Що таке пошуковий маркетинг (SEM)

Пошуковий маркетинг

Пошуковий маркетинг – це комплекс дій для збільшення клієнтів на інтернет порталі за допомогою пошукових машин.

Абревіатура SEM розшифровується як Search Engine Marketing, дослівно означає пошуковий маркетинг. Його завдання залучити цільову аудиторію, спонукати відвідувачів стати клієнтами компанії. Головним чином це досягається за допомогою SEO (пошукової оптимізації) і SEA (контекстної реклами). Є й інші методи, які маркетологи можуть включити в комплексну програму.

Розглянемо детальніше що таке SEM. Андрій почав свою справу – продаж спеціальних фільтрів для води. Створена ним компанія, займалася продажем, установкою і ремонтом спеціального обладнання. Послуга затребувана, особливо з урахуванням якості водопровідної води в промисловому місті. Конкурентів в регіоні майже немає, справа обіцяло бути успішною.

Будь-якому почину потрібна реклама. Але це досить дорого, а у підприємця фінансів не так і багато. Поговоривши з партнерами, вирішив створити інтернет-сайт, де люди зможуть купувати товар. Сайт створив за допомогою знайомого комп’ютерного фахівця, заповнив статтями, які знайшов на подібних сайтах інших компаній. Через місяць результат роботи – 3 клієнта. Говорити про прибуток не доводиться. Довелося звернутися в компанію, де запропонували пошуковий маркетинг. Оплата вноPPCсилася частинами і залежала від результату. Через два тижні сайт був змінений: статті переписали, на ньому з’явився онлайн-чат. Були відкриті групи в соціальних мережах, які вів співробітник рекламного агентства, запрошений фотограф зробив серію фото і відео про товари компанії. І запрацювало! Надходили дзвінки, замовлення, з’явилися клієнти, в тому числі великі компанії.

Такий результат правильно побудованого маркетингового плану. Пошуковий маркетинг – це оптимізація сайту, контекстна реклама та інші методи, які роблять роботу інтернет-ресурсів більш ефективною.

Навіщо потрібен пошуковий маркетинг

Пошуковий маркетинг приваблює споживачів, потенційно зацікавлених у товарі – адже вони самі шукають його в мережі. Для того, щоб купили Ваш товар, а не конкурента, потрібна хороша видимість інтернет-ресурсу. Мета – зайняти саме видне для клієнта місце серед подібних товарів і компаній, бути одним з перших сайтів в ТОПі. Саме перші 10 сайтів і рекламні оголошення, які знайшлися в пошуку і будуть тими, на які користувач зверне увагу.

Хто розробляє стратегію робіт

Розробляється стратегія пошукового маркетингу маркетологами спільно з веб-майстрами. Важливо побудувати грамотну схему, яка буде працювати. Для цього краще вдатися до послуг професійних SEO-агентств, де є досвід і знання для такої роботи. Братися все робити самому не варто – велика ціна помилки.

Велика кількість методів здатних підвищити відвідуваність сайту, найчастіше, ставить в тупик і досвідчених майстрів – в кожному конкретному випадку потрібен індивідуальний підхід.

Якщо за справу береться початківець, то, в кращому випадку, бюджет, виділений на кампанію, може бути витрачений безрезультатно. У гіршому – сайт може бути заблокований в пошукових системах, і його взагалі не будуть пропонувати користувачам. Зрозуміло, що такий результат далекий від потрібного.

Тому для потрапляння в ТОП-10 потрібно залучати професіоналів. Але знати основні принципи, щоб контролювати їх роботу, уникати непотрібного витрачання коштів – зобов’язаний кожен власник бізнесу. Тому зупинимося на основних моментах організації кампанії, включаючи і те, як оцінити результат.

Застосовувані інструменти

Для досягнення мети – приросту відвідувачів з пошуку – розроблені різні технології. Вони постійно вдосконалюються, з’являються нові. Зазвичай, доповнюють один одного і працюють в комплексі. Основні варіанти, які застосовує пошуковий маркетинг:

 • контекстна реклама;
 • пошукова оптимізація;
 • робота з соціальними мережами;
 • поведінковий маркетинг;
 • робота з відео і фото;
 • таргетингова реклама;
 • репутаційний маркетинг.

Розглянемо три найбільш популярних методів. Решта застосовуються рідко.

Контекстна реклама

Це відомості про товар / фірму в пошукових системах, розміщення на рекламних місцях пошукової видачі за ключовими словами. Рекламні оголошення можуть бути текстові та графічні.

Пошукова оптимізація

Також, для цього терміна використовується назва: оптимізація сайту, абревіатура SEO (search engine optimization). Це комплекс дій, спрямований на модифікацію інтернет-порталу, для просування його в списку сайтів видається пошуковими системами. У цьому виді інтернет-маркетингу залучення клієнтів досягається завдяки поліпшенню якості, кількості, унікальності наповнення сайту (статей, інформації). У них використовуються ключові слова (запити користувачів).

SMM – просування в соціальних мережах

SMM(Social Media Marketing) – це метод пошукового маркетингу, в якому просування досягається за допомогою публікацій інформації (по потрібній темі – товари / послуги / компанія) в соціальних мережах. Щоб бути результативним, потрібна цікава й інформативна подача, постійне спілкування в мережах і форумах. Можливе застосування аудіо- та відеоматеріалів. Це своєрідна прихована реклама.

Просування в соціальних мережах SMM підійде не у всіх випадках. Не всі компанії зможуть зацікавити фотографіями або цікавими описами своїх товарів. Це ідеальний варіант для косметичних товарів, одягу і аксесуарів.

Терміни – коли буде віддача

Застосовуючи в тій чи іншій мірі методи пошукового маркетингу, помітних результатів варто очікувати приблизно через три місяці. Цей час піде на аналітику, розробку програми і саму роботу (написання або коригування сайтів, наповнення соціальних мереж …)

Недоліки SEM

 • Для грамотної роботи потрібна хороша аналітика існуючої роботи сайту.
 • Перші позитивні результати – через кілька тижнів роботи.
 • Результат може змінюватися від дій конкурентів.
 • Складно зробити своїми силами – потрібна команда професіоналів.
 • Можливі великі фінансові витрати.

Пошуковий маркетинг – це ефективний спосіб розкрутки сайтів і збільшення продажів. Його методи (SEA, SЕО, SMM та інші) різноманітні і мають хорошу репутацію. Головне, вибрати їх правильне поєднання і фахівців, які знають, як зробити їх максимально результативними, стосовно до вашого товару.

При цьому, бажано, не перевищити запланований бюджет – адже витрати тут можуть бути майже необмежені. Знаючи основи, підходити до планування рекламної кампанії простіше. Важливо правильно розподілити вкладення. Наведені способи, з урахуванням їх особливостей, допоможуть вашому сайту міцно закріпитися в ТОП-10 пошукових систем. Результат позначиться на бізнесі обов’язково.

Популярність пошукового маркетингу останні кілька років постійно зростає. І цілком виправдано – його вартість нижча, ніж у традиційних видів реклами. Клієнти, залучені на сайт – зацікавлені в покупці, адже прийшли вони саме за своїм запитом. Грамотна організація цього виду маркетингу – результат праці команди фахівців: маркетологів, веб-майстрів, копірайтерів, програмістів, SMM-менеджерів, дизайнерів, редакторів та інших. Результат позначиться на бізнесі обов’язково.
[hr height=”30″ style=”default” line=”narrow” themecolor=”1″]
[idea]

Потрібно налаштувати рекламу в Google Ads або Facebook/Instagram

[/idea]

[button title=”Перейти” link=”http://bit.ly/2DTScKU” target=”” rel=”nofollow noopener” icon=”icon-right” icon_position=”right” color=”theme” font_color=”” size=”2″ full_width=”” class=”” download=”” onclick=””]

Позначки: