Лід-форма – це форма заявки, яку користувач заповнює прямо у соцмережі.
Знайти свою аудиторію та попросити її залишити контактні дані для подальшого спілкування можна прямо у стрічці. Для цього треба налаштувати рекламну кампанію з лід-формою, яка публікуватиметься у вигляді постів та історій. Потенційним клієнтам не потрібно йти з майданчика — форма заповнюється прямо на місці.
У статті ми говоримо про те, як створювати лід-форму у Facebook та Instagram, як розміщувати рекламне оголошення та де шукати залишені клієнтами контакти.
Як працює лід-форма?
Оскільки лід-форму можна заповнити в соцмережі, ви не надсилаєте клієнта на сайт, щоб він залишив свої контакти. Тепер ви можете збирати особисті дані, отримувати відповіді на питання, проводити опитування та багато іншого, не виходячи з соціальної мережі.
Запуск реклами з лід-формами для Facebook та Instagram відбувається в інтерфейсі Ads Manager.
Як створити лід-форму для Facebook?
Лід-форма – це один із форматів реклами бренду, який публікується від імені сторінки компанії в соцмережі. Якщо сторінку компанії на Facebook вже створено, ви можете відразу переходити до налаштування реклами — ми розповімо про це нижче. Якщо ні, спочатку створіть сторінку.
Створення сторінки
Перед запуском рекламної кампанії потрібно створити сторінку. Саме на неї будуть приходити люди, дивитися стрічку та контент, вивчати послуги та продукти вашої компанії. Ви зможете запускати нові рекламні проекти та керувати ними у налаштуваннях сторінки.
Створіть сторінку вашого бренду у Facebook. Для цього потрібно натиснути на розділ “Сторінки”, а потім на синю кнопку з плюсом “Створити нову сторінку”
- В інформації про сторінку додайте назву.
- Виберіть від 1 до 3 категорій сторінки, які описують сферу діяльності компанії.
- Додайте опис, щоб люди відразу розуміли користь та цілі вашого бренду. Розкажіть, чим займається компанія і чого прагне. Опис має бути не більше ніж 255 символів. Facebook не показує, скільки символів залишилося в резерві, але це не така вже й біда.
- Натисніть кнопку «Створити сторінку».
Картинки, контактну інформацію та інші важливі дані можна додати після створення сторінки.
- Перейдіть до інструмента Ads Manager.
- Підтвердіть спосіб оплати. Насправді це можна зробити при налаштуванні оголошення. Сервіс не списуватиме кошти, поки ви не запустите рекламу.
- Виберіть потрібну сторінку, від якої буде публікувати оголошення.
Не забудьте уважно ознайомитись із політикою сервісу, особливо з розділом «Ваші зобов’язання перед Facebook…», щоб ні головною інформацією, ні контентом не порушити правила та не потрапити до бан.
Запуск рекламної кампанії
Переходимо до створення рекламного оголошення з нуля:
- Натисніть кнопку з плюсом «Створити».
- Виберіть ціль кампанії. У майбутньому при запуску рекламних кампаній ви тестуватимете різні варіанти, а цього разу для лід-форм виберіть «Генерацію лідів». Тільки ця мета дозволяє додавати в рекламні оголошення миттєві форми — форми, які запитують у користувачів ім’я, пошту, телефон, локацію та іншу інформацію, яку ви поставите в налаштуваннях самі.
- Нижче в вікні можна вказати назву кампанії та групу оголошень для зручного особистого орієнтування в кампаніях та оголошеннях.
- Натисніть кнопку “Продовжити”.
- Налаштуйте за бажанням A/B-тестування та оптимізацію бюджету.
- Натисніть “Далі”.
- У «Спосіб генерації лідів» виберіть «Моментальні форми»: клієнти заповнюватимуть форми відразу, заявки ставатимуть лідами. Якщо ви хочете, щоб вам дзвонили, вибирайте «Виклики».
- Виберіть сторінку, що просувається. Якщо ви вперше публікуєте рекламу для лідів, сервіс обов’язково покаже вам віконце з умовами використання реклами для лідів. Уважно вивчіть правила, погодьтеся з ними, якщо ваші цілі та способи їх досягнення не суперечать написаному, та продовжуйте створювати рекламу.
Оптимізація та показ
Виберіть один із способів оптимізації для показу реклами:
- Ліди — спосіб отримувати більше лідів. Вкажіть контрольну ціну – середню ціну за цільову дію. Якщо у вас немає мети за ціною, весь бюджет буде направлений на максимальне отримання лідів.
- Ліди для конверсій – спосіб отримувати якісніші ліди, які з більшою ймовірністю зроблять конверсію. Контрольна ціна вже автоматизована на максимальне здобуття лідів, тобто використовує весь бюджет.
Бюджет та графік
Встановіть рекламний бюджет для кампанії. Виберіть зручний формат витрати:
- Денний бюджет – це сума, яка буде витрачатися щодня. Сума приблизна, тобто вона не завжди дорівнюватиме тій, що ви виставили.
- Бюджет на весь термін дії – це максимальна сума, яка буде витрачена на всю кампанію.
Заплануйте дату запуску реклами: виберіть поточний день або вкажіть потрібний.
Розраховуйте бюджет, щоб не виявилося, що ви витрачаєте на оголошення більше, ніж отримуєте прибутку із заявок.
Наприклад, ваш середній чек 50000 рублів. Прибуток 10000 рублів. Конверсія на покупку 50%, тобто – 5000 рублів. Виходить, що вам нерозумно витрачати на рекламу більше п’яти тисяч, інакше виходить, що на рекламу ви витрачаєте більше грошей, ніж отримуєте від неї прибутку – це невигідно і просто зливає рекламний бюджет.
Аудиторія
Вкажіть всі цільові аудиторії вашої кампанії: локацію, вік, стать, мову.
Збережіть сформульований портрет аудиторії, щоб у запуску наступних рекламних кампаній не вводити дані наново, а вибрати зі збережених.
Місця розміщення
Сервіс пропонує два варіанти роботи з локаціями показів рекламного оголошення:
- Автоматичні розташування. Facebook рекомендує вибрати їх, щоб система сама визначала місця показу реклами, розподіляла сили, знаходила аудиторію та охоплювала більшу кількість людей.
- Вибір місць розміщення вручну. Цей варіант вибирайте, якщо потрібні публікації на конкретній платформі.
Натисніть кнопку “Далі”.
Ідентифікація компанії
Вибирайте сторінку, яка представляє вашу компанію або бренд на рівні групи оголошень.
Підключіть аккаунт компанії в Instagram. Якщо його немає, використовуйте вибрану сторінку на сервісі — в рекламі відображатиметься фотографія та назва вибраної сторінки.
Налаштування реклами
Виберіть тип публікації:
- Створити рекламу.
- Використовувати існуючу публікацію.
- Використовувати макет із креативного центру.
Виберіть формат відображення реклами:
- Одне зображення або відео.
- Кільцева галерея, де публікується контент від двох зображень або відео з можливістю прокручування.
Рекламні креативи
Завантажте медіафайли, текст та виберіть місце для оголошення. За потреби встановіть індивідуальний текст та медіа для кожного розташування реклами. Формат відображення реклами при внесенні змін ви будете бачити у вікні праворуч.
Обов’язково виберіть дію, яку має зробити користувач:
- докладніше,
- реєстрація,
- підписатися,
- подати заявку,
- забронювати,
- завантажити,
- дізнатися вартість.
Визначайте дію, яку чекаєте від людини, виходячи з потреб та потреб бренду та цілей створення сторінки у Facebook.
Налаштування форми
Тепер найважливіше та цікаве, заради чого ви все це робите – налаштування моментальної форми. Це те, що бачитиме ваша цільова аудиторія.
Ви створюєте рекламне оголошення, щоб залучити більше клієнтів і нагадати про себе вже існуючим покупцям – так чи інакше це, зрештою, просування компанії та підвищення продажів. Тому у ваших інтересах максимально розумно і точно підійти до налаштування моментальної форми.
Моментальна форма – це форма для збору даних про користувачів, отримання їх думок тощо. Це якраз імена, номери та інша інформація ваших нинішніх та потенційних клієнтів.
Ті люди, які відповідають на вашу форму, вже хоч трохи зацікавлені у продукції та послугах вашого бренду. Плюсом лід-форм також є функція автоматизованого заповнення полів, інформація яких відома соцмережі.
Тож почнемо. Натисніть кнопку «Створити форму».
Тип форми
Налаштуйте форму індивідуально для рекламної кампанії:
- Підвищення обсягу. Користувач зможе заповнити та надіслати форму зі смартфона.
- Посилення наміру. Додасться ще один етап «Екран перевірки», на якому користувач має підтвердити інформацію. Ця функція потрібна для перевірки інформації користувачем на помилки перед надсиланням або розміщенням.
Коротка інформація
Виберіть фонове відображення: використовуйте зображення з реклами або завантажте нові зображення.
Заповніть графу «Привітання», щоб люди захотіли заповнити форму та перетворитися на лід. Визначте формат опису:
- Параграф, в якому текст буде суцільним.
- Список, у якому будуть чітко виділені думки. Можна написати 5 пунктів до 80 знаків.
У вікні вам буде відображатися різний формат. Пограйтеся, подивіться, що вам більше подобається та підходить.
Запитання
Пропишіть у формі питання, на яке хочете отримати відповідь від аудиторії:
- Кілька варіантів відповіді. Звична швидка форма відповіді з одним питанням та варіантами відповіді під ним.
- Коротка відповідь. Питання та графа для відповіді користувача.
- З умовами. Ряд залежних від попередньої відповіді користувача запитань. Тобто відображення наступного питання, залежно від відповіді на попередній.
- Запис на зустріч. Час, коли клієнт планує відвідати ваш магазин чи офіс. Виставляйте дні та години, в які ви готові зустрітися самі з клієнтом, щоб він не приїхав о 00:00, коли ви вже чотири години закриті.
Можете також запитувати інформацію у користувачів, наприклад, контактну: місто, імейл, номер телефону. Обов’язково напишіть, навіщо вам потрібні дані і як ви їх використовуватимете.
Пам’ятайте, що менше запитань, тим більша ймовірність, що користувач заповнить форму – не вимотуйте його скрупульозністю.
Конфіденційність
Ви збираєте особисті дані користувачів, тому в оголошеннях обов’язково вставляйте посилання на політику конфіденційності вашої компанії. Подібне посилання від сервісу відображатиметься за замовчуванням.
Крім посилання, ви можете додати складену вами заяву про згоду користувачів на участь у маркетингових дослідженнях тощо.
Завершення
Подякуйте користувачу за заповнення форми. Це той самий зворотний зв’язок, завдяки якому людина перед екраном розуміє, що всі дані вирушили успішно.
Розкажіть людині про подальші дії, наприклад, що чекатимете її в магазині в запланований час, і продублюйте дату.
Додайте кнопку заклику до дії:
- відкрити сайт,
- завантажити,
- зателефонувати до компанії.
Якщо перенаправляєте на сайт або на завантаження, додайте посилання, а якщо на дзвінок – додайте контактний номер. Потім двічі натисніть кнопку «Опублікувати».
Як створити лід-форму для Instagram?
Налаштування реклами з лід-формою для Instagram повторює інструкцію для Facebook, крім місць розміщення оголошень.
- Створіть в Ads Manager нову рекламну кампанію.
- Метою кампанії виберіть “Генерацію лідів”. Потрібний для просування обліковий запис в Instagram повинен бути прив’язаний до конкретної сторінки в Facebook – виберіть цю сторінку в налаштуваннях.
- Налаштуйте аудиторію, графік показу, бюджет та інші умови запуску реклами.
- На етапі «Місць розміщень» виберіть ручне налаштування, а не автоматичне та приберіть усі галочки, крім Instagram.
- Натисніть кнопку «Далі» та виберіть пункт «Ідентифікація компанії», щоб переглянути сторінку.
- Виберіть форму створення лідів, завантажте зображення, відео, текст і публікуйте рекламу.
Де шукати відповіді на лід-форму?
Ви запустили рекламу з лід-формою, отримали багато контактів, тепер їх треба знайти. Відповіді на форми зберігаються у тому ж Ads Manager.
Щоб завантажити дані про ліди, відкрийте інструмент Ads Manager і виберіть потрібну рекламну кампанію у вкладці «Оголошення». Врахуйте, що у вкладках «Група оголошень» та «Кампанія» результатів не буде, тому перевірте, чи на точній точці ви зараз знаходитесь.
У графі «Результати» натисніть на «Ліди на Facebook», а далі вибирайте із трьох варіантів:
- Використання центру лідів, щоб просто переглянути дані про ліди.
- Завантажити нові ліди, щоб скачати свіжі дані після останнього завантаження.
- Завантажити по діапазону дат, щоб завантажити дані про ліди за певний період роботи рекламної кампанії.
З’явиться вікно з посиланням на завантаження. Виберіть потрібний формат: CSV або XLS. Важливо пам’ятати, що дані про ліди зберігаються на сервісі 90 днів, після скачати ви їх вже не зможете.
Замість укладання
Лід-форма – ще один спосіб генерувати і обробляти ліди. Експериментуйте та вивчайте вашу цільову аудиторію та її переваги. Управляти всіма вашими рекламними кампаніями допоможе безкоштовний сервіс Vitamin tools: всі кабінети відображаються в одному вікні, ви легко можете керувати рекламними бюджетами та отримувати з цього кешбек.
Додати соцмережі в свою маркетингову стратегію — хороша ідея, але не варто відмовлятися і від фундаментальних способів, що лідирують, що довели свою ефективність, — посадкових сторінок і багатосторінкових сайтів. Ви можете підключити LPgenerator до однієї з популярних CRM і легко та просто обробляти ліди.
Високих вам конверсій!