SEO-просування

Що таке SEO

SEO-просування – це процес розкрутки сайту в пошукових системах. У довгостроковій перспективі використання цього методу забезпечує трафік навіть без вкладень в рекламу. Пошукова система, будь то Google, Bing, Яндекс, або Rambler, має певний алгоритм ранжирування, завдяки якому та чи інша веб-сторінка займає місце в результатах пошуку за конкретним запитом. Користувач запитує інформацію в пошуковому рядку і отримує посилання на сайти, де є відповідь на його питання. Якість веб-ресурсу і відповідність вимогам пошукової системи дозволяють потрапити на першу сторінку в пошуковій видачі. Для комерційних проектів присутність в топі пошуку – це можливість нарощувати популярність серед цільової аудиторії і кількість унікальних відвідувань на сайт.

Пошукова оптимізація (SEO) залежить від нових алгоритмів ранжирування, які орієнтовані на те, щоб в топі опинилися найбільш корисні для користувача сторінки.

Що входить в просування сайту

SEO-оптимізація включає в себе широкий комплекс робіт для досягнення вимог пошукових систем. До найбільш ефективних відносять:

 • визначення найбільш важливих факторів ранжирування і адаптацію сайту під їхні вимоги;
 • складання семантичного ядра – відповідних за тематикою ключових запитів;
 • внутрішню і зовнішню оптимізацію,
 • контроль і поліпшення поведінкових факторів користувачів,
 • аналіз статистики відвідувань і впровадження змін на їх основі.

Як визначити успішність просування

Контролювати ефективність тієї чи іншої міри можна на основі двох показників:

 • позицій сайту у видачі по конкретних запитах,
 • мережевого трафіку з пошукової видачі.

Щоб визначити поточну позицію у видачі, досить ввести в пошуковий рядок ключовий запит і знайти потрібну сторінку в результатах. Для визначення кількості та якості трафіку необхідно використовувати сервіси статистики. Google Analytics дозволяє визначити джерела трафіку, ключові запити, за якими здійснено перехід на сайт, кількість здійснених сеансів. Звіт покаже, який із запитів більш результативних, а які ключі практично не дають переходів.

SEO та контекстна реклама

Крім природних результатів видачі, на сторінці і комерційні оголошення, які зовні практично від неї не відрізняються. Така реклама оплачується додатково, проте вона може стати джерелом швидкого трафіку для інтернет-проекту. Просування сайту подібним способом дорожче, але контекст швидше забезпечить замовлення, ніж СЕО-оптимізація. Результативність контекстної реклами відбивається значенням параметра CTR – процентним співвідношенням переходів на посадкову сторінку до показів оголошення. Чим привабливіше оголошення для цільової аудиторії, тим більше буде відвідувань.

З точки зору користувача природні результати видачі для нього краще, ніж контекстна реклама, вони викликають більше довіри. Але просування сайту, що включає контекстну рекламу в комплекс заходів, буде більш оперативним і ефективним. До переваг такого способу залучення клієнтів відносять:

 • гнучке налаштування рекламної кампанії,
 • оплату за результат,
 • можливість аналізувати і тестувати різні оголошення,
 • ширину охоплення.

Серед недоліків виділяють:

 • обмеження на розміщення оголошень для деяких видів комерції,
 • вплив конкуренції в ніші на вартість реклами,
 • складність настройки для початківців власників бізнесу.

Що впливає на терміни SEO-просування

Вік сайту, його технічний стан, якість і кількість контенту, обсяг довідкового профілю, тематика, конкуренція – далеко не повний список факторів, які можуть прискорити або сповільнити СЕО-оптимізацію.

Сьогодні у кожної пошукової системи є безліч алгоритмів оцінки сайтів та ранжирування їх в певному порядку. Досить навести ресурс у відповідність з декількома з них, щоб побачити невелике зростання позицій. Чим більше факторів враховано, тим вище буде у видачі просувний проект. Основні моменти, що впливають на термін розкрутки:

 • вік проекту, довіру до нього пошукової системи;
 • конкуренція – якість сайтів зі схожим наповненням;
 • рівень відвідуваності та поведінкові фактори;
 • ступінь опрацювання семантичного ядра і кількість входжень в документах;
 • можливість автоматизації заходів щодо просування.

Незалежно від бюджету, SEO-просування покаже результат не раніше ніж через три місяці. Збільшення бюджету на розкрутку проекту не у всіх випадках допоможе прискорити процес. Наприклад, при масовій закупівлі посилань відбувається «контрольний вибух», який скоріше приведе до санкцій з боку пошукача, ніж до підвищення позицій.

Що впливає на вартість пошукового просування

 • Багатогранність заходів щодо розкручування нерідко вимагає залучення декількох професіоналів з різних областей. Наприклад, SEO-фахівця, оптимізатора, копірайтера, аналітика, веб-майстра. Чим більше людей зайнято в проекті, тим дорожче буде просування.
 • Технічний стан і вік сайту враховуються при формуванні вартості на послугу просування. Крім оплати послуг розкрутки, варто врахувати і безпосередньо рекламний бюджет: на покупку посилань, оплату показів контекстної і таргетованої реклами, створення контенту та інше.
 • Конкуренція в бізнес-середовищі також важлива – чим більше конкурентів і чим більше оптимізовані їх майданчики, тим складніше вивести ресурс в топ видачі. Якщо серед конкурентів присутні дуже сильні гравці ринку, ціна на просування різко збільшиться.
 • При хороших поведінкових факторах та інтересів високу оцінку користувачами контенту на просуванні можна трохи заощадити.
 • Географія просування – важливий параметр. Всесвітня павутина безмежна, а потенційні клієнти онлайн-проекту, як правило, зосереджені в певних регіонах. За рахунок конкуренції просування в Києві та інших великих містах буде дорожче, ніж в невеликих містах і селищах.

Переваги SEO

У порівнянні з контекстною рекламою, залучення одного відвідувача буде в кілька разів дешевше. Крім цього, рекламна кампанія Google має обмеження по бюджету або терміну проведення, а оптимізація працює цілодобово. Саме тому багато власників комерційних інтернет-ресурсів віддають перевагу цьому методу розкрутки сайту. Пошукова оптимізація – це безпечний спосіб зробити сайт прибутковим для вас і цікавим для користувача.