Асоційовані конверсії

Асоційовані конверсії

Асоційовані конверсії – це конверсії таких каналів, які зіграли велику роль в ланцюжку кроків, що привели користувача до цільової дії, але не стали останніми.

Якщо користувач перейшов на ваш сайт спочатку з одного каналу, потім через інший, а зробив покупку з третього, то останнім зарахують конверсію, а першим – асоційовані конверсії.

Асоційовані конверсії дозволяють оцінити внесок того чи іншого каналу в конверсії з інших джерел трафіку. Тобто те, як проміжні елементи вплинули на кінцеве рішення про покупку.

Для наочності уявіть футбольний матч. Щоб забити гол, потрібен один удар. Але щоб цей удар відбувся, необхідно провести ланцюжок передач. Таким чином, передачі і є асоційованими конверсіями.

На жаль, користувачі не завжди купують відразу. Найчастіше, особливо при великих покупках, людям потрібен час. Вони можуть зайти на ваш сайт, потім відвідати сайти конкурентів, вивчити пропозиції кожного і порівняти. Тільки через деякий час вони можуть прийти ще раз і зробити покупку.

Тому, перш ніж відмовлятися від того чи іншого каналу, площадки, які не приносять лідів, але приносять кліки, подумайте і проаналізуйте. Можливо, вони є джерелами асоційованої конверсії.

Типи

Всього розрізняють три типи асоційованих конверсій.

  • Конверсія за першою взаємодією – розглянутий канал сприяв першому контакту клієнта з вашою пропозицією. Він є першою ланкою ланцюжка.
  • Конверсія по проміжній взаємодії – канали є проміжними ланками ланцюжка кроків, що призвели до здійснення покупки.
  • Конверсія за останньою взаємодією – завершальна ланка в ланцюжку. Перехід, після якого була здійснена покупка.

Нерозуміння того, як саме клієнти здійснюють покупки, призводить до падіння продажів. Адже часто люди відмовляються від показів на тих чи інших майданчиках, які не приносять лідів. А вони, в свою чергу, є першими або проміжними ланками.

Для чого потрібні асоційовані конверсії

Користувачі далеко не відразу дізнаються про ваш товар, не відразу розуміють, що він їм потрібен, не відразу вибирають вашу компанію (серед інших аналогічних) і т. д. На кожен вибір повинні вплинути ті чи інші передумови. І саме асоційовані конверсії ними являються. Інформація з промопоста Facebook може відкластися у людини в голові. Вона запам’ятає ваш бренд (компанію). І через деякий час, коли вона вирішить придбати даний товар, знайде ваш сайт і зробить покупку. Промопост не приніс прямої конверсії, але він зіграв важливу роль в ухваленні рішення для потенційного клієнта. Тому необхідно грамотно оцінювати ефективність кожного каналу.

Де відстежувати конверсії

Найбільш ефективним інструментом, що дозволяє відстежувати АК, є Google Analytics. Він має докладні і наочні звіти.

Тут можна побачити:

  • асоційовані конверсії – які джерела, канали увійшли в ланцюжок конверсій;
  • час до конверсії – реальний час, який потрібен, щоб клієнт дозрів для покупки;
  • довжину послідовності – кількість відвідувань, після якого клієнт здійснює покупку.

Яндекс.Метрика теж має деякі можливості відстеження асоційованих конверсій. Тут можна подивитися:

  • останній перехід (без врахування попередніх кроків);
  • початкові і проміжні візити всього ланцюжка;
  • останній значущий перехід – останній перехід в конверсійної ланцюжку.
Асоційовані конверсії

Асоційовані конверсії в Google Analytics по групам каналів

У порівнянні з Google Analytics Яндекс.Метрика більш обмежена і менш детальна.