Світлова реклама

Розвиток рекламного ринку багато в чому піддається впливу інновацій, які постійно вносять зміни в звичний ритм. Поява технологій, що дозволяють робити об’ємні вивіски яскравими навіть у нічний час доби, зробило перелік послуг рекламних агентств ширше.

Світлова реклама використовується повсюдно – її замовляють великі торгові центри, підприємства сфери послуг і всі, хто хоче виділитися з інформаційного шуму. Адже будь-який рекламний щит чи інша конструкція зовнішньої реклами грає, якщо поруч з’являється яскрава реклама з підсвічуванням зсередини.

Для виготовлення зовнішньої реклами, зокрема – світлових конструкцій, велика увага приділяється матеріалам – це світлодіоди і неон, а також пластик і плівка особливоЇ властивості – здатна максимально пропускати світло. Такі матеріали коштують дорожче, але і ефект від їх застосування вище, ніж у звичайної зовнішньої реклами.

Види світлової реклами

Ринок рекламних продуктів насичений різними видами світлової реклами.

До основних видів світлової реклами можна віднести наступні:

 • світловий короб (лайтбокс) – його конструкція досить проста: задня частина короба слугує для кріплення комунікацій і ламп, а передня частина закривається пластиком або плівкою з високою світлопропускоючою здатністю. Бічні частини зафарбовуються фарбою, яка не дає світлу поширюватися по всьому периметру боксу – таким чином, світло потрапляє лише на фронтальну панель, де і розташовується рекламний текст. Світловий короб може мати різні розміри, але експерти відзначають, що для установки не рекомендуються короба розміром більше 3х2 метра;
 • світлові букви – можуть мати свої різновиди, пов’язані з напрямком підсвічування: світіння фронтальної панелі, підсвічування знизу або збоку. Зазвичай використовують або люмінесцентні лампи, або світлодіоди, які мають більший термін служби і менше енергоспоживання, що робить їх популярними на ринку рекламних конструкцій;
 • світлодіодна реклама – відрізняється відносно невисокою вартістю, простотою монтажу, тривалим терміном експлуатації. Яскраві букви привертають увагу і забезпечують популярність рекламованих товарів і послуг;
 • декоративна світлова техніка – застосовується на додаток до вже створених рекламних конструкцій і в основному представлена різними видами гірлянд.

Світлові короби для зовнішньої реклами

Це один з найбільш популярних і поширених видів світлової зовнішньої реклами.

Світловий короб може бути наступних видів:

 • інтер’єрний – який часто можна зустріти в кафе або ресторанах, де клієнтам демонструють меню або страви дня. В даному випадку при виготовленні короба враховується можливість зміни банера всередині боксу і його заміни на актуальний;
 • двосторонній – використовується практично скрізь – в магазинах, аптеках, готелях. Особливість його в тому, що потрібно більш міцна конструкція при його виробництві, оскільки кріпиться він перпендикулярно будівлі, що викликає велике навантаження на бокс;
 • підлоговий – зустрічається в метро, великих торгових центрах, всюди, де необхідна допомога в навігації. Також встановлюється в кінотеатрах, де на екран виводяться новинки кінематографа, розклад сеансів та інша корисна інформація;
 • бокс (зазвичай з пластика), який використовується при вході в приміщенні офісу компанії, позначаючи її назву, а також в готелях біля стійок реєстрації;
 • світловий банер – велика і яскрава вивіска на будівлі або окремо стоїть (уздовж дороги, наприклад) приверне увагу навіть тих, хто не був зацікавлений в тому, щоб розглянути даний банер.

Світлові букви для зовнішньої реклами

Об’ємні букви користуються великою популярністю, а технологія їх створення дозволяє використовувати різні варіанти підсвічувань. Такі об’ємні написи є ефектними і привертають увагу.

Сьогодні сяючи різними кольорами букви можна побачити на вході в торгові центри, ресторани, магазини. Крім того, що вони створюють певну атмосферу в місті, вони дозволяють ще створити велику впізнаваність бренду.

Гнуті трубки з неону використовувалися ще в 60-і роки, але їх енергоефективність була досить низькою, а тому на зміну прийшли світлодіоди. Хоча неонові трубки до сих пір використовуються при декоруванні різних будівель, яким потрібно надати ретростиль: більярдні зали, джаз-клуби, ресторани, бари.

Існує кілька матеріалів, з яких можуть бути виготовлені світлові букви:

 • метал – нержавіюча сталь, алюміній, які можна фарбувати аерозольною або порошковою фарбою;
 • оргскло – використовується для фронтальної частини конструкції і може бути кольоровим, прозорим, що розсіює світло. Кольорове оргскло виглядає більш привабливо, але і вартість його вище, тому більш часто використовують безбарвне оргскло, на яку наносять кольорову плівку.
 • пінопласт – відрізняється гіршою якістю, але має найнижчу вартість серед інших матеріалів. Після фарбування на поверхні залишається шорсткість, але вона майже непомітна при установці конструкції на значних відстанях.

Світлові рекламні панелі та екрани

Екрани й панелі використовуються у всіх торгових центрах, на підприємствах, в готелях, на заправках – скрізь, де є можливість прорекламувати товари і послуги потенційним клієнтам.

Принцип їх роботи досить простий: в основу закладена лазерна матриця, яка дозволяє рівномірно поширювати світло всередині конструкції. Зазвичай використовують торцевий тип підсвічування, за допомогою якого світловий потік направляється на зображення, чому збільшується ступінь сприйняття інформації на екрані або панелі.

До переваг світлових панелей і екранів відносять такі:

 • споживання електроенергії в кілька разів менше в порівнянні з боксами, в яких використовуються люмінесцентні лампи;
 • зміна зображень відбувається дуже просто: панель відкривається, зображення замінюється на нове протягом декількох хвилин;
 • поверхня панелі або екрану не нагрівається, що запобігає деформації або вицвітання зображення;
 • сама поверхня може експлуатуватися протягом 10 років без збою в роботі і без деформацій (пожовтіння, наприклад), а її обслуговування і монтаж досить прості;
 • вага панелі невелика, оскільки її ширина не більше 5 сантиметрів;
 • екрани та панелі мають властивість екологічності, вони економічні в експлуатації, а тому користуються великою популярністю.

Світлові панелі та екрани є доповненням інтер’єру і екстер’єру будь-якого бізнесу.

Об’ємні рекламні світлові букви, вивіски і біжучий рядок

Дані типи зовнішньої реклами часто використовуються в різних місцях скупчення людей. Це дозволяє конструкціям виділятися на тлі інформаційного шуму і привертати увагу споживачів.

Біжучий рядок, на думку фахівців, є досить ефективним для інформування потенційних і існуючих клієнтів про продукти компанії, її новинах, новинки. Прийнято вважати, що якщо людина побачила біжучий рядок, то вона дочитає все повідомлення до кінця.

Перевагами букв, вивісок і біжучих рядків є:

 • невисока вартість виготовлення, монтажу та експлуатації;
 • динамічність і яскравість, що привертає увагу споживачів;
 • можливість виготовлення конструкцій практично будь-яких розмірів.

Кількість букв в рухомому рядку визначається не тільки замовниками, а й технічними особливостями табло (об’ємом їх внутрішньої пам’яті). Сучасні табло дозволяють використовувати їх навіть для найбільших і об’ємних текстових повідомлень.

Вулична світлова реклама

Увечері міста змінюються й виглядають зовсім інакше – не так, як в денний час доби. Причиною тому світлова реклама, яка заполонила вулиці кожного населеного пункту.

Вийшовши на вулицю можна побачити величезну кількість неонових і світлодіодних яскравих вивісок, які розташовані на банках, магазинах та ін. Дивлячись на вивіску, відразу можна сказати про те, що тут знаходиться.

Будь-яка навіть сама невелика компанія прагне розвиватися і залучати більшу кількість клієнтів, тому необхідно про своє існування заявляти не тільки в робочий час, а й ввечері, і вночі. Прогулюючись по місту, майбутні клієнти повинні бачити, що розташовується в тому чи іншому будинку, щоб на майбутнє знати, де і за допомогою якого підприємства можна задовольнити ту чи іншу потребу.

Світлова реклама на будівлях

Встановлюючи світлову рекламу на будівлях, можна привернути увагу і, тим самим підвищити впізнаваність бренду компанії. Однак яскраві вивіски, покажчики і таблички повинні відповідати певним вимогам.

Просто так встановити рекламу на будівлю не можна, необхідно керуватися наступними правилами, які визначені законодавством:

 • не можна при установці рекламної вивіски пошкоджувати архітектурний дизайн будівлі;
 • установка світлової реклами (та іншої) обмежена на фасадах тих споруд, які мають історичне значення;
 • при установці необхідно враховувати вже раніше закріплені на будівлі рекламні конструкції – їх розмір і колірні рішення;
 • реклама не повинна створювати перешкод для проживання в тій будівлі, на якій вона встановлена.

Дотримання цих правил убезпечить бізнес від демонтажу світлових рекламних конструкцій.

Світлова реклама на асфальті

Інноваційним підходом в рекламі є її розміщення на асфальтовому покритті. Як і більшість новинок в світі реклами, вона є привабливою для тих, хто її бачить. На сьогоднішній день – це один з найбільш оригінальних способів донести інформацію про компанію або її продуктах до споживача.

Здійснення такого проекту значно простіше, ніж здається. На певній відстані встановлюється проектор, світловий промінь якого спрямовується на поверхню (це може бути не тільки асфальт). Проекція може транслювати логотип компанії, її контактні дані, новинки продуктів і ін. Повз такої реклами неможливо пройти, вона ефективна, хоча і відносно затратна.

Див. Реклама на асфальті

Світлова реклама в магазинах

Результати дослідження поведінки споживачів свідчить про те, що велика частина інформації сприймається ними візуально, тому багато компаній розміщують рекламу про себе і свої продукти в магазинах, де спостерігається велике скупчення потенційних покупців. Найбільшою популярністю в даний час користуються світловий екран і панелі, на яких протягом всього дня показується так чи інша інформація.

Світлова реклама на вікнах

Установка світлодіодного реклами на вікнах – порівняно нова технологія в світі реклами. Як і все нове, вона приваблива і незвичайна, що дає їй особливі переваги перед іншими видами реклами.

Однак необхідно знати наступні правила при використанні такої новинки:

 • розміщуються літери не повинні бути більше 15 сантиметрів – такий шрифт легко сприймається, читається і залишається в пам’яті;
 • розміри самої світлової реклами щодо вікна не повинні займати більше половини його площі, інакше вона буде затемнювати простір приміщення і створювати дискомфорт при знаходженні всередині офісу чи магазину.

Яскравість і колірну гамму реклами можна регулювати за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення.

Виготовлення, виробництво світлової реклами

Виробництвом світлової реклами займаються багато компаній, тому якщо вирішено її використовувати, то необхідно вибрати з безлічі рекламних компаній саме ту, яка буде здатна максимально повно задовольнити потреби замовника.

На що необхідно звертати увагу:

 • на наявність у компанії тривалого досвіду роботи в даній сфері, яке легко підтверджується наявними портфоліо виконаних замовлень;
 • на наявність виробничих потужностей для виготовлення тієї чи іншої рекламної конструкції (компанії, які самостійно їх виготовляють, пропонують ціни нижчі, ніж ті, хто мають посередників серед виробничих компаній);
 • на наявність кваліфікованого персоналу, здатного в короткі терміни виготовити і здійснити монтаж конструкції.

Монтаж і ремонт світлової реклами

Найчастіше компанії, що виготовляють рекламні конструкції, надають послуги з їх монтажу і ремонту. Здійснення цих видів робіт має здійснюватися компетентними фахівцями, які мають досвід в промисловому альпінізмі (оскільки велика частина робіт проходить на висотних офісних або торгових будівлях).

Також в компанії має бути присутня спеціальна техніка, що дозволяє легко і швидко монтувати і демонтувати конструкції. Від професіоналізму співробітників компаній залежить надійність кріплень і довговічність світлової реклами.

Необхідно довіряти тим компаніям, які на додаток до всіх інших послуг, пропонують ще й сервісне обслуговування. Так можна убезпечити себе від неприємних і непередбачуваних ситуацій, якщо конструкція з яких-небудь причин вийде з ладу, і потрібно буде оперативно шукати фахівців, які зможуть виправити ситуацію.