Тренди 2020: просування і SEO

Тренди 2020: просування і SEO

З кожним роком можна спостерігати зміну споживчих переваг, що неминуче вимагає пошуку нових маркетингових практик в просуванні. Маркетингова індустрія задається важливим питанням «Що буде в тренді?», «Які нові інструменти просування «зайдуть»?. При цьому над цим питанням працюють як фахівці в сфері просування і SEO, так і клієнти.

Для веб-майстрів постає питання використання нових пошукових алгоритмів, експериментів з серверами. Індустрія просування сайтів зіткнеться з використанням нових механізмів оптимізації, тому як актуальне SEO та тенденції просування показують, що працює зараз, може вже через 2-3 роки застаріти. В результаті старі підходи стають не тільки неефективним, а й можуть нашкодити розкрутці сайту в принципі. Всі нові напрямки важливо використовувати власникам сайтів, щоб не тільки зберігати свій трафік і рейтинги, а й утримувати позиції конкурентоспроможності.

Трансформація контенту

Вже зараз можна говорити про серйозні зміни в якості наданого контенту. Контент, як маркетинговий інструмент, заснований на створенні і розповсюдженні актуальної і затребуваної інформації, яка не несе в собі реклами товарів чи послуг, але в ідеалі допомагає просувати продукт за допомогою якісній подачі. Але як правило, цільові сторінки сайтів не несуть в собі ефективного контенту і будуються, виходячи з ключових запитів в прямому чи непрямому викладі. Ще недавно статті грали другорядну роль в просуванні незважаючи на те, що боти відмінно пропускали просування контентом, тим самим результативність роботи сайту росла. Але все це призвело до деякої неузгодженості:

  • показники роботи копірайтера будувалися, виходячи з обсягу і «замиленості» використовуваних ключів, входженню в рейтинг основних запитів, в той час як інформативність і корисність самого тексту залишала бажати кращого;
  • структура сторінок, як правило, не цікавила веб-майстрів, і медіаконтент носив умовний характер, що вже говорити про важливість розширення семантичного ядра – дана тематика практично не зачіпалася в питаннях ефективного просування.

Все це відбилося на тенденції пошукових систем, заточених під вимоги користувача, які підвищили критерії оцінки релевантності. Уже зараз корисність і ефективність контенту визначається ботами, заточеними на самонавчання по складним алгоритмам оцінки, щоб сайт вивести в ТОП. При цьому йде детальна градація запитів (високочастотні, середньочастотні, низькочастотні і мікрочастотні), фрагментація ключових фраз, розміщених по всьому тексту, пошук тематичних слів і асоціацій.

Уже зараз прогнозується вживання нейромереж, заточених під потреби кожного окремого користувача, відбір інформації під його запити незалежно від форматів і видів. На сучасному етапі такі технології в побудові пошукових алгоритмів дозволяють видавати тільки близько 20% корисності. Все це дозволяє говорити про те, що переоптимізація в найближчому майбутньому стане застарілим інструментом, а на її місце прийде якісний контент.

Вже зараз використовуються фільтри, які були трендами не тільки протягом двох останніх років, а й визначають правила роботи з контентом в перспективі. Лідируючі позиції в пошукових ведучих на запити займають статті, що володіють вивіреною актуальністю, системністю, інформативністю, структурою, що несуть достовірні дані, зрозумілі і зручні користувачеві, в той же самий час дозволяють виділити сторінку, зробити її такою, що запам’ятовується і яскравою. На даний момент в маркетингу стоїть завдання про надання якісної інформації на доступних каналах, щоб споживач зміг дізнатися про бренд і після здійснити покупку.

Big Data в SEO: секрети впровадження

З впровадженням нових алгоритмів підвищується і масштабність аналізу даних, тому актуальним стає пошук нових підходів в обробці інформації.

Вже зараз Google розробив і планує впровадження RankBrain – нової технології Big Data в пошуковій системі. Ця технологія як штучний інтелект побудована за принципом перетворення слів в математичні символи, які з легкістю розпізнаються пошуковою системою. Це дозволяє знаходити смислові ключі на сторінках навіть при неточності запиту або невідомих словах для Google. Машинне навчання при цьому будується, виходячи з власних припущень, пошуку асоціативних слів і смислів, пов’язаних фраз.

У пошуковій системі Yandex як такої технології для аналізу даних застосовується «Палех». Нею встановлюються логічні ланцюжки між запитами і сторінками, навіть якщо в цілому загальних ключів не спостерігається.

Голосовий пошук і АМР: оптимізуємо

Уже зараз активно говорять про впровадження та перспективи використання нових інструментів розвитку SEO, а саме оптимізації запитів під голосовий пошук і АМР. Тільки за минулий рік згідно з аналізом запитів в США голосовим пошуком користуються не менше 40% жителів, при цьому більшість з них є власниками пристроїв на базі Android. Тут через мобільний пошуковик видається розширений сніпет, який можна як прослухати, так і потрапити через нього на цільову сторінку.

Голосовий пошук пропонує унікальну можливість спростити оформлення замовлень. Однак для її апробації знадобиться час, перш ніж покупець звикне замовляти товар в усній формі, просто задавши його параметри, а не спираючись виключно на візуальну оцінку.

Ще одним дітищем Google є система AMP (Accelerated Mobile Pages). Ідея актуальна і прогресивна. Дозволяє швидко отримати доступ до текстових матеріалів, пошуковій системі, відеофайлами через мобільні пристрої, тим самим підвищуючи продуктивність і простоту використання. Для їх реалізації використовуються принципово нові версії HTML, JavaScript, що позитивно відбилося на стабільності і якості роботи. Технологія вже працює у видачі Google і в перспективі може стати суттєвим фактором ранжирування сайтів.

Відеоконтент: принцип просування

Відеоконтент є передовим трендом в просуванні і дизайні сайту 2020 року. Як показує аналіз, користувачі більше довіряють і розуміють продукт, який супроводжується змістовним роликом, ніж простим викладом в текстовій формі. Маркетологами також відзначено зростання трафіку при використанні релевантних відео.

Відео сприймається користувачами як більш лаконічний і конструктивний формат контенту. Саме через відеоконтент можна отримати детальну інформацію про продукт. Тому і спостерігається підвищений інтерес до проектів, що містить ролики. Пошуковими системами такі сайти виділяються в першу чергу.

Правила реклами: як просувати ефективно?

Розміщення реклами на сторінках сайтів є ще одним джерелом прибутку. Це вже традиція, і користувачі її практично не помічають. Але все ж існують деякі правила, тому як якість і кількість піару впливає на основні показники пошукових систем (заборонений контент, захист від неякісної реклами, правильність в розміщенні контенту з обмеженими умовами, зовнішня подача рекламного продукту та ін.).

Але незважаючи на те, що реклама є типовим контентом, зустрічаються PR-продукти, які виходять за рамки і представляють рекламу перед завантаженням головної сторінки.

Алгоритмами це не ігнорується, і реакція блискавична. Як правило, такі сайти відразу відкидаються в пошуковій системі в кінець рейтингу. Дана тенденція не є нововведенням, але тенденції просування і розвиток маркетингу диктують свої умови, виділяючи важливу роль реклами в SEO.

Поточний стан і перспективи SEO-просування говорять про те, що незважаючи на масу думок і прогнозів, важливим залишається розуміння свого споживача, створення якісного та привабливого контенту. Цифровий світ схильний до постійних змін. Все це позначається на пошукової інтеграції. Деякі тренди існують вже не перший рік, деякі з’являються і тестуються зовсім недавно. Що буде дійсно працювати в 2020 році, можна тільки вгадувати, але в питаннях оптимізації сервісу вищеперелічене упускати не можна.

А що Ви очікуєте в 2020 році в просуванні?

Позначки: