Керівництво для асесорів Google 2019: коротко про найважливіше

Керівництво для асесорів Google 2019

Свіжа інструкція для асесорів Google і коротка витримка корисних фактів для оптимізаторів і власників сайтів.

5 вересня 2019 року Google випустили нову редакцію Інструкції для асесорів Google.

Вивчивши керівництво, ви зможете краще розуміти чинники ранжирування Google і отримувати високі оцінки від асесорів. Як підсумок, це допоможе вам займати хороші позиції в пошуковій видачі і збільшувати трафік на своїх сайтах (теоретично). Все керівництво містить 169 сторінок, але якщо вам ніколи читати повну інструкцію, тут ви знайдете коротко про ключові принципи.

Отже, про що йдеться в асесорській інструкції Google? Розглянемо основні моменти.

Що повинно бути на сторінці, щоб вона отримала високу оцінку Google

Для того, щоб асесор поставив вашій сторінці високу оцінку, вона повинна бути добре структурована, вказувати джерела інформації, містити фото інформацію (якщо вона доречна)  і мати відмінну репутацію на сторонніх сайтах.

А якщо додати до цього ще й якісний експертний контент, високий авторитет автора і ідеальну репутацію, підтверджену нагородами та сертифікатами, то ви зможете отримати статус сторінки дуже високої якості. Розберемо кожен пункт окремо.

Хороша структура

Якщо ви хочете, щоб сторінка отримала високу оцінку, то ви повинні повністю розкрити тему, якій вона присвячена. Як правило, це виливається в матеріал досить великого обсягу. Він повинен бути зручним для сприйняття. Необхідно розбити його на блоки, підібрати логічні заголовки і бажано зробити зміст з внутрішньої навігацією.

Джерела інформації

Посилання на використані матеріали підтверджують експертизу контенту. Не соромтеся додавати в кінці пункт про джерела інформації, як в науковій роботі або на сторінці Вікіпедії.

Фотоінформація

Фотографії повинні не тільки безпосередньо ставитися до теми, а й додатково розкривати її. Добре, якщо фотографії зроблені вами, але можна брати і чужі картинки, головне, обов’язково вказувати авторство.

Репутація на сторонніх сайтах

Асесори будуть шукати інформацію про вашу організацію на інших ресурсах, щоб перевірити вашу репутацію. І якщо в мережі немає інформації про ваш бізнес, крім як на вашому сайті, то це може викликати підозри. Ідеальний варіант – відмінні відгуки користувачів.

Експертний контент

Це контент дуже високої якості, його створення вимагає великих витрат часу і сил, а також серйозних навичок. Це глибоке розкриття теми, унікальний за змістом і дуже корисний контент, підтверджений фактами і авторитетом автора.

Високий авторитет автора

Важлива авторитетність не тільки ресурсу, на якому розміщена інформація, але і самого автора статті. Автор повинен бути експертом в даній темі. Якщо хороший автор пише на поганому сайті, такий матеріал не отримає високу оцінку від асесора, точно так же, як і поганий матеріал, розміщений на відмінному сайті. При цьому вказівка авторства обов’язково для експертних статей.

Підтверджена репутація сайту

Репутація ресурсу підтверджується престижними нагородами, всілякими сертифікатами, а також відмінними відгуками експертів, авторитетних особистостей і проф. спільнот. І, зрозуміло, сайт повинен користуватися високою довірою у користувачів.

Потрібно сказати, що Google окремо виділяє сайти категорії «Гаманець або життя» YMYL). Це ресурси, які здатні вплинути на життя, стан здоров’я або гаманця користувача. До них відносять сайти, присвячені продажу товарів, новин, фінансів, здоров’ю та безпеці громадян, органам влади, релігій, національних питань і так далі. Якщо ваш сайт потрапляє в таку категорію, то будьте готові, що асесори будуть оцінювати його вкрай строго. Зверніть особливу увагу на максимальну достовірність та експертність інформації. Якщо інформація не буде підтверджена, то навряд чи вам вдасться зайняти місце в топі.

Це лише невелика частина інформації, що висвітлена в інструкції. Повний переклад (на російській мові) Керівництва для асесорів Google доступний за посиланням.

Позначки: