Кіберспорт: що це, формати проведення змагань, які дисципліни він включає і наскільки популярний

Кіберспорт: що це, формати проведення змагань, які дисципліни він включає і наскільки популярний

Кіберспорт — це так званий електронний спорт. GGBET промокод дозволяє отримати додаткові бонуси для ставок на кіберспортивні події. Змагання можуть проходити як у командному, так і в індивідуальному форматі.

У світі кіберспорту існує кілька спортивних дисциплін, і всі вони поділяються на класи. Дисципліни відрізняються за моделями гри, завданнями та навичками гравців. До найбільш затребуваним спортивних дисциплін відносять:

  • шутери від першої особи;
  • стратегії в реальному часі;
  • спортивні симулятори;
  • автосимулятори;
  • авіасимулятори;
  • файтинги;
  • командні рольові ігри з елементами тактико-стратегічної гри.

Існує три формати проведення кіберспортивних змагань:

1. Онлайн-змагання проводяться дистанційно, на спеціальних інтернет-платформах.

2. Єдині змагання на віддалених майданчиках – віддалені змагання на спеціальних майданчиках в рамках однієї змагальної сітки. За процесом гри та ходом змагань спостерігає єдиний суддя.

3. ЛАН-змагання проводяться в одному приміщенні або в різних суміжних приміщеннях. Якщо мова йде про якісь грандіозні змагання, то Лан – найпоширеніший формат для їх проведення. Найчастіше їх влаштовують в спеціально облаштованих кібер-аренах, де гравці сидять за комп’ютерами та безпосередньо беруть участь в змаганнях, а глядачі в цей момент за ними спостерігають. Сам процес гри транслюється на великому екрані, куди передаються зображення з екранів комп’ютерів гравців.

В основі кіберспортивних змагань-грошові призи. Люди роблять ставки і отримують за це гроші, при цьому вносячи свої кошти. Розігруються фонди можуть досягати воістину колосальних розмірів. У США, наприклад, обсяг цього фонду становить десятки мільйонів доларів щорічно.

Всі кіберспортивні змагання проходять в режимі трансляцій, за якими люди стежать в Інтернеті. Глядацька аудиторія, як правило, дуже велика: вона набирає кілька мільйонів людей. Наприклад, футбольні або тенісні трансляції можуть зібрати біля екранів десятки мільйонів глядачів по всьому світу. Відповідно, чим грандіозніше Спортивна подія, тим більше глядачів його буде дивитися.

У світі функціонує безліч асоціацій і федерацій кіберспорту. Деякі з них захищають Кіберспорт з позиції гравців: виступають за підвищення зарплат, дають якісь гарантії. Є структури, які, навпаки, захищають інтереси не гравців, а глядачів і змагальної частини.

Трохи з історії кіберспорту

Вперше про Кіберспорт стало відомо в 1972-му році. Це сталося в Америці, і тоді існувала перша у світі комп’ютерна гра, яка називалася SpaceWar. За річну підписку на знаменитий тоді американський журнал Rolling Stones був розіграний раунд в цій грі між тридцятьма студентами університету в Стенфорді. З початку 80-х років минулого століття стали входити в так звані аркадні ігри – комп’ютерні ігри з інтенсивним, але коротким ігровим процесом. У сфері аркадних ігор стали організовуватися цілі командні змагання, які і поклали початок сучасному кіберспорту.

Кіберспорт як Олімпійська дисципліна

Зовсім недавно, у 2024 році, Кіберспорт був офіційно визнаний олімпійською дисципліною. Це означає, що програми кіберспортивних змагань буде входити в міжнародні Олімпійські ігри. А в наступному році взагалі стало відомо про те, що в Саудівській Аравії пройдуть перші кіберспортивні Олімпійські ігри.