Короткий зміст книги «До біса все! Бери й роби!» – Річард Бренсон

Короткий зміст книги «До біса все! Бери й роби!»

Короткий зміст книги «До біса все! Бери й роби!»

Назва: До біса все! Бери й роби!

Дата виходу книги: 2007 рік

Середній час на прочитання: 8 годин.

Автор: Річард Бренсон. Британський бізнесмен, мільярдер, засновник компанії Virgin Group.

Фейсбук сторінка https://www.facebook.com/RichardBranson/

Твіттер: https://twitter.com/richardbranson

Веб сайт: https://www.virgin.com/richard-branson

Головна думка

Я завжди знаходжу більше причин, щоб зробити щось, ніж для того, щоб не робити. Мій девіз такий: «До біса все! Бери й роби!».

Що краще: робити помилки час від часу або жити, закрившись наглухо і випускаючи всі можливості одну за одною?

Тези та ідеї

Річард радить не допускати, щоб слово «не можна» вас зупиняло. Якщо у вас немає потрібних знань або навичок, пошукайте інші шляхи вирішення проблеми. Завжди вчіться і тримайте очі відкритими.

Не обов’язково ходити на дизайнерські курси, щоб стати дизайнером. Іноді можна влаштуватися в таку фірму прибиральником. І тоді рухатися по кар’єрних сходах вгору.

Бренсон впевнений, що одна з найважливіших навичок – вміння будувати відносини з іншими людьми.

Річард часто кидав виклик самому собі й іншим. Одного разу він вирішив на величезний повітряній кулі пролетіти в верхніх шарах стратосфери з Америки до Європи. Летіли в спеціальній герметичній капсулі, а не в плетеному кошику. Але ситуація вийшла з-під контролю: закінчилося паливо, а перед входом в стратосферу канати ледь витримали величезні перевантаження і сильні вітри. Але Бренсон тримав себе в руках: «Що я собі дозволяю, – подумав я, – здатися без бою? Поки живий, ти можеш щось зробити, – сказав я собі. – Що-небудь та трапиться». І все-таки успішно закінчив політ.

Автор згадує, як в дитинстві посперечався на 10 шилінгів, що навчиться плавати в найближчій річці. Він вийшов з машини і попрямував до річки. Мати підтримала його словами: «Ти зможеш, Рікі!». Річка здалася глибокою і швидкою, але хлопчик стрибнув у воду. Течія його відразу понесла і почав задихатися. Але дитина зуміла розслабитися і вдихнути повітря. Це дало можливість виплисти. Кострубато, по-собачому, але плисти. Це була одна з його перших перемог. Мати продовжувала його хвалити: «Ти молодець, Рікі! Я знала, що ти зможеш».

Бренсон говорив: «Моя мама з тих людей, для кого не існує слова” неможливо”. Вона переконана, що якщо людина дійсно береться за справу, то для неї немає нічого неможливого».

Тим людям, які запитують, як стати мільйонером, Річард відповідає, що це не складно. Важко працюйте і вірте в свій успіх. Але при цьому вчиться жити весело і плануйте відпочинок. Він каже: «Я не бачу сенсу в тому, щоб кожну годину за вирахуванням сну присвячувати тільки роботі, до повного знемагання. Розвага освіжає нас, воно стимулює і оживляє фізично і духовно. Уміння сміятися, любити і цінувати один одного – в цьому і є сенс життя».

Бренсон стверджує, що не планував стати мільйонером. Все, чого він хотів, – жити весело і радіти життю. Перед початком кожної справи він себе запитує, чи робить його ця справа щасливішим. Це важливіше, ніж багатство і слава. Якщо справа приносить вам радість, то гроші прийдуть.

Часто запитуйте себе, чи приносить ваша нинішня робота задоволення. Подумайте і озирніться: можливо, є кращий варіант? У вас завжди є вибір.

Кожен може почати бізнес прямо зараз, з власного будинку. Наприклад, вигулювати чужих собак, прасувати білизну, підстригати газони або мити вікна. У вас є можливість стати письменником, художником або фахівцем з ландшафтного дизайну. Або можете продовжувати працювати за наймом, але при цьому дивитися на життя оптимістично і постійно вдосконалюватися.

Бренсон радить ризикувати, але до того часу, поки ситуація знаходиться під вашим контролем.

У житті завжди десь виграєш, а десь втрачаєш. Важливо не шкодувати про минуле, але вчитися на помилках, щоб не допускати їх у майбутньому.

Коли важко досягти цілей, повторюйте собі: «Я можу. І я буду намагатися, поки не доб’юся перемоги».

Кращі цитати з книги

“Я працюю від душі і розважаюсь від душі. Я вірю в поставлені цілі. Помріяти ніколи не погано, але у мене до цієї справи практичний підхід. Я не сиджу, занурений в мрії про неможливе. Я ставлю перед собою цілі і потім думаю над тим, як їх досягти. Все, що роблю в житті, я намагаюся робити як слід, а не абияк.”

“Якщо ідея або проект цікаві, якщо їх взагалі можливо втілити в життя, завжди підходжу до них дуже серйозно. Ніколи не говорю: «Я не можу зробити цього, тому що не знаю, як це робиться». Я розпитаю тих, хто знає, вдумаюсь в задачу, буду шукати спосіб її вирішити. Дивитися, слухати і вчитися – все це потрібно робити все життя, а не тільки за шкільною партою.”

“Перемога розбурхує, діє як шампанське. Але ніколи не слід соромитися того, що ти не прийшов першим. Найважливіше: ти пройшов дистанцію, зробив все, що було в твоїх силах.”

“Прибуток повинен бути єдиною комерційною метою будь-якого бізнесу, незалежно від того, скільки задоволення і радості тобі приносить твоя справа. Неприбутковий бізнес – це головний біль, постійні стреси, та й просто фінансова безглуздість.”

“Я завжди говорю людям, що якщо вони хочуть зробити щось добре, то потрібно все як слід спланувати і підготувати.”

“Розслаблятися і відпочивати від роботи необхідно. Але я впевнений, ми повинні отримувати задоволення від того, що робимо, чим би ми не займалися. Наша робота повинна надихати і задовольняти нас. Нерозумно і безглуздо займатися чимось, що ти ненавидиш, – надто вже велику частину свого життя ми проводимо в роботі.”

“З раннього дитинства батьки вчили мене, що дати слово – серйозна справа, а дане слово ти зобов’язаний стримати. Якщо не можеш виконати обіцяне, говорили вони, не давай обіцянок. Завдяки їх вихованню завжди намагатися дотримуватися свого слова. Я ставлю перед собою цілі і не відступаю від них.”

“Кожній людині потрібно до чогось прагнути. Назвіть це викликом або метою, але це саме те, що робить нас людьми. Беручи виклик, ми пройшли шлях від печерної людини до польотів до зірок.”