- 1 Помилка №1: ви не пропонуєте взаємовигідне співробітництво
- 2 Помилка №2: ви постійно змінюєте маркетинговий план
- 3 Помилка №3: недооцінка їх креативності
- 4 Помилка №4: відсутність стимулів
- 5 Помилка №5: просити недосвідчених співробітників вести з ними справи
- 6 Помилка №6: постановка нереалістичних цілей і очікування швидких результатів
- 7 Помилка №7: заборгованість по внесках або порушення договору
- 8 Помилка №8: Ви використовуєте контент інфлюенсера, але не вказуєте автора
- 9 Помилка №9: Розцінювати співпрацю з агентом як одноразову
- 10 Помилка №10: Не довіряти їм
- 11 Висновок
Лідери думок в тій чи іншій соціальній чи професійній групі можуть стати вашою довгостроковою інвестицією, будучи адвокатами або послами (амбасадорами) бренду. Кошти, витрачені на просування за допомогою впливових осіб галузі, допоможе вам досягти дивовижних результатів. І було б вкрай прикро втратити прихильне ставлення цих людей і перестати вести з ними справи через певного роду помилок, скоєних вами по необережності або неуважності. При цьому налагодити взаємовигідне співробітництво з лідерами думок більш ніж здійсненне завдання.
Відносини – річ тендітна. Якщо мова йде про відносини в бізнесі, то тут ви повинні піклуватися про відносини зі своїми партнерами, клієнтами та співробітниками.
В даному контексті авторитетні особи тієї чи іншої галузі виступають одночасно вашими клієнтами, партнерами і тими ж співробітниками. Відсутність часу і перевантажений графік можуть стати тими факторами, в силу дії яких ви можете випустити з уваги своїх амбасадорів та вже не змогти відновити з ними відносини на колишньому рівні.
В одному з номерів видання The Huffington Post була опублікована стаття, в якій самі маркетологи перерахували і прокоментували ті помилки, які вони робили при роботі з лідерами думок. З урахуванням цінних ідей, висловлених ними, був складений повний список всього, що потрібно знати про побудову міцних відносин з так званими агентами впливу.
Помилка №1: ви не пропонуєте взаємовигідне співробітництво
Лідери думок можуть зробити вашому бренду досить багато цікавих пропозицій. Але за свою співпрацю вони чекатимуть щось натомість. Компанії часто недооцінюють їх працю і пропонують мінімально можливу винагороду за виконану роботу.
Але зі зростанням популярності і корисністю маркетингу впливу інфлюенсерам є з чого вибирати. Якщо ваша пропозиція враховує тільки ваші інтереси і вигідно тільки вам, вони не захочуть мати з вами ніяких справ.
Тільки 25% мікро-лідерів вірять в те, що бренди мають уявлення про реальну вартість якісної програми маркетингу впливу
Як уникнути цієї помилки
- проведіть дослідження лідера і результати його попередніх робіт перед складанням пропозиції;
- після оцінки запропонуйте агенту впливу гідну компенсацію за працю;
- попросіть розповісти про його очікування від роботи з вами, і якщо він дійсно може допомогти вам досягти вашої мети, то запропонуйте за співпрацю рівноцінний обмін.
Помилка №2: ви постійно змінюєте маркетинговий план
Пани маркетологи, для вас ця тема буде не нова. Бувають випадки, коли ваш маркетинговий план раптом різко змінюється, і через це ви можете втратити інтерес деяких людей.
Лідери думок, які співпрацюють з вами, повинні бути в курсі вашої маркетингової стратегії, щоб зуміти скласти ефективний план генерації контенту, будь це зображення, повідомлення в блозі, відео або коментарі.
Якщо ви так і будете постійно змінювати свій маркетинговий план, в кінцевому рахунку, це може поставити під загрозу ваші відносини з ними.
«Відсутність чіткої мети – ще одна помилка при реалізації маркетингу впливу. Багато компаній займаються ним, але бачать його завдання тільки в тому, щоб відомі люди просто говорили про їх бренд і продукти. Тому в першу чергу усвідомте, чого конкретно ви хочете домогтися цим інструментом, і зумійте донести це бачення до агента впливу. Я скажу більше: все, що ви робите, має давати віддачу. Якщо це не допомагає вам заробити грошей, перестаньте це робити. Переконайтеся, що всі вжиті вами дії несуть вам прибуток», – Джон Ремптон, підприємець і засновник сервісу Due.
Як уникнути цієї помилки
Інфлюенсерам необхідно бути в курсі вашої маркетингової програми. Це може бути чимось на зразок:
- сприяння запуску нового продукту;
- просування події;
- просування конкурсу або знижки;
- підвищення рівня обізнаності про бренд;
- збільшення числа конверсії або обсягу трафіку.
Яку б мету ви не ставили, про неї краще знати заздалегідь; до того, як ви почнете переговори з лідерами думок.
Помилка №3: недооцінка їх креативності
Інфлюенсери, як відомо, створюють якісний контент, який здатний у рази збільшити ваш трафік і поліпшити показники SEO. Вони прекрасно інформовані про те, що подобається і не подобається їх аудиторії, і це допомагає їм планувати і створювати контент на межі своєї ефективності.
Зрозуміло, ви можете попросити їх адаптувати контент під потреби і особливості вашої компанії (аудиторії), показати приклади таких матеріалів, але зводити нанівець весь їх творчий потенціал, звичайно ж, не варто. Майте на увазі, що агенти впливу не публікуватимуть контент, який може завдати шкоди їх репутації або який неприємний їх аудиторії. Якщо ви будете примушувати їх до цього, то зіпсуєте відносини з ними.
Як уникнути цієї помилки
- подивіться на те, чим в даний час зайнятий агент впливу, і придумайте, як ви можете вписати в цей процес свій бренд;
- спостерігайте за тим, як інші компанії використовують контент своїх агентів;
- надайте інфлюенсерам творчу свободу і подивіться, що вони в підсумку зможуть створити.
Помилка №4: відсутність стимулів
Маркетинг впливу – це перманентний процес. Поки інфлюенсер приносить вам користь, ви будете хотіти працювати з ним ще і ще. Однак запорука ефективного маркетингу – настільки ж ефективна комунікація.
Якщо ви будете звертатися до інфлюенсерів тільки в моменти необхідності, між вами будуть існувати тільки суто ділові відносини. Згідно з дослідженням агентства Linqia лише 50% маркетологів витрачають більше 25 годин на програми influencer-маркетингу. Приділяти достатньо часу своєму агентові впливу – це перший крок у розвитку відносин з ним.
Також важливо встановити прямий контакт з людиною, а не продовжувати спілкування з ним через агентство. Такі платформи, як Grin, уможливили, щоб бренди могли формувати міцні довгострокові відносини з лідерами думок.
Як уникнути цієї помилки
- додайте агентів в список своєї розсилки. Повідомляйте їх про нові продукти, події в компанії і т.д. Якщо ви зможете відправити їм персонального листа, буде навіть краще.
- подаруйте їм купони на знижку або надайте безкоштовні зразки при запуску нових продуктів. Вони відчують себе привілейованими і причетними до вашої компанії.
Помилка №5: просити недосвідчених співробітників вести з ними справи
Для маркетологів не рідкість бути зайнятими одночасно відразу в декількох проектах. І цілком можливо, що вони будуть делегувати обов’язки по роботі з тим чи іншим інфлюенсером якомусь молодому, який ще не має достатньо досвіду співробітнику. Цілком ймовірно, що ці співробітники будуть приймати від їхнього імені далеко не самі правильні рішення, не відноситися до агентів впливу з належною повагою і неефективно вести з ними справи.
Як уникнути цієї помилки
- скажіть співробітникам сповіщати вас про всі аспекти переговорів з інфлюенсерами, щоб ви були добре проінформовані;
- час від часу виходьте на зв’язок з агентом впливу, щоб бути в курсі справ;
- попросіть свою команду забезпечувати агентів чіткими інструкціями і всіма матеріалами, які можуть йому стати в нагоді в процесі створення контенту.
Помилка №6: постановка нереалістичних цілей і очікування швидких результатів
Звучить знайомо? У маркетингу це трапляється дуже часто. Натхненні ідеями своєї кампанії, ми схильні ставити нереалістичні цілі і потім очікувати швидких результатів. Через складність вимірювання рентабельності інвестицій в маркетингу впливу ви можете проявити нетерплячість і почати тиснути на своїх інфлюенсерів.
За якими параметрами ви оцінюєте успіх кампаній influencer-маркетингу: охоплення, залучення, настрій аудиторії, обсяг трафіку, кількість переходів, число продажів, інше.
Як уникнути цієї помилки
Заздалегідь вирішіть, як будете вимірювати рентабельність тієї чи іншої кампанії маркетингу впливу. В тому числі, як саме ви будете відслідковувати Ліди, що прийшли від вашого агента впливу. Ви можете:
- присвоїти кожному агенту впливу унікальний код;
- запустити нові фірмові хештеги для кампанії;
- дати кожному інфлюенсеру унікальну, відстежуємо посилання.
«Я вважаю, що найбільша помилка, яку можуть зробити люди, – це переоцінювати ефективність маркетингу впливу і чекати швидких результатів. Ми займаємося цим уже протягом півтора років, і обсяг трафіку виріс істотно, але цього не відбулося за день, тиждень або місяць. Це довгий процес, який включає в себе і генерацію контенту, і побудова взаємин, і багато іншого. У міру становлення вашої репутації люди будуть приходити до вас незалежно від того, хто вас буде рекомендувати. Але це вимагає часу. Якщо ж у вас самого початку будуть завищені очікування, ви швидко розчаруєтеся і здастеся », – Девід Шнайдер (David Schneider), співзасновник NinjaOutreach.
Помилка №7: заборгованість по внесках або порушення договору
Подібного слід остерігатися в будь-якому бізнесі. Що стосується ваших відносин з інфлюенсером – то вони можуть і зовсім завершитися.
На жаль, агентам не в новинку писати гнівні відгуки на ті чи інші компанії, які відмовляються виплатити агенту повну винагороду після закінчення контракту. Подібні відгуки про роботу з вашої компанії теж не принесуть вам нічого хорошого.
Як уникнути цієї помилки
Заздалегідь пропишіть в договорі, яких результатів ви чекаєте, і які пункти будуть змінені, якщо щось піде за іншим сценарієм.
Помилка №8: Ви використовуєте контент інфлюенсера, але не вказуєте автора
Використання чужого контенту без вказівки автора – це досить серйозний промах, навіть якщо він був допущений через неуважність. Де б ви не використали матеріали своїх агентів (email-розсилці, блозі, соціальних медіа), ви просто зобов’язані вказувати їх авторство.
Якщо ви будете припускатися таких помилок повторно, ви втратите довіру своїх партнерів, і в майбутніх проектах вони брати участь вже не стануть.
Як уникнути цієї помилки
- якщо ви ділитеся текстовими публікаціями, відео або зображеннями своїх агентів впливу, обов’язково розміщуйте посилання на їх веб-сайт або профіль у соціальних медіа;
- подякуйте їм за те, що вони погодилися поділитися своїм контентом.
Помилка №9: Розцінювати співпрацю з агентом як одноразову
Буде великою помилкою з вашої сторони не продовжувати роботу з інфлюенсером після одного контракту. Погодьтеся: раз ви витратили стільки часу, щоб знайти підходящого вам агента, знайдіть час, щоб підтримувати з ним стосунки і потім.
Згідно сервісу Sponsokit, «ретаргетинг не тільки ефективний для маркетингу впливу, а й життєво необхідний для більшості покупців. Якщо ви звернетеся до своєї цільової аудиторії навіть з підтримкою агента впливу тільки один раз, то зможете конвертувати тільки 25% від усієї частки потенційних клієнтів».
Деякі підприємства не звертають уваги на переваги довгострокових кампаній маркетингу впливу і забувають про своїх інфлюенсерів майже відразу після першої кампанії.
Як уникнути цієї помилки
- обговоріть з ними свій довгостроковий маркетинговий план і їх перспективи зростання;
- запрошуйте їх на урочистості та інші заходи, зробивши частиною своєї компанії.
Помилка №10: Не довіряти їм
Зрозуміло, ви не можете сліпо вірити всім новим інфлюенсерам, але це не означає, що вам потрібно ставити під сумнів кожен їх крок. Довіра має бути взаємною. Вони повинні вірити в ваш бренд, ви – в їх вплив і контент.
Подібна взаємна довіра і підтримка – краща підмога для проведення по-справжньому ефективних маркетингових кампаній.
Як уникнути цієї помилки
- виконуйте свої обіцянки;
- не варто спочатку ставитися до людей упереджено. Дайте їм можливість проявити себе і довести свою корисність.
Висновок
Маркетинг впливу набирає обертів, а наведені вище правила дозволять вам взяти з цієї стратегії максимум користі. Фундаментом ваших відносин з агентами впливу повинні бути чесність і повага. Тільки так ви зможете налагодити взаємовигідне співробітництво, яке допоможе вирости вашому бізнесу.