Що таке пошукова реклама

Що таке пошукова реклама

Пошукова реклама – це інформація, яку ви розміщуєте в пошукових мережах за гроші для залучення відвідувачів на сайт.

Мільйони людей щодня приходять в Google або Яндекс зі своїми питаннями. Вони шукають найрізноманітнішу інформацію: що почитати, де вигідніше купити, хто надає якісні послуги та ін.

Пошукова інтернет-реклама – механізм, який дозволяє зацікавленим особам показувати свої рекламні оголошення у відповідь на пошуковий запит користувача за гроші. Найпростіше пояснити це на прикладі. Припустимо, ви продаєте мобільні телефони. Мета – отримати якомога більше відвідувачів на ваш сайт, які хочуть купити певний телефон. З іншого боку, є користувач, який хоче купити пропонований вами товар. В процесі пошуку він відправляється в Google і вводить в пошуковий рядок запит «купити телефон N». Тепер треба, щоб у відповідь на свій запит цей користувач побачив ваше рекламне оголошення про продаж. Для цього, ви розміщуєте свої оголошення в пошуковій системі і налаштовуєте їх таким чином, щоб вони показувалися у відповідь на певні запити.

Особливість пошукової інтернет-реклами сайту – ви платите тільки за перехід по оголошенню або за дзвінок в компанію.

Навіщо потрібна пошукова інтернет-реклама

Щоб продавати. Це пряма реклама, націлена на вже готову до покупки людину. Адже не дарма вона прийшла в пошукову систему з конкретним питанням. Але пошукова реклама використовується не тільки для прямої комерції. Вона популярна також і серед інформаційних сайтів, яким важливий цільовий трафік на сайті.

Контекстна і пошукова реклама – це одне і те ж

Часто можна почути два поняття «контекстна» і «пошукова». Це одне і теж. Перший термін відображає суть процесу (це реклама, заснована на контексті рекламних оголошень і запитів), а другий – де він відбувається (в пошуковій системі).

Як працює пошукова реклама сайту

Людина в пошуку чогось відкриває пошукову мережу Google або Яндекс. Вона друкує своє питання в рядку пошуку, натискає Enter і чекає, що система запропонує їй у відповідь. У той же час на іншому «кінці тунелю» живуть рекламодавці. Вони запускають рекламні оголошення, налаштовані на показ по певних запитах. Якщо запит користувача і налаштування цих оголошень (текст, ключові слова) збігаються – воно показується і людина може перейти по ньому далі на сайт рекламодавця, щоб купити товар.

Але текст і ключові слова оголошення – це далеко не все. У кожному ринковому сегменті є конкурентне середовище. Точно так же в інтернет-пошуку. Тому пошукові системи придумали алгоритми, які оцінюють рекламні оголошення, ключові слова та якість веб-сторінок. Як тільки користувач вводить в пошуковий рядок свій запит, алгоритм оцінює всі існуючі в рекламній мережі оголошення, і показує тільки найбільш релевантні (відповідні / якісні) з них.

Що потрібно, щоб почати показувати пошукову рекламу

У кожній з пошукових мереж є власна система, створена для управління рекламними кампаніями. В Google – це Google Ads, а в Яндекс – Яндекс.Директ. Вони відрізняються один від одного можливостями, інструментами, кількістю аудиторії, але їх основне призначення – релевантна відповідь на запит користувача.

Щоб запустити пошукову рекламу, потрібно:

  1. Визначити портрет цільової аудиторії.
  2. Визначити, які товари / послуги ви хочете рекламувати.
  3. Підібрати під кожен товар / послугу ключові слова, які вводить користувач, щоб їх знайти. У цьому вам допоможуть спеціальні інструменти (Google Keywords, Яндекс Wordstat) і власні гіпотези.
  4. Для кожного товару / послуги написати рекламне оголошення, використовуючи в них підібрані ключові слова.
  5. Створити рекламні кампанії в обраних інструментах (Google Ads або Яндекс.Директ).
  6. Поповнити рахунок і запустити кампанії.
  7. Відстежувати ефективність і змінювати налаштування для поліпшення результатів.

Перед запуском найкраще вивчити особливості кожної з пошукових систем. Є багато різних нюансів: довжина заголовка, основного тексту, додаткові можливості або обмеження тематик для реклами.

Реклама в Google-пошуку

Більшість українців від усіх активних користувачів інтернет щодня звертається в Google. Це величезна кількість потенційних покупців, які готові отримувати ваші пропозиції. Реклама в гугл пошуку може показуватися на будь-якому пристрої: настільних комп’ютерах, ноутбуках, планшетах і мобільних телефонах. До того ж в налаштуваннях кампаній можна вказати кому ви хочете показувати свою рекламу. Наприклад, тільки користувачам телефонів Apple, або тільки тим, хто користується системою Android. Це ставиться до можливостей таргетингу, що дозволяє сегментувати аудиторію і більш тонко аналізувати свого покупця.

Існує можливість налаштувати показ за місцем розташування або мови. Якщо в налаштуваннях ви вкажете «Київ» і «англійська», то ваше оголошення побачать всі, хто живе в Києві або цікавляться ним, але говорять англійською (у кого браузер налаштований на цю іноземну мову).

Пошукова система вирішує показувати оголошення користувачеві чи ні за принципом аукціону. Він проводиться кожного разу, коли запит вводиться в пошуковий рядок. Аукціон в Google ґрунтується на рейтингу оголошення, на який впливає три фактори.

Ставка

Максимальна сума, яку ви готові заплатити за клік по оголошенню. Вказується на рівні самого оголошення або ключового слова. Одне оголошення може показуватися за багатьма ключовими словами, і ви можете встановити для них однакову ставку. Іноді окремі ключові слова приносять більше прибутку, тому передбачена можливість підвищення ставки для окремого ключового слова. Це збільшує шанси оголошенню бути показаним по ньому в більшості випадків.

Ставка – це необов’язковий платіж. Насправді платити доведеться менше. Наприклад, якщо ваша ставка 10 грн., А у найближчого конкурента – 5 грн., То за клік ви заплатите 5,01 грн.

Якість оголошень

Пошукова система оцінює, наскільки ваша пропозиція доречна запиту користувача. Це комплекс факторів. У них входить саме оголошення і сайт, на який воно веде. Часто висока якість оголошень може бути більш вагомоюм ніж, ставка. Таким чином, попрацювавши над своїм сайтом і пропозицією, ви можете отримувати дешевші кліки, ніж конкуренти.

У рекламному кабінеті Google Ads існує індикатор – показник якості від 1 до 10. В ідеалі – прагнути до показника 10.

Використання розширень та інших рекламних форматів

Google Ads дозволяє поліпшити оголошення, додавши в нього максимум корисної інформації. Наприклад, телефон, адреса або посилання на розділи / сторінки сайту. Присутність таких розширень підвищує рейтинг оголошень.

Пошукова реклама передбачає розміщення лише текстових оголошень в результатах пошуку. Але Google Ads дає можливість використовувати різні формати: адаптивні, графічні, відео, товарні оголошення та ін. З їх допомогою можна рекламувати свої товари та послуги в інших місцях – на сайтах-партнерах, які входять в Медійну мережу Google.
[hr height=”30″ style=”default” line=”narrow” themecolor=”1″]
[idea]

Потрібно налаштувати рекламу в Google Ads або Facebook/Instagram

[/idea]

[button title=”Перейти” link=”http://bit.ly/2DTScKU” target=”” rel=”nofollow noopener” icon=”icon-right” icon_position=”right” color=”theme” font_color=”” size=”2″ full_width=”” class=”” download=”” onclick=””]

Позначки: