- 1 Види рекламних текстів
- 2 Мовні особливості рекламного тексту
- 3 Гіпнотичні рекламні тексти
- 4 Як писати, створювати рекламні тексти
- 5 Структура рекламного тексту
- 6 Вимоги до рекламного тексту
- 7 Слоган в рекламному тексті
- 8 Аналіз рекламного тексту
- 9 Приклади рекламних текстів
- 10 Приклад тексту для рекламних листівок
- 11 Рекламний текст для весільного салону
Основне призначення рекламних текстів полягає в презентації або просуванні ідей, послуг і товарів на ринку для збільшення їх збуту. Як приклади таких текстів можна назвати статті в журналах, тексти для радіороликів або відеопрограм, рекламні оголошення на картках товару в інтернет-магазинах, а також опис продукту на його упаковці.
Види рекламних текстів
Існує кілька різних класифікацій рекламних текстів. Можна розділити рекламні оголошення на інформативні, престижні роз’яснювальні та нагадувальні. З цими видами варто познайомитися докладніше.
- Реклама інформативна. В основному даний вид реклами створює первинний попит, дозволяє споживачам запам’ятати бренд, а також вказує на переваги конкретного продукту.
- Реклама престижна. Зазвичай цей вид реклами представлений невеликими текстами, так як основну увагу вона привертає за допомогою зображень. Особливо часто подібним видом користуються виробники автомобілів, творці дорогого одягу і модних аксесуарів.
- Реклама роз’яснювальна. Даний вид призначений для докладної розповіді про переваги конкретного товару. Часто для цього використовується думка фахівців і експертів.
- Реклама нагадувальна. Її головне завдання полягає не в моментальному продажу продукту, а в переконанні споживача в тому, що він не помилився, купивши даний товар. В такому випадку покупець продовжить користуватися продукцією, що рекламується.
Мовні особливості рекламного тексту
Мова рекламних текстів виділяється на тлі інших функціональних утворень, які можна віднести до масової інформації застосовуються в системах комунікації. Основна мета реклами полягає в оповіщенні можливих і реальних покупців про переваги певного продукту, ідеї або послуги. Рекламний текст повинен впливати на свідомість конкретної людини, наполегливо закликаючи її зробити, відвідати виставу або замовити будь-яку послугу.
Особливість рекламної мови полягає в тому, що вербальна інформація завжди доповнюється іншими факторами:
- зоровим рядом (реклама, надрукована в газетах, журналах, плакатах і афішах);
- звуковим супроводом (включає в себе рекламні оголошення по радіо і телебаченню).
У рекламних оголошеннях активно застосовується синонімія, можливі словосполучення, що перевищують загальномовні нормативи. Широко використовується полісемія та короткі фрази, що несуть велике інформативне навантаження. У деяких випадках одне слово в рекламі може замінювати собою невеликий текст.
Гіпнотичні рекламні тексти
Гіпнотичні рекламні тексти дозволяють рекламодавцю привернути особливу увагу можливого покупця до продукції. При цьому необхідно провести на людину таке враження, яке змусить її відволіктися від інших думок і зосередитися саме на конкретному продукту.
Щоб викликати інтерес рекламодавці застосовують в тексті так звані «принади» (це може бути цікавий заголовок, малюнок або фраза), які повинні бути логічно пов’язані з самим рекламним текстом і з товаром, який в ньому описується.
Інший спосіб привернути увагу це розібратися в потребах покупця і спробувати допомогти йому задовольнити їх. Для цього рекламодавці проводять аналіз споживчого попиту і після чого орієнтують рекламу на конкретні групи громадян.
Як писати, створювати рекламні тексти
Якісний рекламний текст, в першу чергу, повинен мати правильний і чіткий зміст. Для цього зовсім не обов’язково застосовувати оберти фразеології або крилаті фрази. Іноді для реклами достатньо однієї короткої фрази, яка при цьому може передати всю необхідну споживачеві інформацію.
Як відомо, звичайна людина витрачає менше однієї секунди своєї уваги на рекламне оголошення. Тому воно повинно бути досить цікавим, для того щоб покупець затримав на ньому свій погляд і зосередив думки. Особливо ефективними є тексти, що викликають подив, за умови, що текст буде щирим.
Структура рекламного тексту
Рекламний текст багато в чому залежить від того, де він буде розміщений (журнал, газета, телебачення, інтернет), і від аудиторії, на яку він розрахований.
Існує класична форма побудови таких текстів, яка найбільш часто застосовується рекламодавцями:
- Заголовок. Найважливіший елемент, від якого багато в чому залежить успіх або, навпаки, невдача всієї реклами. Саме на заголовок звернено основну увагу потенційних покупців продукції.
- Слоган. Найчастіше це невелика фраза, в якій йдеться про виробника товару та його позитивні якості.
- Текст. Основна частина реклами, в якій споживачеві розповідають про конкретний товар та його властивості.
- Ехо фраза. Даний елемент рекламного тексту перебуває в самому кінці і повторює основні думки реклами. Ехо фраза потрібна для того щоб ще раз нагадати покупцеві про переваги товару. Адже як з’ясували психологи, саме остання частина тексту запам’ятовується найкраще.
Вимоги до рекламного тексту
Фахівці, що працюють в рекламній галузі, виробили набір вимог до рекламних текстів, які дозволяють створювати ефективний продукт.
Реклама повинна обов’язково мати в своєму складі заголовок і підзаголовки. Подібну статтю читати набагато цікавіше, ніж просто суцільний набір слів. Крім того, в статті потрібно виділяти найбільш важливі деталі.
Наступна вимога полягає в тому, що текст повинен містити якомога більше конкретних фактів і цифр. Саме ця деталь привертає особливу увагу потенційних покупців. Важливо щоб цифри крім усього іншого знаходилися і в заголовку статті.
Текст не повинен бути занадто об’ємним. Найкраще, щоб стаття була невеликою, але при цьому максимально інформативною і демонструє перевагу товару.
Дуже важливо розкрити основне речення статті в першому абзаці. Люди повинні бути заінтриговані після його прочитання. Це дозволить залучити ще більше уваги.
Слоган в рекламному тексті
Слоган в рекламному тексті потрібен, для того, щоб ще раз привернути увагу споживача, скласти позитивну думку про імідж рекламованої компанії, послугу або продукт. В основному слоган розташовують в кінці реклами при цьому бажано, щоб він стояв поруч з назвою виробника або торгової марки. Така позиція даного елемента тексту дає можливість як би підвести підсумок і сформувати кінцеву пропозицію.
Основні завдання слогана:
- створити образ товару або послуги;
- викликати інтерес у конкретного покупця;
- показати якісні переваги продукту;
- залишитися в пам’яті покупця.
Аналіз рекламного тексту
Статті та оголошення головним завданням, яких є реклама продукції, повинні відповідати певним набором вимог. Саме за допомогою таких правил можна зробити аналіз конкретної реклами. Якщо текст реклами написаний неправильно, це призводить до того, що слова не виробляють потрібного ефекту.
Зазвичай зустрічають наступні порушення правил:
- текст написаний туманно – подібні статті, написані розпливчастими пропозиціями, не здатні викликати інтерес у покупця. Правильний текст повинен містити короткі речення з чіткими і зрозумілими формулюваннями;
- рекламодавець пише текст як би зі своєї позиції – це теж невірно. Опис повинен зацікавити конкретну людину, тому в статті важливо викласти факти, що здатні привернути увагу читачів і майбутніх споживачів.
Приклади рекламних текстів
Розглянемо кілька прикладів якісних рекламних текстів.
«З 12 травня 2017 року в магазині« Три Тополі» почнеться розпродаж тканин і необхідних аксесуарів. Поспішайте, пропозиція обмежена. Тим більше що саме зараз якісні європейські матеріали продаються зі знижкою 70%.»
«Поспішайте придбати нову вишивальну машину «Мінерва», що має унікальні можливості і працює в сім разів швидше промислового аналога. При цьому машинка видає якісну стежку порівняно з ручною роботою. Поспішайте, тест-драйв вже скоро.»
Приклад тексту для рекламних листівок
Ще один приклад тексту для рекламних листівок.
«Книжковий магазин пропонує всім зацікавленим особам видання «Африканських казок». Це прекрасно оформлена книга, яка стане справжньою перлиною будь-якої бібліотеки. У книзі можна знайти.
- Мудрість давніх часів, описану в переказах.
- Розповіді про казкових тварин і хоробрих героїв.
- Добірку історій, зібраних майстрами казкового жанру.
Поспішайте, видання продається зі знижкою тільки в святкові дні.”»
Рекламний текст для весільного салону
Весілля – це прекрасне свято, на якому з’єднуються дві закохані людини, стаючи однією сім’єю. Це величезне щастя, але і великі клопоти. Тому організація заходу вимагає серйозних зусиль.
«Весільний салон «Наречена» завжди готовий допомогти закоханим людям з’єднатися. Тут працюють професіонали, які знають наскільки хвилюючим питанням, може стати вибір весільної сукні для нареченої. В салоні «Наречена» можна не тільки знайти різні моделі весільних суконь, але при необхідності дуже швидко підігнати її під фігуру. Звертайтеся в будь-який час наші фахівці завжди прийдуть на поміч.»