Просування сайтів на тильді: як налаштувати ефективне SEO на Tilda

Просування сайтів на тильді: як налаштувати ефективне SEO на Tilda
Вміст Сховати

Прості движки-конструктори рідко користуються популярністю у фахівців. Вважається, що такі ресурси практично неможливо просувати через низку обмежень. Проте є й винятки із правил. У цій статті ми розглянемо функціонал Тільди, завдяки якому SEO-просування сайтів на платформі стало можливим.

Що таке Tilda Publishing

Це один з найпопулярніших конструкторів блочного типу. Він дозволяє створювати ресурси без спеціальних навичок програмування, зокрема:

  • лендинги;
  • невеликі інтернет-магазини;
  • лонгріди;
  • візитки;
  • портфоліо;
  • блоги.

Достатньо поглянути на пошукову видачу, щоб переконатися, що велика кількість майданчиків створена саме на цій платформі. Адже вона має досить широкий функціонал, який періодично оновлюється, надаючи більше можливостей для SEO просування сайтів на Tilda.

Підключення домену в конструкторі

Ця функція доступна при виборі тарифу Personal або Business. Для початку заходимо до панелі керування DNS реєстратора. Додаємо туди запис типу А: що

  • вказує на IP-адресу;
  • для піддомену www.

Якщо поля вже заповнені іншою інформацією – видаляємо її.

Потім переходимо в Тільду – Налаштування сайту – Домен та вносимо потрібні дані. Натискаємо “Зберегти”.

І незабаром ваш ресурс буде відображатися вже під новою адресою.

Підключення сервісів аналітики – Google Analytics і Яндекс.Метрики

Такі можливості також надаються тільки на платних тарифах. Вебмайстри збирають статистику, дозволяють налаштувати редиректи, прописувати мета-теги, а також підказують, як покращити індексацію і які помилки слід усунути.

Налаштувань досить багато, але з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом загубитися в цій різноманітності практично неможливо.

Фахівці рекомендують відразу приєднати системи від пошукових систем, оскільки через них передається більше інформації про сео-просування сайту, ніж від Тільди. Отже, заходимо до Налаштувань – Аналітики, натискаємо «Підключити» та заповнюємо відповідні поля.

Переваги

Почнемо з плюсів конструктора та розглянемо найпривабливіші з них.

Адаптивна верстка

Пошукові системи стежать за тим, щоб сторінка була адаптована під розмір екрану та орієнтацію пристрою. Це важливий фактор ранжування сайту в пошуковій видачі, що вимагає навичок програмування. Але на Тільді таке SEO-налаштування відбувається автоматично.

Шаблони

Дизайн також має важливе значення. Легкість сприйняття, зручність навігації, гармонійне розташування блоків впливають поведінкові чинники. Tilda пропонує безкоштовні та грамотно створені шаблонні варіанти сторінок. Можливо, їх легко впізнати з першого погляду, але вони не стають менш красивими і при цьому значно прискорюють процес створення сайту.

Zero Block

У цьому візуальному редакторі можна створити блок будь-якої складності, а також додавати анімацію. Така функція в Тільді дозволяє дати волю своєї фантазії та створити дійсно ефектний дизайн, що чіпляє користувачів.

Регулярні оновлення

Розробники постійно додають нові функції, шаблони, шрифти. Про нововведення можна почитати у блозі Tilda Publishing. Частина з них безпосередньо впливає на оптимізацію сайту на Тільді, наприклад, впровадження нової CRM-системи для роботи із заявками клієнтів або масштабування блоків під ширину екрану в Zero Block.

Каталоги

Дуже корисна функція для невеликих інтернет-магазинів. Завдяки їй стало можливо:

  • надавати кожній картці товару статичний URL, що дозволяє уникати масових дублів;
  • задати продукції показники, що впливають її вартість;
  • додавати асортимент не тільки вручну, а й імпортом із файлів .CSV та .YML;
  • налаштувати фільтрацію за параметрами.

Ще одна не менш важлива особливість – кількість товарів не обмежена. Навіть якщо ви вперлися в ліміт сторінок, каталог все одно можна розширювати новою продукцією. Окрім цього, автоматично додається товарна розмітка Product.

Інтеграція з іншими сервісами

Платформа співпрацює з відомими сервісами, підключити які можна лише за кілька кліків. Для SEO сайту в Тільді найцікавіші:

  • TimePad;
  • SlideShare;
  • Jivosite;

Вони покращують взаємодію з майданчиком і цим позитивно впливають на поведінкові чинники.

Створення поштових розсилок

Ще один спосіб просування сайту на Тільді. З їхньою допомогою можна підвищити трафік за рахунок переходів відвідувачів на ресурс із листів. В очах пошукових систем чим більше відвідуваність майданчика, тим вона якісніша і викликає більше довіри.

У Tilda можна підключити сервіс, який відповідає за розсилку, та масово відправляти листи прямо з платформи.

Внутрішня статистика

Це альтернативний та дуже спрощений варіант Яндекс.Метрики та Google Analytics. Але поки не підключено останні, можна дивитися звіти у вбудованому лічильнику.

Last-modified

Таке заголовок з’являється на сторінках, де нещодавно вносилися зміни. Це корисно для SEO на Tilda, тому що позитивно впливає на індексацію.

Калькулятори

Така функція є корисною для лендингів. З її допомогою збільшується час взаємодії із сайтом, покращується юзабіліті.

Пошук

Особливо важливо для блогу чи інтернет-магазину. Платформа дозволяє інтегрувати власну систему пошуку або скористатися користувачами від Google.

Недоліки

Здебільшого мінуси стосуються вартості та вузькоспрямованості платформи. Але можна виділити ще кілька.

Масштабованість

На Тільді встановлено обмеження кількості сторінок: для безкоштовної версії 50, а для платної – 500. Тому на конструкторі неможливо створити великий блог або великий інтернет-магазин.

Робота з великим обсягом

Використовувати платформу в цьому випадку не зовсім зручно. Так як на Тільді не реалізовані функції автогенерації мета-тегів, зміни налаштувань відразу для кількох сторінок і т.д. Конструктор спочатку розроблявся для написання односторінкових сайтів.

Товарні сторінки

Створити картки товарів можливо, але потрібно розуміти, що вони будуть максимально простими. Тому для деяких тематик вони не підійдуть, оскільки на Tilda немає функціоналу для прикріплення технічної документації, виведення блоків зі схожими чи нещодавно переглянутими товарами.

Не підходить для інтернет-магазинів

До мінусів у цьому випадку відносять обмеженість створення сторінок, відсутність інтеграції з 1C, шаблонів для мета-тегів і системи фільтрації.

База даних

Тільда ​​не дозволяє зберігати файли, доступні для завантаження. Наприклад, сертифікати або інструкції, важливі для успішного просування. Є варіант використовувати хмарні сховища від Google або Яндекса, але документи не будуть потрапляти в пошук.

Емоджі

В обмеженості списку Emoji також є проблема для SEO-оптимізації сайту на Тільді. Зазвичай смайлики використовуються в мета-тегах підвищення CTR.

Нюанси

Але є на платформі особливості, що не належать безпосередньо до мінусів або плюсів. Розглянемо їх також.

Швидкість сайту

Це один із важливих факторів ранжирування, адже якщо сторінки відкриваються довго, значить:

  • відсоток відмов підвищуватиметься;
  • можливі проблеми з індексацією.

Однак впливати на цей показник у конструкторі не можна: розробники Тільди займаються оптимізацією. У більшості випадків ресурси, зроблені в конструкторі, досить швидкі, але спрацьовує одне правило: що більше елементів на сторінці, то довше вона завантажуватиметься.

Мобільна версія

Адаптивна верстка налаштовується автоматично, але веб-майстри не зможуть приховати елементи, щоб підвищити швидкість сайту.

Вартість

Звичайно, Тільда ​​допомагає заощадити на програмістах. Але якщо вам знадобиться змінити структуру контенту на великій кількості сторінок, то це спричинить великі витрати, адже робити це доведеться вручну. У кожному разі мінімальні витрати протягом року складуть 6000 рублів, не враховуючи оплати домену.

Плагіни

У каталозі є понад 40 платних та безкоштовних утиліт. Але в порівнянні з WordPress або Wix ця кількість здається занадто малою. Однак цікаві SEO оптимізації інструменти на Tilda є.

Коментарі

Корисна функція для блогів. Можна додати плагіни Disqus або HyperComment, які дозволяють користувачам залишати свої повідомлення під постами.

Кнопка «Поділитися»

Ще один варіант, як просувати сайт на Тільда, впровадити можливість зробити репост на статтю або сторінку.

Віджети зворотного зв’язку

Дуже важливо підтримувати контакти з користувачами. У цьому допомагають кнопки зворотних дзвінків або повідомлень. І у конструкторі є можливість інтегрувати такий функціонал.

Об’єм сховища

У безкоштовній версії користувачам надається лише 50 Мб, платні – 1 Гб для зберігання файлів. Це критично мало, особливо, якщо необхідно розміщувати багато красивих фотографій.

Код

На платформі він генерується автоматично, при цьому власники ресурсів не можуть змінювати. У цьому є свої плюси та мінуси:

  • зламати сайт неможливо;
  • оптимізувати код також не вдасться.

При цьому службова інформація займає дуже багато місця, оскільки JS-скрипти інтегровані прямо в HTML. Тому часто виходить так, що частка корисного контенту становить лише 2%, хоча ці показники є дуже важливими для ранжування. В інших CMS цей відсоток набагато вищий.

Однак не варто вважати, що навряд чи можна просунути сайт на Tilda, адже пошукові системи досить розумні, щоб відрізнити потрібний контент від технічного.

Експорт коду

При підключенні тарифу Business можна безболісно перенести сайт з Тільди на іншу CMS. На перший погляд, це здається величезним плюсом, однак у цьому пункті є застереження, прописане в Угоді користувача платформи. В одному із пунктів сказано, що будь-які несанкціоновані зміни є порушенням авторського права.

Це означає, що перенести код можна, а ось змінити його – ні. Більше того, якщо ви змінили систему адміністрування і при цьому перестали оплачувати тариф на Tilda, всі форми зворотного зв’язку та інші віджети перестануть працювати.

Мікророзмітка

Товарна розмітка та Open Graph встановлюються в конструкторі за замовчуванням. Ще є можливість впровадити мікророзмітку для блогу BlogPosting.

Калькулятор доставки

Ще один спосіб, як налаштувати Сео на Тільді. Щоправда, віджет досить простий і дозволяє розраховувати відразу кілька способів.

URL

Урли автоматично формуються без слішів на кінці. Але й налаштувати редиректи на сторінки без «/» для уникнення дублів теж неможливо. Однак за умовчанням тут ставиться тег canonical на основну адресу, тому дублювання виникнути не повинно.

DDOS-захист

При технічному аудиті можна виявити підозрілі відповіді сервера. Справа в тому, що розробники Tilda використовують різноманітні методи захисту від кібератак. При скануванні сайту багато послуг можуть повернути відповідь 307 TemporaryRedirect, але пошукові роботи при цьому бачать 200 OK – значить, зі сторінкою все в порядку.

Потоки

Це сео налаштування сайту на Тільді – ковток свіжого повітря для тих, хто досяг ліміту. По суті, вона є спрощеною версією блогу. Тут можна прописувати мета-теги, ЧПУ, формувати Турбо-сторінки та AMP (за потреби їх можна вимкнути), також автоматично додається розмітка BlogPosting.

Однак є одне “але”: блоки конструктора в цьому випадку недоступні. Можна додати текст, зображення, відео – все це.

Хлібні крихти

Ці елементи роблять навігацію ресурсом набагато простіше. Платформа дозволяє їх створювати, але робити це потрібно вручну на кожній сторінці. Плюс у тому, що вміст «крихт» можна змінювати на власний розсуд. Мінус – не вдасться додати ланцюжок масово на весь сайт.

Тарифи

Користувачам надається три тарифи: Free, Personal, Business. Безкоштовна версія не підійде для просування, оскільки функціонал у ній дуже обмежений:

  • не можна підключити лічильники;
  • додати свій домен;
  • немає захисту від DDoS атак тощо.

Але його можна використовувати для написання сайту-візитки або портфоліо.

Тарифний план Personal надає практично всі можливості, крім вивантаження вихідного коду. Але створити можна лише один сайт.

Business дозволяє зробити п’ять ресурсів по 500 сторінок, а також експортувати все як архів.

Також при річній оплаті платформа дарує безкоштовний домен на один рік, а з підвалу видаляється запис Made on Tilda.

Чи можна просувати сайт на Тільді?

Для початку варто зробити аналіз конкурентів. Якщо у ТОПі видачі є майданчики, збудовані за допомогою цього конструктора, то відсоток успіху значно підвищується. Дізнатися платформу можна за записом у футері або файлі robots.txt за наступними рядками:

SEO-налаштування

Насправді, платформа доброзичлива для просування і надає повний функціонал для базової оптимізації. Інструменти не завжди зручні, як, наприклад, у Бітрікс, але підключити Сео на Тільді можливо.

Аналітика

Підключити Яндекс.Метрику та Google Analytics на платформі можна в пару кліків. Про це ми розповідали вище.

Налаштування цілей також прості, головне, не забувати оновлювати дані при додаванні або зміні блоків. Так, якщо поставити лічильник для натискання на кнопку – tilda/click/rec5000/button – а потім створити нову сторінку, скопіювавши попередню, то ідентифікатори зміняться. Можна налаштувати ціль по URL, але тоді буде незрозуміло, де вона спрацювала.

Карта сайту та robots.txt

Файли створюються автоматично і міняти їх вручну не вдасться. Це великий мінус, тому що Яндекс може проіндексувати сторінки з параметрами, а потім видалити їх. Тим самим витрачається краулінговий бюджет, а видача наповнюється сміттям.

У sitemap потрапляють лише доступні для індексу сторінки, тому додаткових дій тут не потрібно.

Заборона індексації

Зробити це можна в налаштуваннях сторінки.

При постановці галочки у відповідному пункті robots.txt з’явиться рядок: Disallow: /%адрес%.html.

Також прописується мета-тег. Якщо ж заборонити роботам переходити і за посиланнями, серед атрибутів з’явиться «nofollow». Цей код можна вставити у вкладці «Додатково».

Головна сторінка

Задати її можна у налаштуваннях у відповідній вкладці. Необхідно вибрати основну з усього масиву та зберегти зміни.

Мета-теги

Title, Description і навіть Keywords можна також задати в налаштуваннях. Тут також буде відображатися сніпет у пошуковій видачі. Попередній перегляд показується для ознайомлення, так як у пошуку сайт може виглядати по-іншому.

SEO-заголовки

H1, H2, H3 можна змінити прямо в блоках під час редагування сторінки.

Переїзд з http на https, з www і без

Для перенесення заходимо в меню: Налаштування сайту – SEO – Редиректи для WWW, HTTPS, заповнюємо поля та зберігаємо зміни.

Далі переходимо на вкладку “Визначення основної адреси сайту в мета-файлах” та вибираємо потрібний пункт.

ЧПУ

Ще один варіант, як зробити SEO-оптимізацію сайту на Tilda. Необхідно відстежувати, як генеруються URL-адреси і при необхідності коригувати дані. Наприклад, якщо автоматично встановилася адреса /000000001, змінюємо її на /buket-iz-roz.

301 редирект

Процес установки перенаправлення в конструкторі досить простий. Причому налаштувати його можна не лише на окремих сторінках, а й на цілі каталоги.

Наприклад, нам потрібно перенаправити /shop на /katalog. Для цього достатньо вказати у полі «Стара адреса сторінки» /shop/*.

Важливо, що редирект не спрацює, доки стару адресу не видалено.

Canonical

Тег потрібен, щоб уникнути дублів у пошуку. Звичайно, цей варіант може спрацювати не на 100%, але є одним із варіантів боротьби з дублюванням. Задати його можна в налаштуваннях сторінки, разом із мета-тегами.

Оптимізація зображень

До речі, про те, як ще налаштувати SEO на Тільді. На платформі можна заповнювати ALT підписи до фото.

Як створити та підключити шапку та підвал

Header – блок, розташований у верхній частині сайту. Зазвичай на ньому розміщуються логотип, контактні дані, меню, кошик.

Щоб прив’язати його до всього ресурсу створюємо окрему сторінку і додаємо туди потрібні елементи. Після цього переходимо у вкладку «Шапка і підвал» і привласнюємо їй відповідне значення.

Footer – блок у нижній частині. Тут також є важлива інформація про компанію. Створюється “футер” за тим самим принципом, як і header.

Сторінка 404

Грамотно налаштований сайт обов’язково повинен включати і цей елемент. Якщо користувач випадково потрапив на неіснуючу сторінку, він повинен побачити 404. Грамотне її оформлення допоможе утримати відвідувача на ресурсі.

Підключення Google Tag Manager

Завдяки цьому диспетчеру код вводиться контейнер. Надалі через нього публікуються теги, наприклад, G. Analytics.

Схема підключення така сама, як і для лічильників:

  • авторизуємося в сервісі;
  • додаємо елемент та прописуємо його ім’я (можна залишити домен);
  • погоджуємось з умовами користування;
  • копіюємо ідентифікатор контейнера (у вигляді GMT-XYYYXX);
  • у Тільді заходимо в «Аналітика та SEO» та прописуємо номер.

Створення API для карток

У цьому випадку потрібно вказати ідентифікатор відстеження. Робиться це у пункті «Ще».

Favicon

Фавіконка також стала одним із факторів ранжування та виводиться у сніпетах пошукової видачі. Конструктор надав можливість встановити її лише за кілька кліків.

Рекомендації

Це спрощений аналог Яндекс.Вебмайстра та Google Search Console. Система знаходиться в налаштуваннях сайту і представляє коментарі для оптимізації для кожної сторінки.

Наші поради

Насамкінець кілька порад, як зробити просування на Тільді ще ефективнішим.

Застосовуйте блоки Alias

Це наскрізні елементи, що дозволяють вносити масові зміни на сайті.

Наприклад, ви створюєте багато однотипних сторінок шляхом копіювання. Потрібно змінити дизайн блоку або ресурсу в цілому, або додати нову інформацію. У цьому випадку доведеться змінювати кожну сторінку, і якщо їх багато – це може стати проблемою.

Alias ​​дозволяє все поправити в одному місці, але при цьому нововведення поширюються на такі самі блоки. Для цього потрібно створити шаблон із власним ідентифікатором.

Використовуйте якір

Такий елемент значно спростить навігацію. Додаємо «Якірне посилання» в тому місці, куди буде здійснено перехід, задаємо їй назву та використовуємо за маскою #Имя_якоря.

Вбудований типограф

Цей елемент дозволяє додавати нерозривні прогалини, лапки-«ялинки» та все, що має бути у правильно оформленому тексті.

Підсумки

Однозначної відповіді, чи можна просунути сайт на Tilda, ні, тому що платформа має як плюси, так і мінуси. Конструктор має базовий функціонал для оптимізації ресурсів і за графічною складовою займає лідируючі позиції. Проте вартість тарифних планів і наявність сильних конкурентів змушують сумніватися.

Тільда ​​має багато шанувальників і досі продовжує розвиватись, радуючи користувачів цікавими оновленнями.