Статистика Google Analytics – це безкоштовний сервіс аналітики відвідуваності сайту від пошукової системи Google. Надає детальні дані по всім відвідувачам, відображаючи дані про регіон, операційній системі, провайдера, джерела трафіку та інших важливих параметрах.
Принцип роботи
На сайт власника встановлюється Java Script від Google, що автоматично відслідковує всі переходи. Система починає запис дій і переміщень, як тільки відвідувач заходить на будь-яку сторінку ресурсу. При цьому враховуються як прямі переходи, так і відвідування з пошукової системи, соціальних мереж, рекламних сервісів та інших джерел.
Всі дані відправляються на сервери Google, де обробляються і систематизуються в єдину базу даних. Через деякий час вони відображаються в панелі управління, де можна використовувати різні фільтри і віджети для перегляду певної інформації.
Можливості
Збір статистики в Google надає величезні можливості для власників сайтів. Виділимо основні:
- аналітичні інструменти. Повні зведення по відвідуваності, призначені для користувача змінні, візуалізація трафіку, підтримка загального доступу для співробітників, API-інструменти і т. д .;
- аналіз змісту. Статистика всіх сторінок сайту, аналіз швидкості завантаження, відстеження подій. Великий набір інструментів, що дозволяє отримати інформацію про відвідування сторінок ресурсу;
- аналіз мобільних даних. Оцінка ефективності мобільних оголошень, аналіз по додатках, статистика переходів з мобільних пристроїв;
- аналіз соціальної активності. Вплив соціальних мереж і переходи користувачів, детальна статистика репоста матеріалів, комерційна вигода;
- аналіз конверсій. Детальна статистика для цілей і конверсій, оптимізація продажів, відстеження ефективності рекламних кампаній, візуалізація переходів на сайті;
- аналіз реклами. Інструмент для аналізу і порівняння різних джерел реклами, підвищення ефективності маркетингу і інтеграції з сервісом Google Ads.
Як встановити і налаштувати сервіс
Для роботи з сервісом використовується створення облікового запису Google. Зареєструйся як новий користувач або авторизуйтесь під своїм логіном на сторінці https://www.google.com/analytics/.
- Авторизуйтесь під своїм обліковим записом в сервісі і натисніть вкладку «Адміністратор».
- У меню, що розкрилося клікніть по вкладці «Аккаунт» і виберіть обліковий запис, для якого потрібно додати сайт.
- У меню, що розкрилося натисніть вкладку «Створити ресурс».
- Вкажіть, для чого ви підключаєте аналітику, – «Сайт» або «Мобільний додаток».
- Ми розглядаємо приклад для сайту. Вкажіть назву ресурсу (для себе), URL, галузь і часовий пояс і натисніть кнопку «Отримати ідентифікатор».
- Погодьтеся з умовами і підтвердіть операцію.
- Вам буде показаний фрагмент коду з Google Analytics, який необхідно встановити на ресурсі, щоб записувати дії користувачів і вести статистику.
- Скопіюйте його та вставте на сайт.
Для популярних CMS є спеціалізовані плагіни, що дозволяють в кілька кліків встановити код, використовуючи лише ідентифікатор користувача.
Параметри оцінки відвідуваності в Google Analytics
параметри оцінки відвідуваності в Google Analytics будуються з великої кількості даних, що збираються системою про користувачів. Ми умовно розділили їх на 4 блоки.
Сумарні дані про відвідуваність сайту. Тут відслідковується кількість сторінок, унікальних і неунікальних сесій, загальна аудиторія, нові відвідувачі.
Характеристика аудиторії. Активність відвідувачів (кількість сторінок, які відвідав унікальний користувач, середня зацікавленість, географічний розподіл на основі IP).
Джерела користувачів. Відстеження майданчиків, з яких здійснювався перехід, прямі переходи, повний пул ключових запитів з пошукових систем, джерела трафіку по групах.
Популярність розділів і сторінок на сайті. Повний аналіз відвідуваності кожної сторінки, розділу, категорії, список популярних статей на кожного користувача.
Це лише частина параметрів, за якими Google оцінює відвідуваність сайту і надає дані веб-майстрам. У сукупності ведеться повна аналітика і записується кожна дія відвідувача, щоб на основі цієї інформації власник міг проаналізувати, наскільки цікавий його ресурс користувачам, до якого регіону належить основна маса відвідувачів, які сторінки викликають найбільший інтерес.
Що можна дізнатися зі звітів Google Analytics
Зібрана за допомогою аналітичного інструменту від Google статистика дозволяє зрозуміти, які помилки допущені в верстці, в розташуванні елементів, в текстових матеріалах та ін. Завдяки звітам можна дізнатися:
- швидкість завантаження сторінок сайту. Один з важливих факторів, який впливає і на ранжування в пошукових системах;
- відстеження подій. Повна інформація про натисканнях на різні кнопки, про переходи між сторінками, про заповнення різних форм;
- розподіл платформ. Важливо орієнтуватися не тільки на персональні комп’ютери, але і на мобільні пристрої. Завдяки інструментам для збору статистики по сайту Google Analytics ви визначите, який процент користувачів відвідує ресурс з мобільних пристроїв, планшетів, ПК;
- аналіз продажів і конверсій. Детальна статистика і аналіз всіх дій користувачів з банерами, інформаційними панелями, відеоматеріалами. Зі звітів можна зрозуміти, які чинники впливають на конверсії і продажі;
- аналіз рекламних місць. Користуєтеся контекстною рекламою? Не можете зрозуміти, яке оголошення найбільш ефективно? Google Analytics надасть докладні звіти про всі рекламні оголошення та підкаже, які блоки найбільш ефективні;
- активність в соціальних мережах. Аналітичний інструмент автоматично відстежує активність користувачів в соціальних мережах і на вашому сайті. Ви отримаєте повну статистику репоста матеріалів з ресурсу.