Reels в Instagram: що це, ідеї та поради для бізнесу

Reels в Instagram: що це, ідеї та поради для бізнесу

Instagram Reels – це новий формат коротких відео з розширеними можливостями монтажу. Для користувачів соцмережі Reels є ще один спосіб створювати розважальний контент. Для бізнесу це шанс підвищити впізнаваність бренду, залучити аудиторію та продати товари.

У статті ми розповідаємо, як підприємцям використовувати Reels для просування бізнесу.

Особливості формату Reels

Під час створення Reels Instagram враховував досвід відеохостингу YouTube та соціальної мережі TikTok. Глава компанії Адам Моссери у своєму зверненні акцентував увагу аудиторії на переорієнтації соцмережі з текстів на відео. Перевагу одержують акаунти, що використовують усі формати: Stories, прямі ефіри, IGTV, Reels, текстові пости. Ігнорування нового формату призведе до втрати передплатників та зниження охоплень.

Reels – це повноцінне відео зі спецефектами, стікерами, музикою та можливістю вставляти субтитри. Це формат для розваги, тому ролики відображаються в окремій стрічці в алгоритмічному порядку. Їх можна додавати у спільну стрічку, репостити у Stories, відзначати на фото чи відео друзів, а також ділитися у Direct.

У Stories ви можете додати ролик та написати коментар. Reels — робити ремікси, додавати вставки з фото або тексту, прискорювати або уповільнювати відео та записувати відео без рук. Опубліковані ролики з’являються в окремій вкладці, “Цікавому” та “Рекомендуємо”.

Чому Reels привабливіший для бізнесу, ніж TikTok?

Є дві причини, через які малий та великий бізнес віддає перевагу Instagram: цільова аудиторія та зручність використання.

Цільова аудиторія

За статистикою «Медіаскопа», кількість користувачів в обох соціальних мережах продовжує збільшуватися, але якщо порівнювати аудиторії Instagram і TikTok в Росії, то:

 • аудиторія Instagram в 3 рази більша, і
 • в Instagram на 55% більше активної аудиторії.

Крім цього, Instagram використовують люди всіх вікових категорій, на відміну від TikTok.

Основна аудиторія Instagram — чоловіки та жінки 24–34 років із середнім та вищим за середній рівень доходу. Найчастіше соцмережею користуються жінки – 59%. Вони шукають корисну інформацію, переглядають розважальний контент, запитують дані у компаній, роблять замовлення та залишають відгуки.

TikTok, як видно з дослідження того ж “Медіаскопа” на картинці нижче, використовують в основному діти від 12 до 24 років, хоча є і вікова аудиторія.

З результатів дослідження видно: активна та платоспроможна аудиторія соцмереж не сидить у TikTok, а воліє використовувати інші соцмережі, у тому числі Instagram.

Зручність використання

У Instagram легше залучати клієнтів та спілкуватися з користувачами. У TikTok компанія привертає увагу, якщо потрапляє у тренд та публікує вірусні розважальні ролики. Користувачі переходять в обліковий запис, і потім бізнесу потрібно цей трафік перевести на інший канал комунікації, наприклад на сайт або посадкову сторінку – для спілкування та продажу. Корисний та продає контент у TikTok не працює.

У Instagram все простіше: компанії публікують розважальні, корисні, що продають пости та залучають трафік через Reels. Відвідувачі, потрапивши в обліковий запис бренду, за кілька хвилин можуть знайти потрібну інформацію про товар, зробити замовлення та отримати підтвердження. Перенаправляти трафік не потрібно.

Переваги Reels

Основні переваги в тому, що:

 • Instagram заохочує акаунти, які використовують цей формат. Через Reels легше потрапити в розділ «Рекомендоване» та наростити охоплення.
 • У коротких роликах зручно демонструвати товар. Вони привертають увагу, підвищують впізнаваність компанії, збільшують продажі, кількість передплатників та покупців.
 • У свідомості аудиторії Reels – розважальні ролики, а не рекламні продукти. Тому користувачі не шкодують час їх перегляду.
 • За допомогою Reels можна не лише привертати увагу аудиторії, а й спілкуватись із користувачами.

На даний момент Reels – безкоштовний і вигідний спосіб просування бізнесу, доступний всім російським користувачам. Щоб зрозуміти, чи варто використовувати Reels у своєму бізнес-акаунті, протестуйте формат. Опублікуйте короткий ролик та відстежуйте його ефективність. Якщо після застосування формату прибуток збільшується, Reels потрібно використовувати.

Як бізнес може використовувати Reels?

За допомогою Reels бізнес-аккаунти просувають бізнес та розповідають про продукцію та послуги компанії. Цю можливість широко використовують міжнародні корпорації: Nestle, BMW, Coca-Cola та інші.

За допомогою Reels можна:

 • Просувати практично будь-який продукт чи послугу. У роликах аккаунти демонструють продукт, наголошують на його вигодах, інноваційних технологіях. Наприклад, BMW показує, як можна змінити колір автомобіля за допомогою електронного чорнила або перетворити заднє сидіння на кінотеатр, додавши в комплектацію спеціальний екран.
 • Створювати непряму, нативну рекламу. Пісня Семена Слєпакова “Котозалежність” – приклад нативного ролика від WHISKAS, яким користувачі ділилися один з одним. Автор не демонструє продукт і не називає його — у відео показано фірмове тло та котики, неодмінні атрибути цієї компанії.
 • Збільшувати охоплення. Глядачі охоче ріпостять, пересилають друзям і роблять ремікси з роликами, що сподобалися.
 • Збільшувати аудиторію. Для пошуку потенційних покупців через Reels компанії використовують хештеги, вигадують нестандартні ідеї, якими користувачі захочуть поділитися.
 • Підвищувати залученість через ігри, вікторини, опитування та лайфхаки. Наприклад, Nike ділиться з користувачами цікавим фактом про найвище розташоване футбольне поле у ​​світі (спойлер: у Швейцарських Альпах). Бренд пропонує користувачам поділитися у коментарях, хотіли б вони там побувати.
 • Формувати образ компанії та стійкі асоціації у глядачів.

Достатньо викладати 1–2 захоплюючі або корисні ролики на день, щоб за місяць наростити аудиторію.

Ідеї ​​для бізнесу

Короткі ролики – чудовий спосіб представити товар широкої аудиторії та стимулювати їх до покупки. Ділимося своїми ідеями для Reels.

Розповідайте про компанію

Reels триває трохи більше 60 секунд. За цей час ви можете показати яскраву та динамічну презентацію про себе, ваш бізнес або продукт. Покажіть, що роблять співробітники компанії, з чого починають робочий день, як досягають успіху чи відпочивають після роботи. Люди люблять закулісний контент. Він ненав’язливий, викликає довіру та підвищує впізнаваність бренду.

Декілька ідей для коротких роликів:

 • Покажіть, як виготовляєте продукт.
 • Розкажіть як відбираєте матеріали.
 • Познайомтеся із співробітниками.
 • Розкажіть як прийшла ідея створення бізнесу.

Приклад: обліковий запис fastandfood показує, як з фісташок і цукру в Туреччині роблять десерт.

Вчіть

Створюйте контент для клієнтів компанії — допоможіть їм освоїти нову навичку. Покажіть:

 • Які процедури для догляду за обличчям можна зробити вдома.
 • Як приготувати млинці за 10 хвилин.
 • Навчіть міксувати речі, які давно висять у шафі.
 • Покажіть, як розминатись перед катанням на лижах.

Центр Бубновського використовує Reels, щоб поділитися з пацієнтами ефективними вправами, які можна робити вдома.

Відео короткі, вправи прості та зрозумілі. Важлива інформація винесена у субтитри та опис до ролика. Для збільшення переглядів компанія додає релевантні хештеги #health, #здоров’я, #спорт.

Ролики Reels зберігаються в окремій вкладці у бізнес-акаунті. Користувачі можуть подивитися ролики у спеціальному розділі, знайти через «Пошук» та «Цікаве» або побачити у рекомендаціях. Контент бачать не лише передплатники, а й інші користувачі Instagram.

Щоб потенційні покупці могли знайти контент, додавайте хештеги, накладайте текст і робіть короткий опис посту.

Покажіть продукт

Бренди використовують Reels для презентації товарів. Показуючи товар, вони стимулюють клієнтів на конкретні дії: покупки, заявки, реакції.

Нижче наведено хороший приклад від elf Cosmetics. Бренд показує, як їх продукти перетворюють на жінок. Перетворюють миловидних красунь на гламурних див, підкреслюючи переваги їхньої зовнішності.

Показувати товар діє можна за допомогою експертів. Залучайте блогерів та лідерів думкою та створюйте спільні ролики, як це роблять FLOWER Beauty by Drew.

Можна показувати продукт та одночасно залучати глядачів. Зробіть огляд товару у Reels, а наприкінці анонсуйте розіграш – безкоштовний товар у подарунок переможцю. Попросіть учасників зробити ремікс відео та поставити позначку облікового запису.

Покажіть різницю

Ефект до-після працює у всіх сферах діяльності. Бізнес може показувати, як із непоказних матеріалів виходить фірмовий товар. Цей прийом часто використовують у індустрії краси та моди.

Спочатку автор показує вихідний варіант, а потім – результат. Формат підходить різним типам бізнесу: клінінговим сервісам, фітнес-центрам і т. д. Цей формат користувачі доглядають до кінця найчастіше — ще б пак, все найцікавіше в кінці.

Щоб збільшити обхват, додайте в ролики оригінальні звукові доріжки. Якщо звук завіруситься, він потрапить у музичну добірку під позначкою «Оригінал» і перебуватиме вгорі каталогу Reels із цією мелодією.

Будь-який користувач зможе використати ваш фірмовий звук для свого відео. Таким чином, він буде просувати звукову доріжку і ваш обліковий запис, і генерувати нових передплатників безкоштовно.

Відповідайте на запитання

Постійно підтримуйте контакт з аудиторією: відповідайте на запитання, боріться з запереченнями, введіть рубрику питання-відповідь. Деякі компанії будують контент-стратегію за таким принципом і досягають успіху.

Жартуйте

Гумор завжди популярний. Покажіть у жартівливій формі помилки, які роблять ваші співробітники, ситуації з важкими клієнтами та інші випадки. Для того, щоб привернути увагу аудиторії, використовуйте трендові звуки.

Росспоживнагляд зняв ролик про перевірку в супермаркетах прострочених продуктів, доклавши аудіодоріжку з голосом Ренати Литвинової: «Я тут кожен день і буду ще довго, до самого Нового року, а потім напевно ще після Нового року… ще є така ідея: справлю тут свій Новий рік”.

Як підвищити ефективність Reels?

Під час створення Reels розробники використали досвід інших соцмереж. Формат повинен розважати та не популяризувати інші майданчики. Щоб досягти поставленої мети та направляти користувачів, адміністрація соцмережі розробила обмеження та рекомендації. Вони підказують авторам та бізнес-акаунтам, що публікувати.

Щоб відео частіше транслювали у стрічці, дотримуйтесь рекомендацій:

 • Створюйте ролики, що викликають позитивну реакцію. Нейросітка відстежує кількість лайків, коментарів, ріпостів, збережень.
 • Створюйте унікальний контент. На відео не повинно бути водяних знаків сторонніх програм, особливо інших соцмереж, логотипів та різноманітності тексту.

Якщо ви записали ролик у TikTok, видаліть із відео водяний знак. Instagram навмисне занижує охоплення з відмітками конкурентів.

 • Знімайте вертикальні відео. Квадратні та горизонтальні ролики з досвіду отримують менше переглядів.
 • Провокуйте глядачів записувати ремікси – відеовідповіді на ваші ролики.
 • Проводьте флешмоби, конкурси чи вікторини з можливістю запису відеовідповідей.
 • Уникайте політичних тем та провокаційного контенту. Головна мета Reels – розважати.
 • Дотримуйтесь правил соцмережі. У відео не повинно бути ворожих висловлювань, сцен насильства, нецензурної лексики тощо.

Високих вам конверсій!