Посилання

Що таке посилання

Посилання (гіперпосилання) – це частина гіпертекстового документа, яка посилається на інший елемент (команду, заголовок, текст, зображення, примітка) в самому документі, на інший об’єкт (додаток, каталог, файл), розташований в комп’ютерній мережі або на локальному диску, або на елементи об’єкта.

В SEO посилання для сайту грають важливу роль, тому веб-майстри використовують їх для зовнішньої оптимізації.

Навіщо потрібні посилання

Для переходу між сторінками, сайтами потрібно сполучний елемент, тому необхідність посилань не можна недооцінювати. У Мережі вони можуть вказувати приналежність до конкретного файлу, наприклад на певному сайті або файлообміннику. Завдяки цьому можна завантажувати дані різних форматів. Посилання необхідні користувачам для миттєвого переходу від одного ресурсу до іншого, завантаження файлів, обміну інформацією.

Вплив посилань на SEO

Для підвищення позицій сайту в пошукових системах посилання грають важливу роль. Вони необхідні як для внутрішньої оптимізації, так і зовнішньої. Пошукові системи враховують кількість посилань ресурсу при ранжуванні сайту в органічній видачі. Звідси виникає потреба в нарощуванні посилальної маси з різних ресурсів. Чим більше сайтів розміщують статті з посиланнями на ваш сайт, тим вище рівень його авторитетності. Отримати безкоштовно посилання для сайтів, які були створені недавно, дуже важко. Про такі ресурсах ніхто не знає, кількість сторінок не перевищує і тисячі, тому власники вдаються до допомоги спеціалізованих бірж із закупівлі посилань або використовують всілякі майданчики і форуми для прямого контакту з власниками трастових ресурсів.

Типи посилань

В SEO прийнято виділяти кілька типів посилань.

Природні – основний пріоритет для пошукових систем. Такі посилання зазвичай ставлять в якості рекомендацій в статтях чи нотатках, оглядах, щоб розповісти користувачам про цікавий продукт, проект, сервіс.

Орендовані – розміщуються за гроші на певний період часу, наприклад на місяць. Поки ви платите, посилання на ваш сайт знаходиться на донорському сайті.

Вічні – найдорожчий тип посилань. Розміщуються в статтях, оглядах, прес-релізах з тематичним текстом. Вони не видаляються, але коштують дорого, якщо донор дійсно якісний і авторитетний.

Статейні – в основному використовуються для просування по високочастотних запитах. Під них пишуть унікальні і якісні SEO-тексти.

Банерні – представляють собою посилання, де замість тексту присутній банер. Це може бути як звичайна картинка, так і барвиста анімація. В основному розміщуються на сайтах з високою відвідуваністю.

Класифікація анкорів

Анкор посилання може являти собою:

  • точне входження, тобто бути прописаний в тому ж вигляді, що і ключове слово, наприклад «купити машину»;
  • запит з розведенням, тобто містити кілька додаткових слів, які будуть корисні для просування сайту. Наприклад, «купити в Москві машину»;
  • текст запиту з оточенням, т. е. з околоссилочним текстом. Наприклад, «як замовити доставку квітів в Краснодарі». У цьому випадку «доставка квітів» – ключова фраза, а все інше – околоссилочний текст.

Є й інші класифікації анкоров у посилань, наприклад за типом входження, але всі ці терміни знайомі лише вузькому колу людей, що займаються просуванням сайтів.

Позначки: