Що таке траст сайту і як його підвищити

Траст сайту

Траст сайту – це невимірний показник, який безпосередньо впливає на пошукове просування. Іншими словами – це довіра пошукачів до вашого сайту. Якщо пошуковик вважає ваш сайт трастовим, то внутрішні сторінки даного сайту швидше виявляться в ТОПі видачі.

Трастовість присвоюється пошуковими системами тільки домену, а не окремо внутрішнім сторінкам сайту. Для прикладу, візьмемо тільки що створену сторінку в Вікіпедії – вона майже відразу може потрапити в ТОП видачі по конкурентних запитах, лише при згадці даних ключів в тексті або назві статті. Якщо ж ця сторінка була створена на іншому домені (з більш низьким трастом, то вона б не потрапила в ТОП практично ніколи).

Фактори, від яких залежить траст сайту

На рівень трасту впливає безліч факторів, наприклад:

  • Вік сайту. Чим старший сайт, чим він більше пробув в індексі пошукових систем, тим більше у нього буде траст. Саме, у зв’язку з цим рекомендується при створенні та запуску нового сайту, створювати заглушку.
  • Доменна зона. Не варто створювати сайт на безкоштовних доменах, рекомендується купувати домени: .com, .net, .info, com.ua, .ua, .org,. Безкоштовні доменні зони сприяють зниженню трасту.
  • Авторитетність сайту. Якщо на ваш сайт залишають посилання авторитетні ресурси (Вікіпедія, ЗМІ, якісні портали та т.д.), то це дає величезний плюс до поточного трасту вашого ресурсу.
  • Активний хороший трафік. Якщо ваш сайт регулярно відвідує велика кількість користувачів, ще й роблять це з різних джерел (прямі заходи, переходи через пошукову систему, через соціальні мережі, переходи по посиланнях на сайтах) – це буде відмінним поштовхом для збільшення трасту.
  • Кількість вихідних посилань. На вашому сайті не повинно бути великої кількості вихідних посилань. Інакше пошукові системи можу подумати, що даний сайт продає посилання за гроші, тим самим порушуючи правила пошукових систем. Чим більше кількість вихідних посилань, тим гірше пошукові системи ставляться до вашого сайту. (не відноситься до дійсно якісних посилань)
  • Валідність коду. Ваш сайт не повинен містити велику кількість критичних помилок в html-коді. Перевірити валідність коду можна тут: https://validator.w3.org/.

Підвищуємо траст сайту

Найголовнішим фактором для підвищення трасту сайту є час. Чим довше сайт знаходиться в індексі, без критичних проблем і правильно оптимізований при цьому, тим краще. Також слід розуміти, що просто вік не підвищить сильно траст. Потрібно сприяти цьому – стабільно і, найголовніше, плавно нарощувати зростання.

Для підвищення трасту необхідно постійно стежити за наступними показниками:

  • Постійна доступність для користувачів і пошукових роботів. Якщо сайт періодично недоступний, то про довіру з боку пошукових систем мови бути не може.
  • Унікальність контенту. Тексти, які розміщені на сайті, повинні бути хорошої якості та унікальні – тільки так ви можете заслужити гарну репутацію від пошукових систем. Перед розміщенням статті необхідно перевірити її на унікальність і заспамленість.
  • Якісна посилальна маса. Не варто купувати посилання на сторонніх ресурсах сумнівної якості – користі це не принесе ніякої, а в гіршому випадку ще й піде в мінус вашому сайту. Краще придбати менше посилань з хорошими показниками.
  • Зручний інтерфейс сайту. Унікальний зручний і адаптивний дизайн сайту сприяє поліпшенню поведінкових факторів, що теж дуже позитивно позначається на трасті.

Висновок

Все, що потрібно робити для підняття трасту сайту, – це правильно вибудувати всі процеси просування і якісно підходити до їх виконання. Підвищення трасту з великою ймовірністю підніме сайт в пошуковій видачі.

Позначки: