У Google Ads є механізм автоматичного призначення ставок.
Потрібно вибрати одну із стратегій, а далі Google сам виставить оптимальні ціни за ключовими словами:
Здається, раз Google сам береться розставляти ставки, нехай робить. Але, виявляється, кілька помилок можуть зламати весь інтелектуальний механізм і залишити рекламодавця без трафіку і заявок. Ми набили в цьому шишок і розповідаємо, де підстелити соломку.
Після запуску рекламної кампанії система починає навчатися. На це їй потрібно до двох тижнів. У цей час система аналізує аудиторії, виставляє різні ставки за дії і робить щось ще, про що ми можемо тільки здогадуватися.
Під час навчання з рекламною кампанією можуть відбуватися дивні речі:
- вона може стояти в статусі «навчання»;
- давати дивні цифри про переходи;
- не приносить результатів;
- не набирати показів і кліків.
Все це нормально, і потрібно почекати.
Не намагайтеся оцінювати рекламну кампанію під час навчання. Показники можуть дивувати або навіть лякати, але в цьому немає нічого страшного. Якщо рекламна кампанія налаштована правильно, після навчання показники стануть адекватними.
Якщо побачите дивні показники і вирішите поміняти настройки рекламної кампанії, вона знову піде на навчання. І запуск може затягнутися ще на два тижні.
З нашого досвіду зміни на етапі навчання повинні бути мінімальними:
- можна змінити денний бюджет кампанії. Краще не більше ніж на 10%;
- виправити текст оголошення;
- скорегувати кілька ключових слів.
Але краще це продумати заздалегідь і під час навчання нічого не чіпати.
[idea]Рішення: залиште кампанію в спокої, поки вона в режимі навчання.[/idea]
Помилка 2. Заниження ставок
При призначенні ставок Google аналізує статистику і показує рекомендовані настройки для автостратегії, наприклад, цільову CPA (ціну за конверсію) для даної кампанії. Нехай це буде 100 грн за лід. Рекламодавець може спробувати обдурити систему і поставити значення нижче. Мовляв, Google, знайди мені рішення, як отримати більш дешевих покупців.
У цьому випадку реклама загальмується і не набере показів. Механізм не зможе підібрати оптимальні параметри.
Гугл бере цільові ціни і ставки не зі стелі, а аналізує результати кампаній в обліковому записі. Він пропонує тільки ті показники, яких реально зможе досягти.
Не обов’язково завжди залишати запропоновану Google ціну. Можна самому проаналізувати статистику і призначити ціну нижче, але вона повинна бути реальною. Якщо Google рекомендує ціну в 500 грн , 450 грн – реальна ціна, а 150 грн – ні.
[idea]Рішення: виставляйте реальні ціни за цільові дії.[/idea]
Помилка 3. Недостатньо даних
Тільки розробники Google знають, як точно працює механізм автостратегій. Ми знаємо тільки, що він використовує машинне навчання і аналізує:
- дані по всім рекламодавцям. Дивиться, яка середня ціна за клік або конверсія була за цим ключовим словом;
- дані для конкретного рекламодавця. Система дізнається з Google Analytics показники по минулим рекламним кампаніям.
Це дуже просте пояснення, але воно допоможе зрозуміти помилку.
Якщо у Google недостатньо даних по вашим минулим рекламним кампаніям, він не зможе розробити автостратегію. Мало – відносний показник. З нашого досвіду це менше 30 конверсій за минулі тридцять днів.
Під час налаштування рекламної кампанії система може сама підказати, що даних недостатньо і просто не включити можливість перейти на автостратегію.
[alert style=”info”]Як Google призначає ставки – з довідки Google[/alert]
[idea]Рішення: перевірте, що у вас не менше 30 конверсій за минулі тридцять днів.[/idea]
Автостратегіі допомагають розвантажити від налаштувань рекламної кампанії і виставлення ставок. Інструмент і правда підбере оптимальні параметри, але все залежить від колишніх успіхів по рекламі і статистики по подібним рекламним кампаніям. Не варто сподіватися, що автостратегіі чарівним чином доб’ються скільки завгодно низької ставки або вартості ліда.