Зовнішня оптимізація сайту – це сплановане збільшення кількості вхідних посилань на веб-ресурс з інших порталів. Іншими словами, чим більше веб-сайтів посилаються в своїх постах і статтях на вас, тим краще.
Рано чи пізно кожен веб-майстер розуміє: скільки не оптимізуй своє дітище зсередини, які не пиши хороші статті, як не грайся мета-тегами, цього буде недостатньо. Важливим пунктом, що впливає на підняття рівня довіри пошукових систем до веб-порталу, є стороннє SEO. Про те, в чому воно полягає і як його проводити, ми і поговоримо в цій статті.
Розрізняють «чорні» і «білі» методи пошукової оптимізації. І якщо перші небезпечні тим, що можуть загнати ресурс під фільтри, а значить і погубити його, то другі дуже затратні і ефект від них доводиться чекати роками. Тому ми виберемо правило золотої середини і розглянемо найбільш оптимальні способи.
Кожен веб-ресурс має якусь вагу з точки зору пошукових систем, і коли один (донор) посилається на інший (акцептор), він таким чином ділиться частинкою своєї ваги.
Стороння посилальна маса піднімає вагу порталу в очах пошукових систем, а також збільшує трафік за рахунок переходу користувачів по розміщених лінках. Таким чином піднімається PR (Page Rang), і зростає відвідування унікальними користувачами.
Жоден сайт, що знаходиться в топі «Яндекса» і «Гугла» не обходився свого часу (можливо, не обходиться і зараз) від нарощування якісної перелінковочної маси зі сторонніх сторінок. Тому так важливо стабільно і рівномірно збільшувати кількість веб-порталів, в яких би згадувався ваш майданчик. Причому згадка може бути і словесною, у вигляді назви сайту, за умови, що ваш бренд унікальний і відомий.
Ще три роки тому в інтернеті був бум на покупку одними порталами посилань на інші веб-сайти. Всі операції проводилися через спеціалізовані сервіси, багаті як покупцями, так і продавцями. До 2015 року цей спосіб був досить ефективний, поки пошукові системи не стали накладати фільтри на особливо завзятих скупників і орендодавців.
Існує два види біржових посилань:
Санкції санкціями, а розвиватися потрібно. Тому було знайдено компроміс – покупці стали звертати увагу на якість веб-сторінок і відповідність тематик і скуповувати тільки «вічні» посилання і в невеликій кількості.
Каталоги сайтів – це довідники, що зберігають дані про самі різні майданчики, класифікованих за тематиками. Прогін по подібним каталогами був популярним методом підняття трасту в минулі роки, зараз же цей метод використовується більше для розведення існуючої посилальної маси. І до того ж застосовується дуже акуратно – веб-майстри намагаються реєструвати свої дітища виключно на тематичних каталогах і намагаються розтягнути цей процес за часом, щоб не було різкого стрибка в прирості лінків.
Відносно новий, але дуже ефективний метод SEO. Суть полягає в написанні і розмноженні унікальних статей, вписування в їх «тіло» від 1 до 3 лінків на сторінки свого проекту і розміщення на новинних майданчиках, прес-релізниках, блогах. Крім того, що таким чином ви підвищите релевантність вашого дітища для пошукових систем, ще й залучите унікальних цільових відвідувачів.
Конкурси, акції, розпродажі, що проводяться на веб-сторінці і затягають відвідувачів матеріальними чи іншого роду призами та бонусами, змусять зацікавлених користувачів розміщувати інформацію про проведені конкурси на сторонніх майданчиках.
Справжнім клондайком для веб-майстрів стали сайти з відгуками, форуми та сервіси питань-відповідей. На них можна вписати будь-яке текстове повідомлення, що розкриває суть теми, і послатися на свій ресурс, мотивувавши це повним розкриттям суті питання на веб-сайті.
На відміну від «мертвих» лінків, такі анкори приведуть «живих» зацікавлених користувачів, які можуть стати вашими постійними читачами, і підвищать ваш авторитет в очах пошукових роботів. В якійсь мірі даний метод просування можна назвати крауд-маркетингом, особливо, якщо для виконання завдань по створенню образу і іміджу веб-сайту і розміщення на нього посилань, ви звертаєтеся до сторонніх фахівців.
Розміщення постів в групах і паблік соцмереж приверне на проект зацікавлених відвідувачів. Однак на зростання рейтингу це позначиться тільки в разі постійних і стабільних переходів, що потребують безупинне вливання в рекламу, за умови, звичайно, що у вас немає свого пабліку.
Даний метод підходить для зовнішньої оптимізації інтернет-магазину чи іншого проекту з комерційною тематикою. Крім товару або послуги, ви розміщуєте лінк для переходу зацікавленого споживача на ваше дітище для більш детального ознайомлення з пропонованими послугами або реалізованої продукції.
Розміщення цікавого, унікального і корисного, з точки зору користувачів, матеріалу підвищить шанси на те, що вони будуть посилатися на статті в соціальних мережах і в сервісах відповідей-питань.
Ще один досить поширений і безпечний спосіб провести просування і залучити відвідувачів. Суть його полягає у взаємному обміні посиланнями з веб-ресурсом схожої тематики.
Зверніть увагу, що перехресні анкори нівелюють один одного, тому в схемі повинні використовуватися як мінімум три сайти: перший посилається на другий, другий – на третій, третій, відповідно, на перший.
Не всі інтернет-ресурси, відкриті для розміщення лінків, підходять для правильної оптимізації. Існує ряд правил для вибору сайту, який буде на вас посилатися. Ознайомимося з основними з вимог:
Дотримання наступного ряду правил боронитиме проект від попадання під бан пошукових систем:
Провести нарощування сторонніх анкорів можна і своїми силами, особливо на перших порах. Не купуйтеся на багатообіцяючі заклики про «прогони в каталогах всього за 150 гривень!» – прогони, може бути, і будуть, також як і подальше накладення санкцій за різкий стрибок посилальної маси, та ще й з різних «лінкопомийок».
Прагніть до нарощування так званих «природних посилань» – лінків, що з’являються силами користувачів Глобальної мережі. Для цього слід чимало потрудитися в створенні унікального контенту, зацікавленості відвідувачів і в збільшенні іміджу порталу або бренду комерційного сайту.
Якщо ви тільки запустили сайт і не знаєте, з чого почати зовнішню оптимізацію, перегляньте цю підказку. В першу чергу, зареєструйте ресурс в Google. Зробити це нескладно – мануалів в Мережі предостатньо. Наступним кроком має бути розміщення в відомих білих каталогах. Зрозуміло, багато хто з них не приймуть новий портал в свої ряди, залишивши заявку висіти, але, через деякий час, якщо веб-сторінка продовжить своє життя і буде рости в ранжируванні, заявка буде розглянута і схвалена.
Реєструйтеся на форумах схожих тематик, напрацьовуйте рейтинг і пишіть розгорнуті відповіді, при нагоді вставляючи в їх «тіло» анкор на власний ресурс.
Закріпіть на стіні акаунтів соцмереж огляд на новий портал, попросіть друзів і знайомих переходити по ньому і здійснювати на сайті будь-які дії, що імітують поведінку середньостатистичного відвідувача.
Через 3-6 місяців приступайте до нарощування посилальної маси усіма описаними в цій статті способами, не забуваючи про помірність і розтягуванні цього дійства в часі.
Send this to a friend