Скільки заявок точно буде з контекстної реклами? З цим питанням за час своєї практики стикався практично кожен РРС-фахівець. Багато клієнтів, почувши, що гарантій немає, просто йдуть, а деякі ще й шарлатанами називають. Давайте ж розберемося, чому контекстна реклама не гарантує здійснення покупки.
Будь-яка реклама – це ризик
До епохи інтернету вся вона зосереджувалася на телебаченні, радіо, буклетах і плакатах. Тоді жоден рекламодавець не вимагав у телеканалу, радіостанції або стовпа, на якому клеїв оголошення, гарантію продажів або хоча б збільшення потоку клієнтів.
З тих часів нічого не змінилося! Контекстна реклама, як і інші речі, пов’язані з веденням бізнесу, була, є і залишиться ризиком. Навіть ідеальна рекламна кампанія не зможе гарантувати 5, 10 або 100 заявок в день, місяць, рік, адже вони не завжди прямо залежать від її якості.
А ваш конкурент пообіцяв 100 лідів в день!
РРС-фахівці можуть ручатися тільки за цільові переходи на ваш сайт (кліки), певну кількість ключових слів в кампанії, зацікавлених відвідувачів, покази на першій сторінці. Останній пункт безпосередньо залежить від денного бюджету та ставок, які ви можете собі дозволити.
Жоден досвідчений фахівець не буде обіцяти досягнення конкретної кількості заявок. Якщо натрапили на такого, то попросіть його вказати в договорі фінансову гарантію своїх слів, і відразу побачите, як він почне відступати.
Як звести ризики до мінімуму?
Іноді навіть сама ідеальна реклама не приносить бажаного результату. В цьому випадку завжди звинувачують РРС-фахівця. Але в першу чергу слід правильно розуміти, як саме працює контекстна і будь-яка інша реклама. Розглянемо, як потенційний покупець перетворюється в реального, що робити на кожному етапі.
- Залучення цільової аудиторії і повернення клієнтів
- Шлях від простого інтересу до звернення
- Перетворення відвідувача в клієнта
Не кожне замовлення або дзвінок гарантує оплачену покупку. Збільшити кількість укладених угод допоможуть досвідчені менеджери з продажу. Важливо розуміти, що хоче або чекає клієнт від продукту, щоб представити його в правильному світлі.
Як зменшити ризик? Реклама – один з, а не єдиний інструмент продажів. Попрацюйте зі своїми співробітниками, переконайтеся, що вони дійсно добре виконують обов’язки. Адже людський фактор тут багато значить.
Випадок з практики (доволі часто). Система аналітики показувала кілька оформлених замовлень, але клієнт говорив, що ніякі заявки не надходили. Виявилося, менеджер просто забув обробити замовлення, які приходили на e-mail, а займався тільки вхідними дзвінками.
Створіть мотивацію для фахівця
Найкраще довіряти свій бізнес агентству: компанії зацікавлені в підтримці репутації, тому їх співробітники виконують роботу на високому рівні. Якщо все ж хочете звернутися до фрілансера, але боїтеся за результат, створіть правильну мотивацію.
Наприклад, є варіант оплати 50% / 50%. Першу половину ви платите відразу, другу – після проведення тестового тижня. Термін означає запуск кампаній після їх створення для виявлення помилок в роботі реклами. Він зазвичай триває тиждень, іноді більше. Якщо контекст налаштований неправильно, ви зрозумієте це відразу, до другої виплати, а фахівець буде зацікавлений виправити помилку якомога швидше.
Другий варіант може виявитися дорожче, зате ефективніше. Це оплата за заявки плюс дзвінки або відсоток від прибутку. Тут від якості роботи реклами безпосередньо залежить дохід РРС-фахівця, тому людина буде намагатися по максимуму.
Висновки
- Перш ніж оплачувати послуги по контекстній рекламі, переконайтеся, що ваші співробітники правильно розуміють завдання, а сайт зручний і коректно працює.
- Підготуйте УТП, адже ви знаєте свій товар і його переваги краще за інших.
- Зацікавте РРС-фахівця, щоб не боятися, чи добре він зробив роботу.
Тільки при виконанні всіх перерахованих пунктів можливі продажі. Безпосередньо до контексту відноситься тільки останнє речення. Однак якщо хоч один пункт не функціонує належним чином, продаж зірветься. З цієї причини контекст ніколи не давав, не дає і не дасть гарантій.
Завжди адекватно підходьте до замовлення реклами і не чекайте мільйонів, особливо якщо ігноруєте рекомендації фахівців. Остерігайтеся шарлатанів, які з упевненістю обіцяють 100500 продажів в місяць.