Атрибут rel=”canonical”

Атрибут rel="canonical"

Canonical – це атрибут метатега link. Його використовують для визначення важливості окремої сторінки сайту. Адреси цих сторінок називають канонічними. При наявності дублів пошуковий робот проіндексує той контент, який розташований на сторінці з адресою, позначеною метатегом link з атрибутом canonical. Метатеги користуються в процесі оптимізації сайту, на якому є сторінки з однаковим вмістом. Таким чином вдається уникнути попадання в пошук безлічі дублів одного контенту з різними мережевими адресами. З’являються дублі через особливості роботи систем управління вмістом сайту. Тег прописують в заголовок коду сторінки.

Можливі причини появи дублів

  1. Система управління вмістом підтримує роботу з адресами кількох типів.
  2. CMS повертає однакове значення при запиті адреси з використанням субдомену www і протоколу https.
  3. Система управління може присвоїти одній сторінці кілька мережевих адрес, якщо виявить на ній однаковий контент, що належать до різних розділів сайту.
  4. Інформація розміщується на різних мережевих ресурсах, тому вміст сторінок частково або повністю дублює контент на сторінках з різними адресами.

Атрибут rel = “canonical” необхідно використовувати, якщо на різних сторінках сайту присутній контент, що частково або повністю дублює вміст статей, розташованих на сторінках з іншими мережевими адресами.

Важливість застосування атрибуту

Система управління вмістом дозволяє звертатися до сторінки за різними мережевими адресами. Проблема виникає при індексації таких сторінок. Пошукові роботи починають думати, що сайт переважно складається з дублів, тому знижують його рейтинг в пошуковій видачі (теоретично та не завжди). Велика кількість однакових сторінок призводить до погіршення індексації сайту, що робить негативний вплив на ефективність СЕО-просування.

Видалення дублів шляхом використання канонічних адрес

Уникнути появи в пошуку сторінок з однаковим вмістом допоможе розташування атрибута rel = “canonical” в коді статей. Пошуковики побачать посилання, позначену таким атрибутом, і швидко проіндексують потрібну сторінку. Адреси сторінок з контентом, який повинен потрапити в пошук, можна писати в абсолютному або відносному значенні. При СЕО-оптимізації сайту під Google рекомендується використовувати абсолютний шлях до бажаної сторінки. Ризик виникнення помилки в процесі індексування буде знижений.

Переваги використання метатегу з атрибутом canonical

Метатег спрощує оптимізацію, роблячи пошукове просування простішим і швидким. Користувач виключає з робіт по SEO-просуванню необхідність заповнення файлу robots.txt, наприклад адресами сторінок для друку.

Установка метатегу з атрибутом canonical

Користувач повинен визначитися зі сторінкою, яку пошуковий робот буде вважати основною. У заголовку коду статей з однаковим вмістом потрібно вписати метатег з атрибутом canonical. Наприклад, пошуковій системі потрібно вказати адресу https://test.com.ua/test в якості основного. У блоці <head> </ head> кожної сторінки, на якій частково або повністю дублюється контент, пишемо <link rel = “canonical” href = “https://test.com.ua/test” />. Пошуковий робот прочитає вказівки та проіндексує тільки сторінку з канонічною адресою. Дублі будуть виключені з пошуку. Згодом пошукова система не стане відвідувати неканонічні сторінки, тим самим прискоривши періодичну індексацію сайту. Щоб спростити процес розміщення метатегу, були розроблені спеціальні плагіни для різних систем управління вмістом. Деякі CMS мають вбудовані засоби для вказівки канонічної адреси.

Як перевірити наявність атрибута canonical

Існує кілька способів перевірки наявності метатегу, що вказує роботу на сторінку з канонічною адресою, і присутності частково або повністю дубльованого контенту на сайті.

  1. Відкриваємо код сторінки та в заголовку шукаємо потрібний метатег з зазначеним атрибутом.
  2. Встановлюємо в браузер спеціальне розширення, доповнення або плагін, що дозволяє переглядати різні параметри, які використовують при просуванні web-сайтів. При відвідуванні сторінок з шуканим атрибутом додаток проінформує користувача про її наявність або відсутність.
  3. Перевірити наявність атрибута можна за допомогою спеціальних операторів пошуку. Наприклад, пошукова система Google покаже в результатах пошуку дубльований контент, якщо в пошуковий рядок ввести site: домен сайту «ключове слово».
  4. Для пошуку дублів можна скористатися сервісами перевірки унікальності контенту. Вони виявлять повністю або частково дубльований контент із зазначенням відсотка збігів.

Правильно налаштований метатег з атрибутом canonical підвищить ефективність оптимізації та просування сайту в інтернеті.

Позначки: