Типи інтерактивного контенту та цікаві приклади

Типи інтерактивного контенту та цікаві приклади

Digital-маркетинг еволюціонує і якісного контенту вже недостатньо, щоб виділитися серед конкурентів. Бізнесу потрібні нові яскраві ідеї, щоб клієнти не зводили очей із вашого бренду.

Інтерактивний контент – це один із форматів, за допомогою якого можна отримати конкурентну перевагу. З цієї статті ви дізнаєтесь, що таке інтерактивний контент та які його переваги, а також поділимося яскравими прикладами.

Що таке інтерактивний контент

Інтерактивний контент – це спосіб взаємодії з аудиторією, що залучає її до створення контенту. Цей формат не нагадує статичний контент, який робить користувачів пасивними спостерігачами.

Інтерактивний контент заохочує увагу користувача тими або іншими способами: розіграші призів під час конкурсу або відповідями на питання які цікавлять користувачів на фірмовому вебінарі. Користувачі активно залучаються в життя бренду, і це підвищує залученість аудиторії.

Навіщо потрібний інтерактивний контент

З якихось причин багато компаній не сприймають всерйоз інтерактивний контент. На їхню думку інтерактиви – це просто розвага, яка не має нічого спільного із серйозним брендом.

В інтерактиві безліч форматів, і не кожен із них підійде в конкретному випадку. Але є й універсальні формати. Вебінари – це, мабуть, один із універсальних видів контенту, який «заходить» усім. Але це ще залежить від теми трансляції.

Насправді інтерактиви дуже популярні серед B2B-компаній: за даними DemandGen, 62% B2B-маркетологів вже використовують інтерактивний контент. А 43% споживачів віддають перевагу інтерактивним відео іншим типам відеоконтенту.

Аудиторія B2C, навпаки, може більше зацікавитися розважальним контентом, навіть якщо бізнес «серйозний». На Yotube-каналі Forbes є і діловий, і розважальний контент, але останній зазвичай збирає вдесятеро більше переглядів.

Необов’язково використовувати розважальні формати для розваги. Вони також можуть принести користь, відповідаючи на запитання аудиторії та допомагаючи їм знайти вирішення проблеми. І таких прикладів багато.

Оболонка лише приваблює читачів, але зміст має не меншу роль. Інтерактивний контент використовують практично всі великі блогери та компанії. А отже, це справді працює.

Головне завдання бізнесу – розробити стратегію та підібрати формат, що відповідатиме планам компанії.

Плюси та мінуси інтерактивного контенту

Такий формат не тільки допоможе збільшити час, який користувач проводить на вашому сайті, а й допомагає зробити його постійним клієнтом вашого бренду. 77% маркетологів погоджуються, що інтерактиви частіше залучають повторні візити та перегляди. Ось кілька переваг інтерактивного контенту:

  • Компанії таким чином отримує фідбеки від своїх споживачів, які взаємодіють із контентом, і можуть краще дізнатися про їх переваги.
  • Допомагає утримати аудиторію.
  • Допоможе виділитися на тлі інших брендів та сформувати навколо себе статус провідної компанії, що підвищить лояльність аудиторії.
  • Це один із способів залучити аудиторію, якою був не цікавий інший контент, але це може спрацювати.
  • Мультиканальність. Інтерактивний контент у будь-якій формі можна просувати будь-якими каналами: у соцмережах, через електронну пошту або блог, за допомогою ЗМІ та сторонніх сайтів.
  • Інтерактивний контент приносить користь вашій аудиторії, а не лише вам. Це підвищить ймовірність, що наступного разу споживачі знову прийдуть саме до вас.
  • Для просування інтерактивного контенту не потрібний великий бюджет. Зазвичай інтерактив сам себе просуває, але потрібно враховувати витрати на створення та інші фактори, що впливають на його кінцеву вартість.

Тепер поговоримо про мінуси інтерактивів:

  • Користувачів не так легко спонукати до активних дій, якщо їх не заохочувати. Навіть розіграші із цінними призами не завжди ефективні, оскільки люди розуміють, що щасливчиками стануть лише одиниці. Траплялися випадки, коли один канал замовляв гівеві для просування на іншому каналі і не тільки не окупив вкладення, але й не отримав практично жодної віддачі. Тобто розіграші з дорогими призами можуть залучити аудиторію, але у разі невдачі та втрати будуть більшими.
  • Формат контенту необхідно підбирати, з маркетингової стратегії підприємства. Розіграші будуть нецікаві B2B, зате чудово підійдуть для клієнтів інтернет-магазинів. Якщо неправильно підібрати формат, можна злити бюджет – створення інтерактивного контенту коштує недешево.

Як бачите, мінусів не так багато, але вони є досить вагомими: навіть невелика помилка при плануванні маркетингу може коштувати дуже дорого, якщо вклали багато грошей в інтерактиви. Це такі помилки, як невдалий формат, невірно підібраний час, нецікаві призи та інші.

9 типів інтерактивного контенту на кожен випадок

Форматів існує безліч: від вікторин із призами до вебінарів та калькуляторів для розрахунку іпотеки. Кожен тип інтерактиву використовується для певної мети. Квести, наприклад, допомагають краще дізнатися про продукт, а вебінари – отримати відповіді на важливі запитання та фідбеки від аудиторії. Ми розповімо про 9 популярних типів інтерактивного контенту.

Конкурси із призами (гівевеї, вікторини та ін.)

Вікторини з розіграшем цінних призів, мабуть, один із найпоширеніших форматів інтерактивів. Деякі бізнеси побудовані виключно на контенті: лотереї та інші ігри. І це досі працює.

Причини такої популярності як мінімум дві:

  • Дивертисмент. Ігри розважають та допомагають розслабитися, що приваблює аудиторію;
  • Вірусний ефект. Конкурси швидко поширюються. Часто підприємці використовують це в організації, вимагають високого охоплення і, отже, отримують більше уваги від аудиторії.

Конкурси задіють тригери азарту та запускають одну з основних психологічних потреб – бути найкращим. Навколо деяких таких вікторин виник справжній ажіотаж: кількість відвідувачів прямого ефіру досягала понад 800 тис. Проте, як правило, такий ажіотаж триває менше ніж рік, а інтерес користувачів до регулярних одноманітних конкурсів поступово згасає.

Зараз розповімо, як інтернет-магазин Takeastyle за допомогою конкурсу ріпостів зміг підвищити щоденний продаж у 4 – 5 разів. Майданчик орієнтується на зарубіжну аудиторію.

Ось якими були умови конкурсу:

  • Підписатися на канал у Instagram;
  • Зробити репост або розмістити у себе на сторінці фотографію зі згадкою організатора та конкурсним хештегом;
  • Брали участь лише відкриті профілі.

Щоб залучити аудиторію, Takeastyle використав якісну фотографію, що залучає коментар, брендовий хештег #takeastyle та трендові призи: модні окуляри, годинники та аксесуари. Головний принцип для бренду – піст повинен бути якісним, простим та залучаючим. Кожні три дні магазин видаляв стару посаду і публікував новий, щоб нагадати про конкурс. Кількість постів з їх унікальним хештегом зросла до 1300.

Підсумок: за місяць отримали понад 100 ріпостів, а кількість продажів на день зросла з 1 – 2 до 5 – 8.

Опитування

Опитування допомагають краще розуміти інтереси аудиторії та відстежувати, як змінюються її потреби. Щоб залучити користувачів пройти довге опитування, потрібно їх заохотити: видати купон на покупку товару або промокод на знижку.

Але опитування можна використовувати як доповнення до статичного контенту, щоб зробити його більш інтерактивним. Блогери нерідко використовують цей прийом, і це справді підвищує залучення аудиторії. Також опитування – це можливість зрозуміти, «заходить» такий контент чи ні.

Компанія Hootsuit проаналізувала поведінку відвідувачів на своєму сайті та виявила, що вони продовжували сумніватися у покупці продукту, коли потрапляють на посадкову сторінку. Причина в тому, що вони не могли швидко знайти потрібну їм інформацію на сайті.

Тоді вони вирішили провести опитування у відвідувачів, щоб покращити лендинг, і з’ясувати, чи вдається їм знайти цікаву інформацію про товар. За результатами опитування виявилося, що 65% відвідувачів потребують додаткових відомостей. Наприклад, користувачі не розуміли різницю між тарифними планами та як використовувати Hootsuite для соцмереж.

Hootsuite зробив редизайн лендингу на основі фідбека від користувачів, що пройшли опитування, і показало, як користуватися їх інструментом, як функціонал допомагає вирішити проблеми користувачів і пояснив, чому різняться тарифні плани. В результаті Hootsuite підвищив конверсію на 16%. Кількість лідів на посадкову сторінку при цьому зменшилася, але покращилася якість трафіку.

Висновки: опитування не тільки допомагають оптимізувати продукт під запити цільової аудиторії, але й фільтрувати трафік, усунувши зайвий інформаційний шум, а також позбавитися факторів, що перешкоджають конверсії.

Ігри та квести

Обидва варіанти відмінно підходять для інтерактивного формату. Відмінності криються лише у бюджеті: для розробки повноцінної гри, навіть такий простий, як space-шутер, потрібен чималий бюджет. Квести та квізи розробити простіше та дешевше.

Квести та ігри в розважальному форматі дозволяють компаніям зрозуміти потреби аудиторії, а клієнтам – докладніше розібратися в товарах та послугах. Квізи можу допомогти вашій аудиторії вирішити проблеми: наприклад, підвищити фінграмотність або зрозуміти, для чого потрібні ті чи інші продукти.

Квізи можуть не лише розважати, а й допомогти вирішити конкретну проблему. Наприклад, компанії з ремонту побутової техніки за допомогою КВІЗу вдалося підвищити конверсію продажів. Проходження квіза грає бізнесу тільки на руку: якщо користувач пройшов квест до кінця, він вже за крок від того, щоб залишити свої контакти. Квізи та квести допомагають клієнтам знайти те, що цікавить саме їх, і відсіває користувачів, для яких рішення не допомагає. Ігри можуть розважити аудиторію, а призи можуть стимулювати їх до покупок: вони ж виграють знижку або бонуси. Це підвищує можливість того, що ними скористаються.

Інтерактивна карта

Інтерактивні карти – це популярний формат, де користувачі можуть самостійно переміщатися територією міста, музею або будь-якого іншого закладу та розглянути все докладно. Причому глядачі можуть вибирати напрямок та обертати камеру. Однак він підійде не всім. За допомогою інтерактивних карток можна показати популярні маршрути або продемонструвати інтер’єр закладу, щоб залучити нових клієнтів. Іншими словами, цей формат дозволяє візуалізувати різні місця та маршрути.

У вас ресторан з гарним інтер’єром та смачними стравами, але люди заходять лише «по дорозі»? Інтерактивні карти будуть чудовою нагодою це виправити. Покажіть людям, як усе влаштовано, і можливо вони захочуть приїхати до вас навіть із сусіднього регіону. Чи ви хочете залучити більше туристів у ваш регіон? Покажіть їм усі визначні пам’ятки.

Інфографіка

– популярний спосіб візуалізації контенту серед digital-маркетологів. Крім того, такий формат не потребує великого бюджету. Але популяризація інфографіки призвела до того, що на неї дедалі менше звертають увагу як користувачі, так і бренди.

Наприклад, компанії можуть придбати клієнтів унікальними яскравими шаблонами для створення фотоколажів. Достатньо завантажити свої фотографії, і фотоколаж готовий.

Український футбольний клуб для дітей дошкільного віку «Футбол» використав дві основні сторінки для отримання лідів:

  1. Основна сторінка сайту, на якій була кнопка «Записатися зараз»;
  2. Форма для запису на заняття, на яку потрапляли відвідувачі, натиснувши кнопку «Записатися зараз».

Компанія виявила, що кліків по кнопці було багато, але заняття записувалися лише одиниці. Причина в тому, що на другій сторінці не було такого привабливого дизайну. Коли вони це виправили, конверсія сайту зросла у 2,5 рази.

Інфографіка допомагає підвищити довіру потенційних клієнтів: за її допомогою клієнти бачать статистику та важливу інформацію про продукт, що впливає на їх вирішення. Якщо прибрати дизайн, то відвідувачам важче сприйматиме інформацію, і компанія може втратити ліди.

Вебінари

Потокове відео стрімко набирає популярності, про що свідчить статистика Global Video Index. Особливо стримінгові сервіси стали популярними під час кризи в 2020 році, які змусили багато компаній перейти на віддалений режим. Але це лише відкрило нові можливості.

Такі сервіси, як Zoom, стали популярними, оскільки вони дозволили компаніям налагодити зворотний зв’язок зі своїми клієнтами. Вебінари – один із найпоширеніших способів залучення клієнтів та продажів в онлайн-бізнесі. А за рахунок інтерактивності можна тримати клієнтів довше. Як показує статистика, споживачі більше часу переглядають вебінари, ніж звичайні відео.

Навколо бренду eTutorum зараз сформовано згуртоване ком’юніті, але так було не завжди. Ця платформа стартувала як майданчик для проведення вебінарів, і хоч би як іронічно це звучало, саме вебінари допомогли компанії перерости в академію.

Коли eTutorium тільки запускався, вона практично не мала клієнтської бази, а продажі йшли дуже слабо. Клієнти або не хотіли проводити вебінари, або вже проводили їх на іншій платформі та не збиралися її міняти. І тоді їм прийшла ідея створити академію вебінарів. Вони почали проводити трансляції та розповідати в режимі онлайн про можливості своєї платформи.

У результаті за 6 місяців роботи їм вдалося збільшити базу передплатників до 9000, а кількість продажів – у 2,2 рази.

Інтерактивні відео

Інтерактивні ролики дають змогу вивести відеомаркетинг на новий рівень. Користувачі люблять фільми та серіали, але вони не можуть впливати на їхній результат. Інтерактивний відеоконтент спонукає брати участь користувачів, за рахунок чого зростає залученість.

У 2019 році один із популярних стрімінгових сервісів випустив інтерактивний фільм Black Mirror, у якому користувачі могли впливати на результат. Все більше набирає популярності технології AR/VR для створення інтерактивного контенту. Єдиний недолік – це великі витрати, які можуть дозволити деякі компанії. Проте можна знайти ідеї для бюджетного формату.

Слайдшоу

За допомогою слайдшоу ви можете показати цілу лінійку товарів або порівняти кілька схожих послуг. Користувачі можуть зручно переміщатися між слайдами – це легше, ніж перескакувати між сторінками на веб-сайті. Отже, так ви зможете виділитися серед інших брендів.

До того ж, це добрий спосіб змусити покупців переглянути все, що ви хочете показати. Найімовірніше, вони перегорнуть усі слайди до кінця, і нічого не проґавлять, навіть якщо буду свайпити швидко. Інстаграм-сторіс дуже популярні, і це можна використати на свою користь. Ось простий приклад, як це можна використовувати: ви розповідаєте про свою проблему, а потім показуєте, як її допоміг вирішити той чи інший товар. Ви також використовуєте індивідуальний досвід, що тільки посилить ефект залученості. Ще цей формат можна поєднувати з опитуваннями та вікторинами.

Не менш креативно до цього питання підійшов магазин пряжі до Instagram. Компанія вирішила провести лотерею серед своїх передплатників, використовуючи сториз. Вони продавали квитки по 100 ₽ – 200 ₽, а переможці отримували коробки з пряжею на суму по 14 500 ₽ кожна. Крім того, кожен учасник отримує посилання на електронну бібліотеку книг з в’язання.

Результат: магазин продав усі 160 квитків за 72 години. Слайдшоу – гарний спосіб підігріти аудиторію, привернути увагу до бренду та розповісти про свій продукт.

Заключення

Це далеко не всі формати інтерактивного контенту. Бувають ще інтерактивні калькулятори, за допомогою яких ви можете розрахувати процент по кредиту або суму виплат по розстрочці, або навіть інтерактивні книги. Для того або завоювати  аудиторію, потрібно не тільки розповісти про продукт та показати його, але й дати можливість користувачам виявитися по ту сторону контенту. Наприклад можна створити інтерактивний компьютер  ПК або взуття, де користувач зможе підібрати індивідуальний стиль та вибрати підходящі для нього параметри.