Актуальні SEO-інструменти для просування сайту

Актуальні SEO-інструменти для просування сайту
Вміст Сховати

SEO-software значно полегшує роботу з пошукового просування. Ті рутинні завдання, на які раніше витрачалися довгі дні кропіткої ручної роботи, сьогодні вирішуються в пару кліків. Ми вирішили оновити інформацію та зібрали великий список цікавого та якісного ПЗ — воно значно полегшить та прискорить просування сайтів та стане відмінним доповненням до інструментів від Google та Яндекс.

Завдання: аналіз конкурентів

Ahrefs

● Для чого: аналіз конкурентів, вибір запитів на Захід.
● Мінімальний тариф: 99 $ на місяць, є тестовий тариф на 7 днів за 7 $.

Ahrefs – відмінний сервіс, орієнтований в основному на англомовних SEO-фахівців. Був створений у 2011 році українцем Дмитром Герасименком. Пошуковий робот Ahrefs — один із перших у мережі з активності та ефективності. Працює за підпискою, є кілька безкоштовних інструментів.

Що всередині:

Site Explorer

Одна з найкорисніших послуг сервісу – аудит конкурентів. Цей SEO-інструмент поєднує в собі цілих три, дозволяє проаналізувати будь-який сайт або URL в інтернеті з трьох сторін:

1. Дослідження органічного трафіку – дізнайтеся, за якими пошуковими запитами просуваються ваші конкуренти, які сторінки їх сайтів приносять їм великі обсяги трафіку з пошукових систем.
2. Беклінк-аналізатор – з’ясуйте, які сайти посилаються на ресурси конкурентів, оцініть якість їх посилання.
3. Аналіз платної видачі показує, яку рекламу купують конкуренти, за якими ключовими словами і для яких посадкових сторінок.

Keywords Explorer

Інструмент для масштабного дослідження ключових слів. Працює на величезній базі даних, у якій зібрано понад сім мільярдів пошукових запитів — ця база поповнюється щомісяця.
Дозволяє:

● шукати ідеї за ключовими словами з точною частотою запитів у цифрах – повноцінні словосполучення, комбінації слів тощо;
● бачити клік-метрику – скільки разів користувачі перейшли на сайти за конкретними пошуковими запитами;
● користуватися розширеними SEO-метриками – рейтингами віку, кліків за пошук, відсотки оплачених кліків та іншими;
● бачити ключові слова, за якими ранжуються сторінки, що посідають перші місця у видачі пошукової системи;
● проаналізувати ймовірність влучення в десятку кращих результатів пошуку за заданим ключовим словом;
● дізнатися про потенційний обсяг трафіку, який залучить заданий пошуковий запит;
● оцінити популярність пошукових запитів у Google, Яндекс, YouTube, Amazon та інших системах.

Site Audit

Інструмент дозволяє дізнатися подробиці про продуктивність сайту, показує, що заважає йому ранжуватися. Усі дані представлені у графіках. Site audit відзначає проблеми SEO і дає рекомендації щодо їх усунення. Аналізує ресурси більш ніж сто зумовлених помилок. Можлива щоденна, щотижнева та щомісячна звітність.

Rank Tracker

Відстеження позицій – інструмент, що дозволяє аналізувати зміну позицій сайту в мобільній та десктопній пошуковій видачі, а також порівнювати показники з конкурентами. Ще одна цікава функція — ранжування сайту у функціях SERP: дозволяє дізнатися, чи показується ресурс у блоці з відповідями, у картинках, товарах на запит, у відео, у списку «також запитують» та інших блоках сторінки пошукової видачі.

Content Explorer

Цей інструмент дозволяє аналізувати контент конкурентів, а саме:
● досліджувати високоефективний контент у вашій ніші;
● знаходити найпопулярніші тексти на будь-яку тему;
● сортувати результат за кількістю та вартістю трафіку, рейтингом домену, соціальними сигналами;
● дізнатися, як часто конкуренти публікують та перевидають контент;
● побачити згадки вашого бренду та сайти, які ще не посилаються на вас.

Serpstat

● Для чого: аналіз конкурентів, оцінка вартості просування, пошук нових запитів.
● Мінімальний тариф: 55 $ на місяць при річній підписці.

Serpstat – багатофункціональна SEO-платформа, призначена для автоматизації рутинних процесів у роботі фахівця з пошукового просування. В основному використовується для підбору ключів та аналізу конкурентів. Продукт створено співзасновниками української групи компаній Netpeak Group Олегом Саламахою та Артемом Бородатюком.

Що всередині:

Аналіз ключових фраз

Інструмент допомагає збирати ключові слова для сайту, виявляти їх цінність, визначати оптимальний обсяг тексту та кількість пошукових запитів у ньому. Показує найтрафікогенеруючі сторінки сайту, тренди ключових слів. Є можливість підбирати ключі іншими мовами.

Пошукова аналітика

Аналіз результатів пошукової видачі, регулярні звіти про актуальні позиції домену за ключовими фразами. Інструмент знадобиться для відстеження обсягу трафіку та видимості домену. Отримана інформація в реальному часі підкаже, чи ваш сайт потребує оптимізації і на скільки він відстає від ресурсів конкурентів.

Аналіз платної видачі

Допомагає визначити найближчих конкурентів у платній видачі та дізнатися докладну інформацію про їхні рекламні кампанії: ключові фрази, тексти оголошень та їх позиції, посадкові сторінки, які вони рекламують, вартість за клік та рівень конкуренції. Є можливість адаптації рекламних кампаній до інших країн.

Аналіз конкурентів

Інструмент видає повний список конкурентів вашого домену, що дозволяє порівнювати позиції. Визначає сторінки конкурентних ресурсів із високим показником видимості, демонструє їхні ключові слова.
Інші можливості Serpstat:

1. Аналіз посилань – повна аналітика з вхідних та вихідних посилань, моніторинг маси конкурентів, визначення трастовості донорів, пошук найпопулярніших сторінок ресурсу.
2. Створення ідей для контенту – збирання питань, з якими користувачі звертаються до пошукової системи найчастіше.
3. Моніторинг позицій – щоденне відстеження змін показників вашого сайту та конкурентів.
4. Дослідження ринку – аналіз доменів, які лідирують у вашому сегменті.
Звіти та інфографіка – дашборд з візуалізацією всіх даних у графіках та діаграмах.

Завдання: збір семантики

MOAB.Tools Семантика

● Для чого: швидкий збір семантики та статистики за нею.
● Мінімальний тариф: 50 000 фраз за 1299 рублів безстроково, є безкоштовний тариф на 5000 фраз.
«Семантика» — це один із SEO-сервісів маркетингового агентства MOAB.pro поряд з «Конверсія», «Обробка фраз» і Bridge. Дозволяє збирати семантичне ядро без капчі та проксі. Сервіс інтегрований з Key Collector – ліцензія на програму безкоштовна для клієнтів MOAB.Tools.

Що всередині:

Wordstat Deep

Інструмент, який проводить збирання семантичного ядра. У зведений файл потрапляють ключові слова та пошукові підказки з Вордстат з частотністю запитів. Дублі між ключами та підказками автоматично виключаються.

Direct Check

Перевірка частотності в потрібному регіоні за списком фраз. Дані беруться із Яндекс.Вордстат. Для роботи з інструментом необхідно ввести вихідні фрази або імпортувати їх із файлу, а також вибрати регіон перевірки.

Підказки

Збирає пошукові підказки на основі вихідних фраз по вибраному регіону — окремо від ключових запитів, на відміну від Wordstat Deep.

Завдання: кластеризація

Rush Analytics

● Для чого: кластеризація, текстовий аналіз.
● Мінімальний тариф: 500 ₽ на місяць, пробний безкоштовний період 7 днів.
Rush Analytics – інструмент аналітики, який вийшов на публічний доступ у 2015 році. Створено Олегом та Євгеном Шестаковими, власниками агентства інтернет-маркетингу Rush Agency. Відмінно автоматизує рутинні SEO-процеси, зокрема збирання та кластеризацію семантичного ядра.

Що всередині:

Збір пошукових підказок

Пошукові підказки — це поєднання слів, які бачить користувач під час введення запиту в рядок. Вони з’являються у вікні і значно полегшують пошук. Цей інструмент Rush Analytics дозволяє збирати пошукові підказки для розширення семантичного ядра. Особливості:
● у підказки потрапляють лише реальні запити користувачів – ключові слова, які гарантовано принесуть трафік;
● варіативна глибина дослідження – може зібрати абсолютно всі підказки в ніші або лише найпопулярніші;
● підтримує всі регіони та мови, з якими працюють Яндекс та Google.

Збір Яндекс.Wordstat

Автоматичний збір ключових слів із Яндекс.Wordstat. Збирає ключові слова зі всіх сторінок, всі види частотності та облік порядку слів у запиті. Береже нерви – не треба вводити шалену кількість капч у Wordstat або вигадувати, як їх обійти. Особливості:
● фільтри — від сміттєвих та нульових запитів, за геопозиціями та стоп-словами;
● обсяги – дозволяє завантажувати нескінченну кількість ключових слів;
● висока швидкість – 100 запитів на секунду.

Кластеризація ключових слів

Автоматична кластеризація пошукових запитів груп на основі пошукової видачі топ-10. Допомагає побудувати структуру сайту та успішно розподілити ключові слова на сторінках. Істотно заощаджує час SEO-фахівця за рахунок автоматизації цієї рутинної частини роботи.

Перевірка індексації

Яндекс.Вебмастер і Google Search Console не завжди показують вірні дані про індексацію сторінок – часто їх доводиться перевіряти ще раз вручну. Цей інструмент позбавляє монотонної посторінкової перевірки в пошукових системах і дозволяє швидко дізнатися реальну кількість проіндексованих сторінок.

Перевірка позицій сайту

Моніторинг становища сайту у десктопній та мобільній пошуковій видачі. Працює по всіх регіонах та мовах, доступних Google та Яндекс.
Дозволяє:
● автоматизувати підрахунок частотності;
● перевіряти позиції конкурентів;
● моніторити цільові URL-адреси;
● моніторити сніпети.

Текстовий аналізатор

Цей інструмент Rush Analytics допомагає скласти технічне завдання для копірайтера – обчислює оптимальну кількість ключових слів в текст. Також за його допомогою можна аналізувати сторінки конкурентів за заданими пошуковими запитами.

Інші інструменти Rush Analytics:

 1.  Пошук у Web Archive — швидкий пошук доменів на базі Web Archive. Шукає за ключовими словами з перебором алфавітів та цифр. Також знаходить дропи з контентом, який можна відновити та проіндексувати.
  2. Масова перевірка Whois – перевірка доменів на доступність до реєстрації. З цим інструментом не доведеться використовувати проксі та парсери; чекати, доки «проб’ються» домени.
  3. Спам у посиланнях – перевірка дропів на спам.
  4. Параметри посилань — швидка та точна перевірка доменів на посилання .gov та .edu, DR, кількість dofollow- та nofollow-доменів та за іншими показниками.
  5. Пошук спаму в Web Archive — перевірка дропів на спам у текстах сторінок.
  6. Відновлення з Web Archive — завантажити копії сайтів з Wayback Machine за будь-яку дату у форматі HTML.
  7. Мета-сканер – сервіс відстеження нововведень на сайті, моніторить зміни текстів, заголовків та мета-тегів.

Pixel Tools

● Для чого: кластеризація семантичного ядра, перевірка запиту на комерціалізацію та геоприв’язку.
● Мінімальний тариф: 950 ₽ на місяць, є безкоштовний тариф «Стажер».

Pixel Tools – масштабний сервіс для SEO-фахівців та інтернет-маркетологів з безліччю платних та безкоштовних інструментів. Створено і підтримується командою російських розробників з тим-лідом Олександром Захаренком на чолі.
Що всередині:

Внутрішня оптимізація

Можливість скласти ТЗ на SEO копірайтинг, оцінити якість оптимізації, проаналізувати структуру проекту та SEO теги для списку URL. Інструмент також дозволяє працювати з текстами: оцінювати, перевіряти за ТЗ, уточнювати унікальність та інше.

Аудит та аналітика

Швидкий аудит сайту та комплексна перевірка його позицій у Google та Яндекс, є можливість перевірки позицій у YouTube. Інструмент аналізує топ-видачу та конкурентів, вивчає поведінкові фактори, парсить сніпети, показує кількість проіндексованих сторінок, вважає KPI для бізнесу тощо.

Семантичне ядро

Комплексний аналіз запитів, геозалежності, локалізації та комерціалізації. Групує запити з топу, видаляє дублі, оцінює інтент. Є можливість отримання даних з Яндекс.Вордстату, списків запитів з Яндекс.Вебмайстра, збору підказок Яндекса, Google, YouTube та Авіто.

Санкції/фільтри

Інструмент проводить розширену перевірку на переоптимізацію та на фільтри Яндекса.

Зовнішня оптимізація

Аналіз маси посилань, перевірка на непот-фільтр, генерація UTM-міток. Також тут можна збирати користувачів ВК для ретаргетингу та ширяти джерела в сюжетах новин Яндекса.

Технічна оптимізація

Пошук піддоменів сайту, дзеркал для домену. Вивчити швидкість завантаження сторінок, перевірку відповіді сервера, а також аналіз XML-карти ресурсу.

Labrika

● Для чого: кластеризація, отримання статистики з конкурентів та топу.
● Мінімальний тариф: 119 ₽ на місяць при річній підписці, є пробний безкоштовний тариф Trial з обмеженнями.

Labrika — це збори онлайн-інструментів для просування сайтів. Прицільно досліджує пошукові запити, допомагає вивчати конкурентів та переймати їх сильні рішення, вказує на технічні помилки.

Що всередині:

Оптимізація та кластеризація

Відображає позицію сайту у видачі за певними запитами, а також їх частотність. Дає актуальну інформацію щодо сторінок, що просуваються, а також рекомендації щодо їх оптимізації, засновані на даних конкурентів з топ-10.

Позиції сайту

Показує позиції сайту в обраних вами пошукових системах (Яндекс або Google), а також за низкою параметрів – країною, регіоном, типом пристрою, мовою пошукової видачі та глибиною збору позицій.

Таблиця за ключовими словами

Велике зведення за ключовими словами. Показує тип ключового запиту (комерційний, інформаційний чи змішаний), частотність, видимість, позицію, посадкову сторінку видачі та її глибину.

Технічний аудит

Демонстрація зведеного технічного аудиту: помилки, закриті від індексації сторінки, інформація про безпеку, аналіз доступності сайту, помилки сервера, перевірка robots.txt та інше.

SEO-аудит

Інструмент для зведеного SEO-аудиту. Показує конкурентів, аналізує зміст сторінок – відображає переспамлені, які містять плагіат, негативний та «дорослий» контент. Вказує на помилки та аналізує інформацію щодо вхідних та вихідних посилань.

Поведінкові та комерційні фактори

Відображає статистику щодо поведінкових та комерційних факторів, якщо на сайті розміщені лічильники Google Analytics та Яндекс.Метрики. Також тут відображені сторінки без трафіку та конкуренти з найбільшою кількістю комерційних факторів.

Посилання

Список всіх внутрішніх та зовнішніх посилань з можливістю перейти по кожній із них. Окремо виділені переліки сторінок, де вихідних посилань багато, мало або зовсім їх немає.

Завдання: внутрішній аудит

Netpeak Spider

● Для чого: внутрішній аудит, більш зручний та швидкий аналог Screaming Frog.
● Мінімальний тариф: 15,20 $ на місяць при річній підписці, є безкоштовний доступ з обмеженнями.
Netpeak Spider – десктопний інструмент для регулярного SEO-аудиту, пошуку помилок, системного аналізу та парсингу сайтів. Щоб користуватися ним, потрібно завантажити та встановити програму Netpeak Launcher. Створено командою агенції інтернет-маркетингу Netpeak.

Що всередині:

Аналіз вихідного коду та HTTP-заголовків

Показує загальні дані, які отримуються при зверненні до URL, дані про редиректи, якщо такі є. Тут можна подивитися HTTP-заголовки відповіді сервера та запиту до нього, список GET-параметрів, а також вихідний код сторінки, що аналізується.

Розрахунок внутрішнього PageRank

Дозволяє дізнатися, як вага розподілу розподіляється між сторінками сайту. За допомогою цього інструменту можна перевірити, чи одержують певні сторінки достатньо ваги і немає його надлишку у маловажних сторінок.

Генератор Sitemap

Створює файли Sitemap на основі рекомендацій Google та Яндекса: XML Sitemap, Image Sitemap, HTML Sitemap та TXT Sitemap.

Валідатор XML Sitemap

Знаходить помилки в карті сайту, парсить посилання XML Sitemap з можливістю подальшого сканування та роботи з ними. Відправляє пошуковим системам пінг, щоб звернути їхню увагу на зміни у Sitemap-файлах.

ComparseR

● Для чого: парсинг в Яндекс та Google, аналіз сторінок в індексі.
● Мінімальний тариф: 2000 ₽ за ліцензію.
ComparseR – програма для вивчення індексації сайту, створена веб-розробником Олександром Алаєвим. Це потужний краулер, який повністю сканує ресурс і збирає важливі атрибути кожної сторінки, а також показує проіндексовані сторінки в пошуковій видачі Google і Яндекс.

Що всередині:

 1.  Огляд зведення з помилками та попередженнями. Показує технічні помилки на сайті – внутрішні редиректи, 404 помилки, дублікати title, заборонені до індексації сторінки та інше.
  2. Парсинг видачі Яндекса Поєднує в собі дані із трьох джерел: звичайної видачі, XML-даних та Яндекс.Вебмайстра.
  3. Парсинг видачі Google. Збір проіндексованих сторінок з Google. Програма порівнює дані парсингу сторінок сайту та пошукової видачі.
  4. Пошук коду та робота з регулярними виразами RegExp. Дозволяє максимально гнучко налаштувати сканування та вивчення отриманих даних.
  5. Пакетне видалення URL із індексу Яндекса. Програма підключена до кількох сервісів розгадування капчі, видалення адрес відбувається в один клік.

Завдання: аналіз донорів

FastTrust

● Для чого: перевірка донорів на спамність.
● Мінімальний тариф: 3000 ₽ за ліцензію.
FastTrust – ще один SEO-інструмент Олександра Алаєва, призначений для визначення трасту сайтів. Програма дозволяє працювати з цілим набором відомих бірж: MegaIndex, GetGoodLinks, Rookee, Rotapost та інші. Перевірка та покупка посилань об’єднана одним інтерфейсом.

CheckTrust

● Для чого: аналіз донорських якостей сайту.
● Мінімальний тариф: 399 ₽ на місяць при річній підписці, є безкоштовні інструменти.
CheckTrust — SEO-сервіс для перевірки якості донорів посилань від згаданого вище Олександра Алаєва. Допомагає визначати неякісні сайти та уникати закупівлі посилань із них. Крім SEO-інструментів, користувачам сервісу доступні чорні списки спам-майданчиків, із якими не варто працювати.

Що всередині:

Перевірка якості зворотних посилань

Перевірка посилань, куплених на посилальних біржах – допомагає зняти фільтр Google Penguin (творці інструменту дають гарантію успіху 80%) та уникнути зниження позиції ресурсу в результатах пошукової видачі.

Перевірка «продажності» сайтів

Інструмент перевірять сайт або список сайтів на їхню присутність на посилальних біржах. Тут ви зможете дізнатися, чи продає посилання цікавий для вас ресурс.

Перевірка наявності крауд-посилань

Допомагає автоматизувати контроль над ходом крауд-маркетингу – перевіряти наявність згадок на певному списку сторінок, чи відповідають посилання встановленим вимогам тощо.

Завдання: аутрич

Ninja Outreach

● Для чого: аутрич, пошук блогерів.
● Мінімальний тариф: 119 $ на місяць при річній передплаті, пробний безкоштовний період 7 днів.
Ninja Outreach — інструмент англійською мовою для пошуку та побудови бази впливових блогерів та оглядачів у Instagram, YouTube та Twitter, а також для оперативної взаємодії з ними. Створено і управляється мультикультурною командою, на чолі якої бізнес-аналітик Девід Шнайдер, бізнес-девелопер Марк Саммс та провідний розробник Гурпал Теті.

Що всередині:

Business Lead Generation

Генерація списку провідних інфлюенсерів у заданій бізнес-ніші та гарний інструмент для аутрич-маркетингу. Для запуску пошуку потрібно вбити ключові слова та локацію – система видасть блогерів з найбільшою аудиторією, кількістю коментарів та репостів. Особливості:
● автоматизований пошук контактної інформації – інструмент шукає та показує адреси електронної пошти потрібних інфлюенсерів;
● пошук майданчиків для розміщення контенту – гівевей, гостьових та спонсорських постів, оглядів продуктів, інтерв’ю, інфографіку, подкастів тощо;
● спрощення рутинних процесів – збереження списків інфлюенсерів в один клік, розсилання листів за запланованим графіком та інше.

Find Instagram Influencers

Пошук в Інстаграм блогерів з великою аудиторією або тих, хто значно впливає на своїх фоловерів – експертів у певній ніші. Інструмент дозволяє знаходити електронні пошти інфлюенсерів та вартість їх послуг, подивитися загальну кількість лайків та коментарів під постами.

Find Top Twitter Influencers

Пошук та швидкий зв’язок з топовими твіттер-блогерами. Безліч ніш та країн. Існує можливість налаштування автоматичної генерації повідомлень — якщо у вашому списку десятки інфлюенсерів, це полегшує листування з ними.

Link Building Software

Інструмент для генерації беклінків – зворотних посилань на ваш ресурс для «білого» нарощування маси посилань.