Рекламні листівки

Рекламні листівки

Рекламна листівка – інструмент для просування товарів, який дозволяє виділити основні переваги продуктів і привернути увагу покупців.

Саме за рахунок рекламних листівок можна підвищити продажі, причому не важливо, як вони будуть поширюватися: всередині приміщення, в магазинах, на вулиці, або території торгового центру, в поштових скриньках або вручити особисто в руки промоутером. Головне, щоб екземпляр був яскравим, привабливим, на ньому були точно вказані товари, які беруть участь в акції.

Інформативні листівки часто залишають біля входу в магазин. Таким чином, дані про рекламну акцію поширюються швидко, на потрібній території в необхідний час. Це дає можливість привернути увагу клієнтів, дійсно зацікавлених в пропозиції компанії.

Якщо листівки лунають через поштові скриньки, то особливого значення набуває охоплення великого кола споживачів.

При врученні листівки особисто промоутером, принцип роботи полягає в тому, що незацікавлена в покупках людина візьме флаєр.

Рекламний ефект від листівки нітрохи не гірше, ніж від величезного банера.

Створення, виготовлення і друк рекламних листівок

Листівки виготовляють розмірами А4, А5 і А6. Вони можуть бути стандартними, економічними і для масової роздачі. Саме від вибору типу листівки буде залежати друк, а в кінцевому підсумку і вартість.

 1. Стандартні листівки виконують шляхом цифрового друку. Замовлення починається від 50 штук.
 2. Для масової роздачі використовується офсетний друк. Роблять такі листівки близько 2 днів, вони повнокольорові, заявка починається від 500 штук примірників.
 3. Економічні друкують на різографі, і вони обходяться недорого. Виконують їх від 100 штук, роблять за 20 хвилин. Колірна гамма не більше 4 кольорів.

Програми для створення рекламних листівок

Листівку можна створити самостійно за допомогою онлайн-конструктора і замовити друк по інтернету. Це дозволить отримати оригінальний продукт, заощадити час і сили на пошуки дизайнерів і компаній, які створюють рекламні листівки.

Відомими програмами по створенню рекламних листівок є: Canva, Microsoft Publisher, Edraw Max, FinePrint, Scribus.

Після створення листівки можна роздрукувати екземпляри на принтері або звернутися в друкарню. В останньому випадку важливо зробити замовлення заздалегідь, щоб листівки встигли прийти в призначений час. Розрахувати вартість можна прямо на сайті у більшості виробників продукції. Ціна буде залежати від щільності паперу, тиражу і формату листівки.

Дизайн рекламних листівок

Від дизайну листівки залежить багато чого. Якщо пропонований флаєр нудний і нецікавий, то покупцеві складно буде вловити суть пропозиції. Однак переборщувати з картинками теж не варто, інакше втратиться сенс інформації. Потрібно знайти золоту середину, коли реклама зацікавить клієнта.

Існує 4 основних правил, які необхідно врахувати при розробці листівок:

 • шаблон повинен містити фотографію та запам’ятовуючий рекламний текст, які надруковані великим шрифтом;
 • інформація повинна читатися і запам’ятовуватися при побіжному погляді;
 • короткі інформативні, позитивні фрази по 5-6 слів;
 • реклама в листівці повинна представляти цінність для майбутнього клієнта.

Дизайн повинен залежати від виду рекламної кампанії і загальним контролем діяльності. Зрозуміло, що рекламна листівка банку повинна відрізнятися оформленням від флаєра на вечірку. Перший варіант розрахований на солідних клієнтів, які будуть співпрацювати з організацією довгі роки, довіряти їй свої фінанси. Листівка на вечірку використовується для одноразової акції.

Для того щоб зрозуміти, як краще виконати дизайн, можна подивитися на роботи професіоналів або скористатися шаблонами для рекламних листівок.

Шаблони для рекламних листівок

На сайтах templates.office.com, crello.com і інших можна знайти готові шаблони для рекламних листівок і флаєрів будь-яких розмірів. Поле листівки в шаблоні може міняти колір і містити необхідну інформацію, яку можна видозмінювати на свій розсуд. Різна тематика шаблонів дозволяє вибрати готовий дизайн.

Переваги готового шаблону:

 • можливість зробити самостійно;
 • швидкий вибір потрібної тематики;
 • оформлення на свій смак;
 • економія ресурсів і часу;
 • роздруковані листівки будуть доставлені за вказаною адресою точно в строк.

Як правильно зробити, скласти рекламну листівку

При виготовленні рекламної листівки потрібно звернути увагу на грамотне складання тексту та візуальних образів. Необхідно розповісти про бонуси і знижки при покупці, дати точну інформацію про акції.

Життя людини наповнене інформацією, тому вона часто забуває про пропозицію. Для того щоб цього не сталося, слід вказати дані зворотного зв’язку: соціальні мережі, сайт або месенджер, за яким вона може уточнити акції.

При виготовленні листівок слід:

 • звертатися безпосередньо до цільової аудиторії, для якої призначена листівка;
 • не забувати про ефектний дизайн;
 • використовувати заголовок, який привертає увагу;
 • відповісти на три основні питання рекламної пропозиції: що, де і коли;
 • залишити координати для зв’язку;
 • запропонувати бонуси, знижки або подарунки.

Цікавий рекламний матеріал не залишиться без уваги у клієнта. Людина збереже листівку і прийде з нею за знижкою.

Слід забезпечити потрібну кількість подарунків, щоб кожен покупець залишився задоволений. Багато організацій пропонують рекламні роздруківки вже з подарунками: пробниками крему, знижковими картами або кодовим словом на розіграш подарункового сертифіката.

Надрукувати рекламні листівки великим тиражем

Для того щоб надрукувати листівки великим тиражем, необхідно звернутися в друкарню. У цьому випадку використовується офсетний метод друку та крейдований папір.

Велика заявка навіть з готовим дизайном виконується кілька днів, тому варто потурбуватися про це заздалегідь, щоб встигнути до дати акції. Найчастіше великі партії листівок друкують для роздачі в магазинах і розкладають в поштові скриньки.

Замовити рекламні листівки у виробників

При замовленні рекламних листівок у виробників можна бути точно впевненим в якості виготовлення, а в подальшому розраховувати на знижку, як постійному клієнтові.

Зазвичай друкарні зберігають макети роздрукованих листівок, тому замовити додатковий тираж можна в мінімально короткі терміни.

Поширення рекламних листівок по поштових скриньках

Для того щоб листівки з поштових скриньок не викидали, необхідно вибрати правильну тематику і красиво оформити рекламу.

Зазвичай помітний заголовок або обіцянку великих знижок і подарунків змушує жителя зупинитися і взяти рекламний листок з собою, щоб ознайомитися з ним вдома уважніше.

На що важливо звернути увагу:

 • компактність формату листівки;
 • яскравість барв на папері;
 • позитивність оформлення;
 • корисність інформації для клієнта;
 • креативність виконання реклами;
 • інформативність і ненав’язливість.

Слово «Акція» виділяється великим шрифтом. Основний текст робиться дрібнішим. Не варто прикрашати листівку завитками, інакше інформація сприймається важко. Контакти краще оформляти одним рядком.

Іноді добре спрацьовують білі листівки з текстом червоного кольору, але так буває не завжди. Варто звернути увагу на цільову аудиторію, на яку розрахована інформація, і вибрати ті зорові образи, до яких людина звикла.

Вдалі листівки будуть зберігатися довго, клієнти можуть ділитися інформацією з друзями інформацією про розпродаж товарів або наданні послуг.

Роздача рекламних листівок

При роздачі листівок промоутер:

 • повинен вміти щиро посміхнутися в потрібний час;
 • знати, як спілкуватися з людьми різного віку;
 • вміти швидко сказати потрібну речівку або просто слова вітання.

У промоутера повинна бути хороша зорова пам’ять, щоб не давати листівку двічі одному й тому ж клієнту.