Як створити велику кількість якісного контенту, коли не завжди вистачає ресурсів для унікальних матеріалів?
Використовуйте готові. Думаєте, я пропоную зайнятися плагіатом чи копіпастом? Це не потребує, адже є абсолютно законний метод – курірування контенту.
Бажаєте правильно керувати вже готовими публікаціями, щоби підвищити свою експертність? Тоді давайте разом розбиратися, що таке курирування і яку роль воно грає в контент-маркетингу.
Що таке куріровання контенту
Цитати, тематичні підбірки, дайджести статей – якщо ви хочаб раз публікували подібне в своєму блозі або вебсторінках , сміливо називайте себе куратором контенту
Вікіпедія дає цьому поняттю таке визначення:
Курування контенту – це збір, систематизація та повторна публікація інформації, яка має відношення до певної теми чи сфери.
Іншими словами, курирувати – значить знайти релевантний контент і поділитися ним з аудиторією. Компанія Hootsuite у своєму блозі розвиває думку про те, що курування не потребує створення унікальних матеріалів. Але я вважаю такий підхід докорінно помилковим. Поясню чому.
Не можна просто так розмістити у себе контент. Копіювання інформації без вказівки джерела порушує авторські права, знижує результат сайту в пошуковій видачі та підриває до вас довіру.
А якщо опублікувати сторонній матеріал із посиланням на першоджерело? Так, ви поділитеся з користувачами цікавою публікацією, але вони навряд чи стануть лояльнішими конкретно до вас. Тому що не побачать унікального «я» компанії.
Щоб курирований контент спрацював, додайте авторську інтерпретацію. Таке «аранжування» потребує зусиль, хай і не таких, як створення матеріалу з нуля. Ось чому я вважаю, що курування неможливе без власного контенту.
Уявіть, що знайшли в інтернеті статтю, яка буде цікавою для читачів вашого блогу. Якщо розмістите її без вказівки джерела – просто згортаєте. Якщо продублюєте та вкажете джерело – вчиніть за законом, але втратите в очах читача, адже не привнесли нічого нового до публікації. Як вчинити?
Оптимальний варіант адаптувати матеріал.
Переваги курації в контент-маркетингу
Оскільки проголошено королем просування, з кожним днем вам потрібно все більше контенту – цікавого, якісного, помітного. Де знайти невичерпне джерело контенту, якщо ресурси обмежені?
На допомогу приходить курирування. Це метод контент-маркетингу, який ви, напевно, використовуєте самі, навіть якщо називаєте по-іншому. Компанія Curata визначила, що маркетологи воліють міксувати контент таким чином: 65% унікального, 25% – курованого та 10% синдикованого (авторського контенту, який ви розміщуєте на своєму ресурсі + на інших майданчиках).
Але повернемося до курування. Як показують цифри Curata, сьогодні це повноцінна стратегія контент-маркетингу поряд із створенням власних матеріалів. То чому цей метод такий популярний? Я виділив 6 причин його використовувати:
Він заощаджує час і гроші
Курувати набагато простіше, ніж створювати. Як думаєте, що швидше та дешевше: найняти автора, який з нуля напише статтю, чи зробити добірку готових матеріалів? Безумовно, щоб знайти і заново запакувати готовий контент, теж знадобляться зусилля, але ви заощадите більше, ніж витратите.
Він збільшує кількість публікацій
Курирований контент рятує підприємців, змушених вибирати, що опублікувати сьогодні: статтю в блог, 3 посади у Facebook або надіслати email-розсилку. Чим швидше ви генеруєте контент, тим частіше його розміщуєте. А регулярне оновлення матеріалів підвищує впізнаваність бренду та лояльність читачів.
Він залучає аудиторію
Уявіть, що хтось замість вас завітав на масштабну конференцію, переказав виступи спікерів і склав конспект крутих ідей. Зручно, правда? Те саме відбувається, коли ви відбираєте для користувача найкращий контент. Ви спрощуєте йому життя, а він натомість ділиться вашими публікаціями, збільшуючи їх охоплення.
Він покращує позиції в SEO
Ви ж знаєте: все, що робить контент цікавим та корисним читачеві, позитивно впливає на пошукове просування. Якщо ваш ресурс читають, на нього посилаються сторонні сайти і він містить посилання на авторитетні джерела – це підвищує результати в пошуковій видачі.
Він підтверджує вашу експертність
Щоб аналізувати та резюмувати сторонні публікації, потрібно дійсно розумітися на темі. Тому, куруючи контент, ви заявляєте себе як про експерта і викликаєте довіру користувачів. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо не просто ділитеся корисними матеріалами, а й додаєте авторський коментар.
Він допомагає знаходити ідеї
У процесі курування ви працюєте з різними джерелами інформації: книгами, дослідженнями, лекціями тощо. Регулярно відстежуючи тенденції та новини своєї сфери, ви помітите, як простіше стане вибирати теми для створення унікальних матеріалів та що вам завжди є про що поговорити з читачами.
5 етапів курування контенту
Етап 1. Визначтеся, що вам потрібно
Як і будь-який інший, курований контент повинен відповідати запитам аудиторії та гармонійно вписуватися у стратегію контент-маркетингу. Підбирайте тематику та формат залежно від цілей та завдань. Вивчіть аудиторію, щоби бути їй максимально корисними.
Наприклад, ми знаємо, що читачам Genius Marketing є цікаві практичні матеріали про бізнес в інтернеті. На цьому будується наша контентна політика, у тому числі і курування – ми цитуємо поради відомих підприємців, робимо добірки інструментів та аналізуємо послуги для просування.
Етап 2. Знайдіть відповідні матеріали
На думку SMM-сервісу Buffer, 95% курування – це пошук та відбір контенту. І лише 5% – публікація та аналіз. Якщо ви позиціонує себе як експерта, мало ділитися прохідними статтями по темі. Ваше завдання – запропонувати аудиторії найкраще. Тримайте 3 поради, як це робити.
1) Куруйте кураторів не вигадуйте велосипед.
Для початку зверніться до джерел, які діляться корисними матеріалами по вашій темі. Читайте блоги, переглядайте новини, підпишіться на розсилку корисних дайджестів або налаштуйте RSS-стрічку.
Ще одним джерелом контенту може стати Telegram. Сьогодні майже в кожній ніші є авторитетний канал, де автор займається цікавими матеріалами з просторів інтернету. Наприклад, Telegram-канал «Про Бізнес» – це добірка найсвіжіших новин, інтерв’ю та статей про підприємництво.
2) Використовуйте сервіси
Можете також скористатися спеціальними інструментами, які допомагають курувати матеріали з вашої тематики. Дізнайтеся про оновлення цікавих ресурсів за допомогою Feedly, зберігайте корисні посилання в Pocket, відбирайте найпопулярніший контент у BuzzSumo.
BuzzSumo- цей англомовний інструмент шукає найпопулярніші матеріали за ключовими словами та аналізує, де ними найчастіше діляться.
До того ж у BuzzSumo ви знайдете останню інформацію з різних тем.
3) Стежте за людьми
Насамперед ви знайдете цікаві та актуальні матеріали у лідерів думок. Стежити також стоїть за конкурентами та людьми, які просто працюють у вашій сфері.
Навіть клієнти можуть стати джерелом контенту, якщо залишать про вас відгук (бажано хороший), який ви опублікуєте на своєму ресурсі. Для цього слідкуйте за згадками компанії в мережі та моніторьте використання фірмових хештегов.
Методом спроб і помилок (краще без помилок, звичайно) складіть список з 25 джерел і регулярно відстежуйте їх. Але перш ніж додати будь-яку публікацію до контент-плану, задайте собі 3 питання:
- Це джерело надійне? Навіть якщо ви дуже хочете поділитися з передплатниками новиною першим, не варто публікувати неперевірені дані – це може підірвати довіру до вас.
- Це буде корисним читачам? Курований контент – це вичавка найкращого на тему, тому розміщуйте тільки те, що представляє інтерес та цінність для аудиторії та вирішує її проблеми.
- Цей якісний матеріал? Наприклад, якщо хочете курирувати статтю, перевірте: чи зрозуміло вона написана, чи є форматування тексту, приклади, якісні картинки та відео.
Пам’ятайте, що куратор відповідає за всі публікації. Коли ви ділитеся марним, неперевіреним і ще погано зробленим матеріалом, ви втрачаєте лояльність читачів. Тому шукати і відбирати матеріали потрібно з тією ж увагою та відповідальністю, з якими створювали б контент з нуля.
Етап 3. Упакуйте контент
Як я вже казав, особливість курованого контенту в тому, щоб додати до вже готової публікації додаткову цінність – авторський коментар, анотацію, висновок тощо.
Наприклад, якщо робите добірку сервісів – поясніть, чому варто вибрати кожен із них, а не просто накидайте читачеві посилань. Якщо ділитеся історією клієнта – докладно розкажіть, як вирішити його проблему. Переконайтеся, що ви не просто розшарує контент, але й просуваєте свій бізнес.
Докладніше про засоби курування в наступному блоці.
Етап 4. Поділіться контентом з аудиторією
Пускайте в дію всі доступні канали для опублікування курованого контенту:
- блог;
- соц мережі;
- email-розсилання.
Діліться матеріалами відразу по всіх напрямках або проаналізуйте, який канал буде ефективнішим для кожного формату. Наприклад, надсилайте дайджести по email, робіть огляди корисних інструментів у блозі, а в соцмережах ділитеся добірками фільмів, цитатами тощо.
Дотримуйтесь 2-х правил:
- Публікуйте курований контент регулярно. Тоді читачі звикнуть, що у вас варто шукати вичерпну інформацію на тему.
- Слідкуйте за оформленням. Подбайте, щоб читати ваш контент було зручно: використовуйте ілюстрації та зрозуміле форматування.
Етап 5. Аналізуйте публікації
Курування – унікальна частина контент-маркетингової стратегії; публікації третіх осіб, які працюють на ваше просування. Але це добре в теорії, а на практиці потрібно підтверджувати користь курованого контенту для вашого бізнесу.
Для цього використовуйте всі доступні інструменти аналітики і перевірте, як ваша аудиторія реагує на чужі матеріали. Так ви визначите, які публікації користуються популярністю, та зможете коригувати свій контент-план. Наприклад, готувати більше матеріалів по темі або частіше використовувати формат, що сподобався читачам.
Як курирувати контент [7 способів з прикладами]
Спосіб №1. Репостинг
Це найпростіший варіант запропонувати читачам чужий матеріал. У соцмережах для цього є спеціальна кнопка «Поділитися», а у блозі або на сайті репостинг буде виглядати як розміщення посилання або публікація контенту із зазначенням автора/джерела.
Репостинг буває 2-х видів:
- Пасивний репостинг. Коли ви ділитеся з аудиторією публікацією, але не пояснюєте, у чому її користь. Я не рекомендую часто скористатися таким методом. Курований контент, як і будь-який інший, має просувати ваш бізнес. Але погодьтеся: складно зробити висновки про компанію, яка розміщує чужий контент і нічого не каже від себе.
- Резюмування. Варто додати до репосту кілька своїх думок, як публікація тут же набуває додаткової цінності. Напишіть прев’ю чи навпаки – висновок із написаного. Зацікавте оригінальним вступом. Поясніть, чому ви поділилися з ним саме цим.
Спосіб №2. Цитування
Теж досить популярний спосіб. Читачі прислухаються до думки тих, хто чогось досяг, тому висловлювання успішних людей додадуть цінності вашим публікаціям.
Використовуйте цитати, щоб поділитися з передплатниками конспектом лекції чи майстер-класу. Публікуйте висловлювання відомих людей зі своїми коментарями. Тільки переконайтеся, що і цитати, і автори відповідають інтересам аудиторії. Наприклад, на Facebook-сторінці Genius Marketing ми публікуємо цитати підприємців (і не тільки), пов’язані з бізнесом та досягненням успіху.
Спосіб №3. Тематичні добірки та списки
Це перше, що спадає на думку, коли мова заходить про курирування контенту. Зберіть в одному місці готові корисні фішки і «продайте» читачеві. Але це ресурсозатратний метод куріння. Так, ви не пропонуєте аудиторії нічого нового, але пошук інформації, аналіз та грамотна «упаковка» заберуть час. Зате і відгук на такий контент у рази більший.
Спосіб №4. Дайджест найкращих матеріалів
Цей спосіб схожий на добірку, але дайджест має на увазі, що ви ділитеся контентом, що з’явився за певний період часу. Плюс такий формат більше про пошук матеріалів, ніж про авторську інтерпретацію. У дайджесті достатньо зробити вступ, а далі просто поділитись корисними посиланнями.
Як правило, дайджести відправляються по email перед вихідними. Так ви доставляєте велику порцію цінного контенту прямо додому до користувача саме тоді, коли в нього є час спокійно з ним ознайомитися. Наприклад, видання для дизайнерів Awdee щоп’ятниці відправляє передплатникам настільки крутий дайджест, що я шкодую, що не дизайнер.
Спосіб №5. Курування досліджень
Статистика, дослідження, цифри – це популярний контент, який завжди залучає та отримує широке охоплення. Але що робити, якщо ви не збираєтеся вивчати ринок та проводити опитування? Відповідь – курирувати.
Результати досліджень, як правило, цінні власними силами, тому автори не обтяжують себе ефектною подачею. Візьміть це на себе: виберіть найвражаючі дані та проаналізуйте, що вони означають для вашої ніші.
Дуже круто – оформити цифри у зрозумілу інфографіку. Це полегшить сприйняття контенту та приємно здивує читачів. Вітчизняні компанії рідко користуються таким способом. Це типово швидше для західного ринку.
Спосіб №6. Використання мультимедіа
Цей метод подібний до попереднього. Але стосується не лише досліджень, а й будь-яких інших публікацій. Подаруйте друге життя відомої інформації за допомогою оригінального візуального контенту. По-новому проілюструйте її або уявіть як інфографіки.
Спосіб №7. Взаємодія з аудиторією
Як я вже казав, навіть передплатники можуть стати джерелом контенту. Пам’ятайте про додаткову цінність – доповніть розповідь клієнта подробицями: що ви йому зробили і як це спрацювало.
Ще один спосіб використовувати людей для створення матеріалів – відповідати на запитання аудиторії. Це виявилося невичерпне джерело контенту – люди запитують.
Правила курування власного контенту
Ці методи працюють і для ваших матеріалів. Курувати власний контент не лише можна, а й потрібно. Змусьте свої публікації попрацювати повторно. І це буде ще дешевше та швидше. Вам навіть не потрібно нічого шукати, адже потрібна інформація вже під рукою.
Використовуйте 3 правила:
- Проаналізуйте, які публікації були найпопулярнішими.
- Перевірте, чи все гаразд із контентом. Якщо ви використовували матеріал півроку тому, переконайтеся, що посилання, як і раніше, працюють, а зміст ще актуальний.
- Підготуйте нову подачу. Не варто публікувати контент в тому ж вигляді, що й перший раз. Подберіть нове зображення, актуалізуйте превю або, наприклад, з’єднайте декілька матеріалів в один.
Заключення
Курировання спрощує роботу с контентом: ви збільшуєте кількість публікацій в блозі та вебсторінках плюс підвищуєте свою експертність.
Що для цього потрібно ?
- Відстежуйте приблизно 25 надійних джерел контенту
- Діліться тільки тим що несе цінність для аудиторії.
- Експериментуйте з різними способами подачі
- Пам’ятайте про просування: завжди додавайте коментарі навіть до репостів
- Повторно використовуйте свої матеріали.