16 сервісів для аналітики маркетплейсів

16 сервісів для аналітики маркетплейсів

Вести свій бізнес через маркетплейс – зручне рішення для підприємців у сфері торгівлі, які не знають як краще увійти в галузь. Яндекс.Маркет, Ozon, Wildberries та інші маркетплейси пропонують вигідні умови для співпраці. Проте розібратися у цифрах, конкурентних позиціях, прибуткових нішах – не надто просто. Для допомоги підприємцям були винайдені послуги-аналітики маркетплейсів.

Більшість аналітичних сайтів мають схожий функціонал, але кількість можливостей у них може відрізнятися. На що звертати увагу при виборі інструменту для роботи з маркетплейс:

 • Наскільки інструменти сервісу потрібні для користувача.
 • З якими платформами сайт працює.
 • Скільки товарів підпадає під аналітику.
 • Який період включає збір інформації: день, тиждень, місяць, рік.
 • Які дані надає: обсяг ніші, найприбутковіші позиції, аналіз конкурентів, статистика продажів по всіх товарах, розрахунок рентабельності, статистика повернень тощо.
 • Які є додаткові інструменти для зручності використання: програма, бот в Telegram, збереження даних у хмарі або виведення в таблиці тощо.
 • Ціна всіх інструментів разом чи окремих пакетів.

Сервіси аналітики для маркетплейсів

Більшість сайтів для аналітики підтримують роботу з кількома майданчиками одночасно. Це зручно, тому що часто продавці реалізують продукт відразу в декількох маркетплейс, але є сервіси, які обслуговують лише один маркетплейс. У цьому списку буде представлено сайти з різним функціоналом, підтримкою різної кількості майданчиків, які вони обслуговують.

Shopstat

Shopstat – повністю безкоштовний сервіс для роботи з Ozon та Wildberries. Очікується підключення Яндекс.Маркета, Aliexpress. Старт роботи починається після реєстрації та підключення через ключ-API. Після реєстрації з клієнтами зв’язується консультант, який детально розповідає, як користуватися інструментами майданчика.

Дозволяє проводити аналітику продажів, досліджувати дані, статистику з історії продажів, проводить аналітику позицій у видачі. Крім того, на сайті можна переглянути дані щодо маркетплейсів загалом: кількість проданих позицій, залишок продукції, кількість продавців, брендів.

Також сайт надає чат-бота, який допомагає відстежувати ліміти, вікна постачання.

HunterSales

HunterSales – сервіс для роботи з Wildberries. Інформацію можна експортувати до Excel.

Збирає дані із квітня 2020 року. Можна зібрати статистику окремих товарів, продажу за різними категоріями, HunterSales надає графік продукції, цін, залишків, реалізованих позицій, проводить аналіз брендів. З додаткових функцій, наприклад, є розширення для Chrome та Telegram-бот.

Усі функції майданчика можна спробувати безкоштовно протягом першої доби. Доступ на 30 днів коштує 7900 рублів, а на 90 днів 18900.

Postavki

Postavki – сайт для моніторингу товарів і роботи з Wildberries. Інтегрувати кабінет маркетплейсу на платформу можна через API. Обробка даних на веб-сайті відбувається автоматично. Інтерфейс для новачків може здатися не найзрозумілішим.

Тут можна подивитися рейтинг у видачі, продажу, скасування покупок та повернення. Вивантажувати дані можна у таблиці Excel, а також для зручності є Telegram-бот.

Протестувати майданчик можна протягом одного тижня. Далі підписка на місяць коштує 7500 рублів.

PI-DATA

PI-DATA – сайт для роботи з Wildberries та Ozon. Добре опрацьовано напрямок аналізу конкурентів. Інтерфейс майданчика досить простий, розрахований на підприємців, які не мають досвіду роботи із подібними інструментами.

Дані надаються у форматі графіків, є спліт-тести, можна контролювати поставки, змінювати позиції, моніторити продаж, ABC-аналіз, аналітику логістики, залишків на складі. Також майданчик пропонує використовувати Telegram-бот, який спрощує взаємодію з сервісом. Для роботи з майданчиком достатньо надати ключ API.

PI-DATA пропонує 4 тарифні плани з описом функцій. Вартість мінімального пакета становить 1999 рублів на місяць. Найдорожчий тариф коштує 9999 на місяць.

Whisla

Whisla – онлайн-майданчик, який надає можливість працювати з різними показниками на маркетплейсах. Тут можна отримати дані з Wildberries, Ozon та Яндекс.Маркет. Використовувати сервіс можна як на веб-варіанті, так і на мобільних телефонах. Впроваджувати нічого не треба. Однак при реєстрації від користувача знадобляться дані про кількість співробітників і про те, скільки продукції продавець уже реалізує.

Whisla проводить аналіз ніш, допомагає оптимізувати склад із товарами, оптимізує постачання.

Перші 7 днів використати сайт можна абсолютно безкоштовно. Далі тарифні плани поділяються. Перший “Аналітика власних продажів” – ціна становить 1 рубль за 1 замовлення, але мінімум має виходити 1 500 рублів на місяць, а максимум 10 000. Другий “Аналітика ніш” – мінімальний період в один місяць коштує 2 000 рублів, а річний доступ коштує 1500 рублів.

MarketGuru

MarketGuru є ще однією платформою для збору даних на Wildberries.

Аналітика проходить за 8 показниками – допомагає знайти найбільш прибуткові ніші, моніторити статистику конкурентів, їх продаж, а також контролювати постачання. Також сайт надає дані про всі категорії на Wildberries.

З додаткових функцій є інструмент, який розраховує повернення інвестицій, які вкладалися в товар.

Пакети послуг поділяються на три категорії: внутрішня аналітика, аналітика конкурентів або комбінована. Перший і другий тариф коштують 7700 рублів на місяць, третій варіант обійдеться в 12700 рублів. Після реєстрації з клієнтами зв’язується консультант, з яким можна обговорити всі питання, що виникли на момент тестування.

WBCON

WBCON — майданчик для роботи з різними маркетплейсами: Lamoda, Ozon, Wildberries, СберМегаМаркет, Яндекс.Маркет, AliExpress.

Сервіс надає навчальні уроки по роботі з маркетплейсами, корисні посилання на постачальників, склади, аналітику товарів, автоматично визначає фактори, що впливають на продаж.

Тут можна розраховувати собівартість одиниці товару через калькулятор, якого додається інструкція.

Маяк

Маяк — цей сайт також використовують для роботи з Wildberries. Обов’язково потрібно встановити розширення для Chrome, тому якщо ви використовуєте інший браузер, то потрібно буде перейти на продукт від Google.

Для зручності розроблений чат-бот у телеграмі. Після реєстрації на пошту користувача надходить інструкція, яка розповідає, як використовувати платформу.

Дуже подібний до своїх функцій на Postavki.io. Пошук, збір інформації про товари та категорії (у видачі, продажу, замовлення, повернення), збір інформації про конкурентів. Також надає статистику з брендів, новинок, постачальників.

На сайті існує 3 тарифи: безкоштовний, розширений за 2990 рублів на місяць, а також професійний за 6990 рублів.

Statberries

Statberries – сам сервіс ставить головне завдання – збільшення продажів мінімум в 5 разів. Для зручності Statverries пропонує відеоролик з інструкцією, як використовувати інструменти майданчика. Працювати можна лише з Wildberries.

Тут можна переглядати стрічку замовлень або продажів, отримувати рейтинг продукції, виводити звіт прибутку за кожною позицією, залишками на складі, створює зрозумілі інфографіки, а також багато іншого.

Випробувати роботу Statberries можна безкоштовно протягом 2 тижнів. Далі тарифний план один. Оплата може стягуватися за місяць, 3 місяці, півроку чи рік. Функціонал у пакетів нічим не відрізняється.

MARKETPLACEANALYTICS

MARKETPLACEANALYTICS — платформа, яку використовують для щоденного контролю роботи маркетплейсів. Щоб розпочати роботу, потрібно залишити заявку, після якої з вами зв’яжуться і пояснять, як підключитися до сервісу.

Вводять для збору даних про бізнес, а також для аналітики конкурентів. Також тут можна моніторити кількість, частоту замовлень, продажів, залишків на складі, планувати постачання, отримувати дані про топ-товари, проводити розрахунок прибутку від торгівлі.

Інтерфейс програми не особливо зручний, у всякому разі, для новачків. Використовують для роботи з Ozon, Wildberries, Lamoda, Яндекс.Маркетом, СберМегаМаркетом.

На сайті представлено три тарифні плани. Ціна починається від 6500 рублів на місяць за мінімальні послуги. Найдорожчий пакет коштує 20 000 рублів на місяць. Оформити заявку можна лише у разі, якщо клієнт ІП чи ТОВ.

Mpstats

Mpstats – сайт, де представлені різні можливості взаємодії з маркетплейсами. Щоб розібратися, як використовувати сайт, на майданчику є відеоінструкція з оглядом на основний функціонал. Інтегрувати особистий кабінет можна за API. Після реєстрації на майданчику на пошту або WhatsApp надходить сповіщення від сервісу підтримки, що з користувачем зв’яжуться протягом 24 годин. Функції Mpstats залишаються недоступними для клієнта.

Платформа надає функції: розрахунок поставок з урахуванням обороту, кількість покупок, відмов, повернень, маржинальність, рентабельність, ABC-аналіз (спосіб класифікації товарів за пріоритетом).

Безкоштовно скористатися функціоналом сайту можна протягом 24 годин. Базовий тариф коштує 4800 рублів, розширений – 18500 рублів, а профі коштує 28000 рублів.

Monyeplace

— сайт для роботи з Ozon, Wildberries, AliExpress, KazanExpress, ОщадМегаМаркетом, Яндекс.Маркетом. Інтегрувати майданчик можна через API. Також сайт надає відеоінструктаж по роботі з майданчиком.

Тут можна провести аналітику продажів, придбати список перевірених оптовиків, підібрати найоптимальніші прибуткові позиції за 14 днів, провести SEO-аналітику карток товарів.

7 днів можна використовувати Monyeplace безкоштовно. Далі оплачувати продукт можна щомісяця, кожні 3 місяці, раз на півроку чи щороку. Для зручності майданчик пропонує таблицю, де можна порівняти пакети між собою.

MarketVision

MarketVision – платформа, яка працює на основі ІІ. На сервісі відзначають, що MarketVision – це гарне рішення для підприємців-початківців, тому що майданчик допомагає зі стартом роботи на Ozon, Lamoda, Wildberries.

Сервіс допомагає виявити затребувані продукти, розпланувати асортименти, ціни, відстежувати продажі чи постачання, проводити оцінку продуктивності продуктів за 30, 60, 90 днів, допомагає вивчити конкурентів.

Безкоштовно використовувати майданчик можна протягом 3 днів. “Зовнішня аналітика” коштує 4 100 рублів на місяць. Тариф “Внутрішня аналітика” – 2700 рублів на місяць. Пакет послуг «Профі» коштує 6200 рублів на місяць.

Anabar

Anabar – майданчик для оцінки товарів, а також категорій на Wildberries, Ozon. Підключитися до кабінету можна через API, при цьому старт роботи може відбуватися без встановлення та впровадження сервісу, але тоді можна проводити аналіз самого маркетплейсу або продажу конкурентів.

Anabar видає статистику з трендів, вивчає ціни, прибутковість продукції, надає інформацію про чужі рішення, допомагає оптимізувати пошукові запити, проводить аналітику конкурентів та їх продаж, допомагає з плануванням поставок.

Найближчим часом також очікується підключення до роботи з Яндекс.Маркетом, AliExpress.

Сервіс пропонує скористатися одним із трьох пакетів: “Ідея” – 5 000 рублів на місяць, “Початок” – 7 500 рублів на місяць, “Бізнес” – від 10 000 рублів на місяць до 30 000 рублів.

Topseller

Topseller — сервіс обліку даних із різних маркетплейсів. Головна фішка сайту – інтеграція всіх даних із різних майданчиків у єдину базу «Мій Склад».

Збирає статистику замовлень, відвантажень. Система враховує показники логістики, комісій, контролює залишки на складі, дозволяє настроювати автоматизацію повернень.

Topseller пропонує два тарифи. Кожен із них можна купувати на 1 місяць, 3 місяці, півроку або на один рік. Вартість обох тарифів однакова, але набір функцій є різним. Для зручності кожного тарифу прописано, що отримає клієнт у разі оплати.

SellerFox

SellerFox – збирає дані з Wildberries, Ozon, AliExpress, СберМегаМаркет, Яндекс.Маркет, KazanExpress. Може проводити роботу з кількома маркетплейс одночасно.

Тут можна отримати дані про топові позиції чи категорії, проаналізувати виручку, підібрати оптимальну нішу, спрогнозувати які вироби будуть популярними, зібрати інформацію про діяльність конкурентів.

Також сайт безкоштовно надає PDF-дані з аналітикою продажу на маркетплейсах.

На сайті представлено 8 тарифних планів. Безкоштовний пакет можна використовувати протягом 24 годин, інтегрувати його можна через API. Найдешевший пакет коштує 699 рублів. Тариф дає повний доступ до всіх функцій майданчика на 3 дні. Найдорожчий тарифний план коштує 6999 рублів на місяць. Пакет надає повний функціонал майданчика на місяць.

Таблиця порівняння сервісів

Назва майданчика Маркетплейси Як інтегрувати Можливості Додаткові функції
HunterSales Wildberries розширення для Chrome Кількісна, фінансова статистика товарів, ніш, брендів, постачальників. Telegram-бот
Postavki Wildberries API-ключ Робота зі стрічкою замовлень, ABC-аналіз, прогноз поставок, перегляд складу, логістики, втрати, фінансів. Вивантаження в Excel, Telegram-бот
Whisla Wildberries, Ozon, Яндекс.Маркет не потрібно нічого впроваджувати Бізнес-аналітика, оптимізація поставок або складу.  
MarketGuru Wildberries API-ключ Пошук топ-позицій, аналіз конкурентів, оптимізація поставок та закупівель.  
Маяк Wildberries розширення для Chrome Кількість замовлень, розрахунок продажу та виручки, перегляд запасів, залишку на складі, робота з товарами або категоріями. Бот-помічник
Statberries Wildberries API-ключ Бізнес-аналітика, оптимізація продажів. Щоденні звіти
Shopstat Wildberries, Ozon API-ключ Аналітика продажів, статистика за категоріями, географія продажів, аналіз позицій у видачі. Помічник-бот
MARKETPLACEANALYTICS Ozon, Wildberries, Lamoda, Яндекс.Маркет, СберМегаМаркет API-ключ Інформація про замовлення, перегляд залишку на складі, топ-рейтинг позицій, аналіз конкурентів. Побудова графіків порівняння
Mpstats Ozon API-ключ, плагін для Chrome Аналіз ніші, трендів сезону, топ-продажів, виручки, рейтинг брендів, постачальників, перевірка карток  
Wildberries , товарів ключ Аналіз карток товарів, підбір топ-позицій, перегляд оптовиків, фулфілмент.  
MarketVision Wildberries, Ozon API-ключ Зовнішня або внутрішня аналітика Мобільний додаток
WBCON Lamoda, Ozon, Wildberries, ОщадМегаМаркет, Яндекс.Маркет, AliExpress API-ключ Видача інформації про залишок на складі, аналітика продукції, замовлень, продажів. Уроки з маркетплейсів, калькулятор
Anabar Wildberries, Ozon API-ключ Оцінка конкурентів, аналіз категорій, трендів, вивчення цін, прибутковості.  
Topseller Wildberries, Ozon   Вивчення замовлень або продажів, логістики контроль залишків, розвантаження цін. Автоматичні повідомлення про залишки на e-mail
SellerFox Wildberries, Ozon, AliExpress, СберМегаМаркет, Яндекс.Маркет, KazanExpress   Топ-продаж товарів, деталізація товарів, динаміка брендів, робота з трендами. Дані можна завантажити в xsl або csv
PI-DATA Wildberries, Ozon API-ключ Аналітика категорій, карток товарів, порівняння брендів, планування поставок, ABC-аналіз, контроль складу та логістики, робота з конкурентами. Telegram-бот, Отвечумба

 

Висновок

Після проведення тесту можна сказати, що найоптимальнішими сервісами як для новачків, так і для вже впевнених підприємців є:

 • Головний плюс – це безкоштовний доступ до всіх функцій, а також докладна статистика. Інтерфейс дуже простий та мінімалістичний. Один з найкращих варіантів для новачків.
 • Pi-Data. Видає докладний звіт за різними позиціями, за категоріями, залишком та виручкою. Немає проблем із реєстрацією на кшталт запровадження кількості співробітників та найменування товарів. Дуже зручний інтерфейс.
 • Добре підходить для тих, хто хоче більше аналізувати позиції конкурентів. Статистика детальна за 7 днів, 30 днів та 90 днів. Також можна вивантажити дані у XSL.
 • Основний плюс — докладний звіт для більшості маркетплейсів, а отже, зручно використовувати тим, у кого свої магазини на декількох майданчиках. Зручний інтерфейс навіть для новачків. Є покрокова інструкція з використання SellerFox.

Проте варто зазначити, що практично кожен сервіс пропонує безкоштовні доступи, а отже кожен може ознайомитися з роботою інструментів та підібрати найзручніший варіант.

Слід пам’ятати, що аналітичні майданчики спрямовані на спрощення роботи між підприємцями та маркетплейсами. Без таких майданчиків продавці змушені самостійно проводити аналіз категорій, товарів та конкурентів, що призводить до зайвої витрати грошей та часу.