Короткий зміст книги «Як чашка за чашкою будувалася Starbucks»

Як чашка за чашкою будувалася Starbucks

Короткий зміст книги «Як чашка за чашкою будувалася Starbucks»

Назва: Як чашка за чашкою будувалася Starbucks

Дата виходу книги: 2005 рік

Ссередній час на прочитання: 13 годин.

Автори: Говард Шульц, Дорі Джонс Йенг.

Сайт компанії Starbucks https://www.starbucks.com/

Книга про те, як, маючи мрію, можна створити компанію з продажу кави, яка об’єднує понад 24 тисяч торгових точок по всьому світу.

Головна думка

Складові успіху – вдалий час і везіння. Але багатьом з нас доводиться самим створювати можливості і не ловити гав, коли підвертається шанс, поки його не помітив хто-небудь інший.

Мріяти – це одне, але коли настає потрібний момент, ви повинні бути готові залишити звичне життя і почати пошук свого власного звучання.

Тези та ідеї

На відміну від легенд про успішних підприємців, в реальності вони починають як невдахи. У вас не буде достатньо грошей на нову справу, над вами будуть жартувати, підірвуть віру у власні сили. Знаходьте в цьому позитив, адже неприємності можуть стимулювати.

Важко побудувати бізнес самому. Знайдіть людину, яка розділяє ваші цінності і якій можете довіряти.

Щоб співробітники вам довіряли, виконуйте свої обіцянки, діліться з людьми планами і радощами.

Завжди пам’ятайте про свої ідеали, будьте справедливі і не здавайтеся. Якщо у вашому оточенні є люди з подібними цінностями – ви переможете.

Насправді, бізнес-план – це шматок паперу. Якщо ваші співробітники не поділяють ваших поглядів, не вкладають душу в спільну справу і не довіряють керівнику, то досягти висот буде важко.

Якщо бажаєте досягти більшого, ви повинні мріяти по-крупному. Більшість задовольняється малим. Але що це за мета, до якої можна дотягнутися рукою?

Вкладайте в компанію більше, навіть якщо вона росте. В такому випадку ви будете підготовлені, коли вийдете на вищий рівень.

Щоб втілити ідею, мало одного запалу. Оточіть себе розумними людьми з сильним характером. Ті, хто знають мало, будуть вам піддакувати, але не допоможуть рости.

Радість перемоги буде більшою, коли ви прийдете до фінішу не один. Успіх дає більше позитивних емоцій, коли цілі ви досягли разом з однодумцями.

Кращі цитати з книги

Якщо люди прив’язані до компанії, в якій працюють, якщо вони пов’язані з нею емоційної ниткою і поділяють її мрії, вони віддадуть своє серце, щоб зробити її краще. Коли співробітники володіють самооцінкою і самоповагою, вони можуть зробити більше для своєї компанії, сім’ї та всього світу.

Успіх – ніщо, якщо ви приходите до фінішу на самоті. Краща нагорода – прийти до фінішу в оточенні переможців. Чим більше переможців прийде до вас – будь то службовці, клієнти, акціонери або читачі, – тим більше задоволення принесе вам перемога.

Чим невибагливіше ваше походження, тим вище ймовірність того, що ви часто розвиваєте уяву, несучись у світи, де все здається можливим.

Мене мучили злість і сором, коли я дізнався, що дитячий табір, куди мене відправляли на літо, був в результаті надання субсидії табором для незаможних дітей. Більше я не погоджувався туди їхати.

Спочатку мною керував страх потерпіти невдачу, але в міру того, як я справлявся з черговою трудністю, страх змінювався зростаючим оптимізмом. Як тільки ви долаєте, здавалося, нездоланні перешкоди, проблеми, що залишилися вже менше вас лякають. Більшість людей здатні здійснити свою мрію, якщо виявляють завзятість.

Я не можу запропонувати вам ніякого секрету, рецепту успіху, вчиненого плану дороги до вершини в світі бізнесу. Але мій власний досвід підказує, що почати з нуля і досягти ще більшого, ніж те, про що ви мріяли, – цілком можливо.

Пережите готує вас до наступного. Ви просто не знаєте, яким воно буде.

Я відчував, що чогось не вистачає. Мені хотілося стати господарем своєї долі. Ймовірно, це можна порахувати слабкістю: мені не дає спокою думка, чим зайнятися далі. Достатнього ніколи не буває достатньо.

Життя – низка промахів. Багато що з того, що ми вважаємо удачею, нею не є. Ми користуємося можливістю і беремо на себе відповідальність за своє майбутнє. Ми бачимо те, чого не бачать інші, і рухаємося до цього бачення, не звертаючи уваги на тих, хто велить нам зупинитися.

Звичайно, невдача цілком може наздогнати вас зненацька, але удача, наскільки я можу судити, приходить лише до тих, хто її планує.

Я засвоїв важливий урок: кредит – не найкращий спосіб фінансувати компанію. Я впевнений, що для підприємця кращий спосіб утримати владу – це сумлінна праця та переслідування інтересів власників акцій, навіть якщо їх частка становить менше 50%. Такий ризик набагато краще небезпек великого боргу, який обмежує можливості для зростання і оновлення.

Якщо бос затикає вуха, чуючи про нові ідеї, він, швидше за все, позбавляє свою компанію чудових можливостей.

Ніхто ніколи нічого не домагався, слухаючи тих, хто говорить «ні». І дуже небагатьом вдалося досягти успіху, дотримуючись перевірених ідей в перевірених областях.