Трафік – це кількість відвідувачів сайту за певний період часу.
Успішність і авторитетність сайту безпосередньо залежить від трафіку. Чим він більший, тим більший прибуток. Найбільш бажаним для вебмайстра є цільовий трафік. Це користувачі, які мають чітку мету для відвідування ресурсу, наприклад, читання певної інформації, покупка представленого в інтернет-магазині товару, перегляд відеоролика.
Розглянемо на простому прикладі: в магазин одягу за добу зайшло 11 осіб. Ці 11 чоловік будуть добовим трафіком магазину. З цих 11-ти осіб – четверо зайшли погрітися, а двоє інших гуляли по торговому центру і просто побачили цікаву вивіску. Ці шість чоловік, які прийшли без конкретної, що підходить для магазину мети, і є не цільовими відвідувачами. Відсоток конверсії нецільових користувачів в клієнтів вкрай малий, швидше за все, вони тільки зараз дізналися про магазин і навряд чи готові зробити покупку. Решта п’ять чоловік прийшли саме підібрати, приміряти чи придбати одяг, саме вони будуть цільовим трафіком.
Конвертація трафіку
Підрозділяється трафік на вхідний і вихідний. Вхідний – це користувачі, які відвідали сайт, їх кількість прямо пов’язана з популярністю і авторитетністю ресурсу. Під вихідним мається на увазі кількість користувачів, які пішли з сайту по зовнішніх посиланнях, розташованим на самому сайті. Це може бути блок реклами або посилання на особисті обнародувані сторінки. Від якісної конвертації вхідного трафіку в вихідний залежить монетизація сайту.
Для того, щоб стежити за трафіком і вираховувати конвертацію, вебмайстри використовують лічильники, встановлені на сторінках сайту. Найбільш популярними лічильниками вважаються Google Analytics і Яндекс.Метрика. Крім них вебмастри встановлюють лічильники LiveInternet, Rambler і багато інших.
Джерела трафіку
- Природним і, відповідно, найбільш оптимальним джерелом трафіку буде пошукова система. Отримувати регулярно цільових відвідувачів з пошукової системи можливо тільки при постійному SEO-просуванні, це займає значну частину часу і коштів, але буде дуже ефективно для сайту. Природний трафік підвищує довіру до ресурсу, а конверсія з такого трафіку в покупців або постійніх користувачів найбільш висока.
- Посилальні джерела – це користувачі, які вчинили перехід на сайт з якої-небудь посиланню з іншого ресурсу. Це може бути комерційна банерна реклама або ж платні посилання, розміщені на тематичних сайтах, на ваш ресурс. До посилальних джерел також відносять посилання, розміщені на форумах, в коментарях, описах і підписах.
- Рекламні і посилальні джерела схожі між собою і в багатьох випадках збігаються. Рекламним джерелом трафіку вважають банерну рекламу, контекстні посилання і партнерські програми. Як правило, рекламний трафік – це користувачі, які прийшли на сайт з куплених вебмайстром посилань.
Безкоштовні джерела трафіку
Для того щоб забезпечити значну відвідуваність свого ресурсу, необхідно вкладати кошти. Гроші йдуть на банерну рекламу, на контекстну рекламу, на тимчасові покупні посилання, перераховувати можна нескінченно. Крім цього, скористатися можна і безкоштовною можливістю розміщення своїх посилань:
Соціальні мережі
Природну кількість посилань можна отримати через пости і коментарі в соціальних мережах, для цього необхідна сторінка, відповідна за тематикою.
Сайти з відповідями
Тут залишити посилання трохи складніше, необхідно знайти або задати самостійно питання, який може вирішити наш ресурс.
Наприклад, ми займаємося торгівлею кави для схуднення. Нам необхідно знайти питання про схуднення, спорт та фітнес. На це питання ми даємо відповідь, який зацікавить користувачів в переході на наш ресурс, розповісти коротку інформацію про схуднення за допомогою зеленої кави і залишити посилання на сайт для замовлення. Посилання вважається природним, що допомагає просуванню в пошукових системах, а трафік, який прийшов за цим посиланням, буде в більшій мірі цільовим.
Форуми або блоги
Просування через форуми можна назвати крауд-маркетингом. Використовуючи розкручений аккаунт, якому користувач може довіряти, можна шукати тематичні гілки, де посилання буде виглядати найбільш органічно.
Існують сервіси для безкоштовного створення особистого блогу. Генеруючи корисну інформацію для свого блогу, його можна розкрутити без початкових вкладень. Посилання можна вказати в інформації про блозі і в створених статтях.
Платні джерела трафіку
Найкращий трафік для сайту з максимальною ефективністю неодмінно доводиться купувати.
Контекстна реклама
Лідерами за популярністю серед сервісів контекстної реклами є Google Ads і Яндекс.Директ. На кожному третьому сайті підключений модуль одного з цих сервісів, і це легко пояснити. Відмовившись від трафіку з контекстної реклами, веб-майстер може втратити більше половини цільової аудиторії. Через інтерфейс Google Ads, крім контекстної реклами, можна налаштувати банерну, товарну або ж відеорекламу.
Для комерційних сайтів такий тип реклами буде найбільш таким, що окупається. Оплачувати можна як покази оголошення, так і тільки переходи по ньому.
Біржі посилань
Трафік можна закуповувати безпосередньо у веб-майстрів, через біржі. До таких бірж належать Sape, Gogetlinks і багато інших. При покупці посилань слід звертати увагу на траст сайту-донора, він повинен бути більше 20 балів. Заспамленість повинна бути менше 10 балів. Перевіряти такі характеристики можна через сервіси Checktrust (за додаткову плату) або Sbup (безкоштовний). Якщо ви купуєте тимчасові посилання, простежте, щоб вони оплачувалися регулярно і вчасно, так як миготіння посилань негативно позначається на просуванні сайту.
Банерна реклама
Рекламу можна придбати і у тематичних сайтів безпосередньо. Для більш швидкої окупності необхідно створити якісний і привертаючий увагу банер.
У соціальних мережах можна грамотно налаштувати подачу реклами під певні цільові аудиторії. Це може бути реклама на публічних сторінках, в великих групах або ж реклама через біржу самій соціальній мережі.
Використання трафіку
Якщо ви є власником інтернет-магазину, то трафік вже працює на вас. Відвідувач сайту – це потенційний покупець. При грамотному маркетингу конвертація відвідувача в клієнта йде у величезних масштабах. Для власника оффлайн-магазину трафік з сайту допомагає підвищенню впізнаваності бренду. Збільшується також і кількість гарячих клієнтів, якщо на сторінках сайту розміщені товари і інформація про акції та знижки.
Якщо ж ви власник інформаційного сайту, то необхідно працювати над монетизацією вашого ресурсу.
Найпопулярнішим способом монетизації ресурсу є візуальна реклама. Під візуальної рекламою маються на увазі яскраві і цікаві рекламні банери. Для заробітку на своєму сайті веб-майстер може використовувати контекстну рекламу, яка веде з інформаційної статті безпосередньо на сайт рекламодавця.
Кращим варіантом монетизації трафіку буде співпраця з партнерськими програмами пошукових систем, наприклад, Google або Яндекс. Така реклама буде виглядати солідно і не накличе на ресурс штрафних санкцій від тих же пошукових систем.
Заробіток на продажу трафіку
Монетизувати свій ресурс можна і на продажу трафіку. Вона здійснюється безпосередньо від сайту-донора до сайту-реципієнта і через біржі. Для початку роботи з біржею необхідно зареєструватися і додати свій сайт на модерацію.
Через деякий час веб-майстер отримає код для розміщення на сайте, місце розташування на ресурсі можна вибрати самостійно. Вихідний трафік оплачується відповідно до розцінок біржі і рекламодавця. Найбільш популярними біржами трафіку є Tak, WMlink і Links-win.
Для заробітку на трафіку використовуються також партнерські програми. Партнерська програма – це отримання частини прибутку з наведених клієнтів або ж користувачів. Партнерські програми можна знайти у великих файлообмінників, на сайтах з платними анкетами і т. д.