Аліас

Аліас

Аліаси – це два і більше доменних імені, які ведуть на один і той же сайт. Також існує менш поширений термін з аналогічним значенням – доменний синонім. Традиційно аліасами є домени виду www.cba.ru і cba.ru.

Основне призначення аліасів – попередити можливі помилки користувача при наборі доменного імені безпосередньо в адресному рядку браузера. Так, наприклад, сьогодні стало нормою, що можна ввести назву сайту без www і перейти на нього – це і є приклад дії доменних синонімів.

У деяких випадках аліаси з’являються «історично». Наприклад, так склалося, що домени directory.google.com і dir.google.com ведуть на одну і ту ж сторінку – пошуковий сервіс.

Аліаси «з помилками»

Якщо назва сайту досить складна для запам’ятовування, його власник може завести кілька аліасів, які будуть працювати, навіть якщо домен був введений в адресний рядок з помилкою. Наприклад, для гіпотетичного сайту waaaaaawitcgreat.com можуть бути обрані аліаси з меншою або більшою кількістю букв «a» (waaaaaaawitcgreat.com, waaaawitsgreat.com і т. П.) Або без «c» (waaaaaawitgreat.com).

Аліаси в різних доменних зонах

Також доменні синоніми можуть реєструватися в різних доменних зонах. Наприклад, якщо сайт розташований на домені .su, його, швидше за все, багато хто буде набирати з доменом .ru. Плюс до цього такі аліаси можуть мати «іміджеву складову», оскільки традиційно домени в зонах .com або .org виглядають для користувачів більш «серйозними».

Аліаси як метод боротьби з нечесною конкуренцією

Інша причина створення аліасів – попередження появи сайтів конкурентів, які хочуть бути схожими на веб-ресурс іншого, вже розкрученого, бренду. Реєстрація таких доменних імен фактично некарана, і домогтися їх закриття навіть в судовому порядку досить складно, тому багато компаній вважають за краще підстрахуватися і попередити можливі імітації.

Припустимо, що є якийсь домен prodvizhenie-saitov-prof.ru, на якому розміщений сайт відомої компанії, яка надає послуги SEO. При цьому нічого не заважає її конкурентам зареєструвати домен prodvizhenie-saita-prof.ru або prodvizhenie-saitov-pro.ru і розміщувати посилання на нього у відкритому доступі. Багато користувачів не помітять різниці і потраплять на сайт іншої компанії. Це також може бути способом нанесення шкоди репутації компанії – якщо, наприклад, за фальшивою адресою будуть шкідливі програми.

Позначки: