Короткий зміст книги «Камасутра для оратора»

Короткий зміст книги «Камасутра для оратора»

Короткий зміст книги «Камасутра для оратора»

Назва: Камасутра для оратора

Дата виходу книги: 2005 рік

Середній час на прочитання: 6 годин.

Автор: Радислав Гандапас. Найвідоміший в Росії фахівець з лідерства. Автор 8 книг і 14 фільмів з лідерства та ораторського мистецтва.

Головна думка: Основна увага в книзі приділено таким питанням, як пригнічення хвилювання, структура виступу, залучення і утримання уваги аудиторії, зоровий контакт, моторика.

Книга написана для тих, хто проводить презентації, виступає на конференціях і семінарах, реалізує себе в політиці та інших сферах суспільного життя або готується зробити це в майбутньому.

Тези та ідеї

За годину до виступу говоріть нарочито повільно і спокійно. Перед аудиторією нам властиво говорити швидко і монотонно, і ми це не помічаємо. А так ваше суб’єктивне сприйняття зрівняється з реальним.

Під час виступу уявляйте собі, що це не аудиторія прийшла послухати вас, а ви стежите за ними, як в зоопарку.

Зрозумійте, яка мета нашого виступу. Наприклад, змусити слухачів:

  • придбати продукцію;
  • проголосувати за певну партію;
  • укласти контракт з фірмою;
  • підвищити вас по службі.

Дізнайтеся свою аудиторію. Ким вони працюють? Скільки їм років? Який матеріальний стан або освіченість ваших слухачів?

Професійний виступ складається з вступу, основної частини і висновку. Не забудьте про кульмінацію. Її розміщують у другій частині основного виступу, перед закінченням.

Важливо встановити зоровий контакт з аудиторією. Повільно і ретельно огляньте зал, намагаючись зустрітися поглядом з кожним слухачем.

Коли нам страшно або ми не впевнені, наші плечі піднімаються вгору, ми напружені. Але існує і зворотна реакція. Якщо ми свідомо займаємо впевнену позу, то починаємо себе відчувати відповідно. Наприклад, якщо ви почнете насилу посміхатися, то хвилин через 5 ваш настрій покращиться.

Перед виступом погрімаснічайте перед дзеркалом, робіть немислимі пики. Це розминає м’язи обличчя, покращує кровообіг, ваша міміка буде живою.

Ваш одяг повинен відповідати обстановці, але не бути занадто кричущим. Особливо, якщо ви недосвідчений оратор.

Корисно залучати аудиторію в ваш виступ. Для цього:

  • задавайте питання;
  • попросіть посунутися ближче;
  • запитайте, наскільки добре видно дошку;
  • просіть слухачів поправити вас, якщо вони побачать помилку.

Якщо не знаєте відповідь на питання аудиторії, зізнайтеся, що в даному випадку не володієте інформацією. Це краще, ніж «кострубато» викручуватися.

Публіка краще реагує на виступ, коли сидить щільніше. Тому вибирайте такий зал, щоб кількість запрошених вмістилося без великих порожнеч.

До слухачів звертайтеся словами «друзі», «колеги». Але не «публіка», «аудиторія», «народ».

Оптимальна тривалість виступу – до 20 хвилин. Саме стільки можна зосереджено слухати. Якщо потрібно виступати довше, то діліть лекцію на частини з перервами.

Якщо ваша аудиторія повинна приймати рішення під час виступу, то «тисніть» на емоції. Якщо ж рішення буде прийматися пізніше, тоді приводьте більше фактів і аргументів.

Кращі цитати з книги

Якщо хвилюєтеся перед публічним виступом, порухайте інтенсивно щелепою взад-вперед раз двадцять. В результаті таких рухів дратуються корінці блукаючого нерва, сигнал передається в центральну нервову систему, відбувається викид гормонів надниркових залоз і ваш стан врівноважується.

Подихайте повільно і глибоко. Це дихання спокійної людини. Коли ми хвилюємося, ми дихаємо поверхнево і часто. Наше стан визначає дихання. І навпаки.

Страх перед публічним виступом – нормальне явище для початківця. При постійній практиці він поступово слабшає, поступаючись місцем збудженню і задоволенню. Але це відбудеться не відразу, а виступати треба вже сьогодні. Якщо ви станете бігати від страху, він буде переслідувати вас все життя. Ідіть на нього, і рано чи пізно ви помітите, що він залишився у вас за спиною. Сприймайте кожен виступ як виклик самому собі.

Виступаючи перед аудиторією, обов’язково їй щось покажіть: сам об’єкт, його копії, зображення, схеми, графіки, таблиці, малюнки, фотографії, карти і т.д. Візуальні засоби вносять в хід виступу різноманітність, дозволяють утримувати увагу, підвищують запам’ятовуваність.

Успіх будь-якого виступу на 60 – 70% залежить від того, що публіка БАЧИТЬ, на 20 – 30% від того, ЯК говорить оратор, і тільки на 10% від того, ЩО він говорить. А ми як завжди готуємося? Пишемо-пишемо-пишемо, збираємо інформацію і знову пишемо-пишемо-пишемо.

Якщо хочете домогтися свого від аудиторії, не показуйте виду, наскільки важливо для вас її рішення. Чи не позначайте свого прагнення. Продемонструйте здорову байдужість. І отримаєте хороший результат.

Весь секрет успіху публічного виступу полягає в тому щоб говорити з людьми, а не виступати перед ними!