяць.
- Середньотисячники. Їхня аудиторія становить 10 000-100 000 осіб. Заробіток може досягати 50000-70000 грн.
- Багатотисячники. Кількість передплатників наближається до мільйона. Заробіток у два-три рази перевищує доходи блогерів із попередньої категорії.
- Топові блогери. На їхні сторінки підписуються мільйони. Мільйони вони й заробляють.
Що потрібно, щоб підняти залучення?
Заробіток в Інстаграмі залежить від залученості, тобто якості аудиторії. Кількість передплатників тут йде на другий план. Рекламодавцям потрібна лише «жива аудиторія». Щоб підвищити залучення, необхідно:
- Правильно заповнювати профіль сторінки.
- Щодня публікуватиме унікальний контент, який відповідає інтересам передплатників. Якщо 90% вашої аудиторії становлять жінки від 25 до 40 років, а ви взялися розповідати про останні моделі болгарок, то віддача буде нульовою.
- Своєчасно відповідати на коментарі передплатників, тобто регулярно взаємодіяти зі своєю аудиторією.
- Ділитись live-історіями.
- Залучати аудиторію до діалогу, цікавлячись думкою передплатників на події та новини.
За зростанням або зниженням залучення можна стежити через спеціальні сервіси, які проводять аналіз та видають статистику акаунту. Якщо коефіцієнт залучення вашого облікового запису низький, то і заробіток буде в рази нижче, ніж у блогерів, на сторінки яких підписано набагато більше людей.
Способи заробітку в Інстаграм
Як заробити в Інстаграм? Нарешті ми дісталися головного питання всієї статті. Способів монетизації трафіку є безліч. Ми розглянемо одинадцять основних варіантів, які підійдуть для блогера-початківця або звичайного користувача, який вирішив почати заробляти в інтернеті:
- Дохід від реклами.
- Заробіток на партнерських програмах.
- Продаж послуг та товарів.
- Колаборації та «амбасадор бренду».
- Просування облікових записів.
- Дохід на коментарях, лайках та передплатах.
- Продаж облікових записів.
- Адміністрація сторінок.
- Друк фотографій користувачів сервісу.
- Створення контенту для бізнес-акаунтів.
- Виготовлення та продаж знімків для бізнес-акаунтів.
Після вибору методу заробітку потрібно вивчити ринок. Знайдіть на сервісі облікові записи прямих конкурентів і вивчіть специфіку їх роботи. Найпростіше скласти таблицю, із зазначенням кількості передплатників, коефіцієнта залучення, методу роботи та її ефективності.
Такий підхід дозволить вам вибрати правильну стратегію на основі чужого досвіду. А тепер настав час відкрити двері у світ роботи через Інстаграм і вивчити особливості кожного із способів заробітку.
Ідея №1: Продаж своїх товарів та послуг в Інстаграм
Продаж послуг та товарів — один із найпоширеніших способів заробітку не тільки через Інстаграм, а й взагалі через будь-які соціальні мережі. Як правило, користувач створює не особистий обліковий запис, а сторінку власного магазину. Природно, не можна публікувати лише нудні пости про надходження нової колекції сумочок або розпродаж постільних комплектів.
Контент має бути цікавим, чіпляючим, захоплюючим. Блогеру доведеться навчитися правильно подавати свій товар та креативити. Обов’язково потрібно вказувати ціну, щоб потенційний покупець відразу ж розумів, що він потрапив у справжній магазинчик в Інстаграм, а не на чергову сторінку модниці, яка страждає на шопоголізм. Серед найпопулярніших торгових ніш можна назвати:
- Одяг.
- Косметика.
- Тварини.
- Рослини.
- Товари для дому (декор)
- Техніка.
- Продукція виготовлена вручну.
- Книги
- Подарункові набори та солодощі, екзотичні фрукти.
Продаж послуг без використання соціальних мереж практично приречений на провал. Інтернет-майданчики надають вам чудову можливість для взаємодії зі своєю цільовою аудиторією. До того ж ви зможете безплатно поділитися інформацією зі своїми потенційними клієнтами, а психологи сходяться на думці, що це в рази підвищує рівень довіри до вас.
Наприклад, ви викладаєте японську мову. Щоб набрати курс учнів, вам потрібно публікувати цікаві пости не лише про саму країну, які відкривають райдужні перспективи, а й поради з вивчення мови, цікаві способи освоювати складні японські абетки. Коли фітнес-тренер хоче залучити клієнтів на свої заняття, йому теж потрібно розбавити свою стрічку новин постами з лайфхаками та оригінальними методиками схуднення.
Поради для продажу в Інстаграмі
Будьте готові до того, що від початку віддача можливо буде мізерна, а то й зовсім нульова. Перший млинець, як відомо, виходить грудкою, а поставленої мети домагаються тільки найзавзятіші. Налагодити свій бізнес із продажу послуг та товарів вам допоможуть практичні поради:
- В Інстаграмі передплатників найбільше чіпляють зображення: яскраві, красиві, незвичайні. Звернути особливу увагу на вибір промо-матеріалів.
- Текст теж важливий. Якщо завдання картинки – зачепити увагу людини, то опис товару має зміцнити його у рішенні купити.
- Не забувайте, що люди підкоряються стадному інстинкту. Якщо у коментарях під постом відзначилася велика кількість користувачів, то спокуса подивитися/почитати побороти складно. Не гребуйте використанням брудних приймачів та купуйте лайки та коментарі. Вони допоможуть зробити швидкий старт.
- Під час обробки фотографій використовуйте спеціальні фільтри в Інстаграмі. Пам’ятайте, що цей сервіс досі позиціонує себе як майданчик для обміну фото, тому в його інструментарії є все необхідне.
- Спілкуйтеся з аудиторією. Обов’язково на всі питання користувачів про характеристики товару або особливостях послуги.
- Не додавайте особисті фотографії в бізнес-аккаунт. Навчіться розділяти просування бренду та своє приватне життя. Користувачам навряд чи сподобається, якщо в стрічці новин серед мальовничих фотографій біжутерії, виготовленої вручну, з’являться фото ваших трьох дітей, обмазаних шоколадною пастою. Для сімейного фотоальбому воно підійде ідеально і викличе усмішку у рідні, але передплатникам, які цікавляться вашим бізнесом, це зовсім ні до чого.
- Дотримуйтесь міри у кількості публікацій. Не починайте спамити.
- Постійно розширюйте свою цільову аудиторію та не заощаджуйте на рекламі.
Ідея №2: Рекламні посади. Заробіток на рекламі в Інстаграмі
Реклама – це не тільки двигун торгівлі, а й чудовий інструмент для заробітку у соціальних мережах. Принцип роботи дуже простий. Спочатку користувач домовляється з рекламодавцем. Потім він отримує промо-матеріали чи креативи, виготовлені на замовлення, сам знімає відеоролик чи пише рекламну статтю. Після цього контент розміщується на сторінці відповідно до затвердженого графіка або за бажанням самого користувача.
Де шукати клієнтів?
Найбільша проблема для новачка – це пошук рекламодавців. Їх не потрібно обчислювати на форумах або давати власні оголошення, все вже підготовлено. В Інтернеті є спеціальні біржі. Ці платформи виконують роль посередників між рекламодавцями та вебмайстрами. Ми наводимо ТОП-5 найпопулярніших бірж, на яких можна знайти найвигідніші пропозиції саме для сервісу Інстаграм:
- Беззаперечний лідер серед рекламних бірж. Надає блогерам можливість додати своє джерело трафіку до каталогу та відкриває доступ до пропозицій рекламодавців.
- На цьому майданчику блогеру потрібно заповнити форму ключовими параметрами сторінки, виставити вартість реклами та чекати на пропозиції рекламодавців. Можна додати свій майданчик за наявності лише 150 передплатників та 30 постів.
- Платформа орієнтована на живі особисті облікові записи блогерів з креативним підходом і такою ж живою аудиторією.
- Одна з найстаріших бірж, яка з 2012 року не втратила популярності. Інстаграм-блогерів радує низьким порогом для входу на платформу (від 500 передплатників), тобто тут працювати може навіть новачок.
- Deal Way. Ця біржа спеціалізується лише з сервісі Інстаграм. У каталозі зібрано понад 10 000 пропозицій рекламодавців.
На початку вебмайстру доведеться довго шукати рекламодавців, перепробувавши безліч варіантів. Не з усіма співпраця буде приємною та перейде на постійну основу.
Коли кількість передплатників облікового запису зросте до 30 000-50 000 осіб, рекламодавці самі почнуть шукати способи зв’язатися з власником сторінки. Блогер зможе зібрати базу постійних замовників.
Фахівці в галузі маркетингу не рекомендують переповнювати свою стрічку новин рекламними постами. Достатньо 2-3 разів на тиждень. Якщо ви порушуєте це золоте правило, виникає ризик втрати частини аудиторії. Не забувайте, що люди підписувалися не на рекламу, а на цікавий контент.
Якщо він лише злегка розбавляє пости про переваги смартфонів та нових косметичних засобів на основі подрібнених дзьобів грифових черепах для омолодження, то люди почнуть відписуватись від дратівливого контенту. Єдиний спосіб виконати зобов’язання перед кількома рекламодавцями і не розгубити фоловерів використовувати нативну (ненав’язливу) рекламу.
Як призначити ціну за рекламний пост
Ціна на рекламний пост формуватиметься на основі коефіцієнта залучення вашої аудиторії. Обов’язково потрібно враховувати її релевантність, тобто відсоток збігу з цільовою аудиторією рекламованого продукту чи послуги. З кількістю передплатників все не так однозначно. Велика аудиторія яка завжди гарантує високий цінник реклами.
Якщо ви ведете вузькоспеціалізований блог і у вас мало передплатників, вартість вашої реклами може бути в рази вищою, ніж ціна у блогера з великою кількістю фоловерів, але «розмитою аудиторією». Для прикладу знову ж таки можна взяти акаунти конкурентів і дізнатися про їх розцінки.
Скільки може заробити бізнес в Інстаграмі на рекламі?
Ми візьмемо за основу показники облікових записів з різною кількістю передплатників, але не забувайте, що середня вартість реклами формується не тільки на цьому параметрі:
- Реклама у блогера з аудиторією 4000-10000 осіб коштує в середньому 500-1000 грн.
- Реклама у блогера з 20 000 – 30 000 передплатників буде коштувати 2000-5000 грн.
- Реклама у блогера з аудиторією 50 000 -100 000 осіб коштуватиме 10000-30000 грн.
Ідея №3: Продаж фотографій в Інстаграм
Продавати фотографії та унікальні зображення можуть лише професійні фотографи та графічні дизайнери, які мають навички роботи у спеціальних програмах. Якщо вам дуже подобається цей варіант, спочатку доведеться пройти навчання, яке займе не один місяць. Це не та професія, яку можна освоїти за кілька тижнів.
Що можуть продавати фотографи в Інстаграмі? Ексклюзивні аватарки, карикатури, логотипи, звичайні фотографії та ілюстрації, портрети (звичайні та анімовані), малюнки. Кому потрібна ця продукція? Контент-менеджерам, адміністраторам бізнес-акаунтів та звичайним користувачам, які хочуть отримати унікальний контент для просування своєї сторінки або підвищення зацікавленості аудиторії.
Якщо ці люди не мають спеціальних навичок, то вони змушені шукати хорошого фотографа, щоб замовити або вибрати з уже готових робіт і оплатити покупку.
На жаль, саме цього способу заробітку не можна прорахувати навіть приблизний дохід. Занадто багато факторів на нього впливають. Серед них, мабуть, найважливішим вважатимуться рівень професіоналізму самого фотографа.
На другому місці – ваше вміння швидко шукати клієнтів та здатність правильно подати себе. Один із варіантів — це відстеження акаунтів конкурентів, які з якихось причин не взаємодіють із аудиторією. У них можна забирати потенційних клієнтів.
Ще один непоганий варіант для пошуку замовників – це створення профілів на біржах фрілансу, де теж часто потрібні графічні дизайнери. Для цього підійдуть Fl.ru, Freelancehunt, Freelancejob, Work-zilla, Weblancer, Kwork Freelance. Професійним фотографам краще вирушати за замовленнями на фотостоки: Shutterstock, Dreamstime, Fotolia, Istockphoto.
Істотний недолік заробітку від продажу фотографій через Інстаграм – початкові вкладення. Професійному фотографу та графічному дизайнеру потрібна якісна апаратура, покупка якому за найскромнішими підрахунками коштуватиме 100 000-150 000грн .
Ідея №4: Просування облікових записів в Інстаграм. Консультація з маркетингу
Працювати менеджером з просування можна як у компанії, так і на себе. У другому випадку зазвичай оформляється ІП. Розкручування чужих акаунтів — потрібна послуга. Є компанії, що спеціалізуються саме на просуванні. До них звертаються організації, які мають у своєму штаті менеджерів з просування. Опанувати цю професію можна за кілька місяців.
Після того, як фахівець-початківець спробує використовувати на практиці отримані знання і досягне непоганих результатів, він може сам стати наставником і продавати курси навчання. Наприклад, один відомий блогер займається успішно займається просуванням чужих акаунтів. Крім цього, він веде навчальні курси і дає консультації. Кількість передплатників його сторінки “всього” 200 000 з невеликим, а заробляє він на місяць приблизно 200 000 грн.
Навіть сам обліковий запис блогера привертає увагу аватаркою. На ній стоїть звичайна фотографія звичайної людини, але є значок «play», як на відео. Це просто, але дієвий спосіб залучити аудиторію. У людини на рівні підсвідомості виникає бажання натиснути на аватарку.
Як побудувати стійкий консультаційний бізнес в Інстаграмі?
Щоб ваші консультації мали успіх, а бізнес процвітав, потрібно дотримуватися ряду правил:
- Починайте з безкоштовних консультацій. Це хороший спосіб залучити нових клієнтів та відточити власні навички на практиці. Спочатку ви повинні працювати на свою репутацію, а вже потім вона працюватиме на вас.
- Використовуйте спеціальні платформи для аналізу популярності облікового запису та виведення статистики, яка допоможе правильно скоригувати стратегію просування.
- Обов’язково демонструйте потенційним клієнтам свої найкращі роботи. Для цього потрібно завести професійне портфоліо.
- Регулярно взаємодійте зі своєю аудиторією та розширюйте її.
- Оптимізуйте процес просування за допомогою спеціальних інструментів для розкручування.
- Постійно підвищуйте свою кваліфікацію.
Ідея №5: Адміністрування облікових записів в Інстаграм, ведення облікового запису та SMM
Багато керівників великих компаній просто не знаходять зайвого часу на роботу з бізнесовими обліковими записами, а позбавлення цього каналу зв’язку зі своєю цільовою аудиторією може призвести до серйозних наслідків. Існує така посада — адміністратор облікового запису або групи, спільноти.
Ця людина веде сторінку у соціальній мережі. Він відповідає за взаємодію з аудиторією та за своєчасне наповнення стрічки новин облікового запису якісним цікавим контентом, але це далеко не весь перелік обов’язків адміністратора. Нижче наведено повний список:
- Детальне вивчення тематики облікового запису.
- Складання контент-плану.
- Підбір та складання публікацій, відео та фото.
- Проставлення хештегов.
- Своєчасні публікації контенту.
- Відповіді на коментарі. Проведення розіграшів та опитувань.
- Модерація облікового запису. Видалення спаму та повідомлень, зміст яких неприйнятний. Блокування «тролів», «ботів» та іншої інтернет-живності, яка залишає безглузді чи агресивні коментарі.
- Взаємодія з іншими блогерами для запуску спільних проектів та об’єднання цільових аудиторій.
Багато хто пробує свої сили спочатку у Фейсбуці. Тут справді можна добре потренуватися і набити руку на адмініструванні паблика чи спільноти. Шукати постійну роботу на тематичних сайтах. Не варто плутати, як це роблять багато роботодавців, обов’язки менеджера з просування та адміністратора. Хоча ці професії багато в чому схожі, характер їх роботи все ж таки відрізняється.
Ви станете ще більш привабливим фахівцем, якщо освоюватимете обидві спеціальності паралельно.
Навчання можна пройти безкоштовно, знайшовши хороші курси, яких зараз достатньо в інтернеті. Можна подати оголошення на популярних майданчиках. Є й інший варіант – спеціалізовані біржі фрілансу, на яких можна знайти не тільки вакансію адміністратора, а й інші джерела пасивного доходу (Kwork, Work-Zilla, Fl. ru, Weblancer).
Ідея №6: Продаж своїх знань та досвіду в Інстаграм
Якщо ви маєте якісь цінні знання чи досвід, то чому б не поділитися ними з бажаючими за винагороду? Ви можете навчати новачків, організовуючи тренінги, курси, майстер-класи чи навіть написавши власну електронну книгу. Якщо продукт буде популярним і він зацікавить видавництва, то й до паперової версії недалеко.
Зайдіть до будь-якої книгарні, там вистачає видань від блогерів серед новинок. Інстаграм – найбільш зручний майданчик для цього способу заробітку. Тут можна продавати поради, лайфхаки для «затравки», а потім пропонувати повний навчальний курс.
Головна перевага цього способу заробітку – можливість багаторазово заробляти на тому самому. Вам не потрібно нічого робити. Ваші знання залишаються при вас у будь-якому разі. Навчивши одну групу, можна запустити курс заново та набрати нових учнів.
Потрібно вигадати оригінальний продукт
Щоб ваш продукт був популярний, потрібно зробити всього два кроки:
- Вивчити потреби цільової аудиторії. Це можна зробити через опитування чи прямий діалог.
- Вивчити продукти конкурентів. Звернути увагу на те, чого не вистачає їх цільової аудиторії та розробити свій власний продукт, який би задовольнив ці потреби.
Скільки коштують чужі знання?
Верхньої планки для заробітку в цій ніші немає. Середньостатистичний дохід від курсів, які веде професіонал у своїй галузі, може становити 100 000грн. Цифра збільшиться, якщо ви, наприклад, фахівець вузького профілю, і ваша професія дуже потрібна.
Середній заробіток залежить від ваших знань, педагогічного таланту, актуальності продукту та зацікавленості аудиторії. Якщо ви дійсно вмієте вкладати в розум знання, які згодом виявляються корисними, то «сарафанне радіо» стане найкращою рекламою.
Типові помилки бізнесу в Інстаграм і як їх уникнути
Зробити різкий старт виходить далеко не у всіх. Багато хто пропонує тренінги та курси, але люди на них чомусь не записуються. Слід уникати трьох основних помилок:
- Погана реклама. Щоб люди йшли, треба голосно заявити про себе. Не заощаджуйте на рекламі.
- Відсутність порозуміння між вами та цільовою аудиторією. Якщо ви володієте великим багажем знань, але зовсім не вмієте пояснювати, ваші курси нудні і більше нагадують лекції старого професора в інституті, який періодично провалюється в сон разом з аудиторією, потрібно змінювати тактику.
- Ваш продукт не можна назвати актуальним. Ваші курси просто нікому не цікаві. Можливо, ваша спеціальність пішла в минуле або з’явилася нова професія, яка замінила вашу.
Ідея №7: Друк фотографій з Інстаграм
Щоб надрукувати фотокартку, потрібен спеціальний вендінг-апарат. Його встановлюють у місцях масового скупчення людей: офіси, торгові та ділові центри, розважальні комплекси, парки. За одну картку можна отримати 100грн. Це чистий прибуток.
Не варто купувати вендінг-апарат, які вже були у вжитку. Купуючи нову техніку, ви отримуєте гарантію. Вкладення повністю повертаються до підприємця через 5-8 місяців від початку роботи. Термін окупності залежить від актуальності послуги та платоспроможності аудиторії.
Ідея №8: Заробіток на партнерських програмах в Інстаграм
Партнерські або реферальні програми — це ще один спосіб монетизації трафіку, який скоріше розглядається як пасивний дохід. Робити тут справді практично нічого не потрібно. Ви вибираєте партнерку, реєструєтеся в ній, отримуєте своє унікальне реферальне посилання та розміщуєте його у профілі Інстаграм. Це украй важливий нюанс.
Посилання, які блогер вставляє в текст посту або коментар під ним не будуть клікабельними. Передплатники не вбиватимуть адресу вручну. Партнерських програм існують сотні. Блогер має підібрати таку партнерку, яка потраплятиме до його цільової аудиторії. Більшість програм працює за двома моделями співробітництва:
- CPA (Cost per Action). Рекламодавець оплачує лише цільові дії (ліди).
- Замовник оплачує не певну суму, а відсоток. Зазвичай від чистого прибутку сервісу або магазину, отриманого за допомогою рефералу, наведеного блогером.
Наприклад, ви зареєструвалися в партнерській програмі і повинні привести покупців до магазину косметичних засобів. Тоді ви публікуєте піст в Інстаграм і розповідаєте про купівлю чудового крему і чудодійний ефект, який той має вранці, якщо заснути з ним на обличчі напередодні ввечері. Після надихаючої промови слід згадати, що в магазині залишилася ще парочка тюбиків у запасі, тому всім бажаючим миттєвого розгладжування зморшок і якнайшвидшої перемоги над старістю варто поквапитися і швидше пройти за посиланням, яке опубліковано у вашому профілі.
Отак і працюють партнерські програми. Блогери наводять їм клієнтів, за яких отримують певну винагороду. Кошти зазвичай зберігаються на особистому рахунку облікового запису в партнерці. Деякі рекламодавці виплачують винагороду лише через певний період. Час простою називається холдом. Блогеру вигідніше, якщо його немає.
Обов’язково потрібно враховувати, який трафік приймає оффер, чи є обмеження щодо гео. Зазвичай, ця умова обумовлюється в параметрах замовлення. Попередньо потрібно дізнатися і про графік виплат, мінімальну суму для виведення коштів, терміни надходження грошей на рахунок та способи виведення, які підтримує партнерка. Партнерські програми можна знайти на спеціалізованих біржах. Учасникам реферальної системи, як правило, пропонують стати звичайні послуги інтернет-магазинів.
Ідея №9: Виконання завдань в Інстаграм
Це найпростіший і популярний спосіб заробітку через Інстаграм. Під завданнями мається на увазі виконання певних дій: лайк, підписка, коментар. Не кожен готовий терпляче набирати аудиторію. Деякі користувачі погоджуються заплатити за швидке просування.
Цей спосіб заробітку не вимагає від вас особливих навичок чи знань. Цим можуть займатися навіть нетямущі школярі.
Винагорода за дію зазвичай становить 1-2 руб, але й виконуються за пару хвилин. Завдання можна знайти на спеціальних біржах, які у ролі посередників. Вони допомагають замовникам та виконавцям зустрітися один з одним за невеликі комісійні.
Можна зайнятися пошуками самостійно, але більшість замовників воліє працювати саме з біржами, які мають зручний інтерфейс, виводять статистику, оптимізують та автоматизують більшу частину робочих процесів, здійснюють контроль за виконанням завдань. Завдання не принесуть вам багато грошей, тому розглядати їх як основне джерело заробітку не варто. Вони більше підходять роль пасивного доходу.
Ідея №10: Колаборації та «амбасадор бренду»
Цей спосіб заробітку підходить блогерам, які мають розкручені облікові записи. Колаборація – співпраця з відомим брендом. Амбасадор – це представник, який близький компанії за духом. Простіше кажучи, якась медійна особистість сповідує ті самі цінності. Вони ідеально підходять на роль представника та спілкуються з цільовою аудиторією від імені компанії.
До нашої країни цей термін прийшов порівняно недавно, хоча у США його вже активно використовують не перший рік. Багато хто плутає два поняття: амбасадор та обличчя компанії. Хоча межа між ними дуже тонка, різниця все ж таки є. Обличчя компанії – це людина, яка асоціюється у споживачів із брендом. Між ними можна встановити знак рівності.
Амбасадор спілкується з аудиторією та розповідає, що він це спробував і йому сподобалося. У цьому випадку він відіграє роль одного зі споживачів, який просто дає «цінні поради» іншим, на своєму прикладі, показуючи, наскільки гарна продукція чи послуги бренду.
Яскраві приклади амбасадорів — знаменитості зі спортивного середовища, які часто беруть участь у кампаніях відомих спортивних брендів Nike, Adidas, а також колаборації медійних осіб із косметичними та ювелірними компаніями. Це популярний формат взаємодії з аудиторією, яка готова слухати відому людину, яка викликає довіру.
Ідея №11: Продаж акаунтів в Інстаграм
В Інстаграм можна продавати акаунти: нульові та розкручені. Другі мають, звичайно ж, великий попит і коштують у рази дорожче. Чим більше передплатників, постів, коментарів та лайків, тим більше коштів можна виручити за угоду.
Навіщо людям потрібні такі сторінки? Розкручені облікові записи використовуються для продажу трафіку. Наприклад, ви активно просували особисту сторінку та зібрали велику жіночу аудиторію. Цей обліковий запис може купити будь-який вебмайстер, який співпрацює з рекламодавцями, які пропонують жіночі товари. Він може зацікавити і звичайного користувача, який, наприклад, хоче створити свій інтернет-магазин косметичних засобів і йому потрібний бізнес-аккаунт з аудиторією.
Нульові облікові записи використовуються для інших цілей. Їх можна продавати пачками за непридатною ціною. Використовуються сторінки для накрутки лайків, коментарів і підписок аккаунтів, що просуваються. Власники встановлюють спеціальні програми, які дозволяють керувати всіма ботами в одному вікні.
Соціальні мережі періодично відстежують таких умільців і банять їхні сторінки, тому актуальність нульових акаунтів не знижується. Ви можете продати свій обліковий запис, якщо він вам набрид або розкручувати сторінку для продажу. Виручити неї можна як 20 000-30 000 крб, і фантастичні 200 000- 250 000, якщо було зібрано величезну «живу» аудиторію.
Контент-план для Інстаграм
Грамотний контент-план Інстаграм – це один із «китів», на якому будується вся стратегія просування. Нехай навіть він безграмотний. Якщо контент-план є, то це вже добрий початок. Майже всім хочеться вести свій обліковий запис легко і невимушено. Зробити пару фото, привітати передплатників з чудовим сонячним днем і отримати моментальну віддачу аудиторії. Так можуть чинити лише селебріті з «вищого ешелону». Всім іншим доведеться турбуватися про наповнення сторінки. Контент має бути:
- Регулярним.
- Актуальним.
Блогер повинен складати контент-план на кілька тижнів уперед, але при цьому доведеться оперативно реагувати на нові новини, появу яких неможливо передбачити. Контент можна умовно розділити на дві категорії:
- Актуальний у будь-яку пору року та за будь-яких обставин.
- Гарячі новини, що швидко втрачають актуальність. Щоб вичавити з них усі соки, потрібно дуже швидко реагувати на їхню появу. Якщо блогер буде серед перших, то йому вдасться зняти всі вершки.
Насамперед контент-план необхідний самодисципліни і грамотного розподілу різних видів контенту, тобто його класифікації на категорії. Якщо у вас буде заздалегідь підготовлена «сітка» постів, то вам не доведеться в паніці висмоктувати події з пальця, бо настав час «годувати» аудиторію хоча б якоюсь інформацією. Контент-план не лише допомагає уникнути таких неприємних ситуацій, а й стане «подушкою безпеки» на випадок форс-мажору.
Наприклад, якщо ви раптом злягли з високою температурою або терміново довелося летіти у відрядження в інший куточок країни, то турбуватися про сторінку в Інстаграм немає потреби. Якийсь час вона заповнюватиметься автоматично. Коли є контент-план, публікації можна запланувати та поставити в чергу.
Про що писати в Інстаграм?
Оптимально, якщо сторінку вестиме людина, яка добре розуміється на тематиці облікового запису. Не можна доручати це завдання сторонній людині, яка сама не цікавиться тим, що робить. Якщо потрібен контент для сторінки лікаря чи тренера з йоги, він повинен створюватися професіоналом у цій галузі.
Можна розподілити завдання. Наприклад, на себе взяти написання текстів, а іншій людині доручити роботу над фотоконтентом. Джерелами натхнення для нових тем можуть стати:
- Конкуренти. Наповнення їх облікових записів можна вивчити, почерпнути з нього цікаві ідеї, але не можна копіювати.
- Передплатники. Фоловери самі можуть розповісти, що саме їм буде цікаво. Найчастіше проводите опитування та взаємодійте з аудиторією.
- Групи, спільноти та паблики в інших соціальних мережах. З них можна дізнатися, що зараз є актуальним.
- Старі публікації. Ваша аудиторія регулярно оновлюється, тож можна використовувати старі пости. Їх обов’язково потрібно трохи підкоригувати.
- Ваші працівники. Якщо ви даєте теми авторам або фотографам, які готують контент, іноді дозволяйте їм діяти за власною ініціативою.
- Теми, що не втрачають актуальності. Можна пробігтися святковими днями та днями народження відомих людей, які мають безпосереднє відношення до тематики облікового запису. На різних платформах в інтернеті є вибірки тем для кожного сезону року. Можна використовувати їх як підказки.
Не забувайте, що ще є окрема категорія контенту — «гарячі» новини, які дуже швидко втрачають актуальність, але в перші години буквально підривають лічильники відвідування. Вони не входять до контент-плану, оскільки з’являються спонтанно, але таке свіже наповнення має бути присутнім у вашій стрічці новин.
Якщо ви регулярно публікуватимете гарячі новини, то це зблизить вас з аудиторією, тому що передплатники на підсвідомому рівні почнуть розуміти, що ви переживаєте одні й ті самі події.
Контент-план для Інстаграм, покрокова інструкція
Для початку потрібно розібратися з різновидами контент-планів. Є три основні типи:
- Розважальний. Публікуються переважно в особистих облікових записах, але можуть розбавляти наповнення комерційних сторінок.
- Продавець. Це «стрижень» контенту бізнес-акаунтів.
- Інформаційний чи навчальний. Використовуються для облікових записів обох типів.
Контент-план – це жорсткий графік публікацій, в якому пости для зручності розділені на рубрики. Проте, не можна забувати про креатив. Якщо у вас виникла якась приголомшлива ідея, яка не вписується в план, для неї обов’язково потрібно знайти місце і зрушити сітку публікацій.
Для створення контент-плану можна використовувати спеціальні програми-органайзери, Excel або звичайні таблички, накреслені від руки на аркуші паперу. Контент-план – це звичайний графік, в якому розписана тематика посту та час його публікації. Тут головне чітко формулювати тему та не забувати проставляти час.
Приклад і шаблон контент-плану для Інстаграм
Щоб створити контент-план, потрібно зробити лише кілька кроків:
- Вибрати тип облікового запису. Якщо ви плануєте через нього реалізовувати якісь товари чи послуги, то це сторінка, що безумовно продає. Коли бажання ділитися своєю думкою переважає, ваш акаунт швидше підходить під категорію особистих блогів.
- Поставити короткострокові цілі. Зрозуміло, що будь-який блогер прагне розкрутити свою сторінку. Це довгострокова ціль, яка для всіх однакова. Вам потрібно поставити завдання на тиждень або місяць. Наприклад, подвоїти аудиторію чи підвищити коефіцієнт залученості на 2-3 %. Невеликі цілі формують шлях до досягнення головного завдання.
- Скласти структуру плану з урахуванням поточної мети. Наприклад, для збільшення кількості продажів необхідно збільшити кількість постів, що продають. Для залучення аудиторії доведеться використовувати розважальні та інформаційні матеріали.
Просування Інстаграм
Це найважливіше питання для блогера-початківця. Як розкрутити свою сторінку? Можна самостійно розробляти стратегію збільшення аудиторії, але є перевірені способи:
- Потрібно виводити свої посади в ТОП з хештег. Нині жодна публікація без них не обходиться. Підібрати найпопулярніший хештег допоможе сервіс Websta. Ви зможете вбити відразу двох зайців одним пострілом: спростіть передплатникам навігацію на своїй сторінці та зробите її популярнішою.
- Систематично з’являтися у рекомендаціях та не пропадати зі стрічки передплатників. На сервісі діє складна система ротації постів. Коли фоловер перестає гавкати ваші публікації, Інстаграм вирішує, що ви йому не цікаві. Сервіс прибирає ваші пости із пріоритетних і вони більше не відображаються у стрічці. Передплатники не бачать ваших публікацій, популярність падає. Тому не потрібно соромитися нагадувати фоловерам про те, що вам потрібні їхні лайки.
- Накручувати передплатників за допомогою масфоловінгу. Це старий метод, який, як і раніше, дає свої плоди. Ви підписуєтеся на обліковий запис користувача, привертаєте його увагу, після чого він переходить на вашу сторінку і підписується на вас.
- Прямі трансляції та сторіс. Ці функції з’явилися в Інстаграмі порівняно недавно, але вони дозволяють активніше взаємодіяти з аудиторією.
- Проведення конкурсів спільно з власниками інших облікових записів.
- Купівля передплатників. Про це ми поговоримо докладніше далі.
Найвищий результат дає грамотне поєднання різних методів.
Все про бізнес-акаунті в Інстаграм
Бізнес профіль в Інстаграм необхідний, якщо ви володієте компанією, ведете свою справу, керуєте інтернет-магазином або продаєте свої товари та послуги. Сторінки цього типу мають інший функціонал, який спеціально розроблявся саме для зручного ведення бізнесу:
- Контактні кнопки. Після включення цієї функції біля кожної публікації з’явиться кнопка, яка дозволить будь-якому передплатнику з вами зв’язатися.
- Фізична адреса. Деяким клієнтам зручніше знайти ваш офіс чи магазин та поспілкуватися особисто.
- Створення інтернет-магазину.
- Розкручування за допомогою таргетованої реклами. Таргетинг – це рекламний інструмент, який дозволяє ділити аудиторію на сегменти за певними ознаками. Наприклад, вибрати лише передплатників чоловічої статі віком від 18 до 30 років. Спрямована реклама точніше б’є за цільовою аудиторією.
- Статистика з публікацій. Дуже корисна функція, яка дозволяє побачити «на обличчя» ваших потенційних клієнтів: стать, вік, гео.
- Категорія профілю. За допомогою цієї функції ви можете розповісти про себе більше.
За допомогою бізнес-акаунту можна монетизувати свій трафік. Він допомагає просувати бренд та продавати товари та послуги. Тільки з бізнес-акаунтом користувач може визначати, які посади точно потрапляють до цільової аудиторії та працюють ефективніше.
За допомогою спеціальних інструментів ви зможете просувати ці публікації активніше, тим самим підвищуючи активність аудиторії. Це допоможе збільшити кількість передплатників та кількість дзвінків у вашу фірму/переходів на сайт компанії/замовлень, а це призводить до зростання продажів та розвитку бізнесу.
Як зробити бізнес-аккаунт в Інстаграмі через Фейсбук
Як зробити в Інстаграмі напис «Особистий блог»? Тільки за допомогою прив’язаної сторінки на Фейсбуці. Щоб додати наявний обліковий запис Instagram на сторінку Facebook, потрібно виконати п’ять дій:
- Перейти на свою сторінку у Фейсбуці.
- Зайти в “Налаштування”.
- Вибрати “Інстаграм”.
- Для додавання облікового запису Інстаграм до сторінки у Фейсбуці потрібно клацнути по кнопці «Вхід».
- Авторизуватися в Інстаграм та увійти на сторінку.
Після цього два облікові записи в різних соціальних мережах будуть пов’язані. Щоразу, коли користувач публікуватиме рекламні пости на Фейсбуці, ці ж публікації автоматично з’являтимуться у стрічці Інстаграм. Також з облікового запису Facebook можна керувати коментарями до реклами в Instagram.
Поради щодо оформлення профілю в Інстаграм
Як красиво оформити Інстаграм? Зробити сторінку цікавою допоможуть наші поради:
- Виберіть незвичайний, красивий нік, який легко запам’ятати з першого разу. Якщо ви звичайно не селебриті, про яку вже й так усі знають, то краще обрати оригінальний нікнейм. Однак, він не повинен бути надто довгим.
- Правильно заповніть профіль. Використовуйте хештеги у його описі. По них вас буде легше знайти.
- Ставте геомітки. Вони стануть у нагоді під час пошуків аудиторії з певним гео.
- Ми вже говорили, що на цьому сервісі велике значення мають зображення. Платформа спочатку була орієнтована лише обмін фотографіями. Зачепити увагу аудиторії можна лише зображенням. Підбирайте яскраві фотографії, що привертають увагу, до постів.
- Підберіть свій стиль оформлення інстаграм.
- Складайте не тільки Сторіс, а й Highlights – це такі ж історії, але термін їхнього життя не обмежений цілодобово.
Як оформити Інстаграм: основні стилі
Правильне оформлення Інстаграм це вже половина успіху. На сервісі можна створити кілька варіантів:
- Сітка. Найпростіший і найпоширеніший стиль оформлення. Його особливість – це логіка і сполучність.
- Шахівниця. Для її складання всі фото на основі стилістики та колірного рішення потрібно поділити на дві категорії. Такі зображення чергуються через одне, як клітини на шахівниці. Якщо такий варіант здається надто нудним, то можна поєднувати фото та блоки з текстовою інформацією.
- Стовпці та лінія. Контент групується за стилістикою або кольоровою гамою. Можна використовувати не лише горизонтальні, а й вертикальні лінії. Є ще один додатковий варіант — діагональний. Принцип розміщення той самий, але «геометрія» оформлення дещо відрізняється.
- Рамки. Дизайн у рамках виглядає специфічно, але привертає увагу. Геометрія форм рамкового оформлення обмежується лише кількістю фігур. Для створення такого дизайну можна використовувати спеціальні програми: Instafit, Whitagram, Diptic, Frame Swagg, Squaready. Рамки можуть бути не лише чорно-білими. а й кольоровими.
- Пазл. Оригінальний варіант, для якого велике фото розрізається на шматочки. Незвичайне подання контенту приковує увагу.
- Колаж. Фото та інші деталі оформлення плавно перетікають одна в одну. Оптимально підходить для облікових записів творчих особистостей, які люблять креатив.
Що написати про себе в Інстаграмі?
Пишіть те, що на вашу думку варто розголошувати. Велике значення у разі мають самі слова, а стиль їх викладу. Подумайте над тим, кого ви хочете зацікавити? Якщо ваша цільова аудиторія це люди, яким за сорок, то не використовуйте сленг і розмовну лексику.
Щоб залучити молодь, треба навпаки говорити їхньою мовою. Дайте справжні контактні дані. Опис облікового запису обмежено 180 символами. Хоча Антон Павлович і дав вичерпне визначення стислості, не кожен здатний укластися в такі рамки. Щоб скоротити текст, замінюйте окремі текстові блоки на смайли. Це допоможе обрізати текст та візуально розділити його на кілька частин.
Можна скористатися спеціальним сервісом для створення мультипосилання, щоб зробити одне посилання для всіх способів зв’язку з вами. В описі облікових записів можна використовувати оригінальний шрифт. Для цього є спеціальні програми. З недавніх пір до нього можна додавати клікабельні посилання на інші сторінки.
Способи отримання передплатників в Інстаграм
Отримання передплатників — це основна мета будь-якого облікового запису в Інстаграм. Їх можна отримати безкоштовно або заплатити за розширення аудиторії. Другий спосіб допомагає набрати потрібну кількість фоловерів набагато швидше. Передплатники поділяються на дві категорії:
- “Живі”. Це сторінки справжніх людей, які теж ведуть активне життя у соціальній мережі.
- “Мертві”. Сторінки-боти, які створюються спеціально для того, щоб підписуватись на чиїсь акаунти за винагороду.
Як швидко накрутити передплатників Інстаграм?
Щоб отримати передплатників швидко, доведеться заплатити.
Є спеціальні біржі, на яких можна купувати облікові записи цілими пачками. Вартість у них непридатна. З такою аудиторією не буде ніякої взаємодії, але у «живих» користувачів виникне бажання підписатися на вас, якщо ваш профіль вже має непогану аудиторію.
Тут роль відіграє не якість, а кількість. Такий метод можна використовувати на перших етапах розкручування. На цих же біржах можна купити і «живі» сторінки, які коштуватимуть трохи дорожче.
Як збільшити число «живих» передплатників в Інстаграмі
Існує кілька популярних способів:
- Залучення уваги контентом.
- Вступ до груп взаємного піару.
- Масфоловінг та маслайкінг. Ви привертаєте увагу користувачів, коли ставите лайки їхнім постам і підписуєтеся на їхні сторінки.
- Співпраця з інфлюєнсерами. Простіше кажучи, про вас може розповісти якась відома особистість.
- Передплата фоловерів конкурентів.
- Запуск SFS та Liketime, проведення конкурсів.
- Співпрацюйте з іншими брендами.
З чого почати заробляти в Інстаграмі прямо зараз?
Новачку в першу чергу потрібно вибрати правильний напрямок. Тематика облікового запису вирішує все. Напрямок слід вибирати з урахуванням характеру вашої поточної діяльності. Не варто починати з ніші, у специфіці якої ви ще плаваєте. Вибрати допоможе метод виключення.
Напишіть на аркуші паперу список передбачуваних тем. Потім почніть викреслювати ті, які здаються вам найменш перспективними та цікавими. Так як ідейним натхненником облікового запису будете саме ви, то орієнтуйтеся на власні інтереси.
Якщо тематика вас чіпляє слабо, то навряд чи вам вдасться зацікавити своїм контентом аудиторію.
Крок №1: Створення облікового запису, пошук цільової аудиторії та унікальної торгової пропозиції
Після створення облікового запису, ви повинні уявити його цільову аудиторію. Не повинен бути розмитий образ натовпу безликих людей. Складіть зразковий портрет людини, яка входить у вашу ЦА: її вік, стать, інтереси та рід занять.
На основі цього приблизного опису можна створювати унікальну торгову пропозицію. Ваша головна мета – викликати інтерес з перших секунд.
Крок №2: Заповнення профілю в Інстаграмі
Ви повинні написати про себе коротко, але ємно. Використовуйте той стиль мови, який близький до вашої цільової аудиторії. Згадуйте лише факти. В інфо-блоці профілю не знайдеться місце для непотрібної чи неактуальної інформації.
Підбирайте ключик до своєї цільової аудиторії та голосно заявіть про себе. Тут, до речі, можна креативити.
Крок №3: Розробка та створення контент-плану для Інстаграм
Контент-план – це розклад ваших публікацій. Спочатку можна скласти графік на тиждень. Не додавайте до нього однотипні пости. Передплатникам швидко набридне така нецікава інформація.
Чергуйте рекламні пости з інформаційними та розважальними, додайте оригінальний фото-контент, проводьте конкурси та трансляції. Якщо розібратися з контент-планом у вас не виходить, то можна прилягти SMM-фахівця, який задасть правильний напрямок і автоматизує публікацію постів.
Крок №4: Стратегія просування в Інстаграм
На початку важливо правильно вибрати стратегію для розкручування. Вище ми вже перераховували різні способи залучення передплатників. Безкоштовні варіанти не зможуть забезпечити вам різкий стрибок зростання аудиторії. Коли ви почнете звертатися до платних способів, не поспішайте витрачати весь бюджет одразу.
Спробуйте кілька варіантів, чекайте певний час, проаналізуйте ефективність кожного з них та виберіть найвигідніший. Слідкувати за змінами показника залучення можна через спеціальні послуги.
Крок №5: Публікація та тестування перших постів.
Тепер пара зробити перший крок на тонкий лід і запустити перші публікації. Ви повинні відстежувати реакцію аудиторії на ті чи інші пости. Складіть список тем, які привернули найбільшу увагу.
Проводьте глибокий аналіз зміни параметрів облікового запису (залучення, кількість лайків, коментарів, передплат) за допомогою спеціальних програм. Зараз ваше головне завдання — визначити, який саме контент цікавий вашій цільовій аудиторії найбільше. На основі цих даних можна складати графік публікацій на найближчі місяці.
Висновок
Ми постаралися зробити нашу статтю справжнім посібником для новачків, які мріють зробити Інстаграм джерелом додаткового чи постійного доходу. Це довгий шлях, на якому доведеться зіткнутися з проблемами та труднощами. Вам знадобиться багато сил, часу та терпіння.
Соціальні мережі дають чудову можливість створити свою справу без великих вкладень. Ще десять років тому це здавалося якоюсь фантастикою, але зараз достатньо взяти до рук смартфон і використати весь свій творчий потенціал. Не проґавте таку можливість. Сподіваємося, що поради, які ми дали, допоможуть вам на шляху до мрії.