Мінус-слова

мінус-слова

Мінус-слова – термін, який використовується в контекстній рекламі. Це слова з можливих запитів користувачів, які можна виключити для отримання більш якісного трафіку і досягнення більшої віддачі від рекламної кампанії.

Наприклад, якщо контекстна реклама веде на сайт з відгуками про фільми, одним з очевидних ключових слів буде «кіно». Але при цьому те ж саме слово в пошуку можуть вводити користувачі, які хочуть знайти щось пов’язане з музичним гуртом «Кіно». В цьому випадку є сенс виключити покази оголошень за наявності в запиті слів «музика», «пісні», «Цой» і т. і. Також, наприклад, якщо на рекламованому ресурсі немає відгуків про серіали, можна додати відповідні мінус-слова «серіал»,«серія»,«сезон» та інші.

Мінус-слова налаштовуються перед запуском рекламної кампанії. Стандартний спосіб їх позначки – проставлення символу «-» перед потрібним мінус-словом. Залежно від використовуваної системи контекстної реклами можна додавати мінус-слова до окремих оголошень, до груп оголошень або до всієї рекламної кампанії.

Переваги використання мінус-слів

Економія бюджету. Використовуючи мінус-слова, можна запобігти показ оголошень тим користувачам, які свідомо не зацікавлені в пропозиції рекламованого сайту. Також таким чином можна мінімізувати кількість кліків від тих користувачів, які не потрапляють в цільову аудиторію.

Підвищення CTR. Користувач, який побачив оголошення, в більшості випадків може відразу зрозуміти, відповідає воно його вимогам чи ні. Таким чином, якщо оголошення буде показуватися тільки тим користувачам, які потенційно зацікавлені в ньому, його CTR буде помітно вище.

Запобігання конкуренції оголошень від одного рекламодавця. При наявності декількох подібних ключових слів можна зробити так звану перехресну мінусовку, яка дозволить виключити конкурування кількох оголошень, які ведуть на один і той же сайт. Перехресна мінусовка дозволяє видавати якесь певне оголошення за схожими запитами користувачів. Наприклад, є дві ключові фрази: «вантажні автомобілі форд» і просто «вантажні автомобілі». В цьому випадку доречним було б уточнити другу фразу словом «форд». В результаті цього тільки друга фраза буде працювати при запитах, де замість «форд» фігурує інше слово ( «вантажні автомобілі мерседес», «вантажні автомобілі газ» і т. д.).

Позначки: