Медійна мережа (КМС – рос.) Google – це система контекстної і медійної реклами зазначеної пошукової системи, що отримала назву Google Ads. Оголошення рекламодавців демонструються на партнерських сайтах, а також сервісах Google (YouTube, Gmail і ін.). Система автоматично підбирає сайти, які за тематикою збігаються з рекламним оголошенням. При демонстрації пропозицій враховуються також і інші фактори, наприклад настройки кампанії (рекламодавець може виключити певні ресурси), параметри цільової аудиторії.
Переваги Медійної мережі Google
- Широке охоплення аудиторії. Мережа Google охоплює понад три мільйони сайтів, створених на різних мовах і належать до різних регіонах. Гугл залучає партнерів вигідними умовами, тому в її мережі входить дуже багато популярних ресурсів, відвідуваних блогів і форумів, тематичних і вузькопрофільних сайтів. Широке охоплення аудиторії також обумовлюється популярністю самої системи Google та її сервісів. Для рекламодавців це означає, що вони можуть донести свою пропозицію до максимального числа потенційних клієнтів.
- Зручні налаштування. Компанія Google приділяє велику увагу своїй рекламній мережі. За роки існування Google Ads (Adwords) функціонал цієї системи був вивірений і відточений до дрібниць та кожен день вдосконалюється. Рекламодавці мають можливість задавати умови показу оголошень (регіон, час, соціальний портрет користувача, тип сайтів та ін.). Це допомагає демонструвати пропозицію людям, які зацікавлені в ньому, мінімізуючи кількість безрезультативних кліків (тобто марних витрат). Можливість встановлювати обмеження за кількістю показів, бюджету та іншим параметрам дозволяє контролювати витрати на рекламну кампанію.
- Багатий аналітичний інструментарій. Медійна мережа Google надає широкі можливості в плані збору статистичних даних, аналізу ефективності рекламних кампаній. Користувач може відстежити, де саме демонструються його оголошення, оцінити їх кликабельность та інші параметри. Це допомагає підвищувати ефективність рекламної кампанії, формувати більш чіткий портрет цільової аудиторії.
- Різні види оголошень. Google Ads дозволяє розміщувати рекламу різних типів (у вигляді коротких посилань, коротких оголошень), а також банери, відеоролики. Це надає рекламодавцям можливість вибрати формат, який найбільше підходить для їх цілей (продаж товару або послуги, підвищення впізнаваності бренду, інформування про акції і т. і.), з урахуванням особливостей аудиторії, регіону, сфери бізнесу.
- Універсальність. Медійна реклама Google підходить для багатьох сфер бізнесу, що пропонують різні товари та послуги. Виняток становлять лише такі фундаментальні ніші, як, наприклад, нафтова промисловість, і ті напрямки, в яких клієнти вибирають постачальника з особистих рекомендацій або іншим індивідуальним критеріям.
Переваги медійної мережі Google перед рекламою на пошуку
- Величезне охоплення. Медійна мережа включає масу сайтів по всьому світу і дозволяє показуватися будь-якій ЦА в різних країнах і містах. У мережу входять не тільки популярні портали, а й невеликі нішеві проекти.
- Націлювання за контекстом. При розміщенні медійної реклами стає доступна система контекстного аналізу, що дозволяє показувати оголошення разом з відповідним контентом. Оголошення бачать користувачі, які найбільш зацікавлені в товарах і послугах.
- Безліч можливостей для аналітики. Оптимізатор переходів, звіт про ефективність місць розміщення, інструмент відстеження конверсій і інші функції Google Ads надають безліч відомостей, що дозволяють оцінити ефективність кампаній і провести оптимізацію, якщо це потрібно.
Основи налаштування рекламної кампанії в Медійній мережі Гугл
- Ключові слова. Це перелік словосполучень або окремих слів, які задаються рекламодавцем. За тематикою вони відповідають товарам або послугам. Оголошення будуть показуватися на сторінках, на яких зустрічаються ключові слова. Крім цього, система аналізує перелік ключових слів і визначає тематику, яка теж враховується при виборі майданчиків для розміщення оголошень.
- Майданчики. Медійна система надає рекламодавцям можливість вибрати сайти певної тематики, на яких будуть або не будуть демонструватися оголошення. Наводиться список ресурсів, рекомендованих для розміщення. Можна також вказати виключення. Це робиться для того, щоб, наприклад, не показувати оголошення на сайтах конкурентів або тих ресурсах, які з яких-небудь причин не задовольняють рекламодавця.
- Інтереси. Система дозволяє налаштувати кампанію так, щоб оголошення демонструвалися тільки людям з певними інтересами, наприклад активним користувачам соцмереж, автомобілістам, мамам в декреті і т. і. Це важливий етап настройки, що дозволяє відразу відсікти нецільових відвідувачів, які навряд чи стануть потенційними клієнтами компанії-рекламодавця .
- Демографічні дані. У цьому блоці налаштувань необхідно вказати вік, стать людей, яким будуть показуватися рекламні оголошення. Це дозволяє максимально точно націлити кампанію на певне коло осіб.