Анкор посилання

Анкор посилання

Анкор (перев. з англ. Anchor) – частина посилання, що знаходиться між відкриваючим тегом “a” і закриваючим тегом “/ a”.

Посиланнями пронизаний весь Інтернет – вони об’єднують між собою всі сайти. Прописуються вони в такий спосіб: <a href =”адрес сайта”>текст посилання</a>. Виділене словосполучення і є анкор в HTML-коді. Анкори впливають на позиції сайту в залежності від ключових слів в ньому, тому вони враховуються при просуванні. Правильно написаний анкор грає важливу роль в посилальному ранжируванні. Інтернет-ресурси, в описі або в сніпеті яких є напис «Знайдений за посиланням», навіть якщо їх сторінки нерелевантні запиту, все одно будуть демонструватися користувачам, тому що дані сторінки є релевантними по посилальному ранжируванні і анкорному тексту.

Типологія анкорів

За типом написання анкор діляться на такі види:

Розбавлені – в анкор, крім ключового слова, входить текст. Наприклад, для запиту «продати машину», розбавлений анкор – це «продати машину в Києві ціна».

Нерозбавлені – тільки ключове слово, тобто анкор «продати машину».

Як правильно скласти анкор?

Щоб пошукові системи не вважали посилання спамом, анкор повинен бути правильно складений, а для цього необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Кількість анкорів. Анкор з одним і тим же текстом не принесуть користі. Враховується і співвідношення розбавлених анкорів з нерозбавленими: 80-85% до 20-25%. Наприклад, для анкора «купити машину» можна скласти такі анкор, як «купити стару машину», «купити недорогу машину», «купити вітчизняну машину» і т.д.
  2. Читабельність. Анкор повинен бути побудований за прийнятими граматичним правилам, наприклад, анкор “купити машину в Києві Одесі дешево» буде, швидше за все, забракований вебмастером, а пошуковою системою прийнятий за спам.
  3. Тематичність. Посилання з анкорним текстом «купити машину» не повинно розміщуватися на сайті, присвяченому питанням релігії. Хоча багато оптимізаторів досі нехтують тематичністю при купівлі посилань.
  4. Грамотність. Присутність граматичних чи пунктуаційних помилок – зайвий привід відмовити в розміщенні посилання.
  5. Бажано відсутність повторів ключових слів. Посилання з анкором «купити машину, купити машину», ймовірно, не буде розміщена, а сам інтернет-ресурс через таку посилання ризикує потрапити в black-лист вебмастера.
  6. Унікальність. Щоб уникнути «склеювання анкорів», як часто дане явище називають оптимізатори, анкори повинні відрізнятися, зокрема, за рахунок різноманітних прикметників. Наприклад, «купити недорогу машину», «купити стару машину» і т.д.

Грамотно писати анкор можуть або самі оптимізатори, або копірайтери, яких можна найняти на численних біржах контенту.

Щоб скласти правильний і якісний анкор, оптимізатори звертаються до статистики запитів пошукових систем, яку можна знайти в спеціальних сервісах статистики: для цього треба ввести необхідний запит і зібрати отримані результати, при цьому слід звернути увагу на популярні запити та анкор. На основі всього цього оптимізатор отримує велику кількість унікальних і розбавлених анкоров.

Ще одним важливим пунктом при складанні анкорів вважається написання близько посилального тексту, який знаходиться перед, після або навколо анкора. Наприклад, в тексті «Продаж машин в Києві: купити машину за низькою ціною» з посиланням «купити машину», близько посилальним, навколишнім текстом перед анкором вважається «Продаж машин в Києві, а словосполучення «за низькою ціною» є близько посилальним текстом після анкора.

Позначки: