Що таке лід магніт та чому він потрібен бізнесу

Що таке лід магніт та чому він потрібен бізнесу

Лід-магніт — бонус для користувача в обмін на його дані: електронну пошту або номер телефону. Це може бути знижка, гайд, чек-лист, електронна книга тощо. Важливо: користувач одержує матеріал безкоштовно.

Що таке лід магніт

Лід-магніт — бонус для користувача в обмін на його дані: електронну пошту або номер телефону. Це може бути знижка, гайд, чек-лист, електронна книга тощо. Важливо: користувач одержує матеріал безкоштовно.

Що далі відбувається з даними? Менеджери компанії «дожимають» клієнта дзвінками, розсилками або рекламою, що таргетує. Це залежить від типу лід-магніту та його ролі у вирві продажів.

Наприклад, користувач скачав чек-лист на вибір країни для відпустки — відправляємо вигідні варіанти в усіх напрямках на пошту. Завантажив презентацію та туристичний маршрут по певній країні — дзвонимо та розповідаємо про конкретний турпакет.

Робота з лід-магнітами – це win-win стратегія, коли користь отримують все: клієнт – нову інформацію безкоштовно, а компанія – потенційного клієнта. Зазвичай, за допомогою лід-магніту продають складні продукти, які не можна купити в один клік.

Лід-магніти бувають:

 • Сезонні. Чек-лист на вибір подарунка до Нового року Тигра.
 • Обмежені за часом будь-які дослідження та тренди втрачають актуальність через деякий час.
 • «Вічнозелені» актуальні завжди. Гайд: 15 вправ для швидкого домашнього тренування.

Які завдання вирішує лід-магніт

Генерація лідів.

 Головна мета лід магніту – отримати лід (потенційний клієнт, який підходить під цільову аудиторію компанії та зацікавлений у її продукті). Лідогенерація (lead generation) – збір бази потенційних клієнтів для роботи з ними менеджерів з продажу та маркетологів, а лід-магніт – етап стратегії.

Виявлення вашої аудиторії.

Лід магніт завантажують зацікавлені люди, але іноді випадкові. Забрати їх допоможе скоринг лідів. Інші – ваша цільова аудиторія, з якою можна працювати: відправити email, налаштувати рекламу на конкретних людей у ​​соцмережах або дзвонити та продавати продукт безпосередньо.

Знайомство із брендом.

 Через лід магніт спілкування з користувачем починається ненав’язливо. Потенційний клієнт познайомиться з вами через пробник, який ви йому даруєте.

Формування довіри.

Мало хто любить, коли продають «у лоб». Особливо якщо продукт складний. Безкоштовний матеріал від компанії прибере сумніви та доведе вашу експертність. Якщо ваш бонус дійсно вирішить проблему користувача, ви отримаєте плюс до довіри.

Як створити лід-магніт

Правильний лід-магніт:

 • Просуває ваш бізнес – пов’язаний з продуктом

Не варто робити лід-магніт на абстрактну тему. Можливо, матеріал вирішить проблему користувачів, але вигод для вашого бізнесу не буде. Покажіть у лід-магніті альтернативу, яке завдання вирішує ваш продукт.

Наприклад, даруємо всім шаблон презентації, але кажемо, що є наш сервіс, який зробить презентацію індивідуально під ваш бізнес.

 • Безкоштовний

Подарунок не може бути платним, але є варіант незначної ціни.

Наприклад, онлайн-кінотеатри часто пропонують передплату за 1 грн.

 • Швидко і просто вирішує проблему користувача

Хороший лід-магніт обіцяє позбавити клієнта «болю» коротким шляхом.

Приклад гайду “Як підвищити продажі в кризу за 1 тиждень” вдалий. Електронна брошура «Теорія антикризового маркетингу» не вирішує конкретної проблеми невдалий лід-магніт.

 • Простий для використання

Щоб вивчити лід-магніт, користувач не повинен встановлювати спеціальне ПЗ або здійснювати інші зайві дії. Вибирайте доступні та відомі формати.

 • Легко отримати

Ніяких довгих форм реєстрації та десятків перевірок з кодами. Чим простіше шлях до бонусу, тим більше шансів, що людина не піде на півдорозі..

Створюємо лід-магніт

 • Визначаємо аудиторію та проблему, яку вирішує лід магніт. Аудиторія бренду не завжди однорідна, тож вирішіть, кого ви хочете залучити. Найпростіший спосіб дізнатися про проблеми користувачів – запитати у них в опитуванні.
 • Вибираємо формат лід-магніту. Для кожного етапу вирви продажів актуальні свої матеріали. На якій із стадій ухвалення рішення знаходиться ваш клієнт? Чи готовий він до покупки чи ще недостатньо вивчив продукт?
Стадія Тип клієнта Що запропонувати
Усвідомлення проблеми Холодний клієнт Чек-лист, інфографіка, тест, гайд, вебінар
Пошук інформації про проблему та шляхи вирішення Теплий Презентація продукту, демо, кейс, дослідження, консультація
Вибір рішення Гарячий Знижка, фіксування ціни, безкоштовна доставка
 • Даємо назву . Заголовок успішного лід магніту називає проблему і дає обіцянку її вирішити. Можна використовувати формулу: Вигода+обмеження за часом+заперечення
 • Оформляємо лід-магніт. Якість має бути такою, як у продукту на продаж. Лід-магніт – це теж обличчя вашого бренду.
 • Вибираємо спосіб поширення та форму спілкування з клієнтів. Визначте місце для лід-магніту: розмістити статично у розділі на сайті, на окремому лендингу, у pop-up чи рекламі. Опишіть, що ви пропонуєте: що це, навіщо потрібно та як отримати, додайте CTA. Не забудьте прописати сторінку або лист подяки за отримані дані.
 • Запускаємо лід-магніт та плануємо його оновлення. Деякі типи матеріалів не можуть бути “вічнозеленими”. Плануйте дату поновлення заздалегідь, щоб не пропонувати користувачам неактуальну інформацію.

15 ідей для лід-магнітів

Варіантів лід-магнітів десятки. Деякі стали дуже популярними: чек-листи, гайди, безкоштовні вебінари. Далі альтернативи стандартним форматам.

Шаблон

Шаблони презентацій, Google-таблиці для розрахунку даних та інші – лід-магніт, який скорочує час користувача на якусь дію. Створювати презентації з нуля чи таблиці з формулами довго. Такий бонус від компанії підкуповує користувача, тому що ви зробили всю роботу за нього.

Early-Bird ціна

Можливість отримати максимальну знижку на квиток за раннім тарифом є ​​актуальною для заходів: вебінарів, великих конференцій, де ціна зростає з кожним місяцем. Якщо зробити лід-магніт до відкриття продажів, користувач залишає дані, щоб одним із перших отримати пропозицію за мінімальною ціною.

Безкоштовна консультація

Запропонуйте консультацію щодо вашого продукту або проблеми користувача в обмін на дані. Чим серйозніша консультація, тим більше довіри ви отримаєте. Позначте, що з людиною працюють спеціалісти, а не автоматична система.

Приклад успішного лід-магніта як консультації. Сервіс пропонує консультацію по сайту та пояснює, що працює жива людина, тому відповідь може прийти через кілька днів.

Конкурс

Немає жодних додаткових умов – лише залишити дані. Варіанти конкурсу:

 • швидкий із відповіддю відразу;
 • із призначенням дати розіграшу.

Що розігрувати? Ваш продукт, послугу або щось пов’язане з вашим бізнесом, наприклад мерч. Підготуйте бонус для тих, хто «програв»: додаткову знижку на ваш продукт або послугу.

Тест

Інтерактивна версія лід-магніту: розважальна чи корисна. Користувач проходить тест, а для результатів вводить пошту чи номер телефону. Якщо тест довгий і вимагає часу, людина навряд чи відмовиться ділитися даними наприкінці — час вже витрачено.

Приклад тесту від платформи для вивчення англійської мови для перевірки вашого рівня володіння мовою. Тест із 36 питань різних типів: з вибором варіантів, із введенням даних. Наприкінці пропозиція надіслати результат на email.

Серія навчальних листів

Альтернатива стандартному курсу. Ненав’язливий варіант із поступовим звиканням до вашого бренду. Якщо відправити всю інформацію одразу, користувач може не почати проходити курс. Отримувати раз на тиждень листа — невелика трата часу та сил.

Інфографіка

Використовуйте інфографіку для даних з ваших матеріалів – це наочніше та цікавіше, ніж просто резюме, чек-лист, інструкція у вигляді тексту чи шпаргалка.

Скрипт

Надішліть готовий скрипт продажів (або інших дій) або запропонуйте користувачеві створити його самостійно безкоштовно. Лід-магніт просуває продукти компанії (книги, методики, сервіс створення) або послуги зі створення індивідуального скрипту під клієнта.

Місце у закритому клубі

Схоже на прийом з безкоштовним доступом до сервісу на певний час. Проте участь у закритому співтоваристві більш престижна. Надайте доступ назавжди, якщо спільнота не є вашою основною пропозицією, а доповненням до продуктів та послуг. Якщо закритий клуб – сама по собі пропозиція, є варіант з тимчасовим безкоштовним або умовно безкоштовним доступом.

Тренажер навички

З таким лід магнітом користувачі тренують якусь навичку безкоштовно та інтерактивно: музичний слух, сприйняття іноземної мови, нагляд і так далі.

Інструмент для роботи

Компанія ділиться або списком своїх інструментів у файлі, або сама пропонує інструмент для прискорення та спрощення роботи.

Наприклад, у бірж копірайтингу є свої послуги перевірки орфографії та унікальності текстів, в яких завжди реклама за послугами від авторів з біржі. Сам інструмент також монетизується — виставлено обмеження на безоплатну перевірку унікальності. Для збільшення ліміту потрібна реєстрація чи оплата.

Безкоштовне доставлення

Невеликий, але приємний бонус, який спрацює, якщо клієнт вибирає із кількох схожих пропозицій. Спеціальні умови – шанс на вибір на вашу користь.

Наприклад, сервіс з доставки їжі доставить перші 5 замовлень за 1 грн. Але для замовлення потрібна реєстрація дані користувача.

Кейс

Лід-магніт для «теплих» клієнтів, який вибирають між декількома варіантами та хочуть зрозуміти ефективність продукту чи послуги. Кейс розкриває «внутрішню кухню» проекту та роботи компанії: цифри та дані. Для складних продуктів такий формат лід-магніту – підтвердження досвіду компанії та демонстрація ефективності продукту.

Бот або програма

Компанія дає користувачам доступ до інструменту, який використовує для внутрішніх процесів або робить бот/додаток, щоб спростити роботу зі своїм продуктом.

Наприклад, шукати авіаквитки на сайті Aviasales можна без реєстрації. Компанія пропонує бот, який відстежує та надсилає ціни. Так сервіс «дотягується» до клієнта через месенджери та отримує лід.

Всі матеріали відразу

Сміливий та привабливий варіант подарувати користувачеві не один документ, а всі матеріали. З одного боку – це простий лід-магніт, з іншого – нестандартний.

Резюме

Лід магніт працює на лідген – стратегію залучення потенційних клієнтів (лідів) через безкоштовний бонус за дані: email або номер телефону. Також формує довіру користувачів та знайомить аудиторію з брендом ненав’язливо.

Правильний лід магніт просто отримати та використовувати – не потрібно робити кілька кроків реєстрації та вибирати непопулярні формати.

Мета лід магніту – вирішити конкретне завдання потенційного клієнта та прорекламувати продукт компанії. Створювати матеріали, які допомагають користувачам, але не відносяться до компанії безглуздо.

Безкоштовний бонус відображає сам продукт компанії – зробіть його якісно як платні продукти.