- 1 Виготовлення та розробка рекламних буклетів
- 2 Програми для створення буклетів не мають глобальних відмінностей
- 3 Дизайн рекламних буклетів
- 4 Друк рекламних буклетів
- 5 Зразки, шаблони і приклади рекламних буклетів
- 6 Як створити рекламний буклет самому
- 7 Як оформити і зробити рекламний буклет фірми
- 8 Рекламний буклет в журналі
- 9 Туристичні рекламні буклети
- 10 Виробники та постачальники рекламних буклетів
Рекламний буклет – це зігнутий один або кілька разів паперовий виріб формату А3 або А4, що містить споживчу інформацію, оформлену лаконічним і приємним для читання чином.
Популярність рекламних буклетів постійно зростає. Буклет є практичним і дешевим рекламним або інформаційним джерелом.
Звичайна листівка не може містити такої кількості матеріалу, яка є на розворотах буклету. До того ж в порівнянні зі звичайною листівкою текст буклету більш структурований, сам має більш презентабельний зовнішній вигляд (виробники буклетів використовують глянець, в той час, як звичайна рекламна листівка виготовляється з низькоякісного пресованого паперу). Експерименти зі способами складання буклету викликають у споживача бажання розкрити і прочитати інформацію.
Виготовлення та розробка рекламних буклетів
При розробці рекламного буклету важливо врахувати основні складові даного виду поліграфії:
- лаконічний текст і гарної якості зображення, які не повинні бути надмірними;
- обкладинка, яка відображає головну думку буклету, з логотипом компанії;
- фінальний лист, де в зручній для сприйняття формі повинна бути розміщена контактна інформація.
Для створення структури буклету потрібно скласти список всіх розділів і розставити їх по сторінках. При цьому важливо врахувати, як ця інформація буде виглядати в розгорнутому і згорнутому вигляді.
Схематично виготовлення буклета складається з наступних етапів:
- збір необхідної інформації;
- розробка дизайну;
- затвердження макета;
- печатка.
Програми для створення буклетів не мають глобальних відмінностей
Виготовлення буклетів проводиться на програмах для роботи з друкованою продукцією. Головне значення програми зі створення буклетів полягає в тому, щоб розділити всю інформацію на 2 або 3 колонки.
Після роздруківки отриманого документа, повинен вийти аркуш паперу, який можна зігнути, перетворивши його в естетичний буклет. До трьох найбільш популярних програм по створенню буклетів відносять: Scribus, FinePrint, Microsoft Office Publisher.
Основною перевагою програми Scribus є наявність функції вибору фальцовки буклету. FinePrint дозволяє оптимально витрачати чорнило принтера при друкуванні буклетів. Робота з Microsoft Office Publisher відрізняється швидким звиканням користувача до інтерфейсу програми через його схожості з програмою Word від того ж Microsoft. Решти ж функціонал програм практично ідентичний.
Дизайн рекламних буклетів
Дизайн є візитною карткою буклету. Одним з найголовніших параметрів дизайну буклету – це його лаконічність. Буклет повинен легко і невимушено проінформувати цільову аудиторію. Буклет, перенасичений інформацією, спонукає аудиторію якомога швидше від нього позбавитися, викинувши в урну.
Наступним параметром є орієнтованість. Він означає, що ви повинні підбирати кольори для буклету з урахуванням інтересів аудиторії. Наприклад, якщо аудиторію складають молоді люди, то можна використовувати яскраві кольори, не забуваючи про гармонію. Використання пастельних тонів буде доречніше при створенні буклетів для людей старше середнього віку.
Важливими параметрами дизайну буклету є читабельність шрифтів, використаних для створення тексту, а також різні акценти, що підкреслюють творчий підхід розробників.
Друк рекламних буклетів
Широкий спектр технічних можливостей відрізняє друк буклетів від інших рекламних джерел інформації. Друк може проводитися на крейдованому папері (офсетний друк). У такому випадку необхідна щільність паперу буде становити близько 150 г/м2. При цифрового друку виходить повнокольорова картинка з обох сторін буклету.
Зразки, шаблони і приклади рекламних буклетів
Залежно від змісту та інформації розрізняють наступні приклади буклетів:
- інформаційні буклети спрямовані на те, щоб зацікавити потенційну клієнтську базу. Даний вид буклетів може містити в собі інформацію про різні споживчі товари або послуга;
- іміджеві буклети відрізняються солідним зовнішнім виглядом, який необхідний для індивідуалізації фірми. При виготовленні таких буклетів вітається застосування оригінальних дизайнерських рішень;
- буклети для акцій, як правило, розробляються з метою оповіщення цільової аудиторії про знижки, сезонних розпродажах і про інші події, пов’язані з акціями;
- буклети для поштової розсилки створюються з метою персонального звернення до адресата.
Залежно від форми буклети бувають:
- фальцьовані один раз;
- мають два фальца;
- що складаються з декількох листів, які склеєні термоклеєм або скріпкою;
- нестандартного зовнішнього вигляду (наприклад, з використанням подовженого листа, що має велику кількість різних згинів).
Як створити рекламний буклет самому
Для створення рекламного буклету своїми руками можно використовувати онлайн-редактори або конструктори, які пропонують багато поліграфічні підприємства. Для роботи в такому редакторі можна використовувати власні або вже наявні в каталозі зображення, фон, шрифти.
З онлайн-конструкторів для домашнього використання можна відзначити: Canva; Publisher. Крім цих ресурсів, зробити буклет допоможе PowerPoint і Microsoft Office.
Головна відмінність при роздруківці такого буклету на звичайному принтері полягає не в якості картинки або обмеження щодо використовуваного паперу. Важливо пам’ятати, що створити правильні і точні лінії згину без спеціалізованого обладнання практично неможливо.
Як оформити і зробити рекламний буклет фірми
Рекламний буклет компанії повинен містити:
- найменування та логотип;
- чітке визначення рекламованого продукту;
- контактні дані.
Відповідно до законів читабельності, людина спочатку звертає увагу на ілюстрації, а тільки потім на текстовку. Тому краще розміщувати картинки зліва від тексту або над текстом, а число сторінок обов’язково має бути парним.
Рекламний буклет в журналі
Журнальний рекламний буклет або по-іншому – вкладиш є листок не дуже великого формату з кольоровою картинкою на певну тему. Зазвичай, дизайн і структура вкладиша нічим примітним від простого буклету не відрізняється, хоча інформації на цьому носії буде менше.
Туристичні рекламні буклети
Рекламний буклет, спрямований на піар турфірми або на просування її путівок, розробляється, переважно, в яскравих фарбах для підкреслення привабливості відпочинку. У створенні такого буклету не варто обмежувати свою фантазію.
Як фотографії фону можна використовувати фотографії з цитрусовими фруктами, морем, пляжним піском. Якщо це гірський курорт, то потрібно використовувати фото снігових долин, лижні гірки та інше.
Виробники та постачальники рекламних буклетів
В ролі виробників і постачальників рекламних буклетів виступають рекламні агентства, друкарські служби.
Для вибору оптимального виробника буклетів, необхідно вивчити ринок виробництва, щоб здійснювати свій вибір на підставі такого критерію, як «ціна-якість».