Для ефективної взаємодії зі своїми потенційними покупцями важливо розуміти, які кампанії існують і яким чином отримати з реклами максимум. Давайте розглянемо взаємозв’язок між цілями і типами рекламних кампаній в Facebook і Instagram.
Типи рекламних кампаній Facebook та instagram:
Впізнаваність бренду
- впізнаваність бренду
- охоплення
Залучення уваги до бренду
- Трафік
- Залученість
- Установки додатка
- Перегляди відео
- Генерація лідів
- Повідомлення
Збільшення числа конверсій
- Конверсії
- Продажі по каталогу
- Відвідування точок
Проміжна мета – щоб якомога більше людей з цільової аудиторії бренду побачили і запам’ятали рекламу. Глобальна мета – сформувати у потенційних покупців пряму асоціацію між товаром і компанією-продавцем.
Алгоритми Facebook збирають статистику тисяч рекламодавців і на її основі підбирають максимально релевантну аудиторію, якій цікавий ваш товар або послуга.
У Facebook для досягнення мети «Впізнаваність бренду» є типи кампаній:
- «Впізнаваність бренду».
- «Охоплення».
При виборі типу кампанії ви визначаєте ознаку, за якою Facebook оптимізує рекламу, і за що ви будете платити (перегляди, кліки, лайки і так далі).
У першому випадку кампанія буде показувати оголошення обраній аудиторії максимум 2 рази кожні 5 днів.
Наприклад, якщо кампанія триває 4 тижні, люди побачать вашу рекламу приблизно 10 разів. Для докладного вивчення поведінки користувачів Facebook може провести опитування невеликої частини обраної аудиторії.
У другому варіанті алгоритми будуть оптимізувати рекламу не на максимальну кількість показів, а на збільшення охоплення.
Ми знаємо, що не завжди «покази = охоплення», тому що користувач може побачити однакову рекламу кілька разів. Таким чином охоплення = 1, а покази = 3.
Крім того, в даному типі кампанії маркетолог може самостійно управляти частотою показів оголошень в певний проміжок часу.
Який формат реклами вибрати
- Стандартне оголошення з використанням одного зображення або відеоролика. Такий тип допоможе привернути увагу до вашого оголошення, а релевантний текст і правильно обрана CTA-кнопка зроблять його більш клікабельним;
- Кільцева галерея – демонструє в одному оголошенні кілька товарів і / або послуг, тому користувачеві легше вибрати і по-швидкому познайомитися з вашим продуктом;
- слайд-шоу – відео, яке можна створити в Ads Manager при налаштуванні рекламної кампанії. Ви завантажуєте кілька зображень, а Facebook з них формує відео зі слайдами. За бажанням можна накласти музику на відео. Для такого формату не потрібно витрачати багато грошей і часу.
- той же принцип роботи, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз;
- якщо ви вибираєте додатковий плейсмент Instagram, тоді, найімовірніше, він буде «тягнути» на себе більше показів через сторіз.
Якщо ви готові витрачати час на аналітику і аналіз кампаній, а також експериментувати, тоді «Охоплення» – явно ваш варіант. Якщо ж ви покладаєте всю роботу на плечі Facebook, тоді вам більше підійде «Впізнаваність бренду».
Залучення уваги до бренду
На даному етапі завдання маркетолога не просто показати рекламу потенційним покупцям, але і мотивувати виконати після перегляду реклами цільову дію.
Трафік
Мета «Трафік» для перенаправлення користувачів, які побачили рекламу, на певну сторінку в Facebook, сайт або додаток.
Якщо у вас немає сайту, «ведіть» відвідувачів на сторінку, щоб вони:
- зв’язалися з продавцем через форму;
- подзвонили;
- купили безпосередньо в магазині Facebook.
Якщо є сайт, даний тип кампанії допоможе збільшити відвідуваність сайту і буде «вести» їх до цільової дії вже за межами соціальної мережі. Те ж саме стосується і мобільних додатків.
Тут ви можете вибрати один з видів оптимізації рекламної кампанії: кліки по посиланню або перегляди цільової сторінки.
У першому випадку ви будете платити кожен раз, коли користувач натисне на рекламне оголошення (але не факт, що перейде на сторінку або дочекається, поки вона повністю завантажиться), у другому – за перегляд цільової сторінки. Платити за перегляди здається більш раціональним рішенням, але вартість дії буде дорожче, а для відстеження переглядів на сайті / в додатку повинен бути встановлений Facebook Pixel.
Рекомендуємо обмежити ставку, щоб уникнути перевитрати бюджету. В такому випадку охоплення аудиторії уріже і кількість показів / взаємодій буде нижче.
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцева галерея з декількома товарами / послугами / пропозиціями;
- слайд-шоу – відео на основі зображень;
- вибірка – формат оголошення, в якому показується 5 зображень. При взаємодії з таким оголошенням відкривається полотно Instant Experience, на якому ви можете розмістити ваші товари / статті / послуги і так далі. Таким чином прямо в оголошенні користувачеві зручно ознайомитися з новинками вашого магазину.
- той же принцип роботи трафікової кампанії, що і в Facebook.
- доступно розміщення в стрічці і сторіз.
- краще використовувати вертикальні зображення для сторіз (а не стандартну горизонтальну картинку, яка в даному плейсмент займає третину корисної площі екрану), щоб збільшити CTR. Практика показала, що їх користувачі відкривають частіше.
Залученість
Даний тип кампанії призначений для рекламодавців, які хочуть взаємодіяти з користувачами в соціальній мережі. Тобто мотивувати лайкнути, написати коментар, підписатися на сторінку або поставити «Піду» в вашому заході.
Доступні сценарії досягнення мети:
- піднімати публікації (залученість для публікації);
- просувати сторінку (позначки «Подобається» сторінки);
- спонукати людей скористатися пропозицією на вашій сторінці (прийняті пропозицію);
- підвищити відвідуваність заходу на сторінці (відповіді на запрошення).
Підняття публікації
Підняття публікації працює так: рекламодавець на своїй сторінці розміщує пост, який потім просуває, щоб якомога більше користувачів пролайкали його або прокоментували.
Наприклад, ви онлайн-видання, і ваші основні показники ефективності – кількість лайків до постів і денна відвідуваність сторінки. Тоді ваша мета – лайки.
Або ж ви бренд одягу і проводите розіграш: учасникам потрібно лайкнути і прокоментувати пост. Для цього ви запускаєте пост на просування, щоб розширити аудиторію учасників. В даному випадку Facebook оптимізується на залученість, тобто будь-яка взаємодія з постом (лайки, емоції, коментарі і так далі).
Також, як і в трафіковій кампанії ви можете робити обмеження за ціною за залученість.
- той же принцип роботи кампанії на залученість, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці соціальної мережі
- рекомендуємо використовувати даний плейсмент для просування постів зі сторінки самого Instagram. Тобто в Instagram просуваємо публікації з нашої сторінки Instagram, а в Facebook – відповідно публікації на сторінці Facebook.
Просування сторінки
Просування сторінки працює так само, як і просування поста. Єдина відмінність – ви створюєте окреме оголошення (яке не видно на вашій сторінці, але воно відображається в рекламному кабінеті). За просування сторінки ви платите, якщо після перегляду оголошення людина підписався на вашу сторінку.
- просування сторінки в Facebook з плейсментом в Instagram не доступно.
Пропозиції
Також, ви можете просувати пропозиції сторінки. Пропозиції – це знижки, які ви надаєте своїм клієнтам на Facebook для покупки в магазині або на сайті. Вони просуваються так само, як і сайти (кліки по посиланню або перегляди цільових сторінок) або сторінки (перехід на сторінку рекламодавця та вчинення цільового дії).
Просування заходів
Окремий тип – просування заходів. Це ефективний спосіб для івент-менеджерів, коли потрібно:
- збільшити кількість позначок «Піду» в події;
- зібрати статистику по кількості зацікавлених відвідувачів;
- оповістити цільову аудиторію про майбутню подію.
Так як захід у Facebook – це окрема сторінка, в рекламній кампанії соціальна мережа буде оптимізуватися на відповіді на захід «Піду» / «Цікавить».
Який формат реклами вибрати
- оголошення з використанням одного зображення або відео;
- слайд шоу.
- просування заходи в Facebook з плейсментом в Instagram не доступно.
Установки додатка
Мета кампанії – збільшити кількість установок додатка, оптимізувати рекламу для подій в додатку або цінності покупки, щоб залучити найцінніших клієнтів.
Для просування потрібно:
- Зареєструвати додаток на «Facebook для розробників».
- Зв’язати рекламний аккаунт з додатком. (Це можуть зробити адміністратори зареєстрованої програми та рекламного аккаунта).
- Інтегрувати SDK і додати події в додатку.
Оптимізація може бути на установку додатка або ж на його відкриття (на другий чи сьомий день після установки).
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцеву галерею з різними скринами з програми, демонстрацією різних функцій або (якщо програма створена для продажу товарів / послуг) картки товарів, що продаються;
- слайд шоу.
- той же принцип роботи кампанії на установку додатків, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз;
- рекомендуємо в налаштуваннях груп оголошень вибирати таргетинг на типи пристроїв, для яких є ваше додаток.
Перегляди відео
Існують такі типи оптимізації для рекламної кампанії:
- ThruPlay – дозволяє рекламодавцям оптимізувати і оплачувати тільки рекламу, відтворену до кінця або принаймні не менше 15 секунд. ThruPlay Facebook показує рекламу тим, хто, швидше за все, догляне відео до кінця або подивиться хоча б 15 секунд.
- 10-секундні перегляди – буде показувати тим, хто з більшою ймовірністю перегляне перші 10 секунд або більше.
- 2-секундні перегляди – відповідно для самих незацікавлених користувачів.
Який формат реклами вибрати
- оголошення з одним відеороликом;
- кільцева галерея з відео;
- слайд шоу.
- той же принцип роботи кампанії на перегляди відео, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз;
- краще для сторіз використовувати вертикальне відео. Якщо його немає, тоді даний плейсмент краще виключити з орієнтування.
Генерація лідів
Це рекомендована мета реклами для тих, хто хоче отримати нові ліди і потенційних клієнтів для своєї компанії.
Особливості:
- Безпосередньо в оголошенні буде форма, яку користувачі можуть заповнити. Для рекламодавця це зручно: не потрібно «вести» людей на інші сайти або ресурси, щоб отримати їх контакти.
- Ви самі визначаєте, які питання будуть в формі.
- Є зручний експорт зібраних лідів в різних форматах.
- Існує можливість інтеграції з декількома CRM-системами.
Оптимізація, звісно спрямована на отримання лидов:
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцева галерея;
- слайд шоу.
- той же принцип роботи кампанії на генерацію лідів, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз;
- не всі поля для лідів доступні для Instagram.
Підтримуються наступні поля: «Електронна пошта», «Ім’я та прізвище», «Номер телефону» і «Стать».
Якщо у вас є додаткові параметри, які потрібно заповнити, краще використовуйте тільки Facebook, тому що він зручніше адаптований для лідогенераціі; - реклама в Instagram доступна тільки в додатку на смартфонах – на десктопах дані оголошення не відображатимуться.
Повідомлення
Цей тип кампаній підходить для реклами, в якій важливо відкривати листування – реклама з переходом в Messenger. Наприклад, клієнта може зацікавити оголошення на Facebook. При кліці по ньому відкриється листування в Messenger, і ви зможете запропонувати клієнту додаткову інформацію про свої продукти і послуги.
З урахуванням популярності чат-ботів, які здатні самі відповідати на питання, давати необхідну інформацію і просто спілкуватися з користувачами, даний тип кампанії буде дуже корисний.
Оптимізація націлена на людей, які з більшою ймовірністю почнуть розмову в чаті.
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцева галерея;
- слайд шоу.
- той же принцип роботи кампанії на відправку повідомлень, що і в Facebook;
Збільшення числа конверсій
Конверсії
Реклама з метою «Конверсії» призначена, щоб спонукати людей зробити потрібну вам дію на сайті або в додатку. Вибравши мету «Конверсії», ви можете створити рекламу, яка допоможе:
- збільшити кількість конверсій на сайті;
- збільшити кількість конверсій в додатку (залученість для додатка).
Щоб дана кампанія працювала, необхідно використовувати Facebook Pixel.
Для настройки виберіть, де мають відбуватися конверсії (сайт, додаток) і вкажіть тип конверсії, на які Facebook буде оптимізуватися.
Наприклад, вам потрібні такі події: «перегляд категорії товару», «перегляд картки товару», «додавання в корзину» і «купівля». Для кожної події використовуйте різні групи оголошень і різні аудиторії. Таким чином у вас вийде розділити аудиторії і «підштовхнути» користувача зробити цільову дію на сайті або в додатку.
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцева галерея;
- слайд шоу;
- вибірка.
- той же принцип роботи кампанії з оптимізацією про переходи, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз;
- для Instagram використовуйте ті креативи, які відповідають рекомендаціям соціальної мережі (стрічка – квадрат, сторіз- вертикальне зображення / відео зі співвідношенням сторін від 9:16 і 4: 5 до 1.91: 1).
Продажі по каталогу
Спочатку потрібно завантажити каталог (товарний фід) в рекламний кабінет, потім почекати модерацію. Таким чином Facebook покаже ваші товари максимально зацікавленій аудиторії. Також цей тип кампанії підходить для налаштування динамічного ремаркетингу в Facebook.
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення;
- кільцева галерея.
- той же принцип роботи кампанії з продажу товарів з каталогу, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці і сторіз.
Відвідування точок
Цей тип рекламної кампанії дозволяє створити для декількох точок продажів динамічну місцеву рекламу, щоб залучити відвідувачів і збільшити продажі. Крім того, дозволяє охопити людей, які знаходяться в межах заданої відстані від однієї або декількох точок продажів – Facebook показує рекламу, яка допоможе потенційним клієнтам дістатися до найближчої точки або зв’язатися з нею.
Який формат реклами вибрати
- реклама з використанням одного зображення або відеоролика;
- кільцева галерея;
- слайд шоу;
- добірка.
- той же принцип роботи кампанії по відвідуванню точок, що і в Facebook;
- доступно розміщення в стрічці соціальної мережі.