Конверсія сайту

Конверсія сайту

Конверсія сайту – це відношення числа відвідувачів сайту до цільових дій, зроблених на ньому. Є одним з найважливіших показників ефективності, демонструє, чи результативно працює реклама.

Чому важливо знати конверсію сайту

З її допомогою ви відстежуєте трафік і історію відвідування сайту. Так ви зможете вчасно знайти помилки і виправити їх. Якщо кількість відвідувачів велика, а покупок не багато, щось в роботі сайту (чи в рекламі) йде не так, і цю проблему потрібно вирішувати.

Якщо постійно відстежувати конверсію сайту, то можна буде легко визначити на якому етапі виникають проблеми і ми втрачаємо клієнтів. Відповідно до цих даних, ситуацію легко можна буде виправити.

Розрахунок конверсії сайту

При розрахунку конверсії дуже важливо брати до уваги, що власники сайту вважають цільовою дією: дзвінок, скачування файлів, підписка на розсилку, замовлення.

Формула для розрахунку конверсії сайту така: (кількість відвідувачів, які виконали будь-яку дію / загальна кількість відвідувачів * 100%).

При розрахунку конверсії сайту слід дотримуватися наступних правил:

  • Вважати кількість відвідувачів, які вчинили дію, а не кількість замовлень. Потрібно враховувати, що одна людина може зробити кілька замовлень, а на конверсію це не впливає.
  • При розрахунку брати дані кількості відвідувачів, а не візитів на сайт. Аналогічна ситуація – одна людина може відвідати ваш ресурс кілька разів.
  • Для правильного розрахунку потрібно брати певний проміжок часу, як правило близько місяця. Дані за один день можуть виявитися випадковими, і ви отримаєте неправдиві відомості.
  • Розраховувати конверсію потрібно на всіх етапах продажів, щоб була можливість зрозуміти на якому етапі відбувається відмова від угоди і які чинники на це впливають.

Хороші показники конверсії

Середнім показником хорошої конверсії є хоча б 1% покупців від загальних відвідувачів сайту. Якщо розрахунок йде за кількістю дзвінків, то тут конверсія повинна складати приблизно 3%. Але це усереднені показники. Конверсія – індивідуальне значення. Не варто порівнювати свої показники з іншими сайтами і засмучуватися.

Фактори впливу на конверсію сайту

На цей показник впливають такі фактори:

  • Зовнішній вигляд сайту. Від того, яке враження справить сайт на користувача, буде залежати кількість покупок. Дизайн сайту повинен бути привабливим, зручним і доступним для будь-якого користувача. Сайт, який виглядає стильно і оригінально, приверне набагато більше клієнтів, ніж зроблений за шаблоном. Вітається наявність онлайн-чату, унікальних фотографій, зрозумілої і розгорнутої інформації про компанії.
  • Зручність використання. Інтерфейс сайту повинен бути продуманий до дрібниць, щоб у користувача не виникло питань з його використанням. Вся важлива інформація повинна бути відображена на головній сторінці, меню повинно містити всі основні пункти: «Головна», «Про компанію», «Каталог», «Послуги», «Контакти» і т.і. Стандартна і зручна навігація, а також можливість реєстрації через соціальні мережі стануть великим плюсом для вашого сервісу.
  • Зміст ресурсу. Він повинен бути зрозумілим, корисним і доступним. На сайті повинні бути цікаві картинки, під ними опис з докладними інструкціями до товару, також вітаються відеоролики з оглядом товару і характеристиками. Контент сайту повинен бути якісним, цікавим і ємним. Для того щоб сайт не пішов на дно, ретельно працюйте над інформацією, розміщеною на ньому, і якістю тексту.
  • Доступність. Сайт повинен працювати чітко і без перебоїв. Зверніть увагу на швидкість завантаження, стежте, щоб всі сторінки коректно відображалися, а посилання були активними.
  • Якісна реклама. Для того щоб сайт почав користуватися попитом слід провести рекламну кампанію. Залежно від ваших цілей і особливостей ресурсу можна вибрати банерну, тизерну, медійну рекламу, контекстні оголошення в КМС, Google Shopping, рекламу в соцмережах і т.і.

Як підвищити конверсію сайту

Існує кілька правил, які допоможуть вам зробити сайт більш ефективним:

  • Розташовуйте номер телефону в добре помітному місці, щоб він привертав увагу.
  • Додайте на вашому ресурсі сертифікати, ліцензії та позитивні відгуки.
  • Додайте форми для запитів, заявок і консультацій.
  • Сайт повинен коректно відображатися на будь-якому пристрої.
  • Слідкуйте за актуальністю цін.
  • Надайте користувачеві можливість завантажити прайс-лист.
  • Налаштуйте відстеження всіх дзвінків і заявок, які надходять до вашої компанії.
  • Додайте акції та спеціальні пропозиції.
  • Приберіть зайві поля і кнопки. Дизайн повинен бути максимально простий і зрозумілий.

Навіть якщо ваш сайт досяг хороших результатів, це не привід зупинятися. Пам’ятайте про те, що конкуренти не сидять на місці, технології удосконалюються, і для гарного функціонування сайту потрібно постійно з ним працювати.