5 порад щодо підвищення ефективності в PPC маркетингу

5 порад щодо підвищення ефективності в PPC маркетингу

Будь-який маркетолог шукає методи підвищити ефективність просування. Він шукає нові інструменти, встановлює нові KPI і намагається домогтися кращого результату. З’являються різні сервіси, інструменти. Спеціаліст стикається з проблемою: за кожним оновленням і зміною важко встежити, легко загубитися і залишитися в хвості.

Іноді одна маленька порада може врятувати ситуацію. Яким вона повинна бути:

 • актуальною;
 • простою у застосуванні;
 • легкою в аналітиці;
 • застосовною для різних каналім просування;
 • легальною.

Ми зібрали 5 порад, які задовольняють цим вимогам. Вони підвищать ефективність ваших кампаній і збільшать конверсію.

1. Ретаргетінг по довгохвостим ключам

Велика частина відвідувачів вашого сайту, які перейшли по ключу з видачі, не приносять конверсії. Але інформація про те, що ваша сторінка їх зацікавила і вони перейшли за запитом, може зіграти вам на руку.

Вона каже, що у відвідувача є потреби і наміри їх задовольнити. Ми використовуємо це в своїх цілях. Як? Зробимо так, щоб наступна інформація – стаття або оголошення – яку побачить людина, була релевантна пошуковому запиту.

Найпростіший спосіб зробити це – застосувати ретаргетінг. Створіть список користувачів для ретаргування на кожне оголошення, використовуючи UTM-мітки.

Як зробити:

 • сегментувати список користувачів на основі кліків по вашим оголошенням – використовуйте параметр UTM_campaign.
 • Використовуйте обраних людей для показу їм тих оголошень, які відповідатимуть на їхні запитання.

2. Використовуйте схожі образи

Після сегментування аудиторії, можете вдосконалити свої кампанії, використовуючи схожі аудиторії.

“Lookalike” – функція, яка таргетує ваші оголошення на тих користувачів, чия поведінка підходить під заданий шаблон. Наприклад, ви можете описати поведінку звичайного відвідувача сайту і знайти схожих людей, які на вашому ресурсі ще не були.

Інструмент доступний у великих сервісах управління контекстною рекламою – Facebook, Google Similar Audiences. Ви знайдете нові аудиторії, масштабуєте рекламні кампанії і підвищите рентабельність інвестицій.

Як зробити:

 • Створіть для користувача аудиторію, засновану на кліках по вашим оголошенням.
 • Створіть іншу аудиторію, яка схожа за параметрами на першу.
 • Таргетуйте оголошення на користувачів з другої групи.

3. Не бійтеся смайликів

Популярність розставляти смайлики в оголошеннях зростає з кожним днем. Дослідження показує, що емодзі в рекламних оголошеннях зменшують число приховань, при цьому мають високу конверсію. Люди вважають рекламні тексти зі смайликами більш надійними, ніж прості тексти.

Використовуйте їх в ваших PPC-кампаніях, викликайте емоції в аудиторії, привертайте увагу. Не бійтеся розставляти емодзі, але не перестарайтеся. Слідкуйте за тим, щоб вони передавали емоції, підтримували сенс вашого оголошення.

Як використовувати:

 • Використовуйте емодзі для збільшення конверсії PPC-оголошень.
 • Підбирайте такі смайлики, які відображають зміст повідомлення.
 • Не переборщіть – надмірне вживання смайликів викликає роздратування.

4. Оптимізуйте воронку продажів

При просуванні ми приділяємо величезну увагу переходам. У той же час ми знаємо, що більшість кліків не дають зростання конверсій. Відмінний спосіб зрозуміти, що поліпшить ваш CVR – вивчити дії користувачів на самому початку воронки продажів, які згодом ведуть до цільових дій. Аналізуючи проведення людини через всі етапи до покупки, подивіться на способи збільшити взаємодію з оголошенням або цільовою сторінкою, перш ніж користувач перейде на наступний етап.

Наприклад, у вас є цільова сторінка з інтерактивним CTA. Це класно, але працює тільки на десктопних версіях браузера. Чому б не адаптувати заклик під мобільні платформи? Начебто просте рішення. Але його не беруть багато маркетологів.

Як зробити:

 • Оптимізуйте воронку продажів.
 • Проаналізуйте верхні етапи воронки, щоб зрозуміти, над чим працювати далі.
 • Опрацюйте всі варіанти залучення користувача.

5. Динамічна зміна посадкової сторінки

Використовуйте різні версії посадочних сторінок для різних аудиторій. Ми всі хочемо помістити на Лендінг якомога більше блоків, щоб показати – наш товар підходить для різних цільових груп.

Налаштуйте динамічний Лендінг. Залежно від того, по якому запиту на нього потрапив користувач, він побачить контент, релевантний ключу. Наприклад, можете зробити такий заголовок – окремий для кожного ключа, а можете використовувати різні картинки для різних аудиторій.

Припустимо, ви рекламуєте продукт, який можна використовувати і вдома, і на роботі в офісі. Зробіть дві версії. На одному варіанті розкажіть інформацію для тих користувачів, хто хоче використовувати товар вдома, на іншому – для офісних працівників.

Так ви посилите контакт з цільовою аудиторією, при цьому не знижуючи охоплення. А ще заощадите бюджет і не замовите розробку другого Лендінгу. Використовуйте диспетчер тегів (Google Tag Manager) для динамічного оновлення сторінки.

Як зробити:

 • Створіть змінну в Google Tag Manager, засновану на запитах.
 • Змініть контент на сторінці за допомогою Javascript, використовуючи цей параметр.
 • Керуючи контентом через GTM, можна легко змінювати значення змінної – вам не будуть потрібні навички програмування.

Сфера PPC-маркетингу постійно змінюється. У ній з’являються нові тенденції, свої інструменти і хитрості. Чим швидше ви почнете їх використовувати, тим швидше зростатиме ваш бізнес.
[hr height=”30″ style=”default” line=”narrow” themecolor=”1″]
[idea]

Потрібно налаштувати рекламу в Google Ads або Facebook/Instagram

[/idea]

[button title=”Перейти” link=”http://bit.ly/2DTScKU” target=”” rel=”nofollow noopener” icon=”icon-right” icon_position=”right” color=”theme” font_color=”” size=”2″ full_width=”” class=”” download=”” onclick=””]

Позначки: